plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×04 – Brennidon
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hledač navštíví své rodné město.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hledač, Kahlan a Zeddicus se zastaví v jednom údolí. Kahlan se stává na nějaký čas rozhodcem při sporech místních lidí. Hledač se nudí a tak přijme Chaseovu nabídku na lov jelena. Zeddicus zůstává v přítomnosti Kahlan, navíc za ním přišla jeho bývalá láska, takže myslí na vše jiné, než na ochranu Hledače. Při stopování se Hledač s Chasem dostanou do blízkosti města, které Hledač poznává. Je to Brennidon, město, kde se narodil. Hledač se domluví s Chasem, že se do města na hodinu podívá, aby zjistil dům, kde se narodil.

V Brennidonu se na náměstí koná veřejná poprava ženy, která kázala proti Lordu Rahlovi. Hledač ji osvobodí, ale poštve si tím proti sobě Rahlovi přisluhovače ve městě. Ukryje ho u sebe jedna žena, která Hledači tvrdí, že ona je jeho matka...

Marek, syn Brigid a nevlastní bratr Hledače se ho snaží udat, ale nakonec s Hledačem uzavře pakt. Mezitím nechá radní města zavřít Brigid s tím, že bude na druhý den popravena, pokud se Hledač neobjeví. Hledač se nechá naoko zavřít. Čeká ho na druhý den spolu s jeho matkou poprava.

O Hledačově pobytu v Brennidonu se dozví i Zeddicus s Kahlan a spěchají mu na pomoc. Dodrží Marek slib, který dal Hledači, nebo ho zradí a Hledač zemře?

Marek však slib dodrží a ve městě navíc propukne povstání. Vojáci jsou pobiti. Když se však Hledač loučí, přizná se mu Brigid, že není jeho matkou. Byla pouze jeho porodní bábou. Hledačova pravá matka byla dlouhou dobu nemocná, ale přežila. Pak jednoho dne zmizela. Je tedy naděje, že někde žije.

Když z Brennidonu všichni odjíždí, dozvídáme se na rozdíl od Hledače, že Zeddicus je jeho dědečkem...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Otto Nyth
Mother #2
Hunter #1
Hunter #2
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBrennidon (neoficiální název)
Původní názevBrennidon
Rok natočení2008
Premiéra15. listopadu 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody