plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×19 – Cursed
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Richard se pokouší zastavit řádění Calthropa, nebezpečné nestvůry z D´Haranských legend a Zedd bude muset spojit síly s čarodějnicí Shotou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Království Caddock, které sousedí s D´Haraou a které je silným spojencem odboje, je v nebezpečí. Když hrozilo, že D´Haranští vpadnou do jeho království, hledal král Gregor pomoc u čarodějky Shoty. Ta věděla, že kdyby padl Caddock, další na řadě by byl Agaden Reach, její domov. Uzavřela proto s králem Gregorem dohodu. Výměnou za to, že jí bude chránit, dá mu moc bránit jeho království navždy. Děsivá noční můra z D´Haranských legend, Calthrop, vyhnala všechny vojáky zpět za hranice. Onou bestií je však král Gregor sám. Každou noc se promění v Calthropa a není možné ho zastavit. Poté, co Darken Rahl vzdal pokusy o dobití Caddocku, žádal král Shotu, aby z něj kletbu sejmula, ale ona odmítla. Gregor nyní řádí po nocích a zabíjí bezbranné vesničany. Snažil se zdržovat v odlehlých lesích, ale přesto se jeho poslední obětí stala jeho milovaná žena. Nechal se spoutat, pokusil se vzít si život, utratil polovinu své pokladnice za Rada´han (obojek schopný potlačit magické schopnosti). Ale nic nepomohlo. Jedinou věcí, která dokáže zabít Calthropa je totiž Meč pravdy. Richard se ale nechce smířit s tím, že by měl krále zabít.

Zeddicus se vydá za Shotou, doufaje, že se mu podaří se s ní domluvit. Ona ale opět odmítne a ukáže mu budoucnost království Caddock bez Calthropa. D´Haranští rozpráší Gregorovu armádu a až Caddock padne, její země bude následovat.

Richard se rozhodne zůstat s králem Gregorem přes noc, kdyby kouzlem posílené řetězy od Zedda přeci jen bestii neudržely. Což se nakonec také stane. Mezitím se Kahlan a princezna Corah vydávají zachránit dvorní dámu, která uvízla i s rodinou v lesích a už se stmívá…

Když se Kahlan a Corah pokoušejí dostat rodinu dvorní dámy pryč z lesů, napadne je Calthrop. Richard zasáhne, ale nakonec je nucen netvora zabít. V průběhu boje ovládne Kahlan Con Dar (Hněv krve), nekontrolovatelná síla. Málem ublíží princezně, a proto se rozhodne, že bude pro všechny bezpečnější, pokud nebude moct využívat své síly vůbec. Požádá proto Corah, aby jí věnovala Rada´han a nasadí si ho na krk.

Richard a Zedd rozmístí po lese očarované zvonkohry, které (pokud se někdo přiblíží) vydávají řev jako Calhtrop. D´Haranští si tak mají myslet, že bestie stále žije. Ale než to stihnou dokončit, ozve se řev skutečného Calthropa. Richard a Kahlan si myslí, že se jím stal Marius, bratr zesnulého krále. Avšak ukáže se, že Shota neprolklela krále Gregora, ale jeho žezlo, aby se kletba předávala dál, společně s trůnem, na který teď usedla Corah.

Marius sice není Calthrop, ale je to zrádce. Dohodl se s Darkenem Rahlem. Vydá mu království a za odměnu bude moci zůstat na trůnu jako správce území pod nadvládou Rahla. Každou noc tajně odemykal Rada´han na králově krku, aby se měnil v netvora a také vylákal královnu večer do lesů.

Corah se v noci promění a napadne Kahlan, ale té s Richardovou pomocí podaří nasadit princezně Rada´han. Marius řekl D´Haranskému veliteli, že netvor je mrtvý a ten s armádou vtrhne do království a obsadí hrad. Shota ukáže Zeddovi budoucnost, ve které D´Haranský velitel zajme Hledače a Zpovědnici a aby mu Hledač nemohl utéct, usekne mu obě ruce. Zeddicus a Shota proto spojí síly a silnou magií pohnou měsícem a způsobí zatmění slunce. Corah se tak může proměnit a pobít vojáky na hradě. Ti co přežijí, potom mohou předat zprávu, že Caddock je stále pod ochranou Calthropa.

Na závěr se Zedd vrací ke svým přátelům a řekne jim o vizi, kterou mu Shota ukázala. Existuje další Kniha počítaných stínů. Vize sice obsahovala místo kde je ukryta, ale zároveň to, že se velmi brzy tyto informace dostanou i k Darken Rahlovi.

Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Captain Flynne
King Gregor
Lieutenant Theron
Commander Erryll
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCursed
Původní názevCursed
Rok natočení2009
Premiéra2. května 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody