Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dark

Richard a Sestra Verna dorazí do Paláce proroků, ale všechno není takové, jak se zdá být a Richard je nakonec držen uvnitř proti své vůli. Mezitím Zedd jmenuje nového Hledače a výprava za Kompasem tak může pokračovat.

Sestra Verna a Richard doputují do Paláce proroků. Jeho zdi jsou očarované, aby nesly břímě moci čarodějů a tak Richarda uvnitř přestanou trápit bolesti hlavy. Zde se setkávají s Kněžkou Annalinou Aldurren. Krátce po jeho přichodu, během modliteb, zemře jedna ze Sester a Richard rozpozná otravu vzácnou rostlinou Podlézavcem, ale Kněžka je přesvědčena, že to byla sebevražda. Richard je na pochybách a navíc se setkává se Sestrou Nicci, která mu řekne, aby nikomu nevěřil a setkal se s ní tajně, až vyjde měsíc. To udělá a Nicci mu prozradí, že Palác je očarovaný tak, že za každý den uvnitř jich ve vnějším světě uběhne deset. Takže i kdyby jeho výcvik na Čaroděje trval jen rok, pro jeho přátele venku by uběhlo deset let. Také mu řekne o Proroctví, které říká, že on jako Hledač uspěje v hledání Kamene slz jen proto, aby ho doručil Strážci podsvětí. Richard se rozhodne, že se musí dostat zpět ke svým přátelům a požádá Nicci, aby mu pomohla ukrást od Kněžky Rada´han, který by potlačil jeho schopnosti a dovolil mu být mimo Palác proroků, aniž by ho bolesti hlavy zabily.
Richard konfrontuje Vernu a ta ho zavede do síně, kde jsou zapsána Proroctví.

Mezitím Zedd požádá o pomoc Shotu s hledáním nového Hledače. Ta souhlasí a ukáže mu ho ve vizi. A tak se Zedd, Kahlan a Cara vydávají najít Hledače, kterého také najdou. Jmenuje se Leo Dane a není vůbec překvapený. V jeho rodině koluje už po generace legenda, že jeden z nich se stane Hledačem. Zeddicus ho tedy jmenuje Hledačem pravdy, ale než stačí vyrazit za Kamenem, přepadnou je banelingové.

V Paláci proroků předá Sestra Nikki Richardovi Rada´han a ten se pokusí utéct. Ale Sestra Verna ho zajme. Kněžka mu potom ukáže svíce, které reprezentují všechny Sestry v Paláci. Některé slouží Strážci a tak jako jejich duše, i plamínky svíček jsou temné. Kněžka Richardovi řekne, že ta, která mu pomáhala s útěkem, musí být také jedna z těch, kteří slouží Strážci, a chce, aby utekl a naplnil Proroctví. Richard konfrontuje Nicci, ale ta ho přesvědčí, že je to lež a že mu chce jen pomoct. A že jediná cesta ven je, pokud jí odevzdá svůj Han, svoji magii. Potom bude moci z Paláce odejít, aniž by se mu něco stalo. Richard souhlasí, ale ve skutečnosti jí nevěří. Řekne proto o celém plánu Sestře Verně. Dá ji na vybranou – buď mu pomůže, aby Nicci nikomu neublížila poté, co nasaje jeho Han, nebo zůstane svázaná a s roubíkem, dokud nebude po všem. Ta nakonec souhlasí, že mu pomůže.

Jedna ze Sester se pokusí zabít Lea, ale Cara ho včas zachrání. Sestru dohoní, ale než ji Kahlan stihne vyzpovídat, Sestra se úmyslně nabodne na Leův meč. Kahlan si uvědomí, že pokud je napadla jedna ze Sester světla, tak to potom Richard není v bezpečí. Ona a Cara se proto vydají za ním a Zedd a Leo budou pokračovat v hledání Kamene slz. Jak čas postupuje Leo a Cara se sbližují.

Richard předá svůj Han sestře Nicci, která mu otevře brány Paláce. Ale než stačí udělat cokoli jiného, Sestra Verna jí nasadí na krk Rada´han a spoutá ji. Když Richard odejde, v Síni proroctví se objeví jedno nové. To říká: "Dokud čisté srdce Matky Zpovědnice bude bít, Strážce je odsouzen k neúspěchu."

Nakonec se Zedd a Leo znovu potkají s Kahlan a Carou, protože následovali Kompas. Kahan tak usoudí, že pokud je Kompas dovedl k nim a oni jdou za Richardem, znamená to, že je Kompas vede zpátky k němu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka