Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Baneling

Pátrání po Kameni slz přivede Hledače do tábora smrti, kam byl odveden opat Ulrichkého kláštera a kde se setká s nejnovějším výtvorem Strážce Podsvětí.

Prvním krokem v pátrání po Kameni slz je najít opata Ulrichského kláštera, jak jim řekla Shota. Ale když do kláštera dorazí, najdou jen ruiny. Tábor byl zničen, pravděpodobně D´Haranskými. Cara jim řekne, že pokud je skutečně napadli vojáci, vzali by mnichy do Tothraynu, což je tábor smrti.

Velitel tábora, generál, kterému všichni říkají Řezník, se rozhodl, že i když válka skončila, popraví všechny zbylé vězně, aby nikdo nemohl chtít odvetu. Navíc shromáždil cennosti ukradené od vězňů, aby mohl sobě a svým mužům zajistit nový život. Richard, Cara, Kahlan a Zedd na tábor zaútočí a vězně osvobodí. Ale generál už nechal opata Ulrichského kláštera popravit.
Většina vojáků je zabita, včetně Řezníka, který se probudí v Podsvětí. Tam už na něj čeká Darken Rahl a předá mu nabídku od samotného Strážce Podsvětí.

Vězni jsou zesláblí a většina z nich nemá kam jít. Kahlan se jim snaží pomoci a požádá Caru najít něco, čím by je mohli nakrmit. Jeden z přeživších mnichů řekne Richardovi, že opat kláštera u sebe vždy nosil stříbrný medailon, který se předával z opata na opata. Měl by být mezi ostatními ukradenými cennostmi. Ale jeden z osvobozených vězňů, mladý zlodějíček Flynn, přesvědčil Caru, že chce pohřbít svého popraveného bratra a půjčil si koně. Místo truhly s tělem však odvezl truhlu s cennostmi. V lesích se zastaví a začne truhlu prohledávat. Najde opatův medailon, vypáčí ho a uvnitř najde nádobku s inkoustem, který se mu vylije na ruku a vytvoří runu.

Richard pošle Caru, aby našla a přivedla Flynna. Poté zaslechnou křik. Jeden z mnichů byl svědkem povraždění několika vězňů. Tvrdí, že to udělal Řezník. Richard jde zkontrolovat hroby pobitých vojáků a najde je všechny prázdné. Náhle se však objeví muž, který tvrdí, že je opat Henry. Řekne jim o nabídce, kterou zesnulým dává Strážce Podsvětí. Dá jim šanci, vrátit se mezi živé, ale na oplátku pro něj musí zabíjet. Stanou se z nich Banelingové. Opat nabídku přijal, aby se mohl ujistit, že tajemství polohy Kamene nebude navždy ztraceno. Ale Henry nenaplnil svou část dohody, protože nikoho nezabil. Strážce ho volá zpět do Podsvětí a opat umírá. Není tak dost času na to, aby Hledači řekl, co má s Kamenem udělat. Vezmou ho proto do sklepení, kde drží zbylé D´Haranské vojáky. Avšak někdo už je předběhl a všechny zabil. Než opat zemře, stihne jim říct, že medalion otiskne na ruku toho, kdo jej otevře magickou runu, kterou musí donést do provincie Pamorah. Runa je totiž klíčem. Už jim však nestihne říct, co klíč otevírá.

Cara najde Flynna a dovede ho i s medailonem zpátky. Zavřou ho prozatím do dozorcovi kanceláře. Krátce na to se tam někdo dostane a Flynna zabije. Ten se ocitne v Podsvětí, kde mu Darken Rahl učiní nabídku stát se Banelingem, ale všimne si runy na jeho ruce. Cara však Flynna oživí Dechem života.

D´Haranské vojáky i Flynna zabila jedna z vězeňkyň. Přijala Strážcovu nabídku, aby se mohla postarat o svého syna.

Řezník a jeho muži utekli, ale zjeví se jim Darken Rahl a přikáže jim zajmout nositele runy. Vojáci se proto vrátí do Tothraynu a napadnou tábor. Richard a Zedd je ale chytí do pasti a celý tábor vyhodí do vzduchu. Banelingové potřebují tělo a když žádné nebude, nemohou se vrátit mezi živé.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka