plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×03 – Bounty
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lord Darken Rahl vyhlásil velkou odměnu za dopadení Hledače.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Odměna za dopadení Hledače je 1000 zlaťáků. V jednom městečku působí prodejce map. Dokáže za pomoci magie vytvořit mapu, která najde nejen místo, ale konkrétní osobu, pokud dostane něco, co dotyčné osobě patřilo. Výrobce map ovládá vzácné a mocné kouzlo Kartogramancie.

Do městečka přicházejí Hledač, Kahlan a Zeddicus. V jedné krčmě je zachrání od lovců odměn dívka jménem Lilly. Na oplátku chce po Hledači, aby jí pomohl najít bratra, kterého prý unesla bájná nestvůra Shadrin. Shadrin loví přes den, drží svou kořist naživu až do soumraku. Poté hoduje. Nikdo jí však nikdy neviděl, pouze ti, které unesla, ale důkaz o její existenci nepodají, protože již nežijí. Hledač souhlasí s pomocí, ale Kahlan ho varuje, že jeho poslání je jiné. Po cestě je přepadne lovec odměn s mapou. Zeddicus odchází do městečka, aby našel mapaře. Ostatní jdou dál. A Kahlan měla pravdu, Lilly připravila past. Lilly v jeskyni omráčí Kahlan a Hledače veze spoutaného do města. Nechce však odměnu, chce výměnou vysvobodit svého bratra, kterého mají druhý den pověsit, za to, že hladový ukradl jídlo.

Kahlan musí nejen přemoci Shadrin, ale osvobodit Hledače. Nakonec musí pomoci i Lilly, kterou zajali vojáci Lorda Rahla...

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Lilly: Podívej, jak lehké bylo tě chytit, Hledači. D´Haranští ani nepotřebují armádu. Chce to jen trochu slz a široký výstřih.
Kahlan: Měli bychom brzy pokračovat v cestě.
Richard: Ale no tak, nač ten spěch?
Kahlan: Jestli chceš zachránit každou krásku v nesnázích, není času nazbyt.
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Sebastian
D'haran Captain
Henchman
Shadrin - voice
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBounty (neoficiální název)
Původní názevBounty
Rok natočení2008
Premiéra8. listopadu 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody