plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×11 – Confession
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kahlan vyzpovídá muže podezřelého z vraždy a poté co je popraven se přijde na to, že byl možná nevinen.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Zeddicus je rozhodnut schovat schránku Ordenu na místě, kam nesahá moc Lorda Rahla. Do hrobky dávného Hledače v TavolRangu. Cestou se musí stavit v jeho rodném městě a vzít si klíč. Kahlan změní Zeddicusovy plány. Požádal ji o pomoc její starý přítel Conor, který žije v Marwenu. On a jeho žena jí pomáhali schovat se v době když utíkala z Aydindrilu s Knihou počítaných mrtvých. Hodně jim dluží. Domluví se tedy, že Kahlan spolu s Hledačem půjdou za Conorem a Zeddicus se vydá do svého rodného města. Za tři dny se setkají a budou společně pokračovat ke hrobce dávného Hledače.

Když Kahlan s Hledačem přijdou do města najdou Conora mrtvého...

Všechny důkazy směřují k Nilesi Braggindorovi. Na dobu smrti nemá alibi. Kahlan ho vyzpovídá. Niles se ke všemu přizná. Následně je popraven. Když odvážejí jeho mrtvolu přiběhne vandrák a tvrdí, že ho v době Conorově smrti Niles okradl o několik mil dále na jiném místě. Nemohl tedy vraždit.

Zeddicus přichází do svého rodného domu. Setkává se se svým bratrem Thaddicusem, který však z jejich setkání není nadšen. Vyčítá Zeddicusovi, že ho i jejich matku před 23 lety opustil a když matka před 5 lety umírala přála si svého syna vidět, ale to jí nebylo dopřáno. Mají si toho oba co říci. když Zeddicus odchází, předá mu Thaddicus klíč od hrobky dávného Hledače. Nakonec se oba usmířili.

Mezitím Kahlan řeší proč se jí Niles přiznal k něčemu co nespáchal a ještě za to položil život. Prsty v tom musí mít magie. V okolí Marwenu bydlí muž, který o sobě tvrdí, že je čaroděj. Jdou tedy k němu a dozvídají se možnou příčinu. Jedná se o paměťové kouzlo. Existuje jedno starodávné zařízení, které je schopné paměťového efektu, při kterém se nevinný přizná k čemukoliv. Je to Azzallelovo oko. Bylo však před 200 lety ukradeno.

Do ruky se jim dostane důkaz, ze kterého vyplývá, že Conor a Nilesova sestra Luna byli milenci a pokud o tom Conorova žena Nella věděla, mohla mít motiv. Když za ní přijdou přizná se k vraždě Conora i Nelly. Ukáže jim Azzallelovo oko. Chystá se Nellina poprava. Kahlan si však na poslední chvílí všimne jedné indicie, která směřuje k jinému vrahovi - Declanovi. Hledač zachrání Nellu a Kahlan vyzpovídá Declana. Přizná se, že není součástí odboje a zabil předtím více lidí, protože věřil v Darken Rahla. To on používal Azzallelovo oko, které patřilo jeho rodině po mnoho let. Použil ho i na Nellu, aby si myslela, že to byla právě ona, kdo oko používal. Declan navíc prozradí, že Hledače udal Rahlovým vojákům a ti jsou již na cestě do Morwenu.

Ale to už Kahlan i Hledač přichází na místo setkání se Zeddicusem a směřují do hrobky dávného Hledače...

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Zedd: Klíč k hrobce Tavol´Ranga. Ty jsi ho měl celou tu dobu?
Thaddicus: Samozřejmě. Matka by vstala z hrobu a máchala pánvičkou, kdyby zjistila, že jsem ho jen na sekundu spustil z očí.
Thaddicus: Zdravím vás.
Zedd: Thaddicu, to jsem já, Zedd.
Thaddicus: Jistěže jsi. Je to jen dvacet tři let, jak bych mohl zapomenout?
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Niles Braggindor
Thaddicus
Nella Greenleaf
Conor Greenleaf
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevConfession (neoficiální název)
Původní názevConfession
Rok natočení2008
Premiéra31. ledna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody