Switched at Birth

Switched at Birth (Switched at Birth) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Deni001

24. března 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pohlcující příjemné rodinné drama

Kdyby tu bylo 85%, tak bych dala to.

Tenhle seriál až tak sám o sobě originální není - speciální ho dělá koncept hluchého osazenstva a zajímavého námětu záměny dětí v porodnici. Je to příjemné rodinné drama, které si myslím, že pohltí skoro každého, kdo chce aspoň na chvíli zapomenout na vlastní problémy a ponořit se do světa Bay a Daphne.

Příběh o dvou rodinách z naprosto jiným poměrů, kteří až po 16ti letech přišli na to, že jejich dcery byly v nemocnici prohozeny. A jedna z nich je navíc hluchá. Rozdílné osobnosti a příběhy se snaží navázat nový, společný život.

Tento seriál nabízí strašně (aspoň pro mě) zajímavý pohled na komunitu hluchých lidí a jak jejich život a pohled vypadá. Znaková řeč je navíc hodně zajímavá na pozorování (člověk i pár věcí pochytí :)) A postavy jsou dobře zpracované a dělají chyby jako normální lidé a teenageři. Myslím, že jedna z hodně kvalitních vedlejších postav je například Emmett - toho jsem si hodně oblíbila.

V závěru - doporučila bych to všem co hledají něco nenáročného a zároveň docela pohlcujícího ve chvílích zapomnění :).

Avatar uživatele
matlovesdawn

4. listopadu 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stojí to za to

Jedna moc skvělá věc na tomhle seriálu je to, že řeší jak problémy mládeže, tak i problémy dospělých, ovšem všechny jak z pohledu mládeže, tak z pohledu dospělých, díky tomu se s ním mohou ztotožnit velké skupiny diváků, nezávisle na pohlaví či věku.

Druhá věc, proč stojí za to sledovat tenhle seriál je to, že řeší problémy, které nejsou ani úplně neobvyklé, ale ani přímo běžné. Jinak řečeno, pokud jste to přímo vy, určitě znáte někoho ve vašem okolí, kdo to zažil a s podobným problémem se i potýkal.

Třetí super věc je, že i když seriál zobrazuje celkem vysoké množství postav, dokáže všechny zobrazit tak akorát do hloubky, že si k nim divák vytvoří vztah, ale zároveň ne natolik do hloubky, aby se s nimi divák nedokázal na pár epizod rozloučit. To umožňuje stále udržovat dynamiku seriálu pomocí plynulých návratů a odchodů postav, díky čemuž seriál nezabředává v rozpytvávání jediné postavy do hloubky, ale vše tak akorát popíše, vysvětlí, většinu otázek zodpoví, příběhy hezky zakončuje a vy se v klidu můžete těšit na další řady/části řad bez toho, abyste si museli pořád lámat hlavu nad tím, jak se v minulých částech stalo to a jak to, ale spíše si lámete hlavu nad tím, co se stane.

To jsou tak ve zkratce asi tři největší pozitiva seriálu, která vidím. Rozhodně bych to nedoporučil divákům očekávajícím nějaké velká srdce rvoucí dramata s množstvím zápletek a překvapení, přeci jenom je množství postav v adolescentním věku.

Avatar uživatele
Janna7

19. dubna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdcovka :)

Switched at Birth je prostě srdcovka a jsem hrozně ráda, že jsem ten seriál kdysi objevila :) Dost mne mrzí, že už skončil, na druhou stranu, finále to mělo super :)
Ještě bych tu ráda vyzdvihla, že seriál je bezva i potom, co se dořeší velké téma výměny (kdy už to nebude v centru dění), což je tak nějak do druhé série nejpozději, pokud si dobře pamatuji; scénáristi, či kdo vymýšlel děj sérií, fakt odvedli dobrou práci, a v každé sérii se dějí zajímavé věci.
Je to jediný "rodinný seriál ze života", který jsem kdy byla schopna sledovat, a souhlasím s tím, že rozhodně to není jen pro náctileté, byť se seriál hodně točí kolem nich. Během celého seriálu různé postavy různě ztrácely i získávaly mé sympatie, dá se říct, že vždy tak po půlce série se mou oblíbenou postavou stal někdo jiný. A to je dobře, protože to ukazuje na super napsané charaktery, kdy každý si chvíli prožívá dobré i špatné chvíle.
Další plus za mne bylo to, že jako jeden z mála amerických seriálů měl náctileté herce odpovídající jejich protějškům v postavách. Krom herečky Daphne tu prakticky nezahlédnete, aby šestnáctiletého na střední hrál někdo, komu je ve skutečnosti 28, a působí to jak pěst na oko (což prostě mi pořád přijde jako standard většiny amerických seriálů ze střední).
No a samozřejmě největší výhoda na seriálu je svět neslyšících, opravdu neslyšící herci, a spousta super konverzací ve znakovém jazyce - po koukání na seriál má člověk celkem tendence se někam chtít přihlásit na kurz znakového jazyka :) Hodně to taky změní vnímání na to, jak dosud člověk na neslyšící pohlížel, pokud se s nimi předtím nesetkal, a vlastně vůbec netušil, jak jejich svět funguje.

Avatar uživatele
TerriEstrabao

19. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Úžasná oddychovka

Switched at Birth je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, protože kromě zajímavé zápletky s výměnou ukazuje také svět neslyšících, na které úplně změnil můj pohled. Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád rodinné drama.

Klady:
zajímavá zápletka
po čtyřech sériích stále neztrácí zajímavost
svět neslyšících
neslyšící herci

Zápory:
někomu by mohlo vadit, že později už se v seriálu řeší trochu jiné věci než na začátku, ale mě seriál i po shlédnutí všech čtyřech sérií baví pořád stejně. :)

Avatar uživatele
alyssa18

23. června 2011

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

80%

Switched at Birth je takové moje malé „děťátko“ (vzhledem k tomu, že překládám titulky a vedu web), takže ať už budu hodnotit jakkoli, tak to pořád bude trošku nadhodnocené. Každopádně musím říct, že to je po dlouhé době zajímavý teen seriál. Velkým tahounem je tady svět neslyšících, takže nemůže být řeč o tom, že seriál nepřináší nic nového. Znakový jazyk mě opravdu zaujal a není to "jen jako". Na place máme opravdu neslyšící herce nebo (v případě Daphne) herce s určitým sluchovým handicapem. Problém se záměnou je dobrý nápad, ale bohužel se díl s dílem vytrácí (když pominu soudní řízení s Kennishovými v čele) a na scéně jsou hlavně milostné trable Bay a Daphne. Jsem zvědavá, jak dlouho to lidi udrží při obrazovkách. Bohužel sledovanost už pomalu klesá (což mě fakt mrzí). Velkým plus je ale celkem dobrá propracovanost postav a vztahů. Pořád ale čekám, kdy dají prostor i někomu jinému než trojúhelníku Bay-Emmett-Daphne. Nemůžu si pomoct, ale strašně mě zajímá Toby! (a to nejen kvůli tomu, že Lucas je fešák:-D) Jistých máme zatím 32 epizod, což je fakt hodně, takže snad si tvůrci se vším dostatečně vyhrají. Po hudební stránce je SaB také velmi podařený, jsou tam písničky, které vás fakt dostanou.
A ještě jedno velké plus - opravdu, ale opravdu oceňuji, že šestnáctileté holky tady opravdu vypadají na 16, mají odpovídající šatník a nehrají si na primadony.
Edit po 1. sérii a 2 dílech - ač mě to velmi mrzí, tak musím objektivně podotknout, že seriál ztrácí dech, což je velká škoda. Zápletka s výměnou se ukončeným soudem v podstatě vyřešila a odsunula a začínají tady dominovat banální milostné záležitosti, které už můžou leckoho nudit. Fakt škoda. Snad se SaB ještě vzchopí.

Avatar uživatele
Nikuska181

14. září 2012

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Očakávala som trochu viac

70% nie je zlé hodnotenie. No ako som pilotný diel hodnotila 90%, je to trochu škoda. Seriál mal veľký potenciál a pilot bol skvelý, myslela som si, že sa to využije. Seriál o zámene pri pôrode a k tomu o nepočujúcich len tak nemáme. No potom sa to začalo uberať skoro úplne iným smerom akým som chcela, a nestala sa z toho hra na city, ale skôr taká oddychovka.

Čo sa však na seriály nezmenilo a stále sa mi to páči je posunková reč. Seriál to robí zaujímavým a niečo sa aj popritom môžeme naučiť.

Postavy sú rôznorodé, no gény sa tu asi veľmi dedia. Nielenže mi na nervy celý čas liezli manželia Kennishovci, ktorí si všetko privlastňovali, a chceli aby všetko bolo podľa nich, ale aj ich biologická dcéra Daphne. Naopak Bay som si veľmi obľúbila, to je asi jediná normálna postava, ku ktorej som si spravila nejaký vzťah okrem zlosti.

Ak sa do tohoto seriálu pustíte, neočakávajte, že to skôr bude smutný rodinný príbeh, alebo, že vám to zahrá na city, lebo môžte byť sklamaní ako ja. Námet je zaujímavý, celkovo aj ako oddychovka dobré spravené (i keď podľa mňa zbytočné predĺžené na 32 dielnu 1. sériu a predlížené na druhú sériu), len mňa to trochu sklamalo...

Avatar uživatele
monberunka

2. června 2012

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Příjemný seriál

který je tak trochu jiný než ostatní, na které jsme zvyklí. Dvě odlišné rodiny, jejichž děti byly po narození omylem vyměněny... jak se asi s tímto zjištěním všichni vyrovnají? Dává nám nahlédnout do ne příliš obvyklého prostředí - do prostředí hluchoněmých. Nejednou jsem se musela nad tímhle tématem a vůbec celým přístupem společnosti zamyslet a pokud mladým lidem sledování podobně zaměřených seriálů alespoň trochu pomůže k větší toleranci a odstranění strachu z kontaktu s lidmi s handicapem, určitě to stojí za to. Je to rodinný seriál, řeší se vztahy, láska, problémy, takový běžný život. V jedné z hlavních postav milovníci Gilmorových děvčat možná poznají dceru Luka, April Nardini, která opravdu vyrostla do krásy:) A ve znakové řeči se možná něčemu přiučíte :)

Avatar uživatele
Hrus

6. ledna 2012

70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Switched

Hodně dobrý teen-seriál s neotřelým nápadem, kdy je jedna z hlavních hrdinek hluchá. Třecí plochy tu vznikají nejen kvůli záměně potomků v porodnici, ale i kvůli neschopnosti akceptovat svět hluchých. Jediné mínus, co zde vidím je, že žádná z dvou hlavních hrdinek není doopravdy krásná... Taky dost rychle zametli s dvouma hezounama (a docela sympatickejma) z prvních dvou dílů, tak z toho teď nemaj moc ani holky, ale celá první série je dějově a dramaticky na hodně vysoké úrovni (problémem nových seriálů je, že náměty jsou už hodně vyčerpané - co se tak asi může zajímavého přihodit bohatému teenagerovi v USA?) Tenhle seriál však přináší do žánru alespoň pocit něčeho nového a zajímavého. Jen so bojím, že do dalších sérií to bude už trochu vyčerpané. Přece jen - deset dílů první série bylo dějově dost hutných.

Avatar uživatele
Ančí

17. května 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Odpočinkový ideál

Switched at birth je seriál, který od první chvíle dokáže zaujmout.
Příběh se netočí jen kolem 2 dívek, ale kolem celé rodiny. Každá postava se postupně vyvíjí. Nejde pouze o život na růžovém obláčku plném šťastných situací. Přicházejí i různé komplikace a to dělá seriál reálným.
Skvělý na oddych.

Avatar uživatele
we♥EzraFitz

30. května 2012

61 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Switched at Birth

+ hezcí herci
+ lepší zápletka než "oh můj bože, ty jsi moje dvojče"
+ hluší herci, kt. jsou OPRAVDU hluší
+ užití znakového jazyku(a ten je opravdu boží)
+ žádná trapná znělka jako v TLG

- Kathryn + John Kennishovy!!
- kýč "my jsme chudí, my jsme bohatí"
- hádky mezi hluchými, do kt. hraje "dramatická" hudba

Avatar uživatele
justynajohnson

4. února 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:)

tak tenhle seriál mě opravdu baví,je tam skvělý příběh a musím přiznat,že neslyšící jsem v televizi viděla jen pramálo,takže ano,nápad s prohozením dětí v porodnici se také povedl,některé pasáže jsou hodně předvídatelné,ale kde není,že?Vymyslet něco úplně nového asi půjde těžko,Switched at birth je skvělý v mnoha směrech

Avatar uživatele
Bonnie.

9. listopadu 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bemmet

Seriál je rozhodně originální, je zajímavé nahlédnout do společnosti hluchých a dialogy ve znakové řeči taky mají něco do sebe:-) Začátky ale byli ale mnohem lepší - to, jak se museli všichni vypořádat s novým hluchým členem rodiny, Bay a Daphne k sobě hledali cestu, dějová linka s Angelem. Teď? Daphne jako rebelka mi moc nesedí, jsem zvědavá jak to mají tvůrci naplánované;-) něčím mě ale seriál stále dostává, takže se těším na další sérii a rozhodně Switched at birth neopouštím:-)

Avatar uživatele
Candice Accola

6. ledna 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Switched at birth

Můžu říct že je to dobrý ale né úplně nejlepší, hlavně mě docela zaujalo když Daphne je hluchá a normálně mluví a umí se dorozumívat když vám kouká na rty je to pěkné :D

Avatar uživatele
Destinytte

26. ledna 2015

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bay and Emmett

První díly se mi líbily hodně, líbil se mi ten nápad, ale bohužel scénáristi z toho vyždímali všechno příliš rychle a od půlky PRVNÍ série je to zbytečně protahující se drama. Vypadalo to na příjemný seriál zabývající se problematikou výměny při narození, zblízka můžeme vidět, jak se se zjištěním, že došlo k výměně dětí, vyrovnávají rodiče, děti samotné a v neposlední řadě i jejich okolí. Teď se z toho stal poněkud obyčejný vztahový pletenec a takové můžeme najít snad v každém jiném seriálu.

SAB nadále sleduji jen kvůli tomu, že se zajímám o znakový jazyk a tím je tento seriál jedinečný.

A pár Bay a Emmett.. jsou tak kawaii.)

Avatar uživatele
VeronikaRapkova

10. ledna 2015

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

eBay

O tomto seriálu jsem se dozvěděla celkem náhodou, když jsem se dívala na youtube na trailery na Revenge a nějak se mi to tam připletlo.Velice mě zaujal nápad výměny, zvlaště když jedna z dívek je hluchá :)
Po zjištění, že herečka co hraje Daphne má problém se sluchem a občas i neslyší jsem se do seriálu zabrala ještě víc.Z postav mám ráda Bay a Emetta :)) a Angelo je vážně pěknej :3

Avatar uživatele
lizzy

29. srpna 2012

54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Switched at Birth

V mnoha ohledech je tohle jen další teen seriál o vztazích bohatých, ale switched at birth má nejen dobrou hlavní zápletku, ale hodně tu přidává i fakt, že je část seriálu zaměřená na hluchoněmé. Jasně, už tu byly takové seriály, ale myslím, že Switched at Birth patří k těm, které nás do kultury hluchoněmých naprosto vtáhnout.

Avatar uživatele
Paja_Notte

3. července 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Konečně

Konečně je tu seriál, který ukazuje jak je rozdílný svět slyšících a neslyšících. Několika lidem by to mohlo otevřít oči.
Děj mě osobně chytil. Příjemné obsazení herců.

Avatar uživatele
Terkik

5. února 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Surprise

Hodně dobrý seriál. Teen-hluchoněmý - to je kombinace, která dokáže zaujmout a u mě se rozhodně jedná o jeden z nejpovedenějších teen-seriálů. Jen mám často chuť přeskočit scény taťky a mamky Kenishových...

Avatar uživatele
Weush

24. listopadu 2012

44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Switched at Birth

Viděla jsem prvních pár dílů, a musím říct, že na mě seriál zapůsobil. Především tím, že se tam objevuje svět hluchoněmých, což je příjemné zpestření seriálu po všech těch teen seriálech, kde je hlavní zápletkou rozdíl mezi bohatými a chudými. Zatím dávám seriálu 80%.

Avatar uživatele
MNTB

27. ledna 2012

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

SAB

Seriál má výborný námět, bohužel to zpracování je poněkud nudné a táhne se celou řadu jak žvýkačka přilepená za letního dne na botě. Velkou chybou je, že se vše hned vyřeší. Už v pilotním díle se v podstatě dozvíte uplně všechno a zbytek serie koukáte na žabomyší války a problémy vařené z vody. Uvidíme, jestli se seriál na konci serie vzchopí a po prázdninách se o5 vtátí, protože by byla škoda zahodit tak skvělé téma.

Avatar uživatele
jukab

12. října 2013

22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Po 22 dílech

Zajímavý ústřední námět a prvnek neslyšících poskytl seriálu slušný rozjezd, po cca 20 dílech pak seriál upadl ke klasickým teenage-dramatům a nenabízí nic nového. I díky Vanesse M 50 %

Avatar uživatele
Blondie92

15. června 2012

16 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
16 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Doufala jsem v něco víc...

Moc jsem se na tenhle seriál těšila, bohužel mě zklamal. Jediné co bylo pro mne něčím zajímavé bylo to, že je vyměnili při porodu. Jinak jsem ze všeho kolem byla zklamaná. Přestala jsem na to koukat, protože to pro mne byla akorát ztráta drahocenného času :(

Avatar uživatele
hlupec

2. dubna 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lekce znakovani

Nemuzu si pomoct, ale nejzajimavejsi na tomto serialu jsou hlusi herci a jejich komunikace (znakovani a k tomu dodana mimika). Jinak je to vlastne uplne obycejne - problemy s randenim u malych i velkych, problemy s detmi, problemi s rodici, problemy s kamarady. Koukat se na to ale urcite da, po dokoukane 1. serii si sice davam chvilku pauzu, ale pak budu urcite pokracovat.

Avatar uživatele
E Š

21. prosince 2016

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Priemer

Jeden z lepších rodinných seriálov, páči sa mi najmä že nenechajú vedľajšie postavy len tak zmiznúť v neznáme. Ale nikdy to nebude môj obľúbený seriál.