plakát seriálu

Svět plazů a obojživelníků

(Life in Cold Blood)

Epizoda 1×01 – Pravda o studenokrevnosti (Cold Blooded Truth, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Někteří lidé považují plazy a obojživelníky za pomalá, tupá a primitivní zvířata. Ve skutečnosti to mohou být neuvěřitelně rychlí, překvapivě citliví, okázale krásní tvorové, dokonale vybavení pro život. Nacházíme u nich skutečně různorodé způsoby lovu kořisti i vlastní obrany. Dokáží se neobyčejně rychle pohybovat a bojovat s úctyhodným nasazením. Někteří jsou nádherně zbarvení a předvádějí se před ostatními. Jiní zase umí komunikovat zvuky nebo gesty.

Plazi mají kůži suchou šupinatou, obojživelníci zase měkkou a vlhkou. Žádný z nich nežije jednou, stabilní rychlostí života. Z rychlého do pomalého životního tempa či naopak mohou přejít během jednoho roku nebo hodiny. Na rozdíl od nás dokáží čerpat energii přímo ze slunce. Přestože se jim poněkud nepřesně říká "studenokrevní", což může někoho svádět k domněnce že jim chybí emoce, mohou být překvapivě vřelí a citliví. Jako partneři i jako rodiče.

A to všechno je jen začátek. Existuje celá řada dalších důkazů o jejich emočním životě, které zcela vyvracejí obecně přijímanou představu o tzv. "primitivních studenokrevných".

Hlavní postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPravda o studenokrevnosti
Původní názevCold Blooded Truth, The
Rok natočení2008
Premiéra4. února 2008
Česká premiéra18. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka49 minut
Autoři profilu epizody