plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×19 – Extinction
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Darken Rahl ví, že Valdairský svitek lze číst jen ve světle Bludičky a tak když do lesa, ve kterém Bludičky žijí, dorazí Hledač s přáteli, najdou ho celý v plamenech.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Darken Rahl ví, že Valdairský svitek lze číst jen ve světle Bludičky a tak když do lesa, ve kterém Bludičky žijí, dorazí Hledač s přáteli, najdou ho celý v plamenech. Všechny Bludičky jsou mrtvé, až na jednu, kterou drží Darken Rahl. Chce, aby mu Richard dal svitek. Tvrdí, že si ho přečte a přidá se k jejich výpravě, aby použil Kámen slz k zacelení trhliny do Podsvětí a stal se tak hrdinou. Nemají na vybranou, protože bez Bludiček, které jsou důležitým prvkem v ekosystému, by vymřelo i vše ostatní. Rahl si svitek přečte a než ho kdokoli stačí zastavit, hodí ho do plamenů. Ostatním tedy nezbývá, než s ním spolupracovat. Cara a Kahlan se vydají do jeskyní, kde Bludičky rodí, protože ta, kterou Darken zajal je březí. Richard tajně pošle Zedda, aby přivedl Naslouchače Renna, který bude moci přečíst Darkenovi myšlenky a oni ho tak už nebudou potřebovat.

Strážce pošle Sestry temna, aby zabili Darkena Rahla, který neuposlechl jeho příkaz vrátit se do Podsvětí a zradil ho. Sestry zaútočí na Darkena a Richarda, kteří jejich útok odrazí, ale Rahl je zraněn. Sestry potom osvobodí z dolů vězně, který byl kdysi nelítostným velitelem ve službách Darkena Rahla, ale ten ho uvěznil, když se zdálo, že jsou mu vojáci věrnější než lordu Rahlovi. Muž potom obětuje svou paži a výměnou za ni dostane od Strážce novou, schopnou otevírat trhliny do Podsvětí.

Po cestě do jeskyní jsou Kahlan a Cara napadeni garem. Utečou mu, ale Kahlan si zranila kotník a tak musí Cara pokračovat bez ní. Dostane se do jeskyní, i když pro Bludičku je pozdě. Porodí desítky mladých, ale sama zemře.

Zeddicusovi se podaří přivést Renna, i když musí přemoci Sestru Světla, která mu chlapce odmítá vydat a Mord-Sithu, kterou na něj poslal Darken Rahl, protože tušil, že Richard pošle pro Naslouchače, aby s ním nemusel spolupracovat.

Darken Rahl nebyl vážně zraněn v boji se Sestrami temna, ale i malé škrábnutí stačilo, aby ho magie otrávila, a jeho stav se zhoršuje. Navíc jsou napadeni nejnovějším posluhovačem Strážce, který se pokusí se svou novou paží otevřít trhlinu do Podsvětí a zahubit jak Darkena, tak Richarda. Richard s ním bojuje, paži mu nakonec usekne a jeho svrhne do trhliny. Zedd a Renn dorazí včas, aby Rahla vyléčili a Naslouchač potom z jeho mysli zjistí, co se musí udělat s Kamenem slz. Kámen je třeba vzít v den slunovratu k Pilířům stvoření, umístiti ho do středu a až zapadající slunce prosvítí skrz něj, opona do Podsvětí se zacelí.

Zatímco se radí, co s Darkenem Rahlem, když už ho nepotřebují, ten využije příležitosti, popadne useknutou ruku, která tu zbyla po předchozím útoku Strážcova přisluhovače a otevře s ní trhlinu mezi ním a Hledačem, díky čemuž může utéct.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Cara: Mohli bychom to urychlit? Ona miluje tebe, ty zase ji a já ji mám chránit jako kdyby byla tebou. Zapoměla jsem na něco?
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Sister Marianna
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevExtinction (neoficiální název)
Původní názevExtinction
Rok natočení2010
Premiéra1. května 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody