Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bound

Nicci sešle mocné kouzlo, které spojí jí a Kahlan mateřským poutem. Co se stane Nicci, stane se i Kahlan. Richard nemá na vybranou. Musí jít s Nicci a uposlechnout její příkazy.

Sestry temna se rozhodnou vzít Sestře Nicci její han, aby se pokusili uspět tam, kde ona selhala. V zabití Matky Zpovědnice. Nicci jim ale unikne a spojí se s Darkenem Rahlem. Řekne mu, že ví, jak ovládnou Hledače, dostat Kámen slz a zabít Zpovědnici.

Pošle havrana, aby sebral spící Kahlan kartáč na vlasy. Její vlasy potom Nicci použije k mocnému kouzlu. Jakmile se rozední, přijde za Hledačem a jeho přáteli. Když na ni Cara použije svůj Agiel, bolest kterou způsobuje Nicci, pociťuje i Kahlan. Zedd si uvědomí, že Nicci seslala Mateřské kouzlo. Cokoli se jí stane, stane se i Kahlan. Nicci jim ukáže, že má v ústech jedovatou pecku Alkalie. Jedno kousnutí a obě zemřou. Požaduje, aby šel Richard s ní a zavedl jí ke Kameni slz. Tomu nezbývá, než jí poslechnout. Ostatní se vydají za otcem Kahlan. Zedd se pokusí zlomit Mateřské kouzlo, ale k tomu bude nutné obnovit pouto mezi skutečnou matkou a dcerou a proto potřebují osobní věci Kahlaniny matky, které by její otec stále měl mít u sebe.

Nicci a Richard jsou napadeni Sestrami temna. Podaří se jim uniknout, ale Nicci má poraněnou ruku.

Zedd, Cara a Kahlan najdou Kahlanina otce ve vězení. Slíbí jim pomoc, ale pouze pokud ho dostanou ven. To udělají a on je zavede ke svému domu, který zabral válečník jménem Aramis. Řekne jim, že své největší cennosti, spolu se šperky Kahlaniny matky, zakopal na pozemcích za domem. Počkají, až padne noc a vydají se šperky získat.

Richard a Nicci se na noc ubytují v hostinci a když Nicci usne, Richard se vrátí pomoci starému páru, který jim předtím pomohl a ošetřil Nicciinu ránu na ruce. Políčko za domem jim zaplavilo hadí víno a zabilo malého chlapce od sousedů. Richard jim chtěl pomoci, ale Nicci mu to nedovolila. Teď se tedy vrátil, ale už našel oba mrtvé, zardoušené hadím vínem. Nicci mezitím zjistila, že je pryč a došlo jí, kam šel. Z hostince si proto přivedla na pokoj muže a rozkázala mu, aby jí začal mlátit. Bylo to potrestání za to, že jí Richard neuposlechl. Ten sice včas dorazil a muže zastavil, ale toto napadení přišlo v nevhodnou chvíli. Kahlan byla napadena vojáky, když se v noci plížila pro otcův poklad a kvůli bití, které pociťovala jak Nicci tak i ona, se nedokázala bránit. Naštěstí jí její otec zachránil.

Sestry temna pošlou na spící Nicci jedovatého pavouka. Jeho jed dokáže vyléčit pouze šťáva z Půlnočního květu. Ne náhodou se tato rostlinka nachází v jeskyních nedaleko hostince. I když si oba uvědomují, že jde o past, nemají na vybranou. Vypraví se do jeskyní. Nicci ztratí vědomí, ale Richard jí dokáže včas vyléčit.

Z otcova pokladu si Kahlan vezme náhrdelník a náušnice po své matce. Zedd s jejich pomocí provede kouzlo, které vyvolá ducha Kahlaniny matky a znovuobnoví pouto mezi matkou a dcerou, čímž zruší kouzlo, které Nicci seslala. Nicci se tak vrátí její magie, kterou na Mateřské kouzlo všechnu spotřebovala. Porazí Sestry temna a nechá Richarda jít, protože už ho nemá čím donutit, aby jí poslouchal a protože věří, že podle Proroctví Hledač doručí Kámen slz Strážci.

Nicci poté řekne Darkenu Rahlovi, že už Strážci nadále neslouží. Od nynějška patří její moc jen jí.
Ostatní se znovu setkají, protože Zedd očaroval Richardovi boty, aby ho mohli najít, kdyby se rozdělili.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka