Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Broken

Richard se snaží obhajovat Caru před soudním slyšením ve městě Stowecroft, ale ta je nakonec stejně odsouzena k smrti. Navíc Flynn, s kouzelnou runou na své ruce, utekl...

Nejvyšší kněžka Sesilatelů snů pošle Kahlan sen, kde jí varuje, že brzy bude poslední svého druhu. Kahlan to znepokojí, mohlo by to znamenat, že linie Zpovědnic je v ohrožení. Chce se vydat do Valerie, aby zjistila, jestli je její sestra v bezpečí. Richard chce jít s ní a řekne Caře a Zeddovi, aby pokračovali s Flynnem do provincie Pamorah. Ale Cara jim řekne, že jít do Valerie je zbytečné. Když se totiž Darken Rahl dozvěděl, že ve Valerii žije mužský Zpovědník, přikázal Mord-Sithám na ostrov zaútočit a dítě získat. Matka však dítě raději obětovala a všechny Zpovědnice byly zabity. Navíc Cara byla tou, která zabila Kahlaninu sestru Denne. Kahlan se rozzuří a upadne do stavu Con Dar. Richard přikáže Caře utéct, protože nedokáže Kahlan zadržet.

Když se Kahlan probere, chce Caru pronásledovat, jenže ve chvíli nepozornosti se vytratil Fynn a jeho nalezení je důležitější. Zeddicus mu očaroval boty a tak mohou následovat jeho stopy. Ale Flynn něco takového předpokládal a tak nechal v lese všechno své oblečení.

Cara přespí v hostinci, odkud ji ráno vyženou, protože nikdo nemá rád Mord-Sithy. Nemá kam jít a tak se vrátí do Stowecroftu, do svého rodného domu, ze kterého jí jako malou holčičku Mord-Sithy unesly. Nyní tam žije její sestra Grace, se svou rodinou. Grace jí pozná a požádá jí, aby zůstala. Při večeři však do domu vtrhnou strážní z města a Cara je uvržena do vězení.

Posel ze Stowecroftu vyhledá Kahlan, protože tamní lidé rozhodli, že Cara má zemřít smrtí vyzpovídáním. Tak totiž moc Zpovědnic působí na Mord-Sithy. Když jsou vyzpovídané, jsou v agónii, dokud nezemřou. Richard ale odmítá nechat Kahlan zabít Caru, bez řádného soudu.

Zeddicus mezitím vypátral Flynna, ale rozhodl se pro malou lest. V magickém přestrojení za zloděje, přesvědčí Flynna, že půjdou spolu do Pamorah a o zisk z Kamene slz se rozdělí. Když se utáboří na noc, omámí Flynna lektvarem a řekne mu, že potřebuje jen jeho ruku, ten zbytek už ne. Než stačí použít sekeru, ozve se hluk z lesa, který ho odláká. Opodál potom Zedd předstírá boj. Vrátí se zpátky k Flynnovi už ve své skutečné podobě, jako jeho zachránce. A Flynn chce dobrovolně jít s ním a Hledačem do provincie Pamorah.

Ve městě Stowecraft probíhá slyšení, na jehož konci mají tři starší z města rozhodnout, co se stane s Carou. Richard se jí snaží obhajovat. Cara postupně vypráví příběh, jak byla odvedena Mord-Sithamy, které se potom vrátili i pro jejího otce. Tak se totiž cvičí nové sestry Agielu. Jako malé holčičky jsou uneseny, mučeny a trénovány a jako finální úkol musí zabít svého otce, aby dokázaly svou loajalitu. Cara toho svého zabila potom, co ho Mord-Sitha jménem Nathair přivedla a řekla jí, že to on ji prodal Mord-Sithám a teď přišel prodat i její sestru.

Při soudním slyšení se Cary zastane její učitelka z dětství, slečna Crantanová. Ale Richard odhalí její pravou identitu. Je to Nathair. Mord-Sithy během let unesly z města dvanáct holčiček a ona byla ta, která dívenky vybírala.

Starší rozhodnou, že obě Mord-Sithy mají být popraveny. Kahlan při veřejné popravě nejdříve vyzpovídá Nathair. Když se však chystá vyzpovídat i Caru, Nathair jí zastaví a přizná pravdu. Cařina otce zajaly a mučily dlouhé týdny, ale on svou malou holčičku příliš miloval. A tak, když odmítal říct, co po něm chtěli, propálily mu hrdlo, aby nemohl mluvit vůbec. Cara potom uvěřila jejich lžím, když nepromluvil a nijak se proti obvinění nebránil.

Cara si uvědomí, že celý její život u Mord-Sith a to jak zabila svého otce bylo založeno na lži a řekne Kahlan, aby jí vyzpovídala, protože si to zaslouží. Ale Kahlan odmítne. Lidem z města se to nelíbí a zaútočí. Richard nakonec boj zastaví a prohlásí, že slovo Matky Zpovědnice je konečné.

Kahlan sice nedokáže Caře odpustit, že zabila její sestru, ale uvědomí si, že pokud se jí něco stane, Hledač bude potřebovat ochranu a tak dovolí Caře, aby se k nim znovu přidala.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka