Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Creator

Objeví se dívka, která tvrdí, že je Stvořitelkou. Soudí Hledače jakožto služebníka Strážce a jak se důkazy vrší, pro Richarda to vůbec nevypadá dobře...

Hledač a jeho přátelé najdou tábor nemocných lidí. Nákaza se šíří pouhým dotekem a říká se, že pochází od Strážce, protože nemoc přišla společně s Banelingi. Nemocní se shromáždili u sloupu Ardrisu, protože věří, že je posvátný sloup vyléčí. Zedd se pokusí jednoho z nakažených vyléčit pomocí magie, ale zjistí, že nemoc je živena tak silnou černou magií, že pokud by se jí pokusil absorbovat, zabila by ho. V tom se objeví mladá dívka, celá v bílém a onoho muže uzdraví. Všichni se diví, kdo to je. Dívka jim řekne, že ona je Stvořitelka.

Nikomu, kromě nakažených se nechce moc věřit, že by to skutečně mohla být stvořitelka. Kahlan si s ní promluví. Dívka ví spoustu věcí, které by mohla vědět pouze Stvořitelka. Navíc říká, že dříve, než budou zaceleny trhliny do Podsvětí, musí být zničen nejsilnější přisluhovač Strážce. Richard Rahl.

Cara a ostatní chtějí odejít, ale Richard nechce utíkat a svolí, že bude souzen. Situace se pro něj nevyvíjí dobře, když se náhle objeví žena, která tvrdí, že je dívčinou matkou. Všichni jsou překvapeni, že by Stvořitelka měla matku. Ukáže se, že než dosáhla dvaceti let, byla jen obyčejnou dívkou. Ba co víc, před dvěma lety utekla s chlapcem. Hledač a jeho přátelé začnou pochybovat a Kahlan pošle Caru, aby toho chlapce, Jasona, našla. Ta ho sice najde, ale napadnou jí dvě Sestry. Cara je porazí a zabije. Ty se ocitnou v Podsvětí, kde se ukáže, že šlo o Sestry světla. Řeknou Rahlovi, že se Stvořitelka vrátila, ale odmítnou mu říct, kde je. Rahl je začne mučit, aby z nich dostal informace.

Mezitím pokračuje soud s Richardem. Opět to pro Hledače nevypadá dobře, když dorazí Cara s Jasonem. Od něj se dozví, že Maia (tak se dívka jmenuje) byla jeho ženou. Byla obyčejnou dívkou, dokud si pro ni nepřišly Sestry světla. Jako vtělení Stvořitelky jí odevzdaly svůj han. Všechny do jedné. Kahlan prohlásí, že dívka není Stvořitelkou, protože Sestry světla stvořili jí. Dívka však odhalí mezi nemocnými Banelinga a zničí ho. Potom řekne, že všichni služebníci Strážce budou zničeni. Rozhodla, že Richard je Strážcův služebník a odsoudí ho k smrti.

Darken Rahl řekne Strážci, že se Stvořitelka vrátila mezi smrtelné a prozradí mu, i kde se nachází. Strážce mu přikáže otevřít tam trhlinu.

Richardovi přátelé nehodlají připustit, aby se mu něco stalo, ale dříve, než stačí zasáhnout, otevře se trhlina do Podsvětí. Dívka chce trhlinu uzavřít, ale sloup Ardrisu popraská a padá přímo na ní. Richard jí na poslední chvíli zachrání. Ona potom trhlinu skutečně zacelí, ale spotřebuje na to všechen svůj han. Ale díky Richardovým činům si uvědomí, že on skutečně není služebníkem Strážce.

Richard se chce dívky zeptat, kde je Kámen slz, ale ta záhadně zmizí. Magie Kompasu, kterou předtím dívka potlačila, zase funguje a tak se mohou vydat na cestu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka