plakát seriálu

Svědek obžaloby

(The Witness for the Prosecution)

Názory uživatelů

Povídka jako minisérie...

Spojení BBC a díla Agáty Christie prostě k sobě patří a jelikož jsem viděl film Svědek obžaloby z roku 1957 tak jsem byl zvědavý na tuto dvoudílnou sérii.
Co k tomu dodat,obhájce v podání Tobyho Jonese je zahraný skvěle a totéž platí i pro obžalovaného jehož ztvárnil Billy Howle.Prostředí i ponurá atmosféra odpovídá tomu,co doplňuje dramatické prostředí po první světové válce.Dva díly,dvě hodiny a parádní drama končí pro někoho možná jinak než by očekával.
Vím,že se budu opakovat,ale klasická anglická tvorba a produkce BBC k sobě patří a rozhodně nezklame.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nová Agatha

Po Černoušcích přišla BBC s další adaptací Agathy Christie. Tentokrát je to Svědek obžaloby, příběh, který jsem měl tu čest číst jak v divadelní verzi, tak i ve formě povídky. Ovšem to bylo už před delší dobou, takže si to přirozeně moc nepamatuji, ale tahle adaptace mi dala chuť k tomu si to osvěžit a to hlavně proto, že narozdíl od Černoušků mi tahle adaptace moc nesedla a já bohužel nedokážu říct proč. Herecké obsazení je tradičně skvělé, na jedničku jsou obsazeny i ty nejmenší role, vynikající Toby Jones tomu s přehledem zručně šéfuje, režie je fajn a atmosféra parádní, scénář nikam nespěchá, dialogy jsou strhující, jen tam je občas docela dost výplní, zejména v první části. A navíc zrovna v tomto případě je verze Billyho Wildera z roku 1957 lepší, to ale přirozeně nijak nesráží tuhle, i ta je skvělá a já jsem rád, že se BBC do těchto adaptací pustila a že jsem díky ní mohl během svátků strávit parádní dvě hodiny u kvalitního dramatu. Napodruhé mi to snad sedne lépe, ale Agatha by měla radost. 80% a těším se na Zkoušku neviny.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nová a dlouhá

Na novou Agathu jsem se docela těšil. A jak to dopadlo?
Jsem docela spokojen s atmosférou, která v seriálu panuje. Je zde skvěle vykreslena temnota spojená s první světovou válkou. Svět se jeví tmavý a nevlídný. Stejně tak jako osudy jednotlivých lidí, kteří zde vystupují.I ti jsou ponuří a jejich nitro je rozryté pochmurnou dobou.
Pátrání postupně odkrývá jednotlivé střípky pravdy. A vy se postupně dozvídáte co se stalo. Či lépe si myslíte, že se to dozvídáte. Celková skládačka může být ve výsledku poněkud jiná.

Jednotlivé postavy jsou dobře zahrány. Nicméně mi ke konci připadlo, že se celá série docela vleče. Myslím, že kdyby byla celková stopáž o 30 minut kratší získala by série daleko větší švih a důraz.

Pokud máte rádi dobře stavěné detektivní příběhy odehrávající se v na pozadí temné lidské duše, mohu Vám tohle dílko jen a jen doporučit.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Svědek obžaloby

Po naprosto dokonalém And Then There Were None, pokračuje BBC s adaptováním detektivek Agathy Christie, nyní přišla na řadu povídka The Witness for the Prosecution.

Stejně jako u And Then There Were None zvolila BBC formát minisérie, v tomto případě ale "pouze" dva díly. Rozhodně to byl ale správný krok, protože Svědek obžaloby je přece jen povídka a tři díly by byly moc a jeden zase málo, takže dva jsou ideál.

BBC ví co dělá, nebo aspoň najímá lidi kteří vědí co dělají, takže je zde naprosto skvělá dobová atmosféra a i se velmi povedlo vystihnout celou záhadu. Z herců naprosto dominují Toby Jones a Andrea Riseborough.

And Then There Were None mě nadchlo daleko víc, jedním z důvodu bude i originál - Deset malých černoušků považuji za nejlepší detektivku od Agathky, ale i tak si myslím, že se tato minisérie velice povedla.

Svědkyně obžaloby -> 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dobré,

ale nenadchlo zcela.
Atmosféra velice tísnivá, vztahy mezi lidmi příšerné,
vykreslení doby mezi válkami skvělé. Výborně zahrané. Postupné odkrývání pravdy z pohledu každého jednoho zúčastněného a při každém výslechu o chloupek jinak, to je účinný způsob, jak udržet diváka v nejistotě a napětí.
Ale je to tak strašně rozvleklé!!!! ( Skoro jako Inspektor Dalgliesh. )
Přesto mám tyhle minisérie ráda, zpracování díla milované paní Agáthy C. obzlášť. Těším se na další.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk