Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Hunger

Banelingové mají šanci na vyléčení. Kdosi začal prodávat elixír, díky kterému mohou žít, aniž by museli zabíjet.

Thaddicus, Zeddův bratr se rozhodl vyřešit finanční potíže rozprodáním věcí, které mu zbyli po otci, velkém čaroději Carracticusi Zorranderovi. Přinese všechno k Sebastianovi, výrobci map, který prodává kouzelné mapy, schopné stopovat určitou osobu, pokud máte něco z jejího osobního vlastnictví. Sebastian mezi předměty najde několik lahviček se Stínovou vodou. Taddicus a Sebastian jí začnou prodávat jako lék pro Banelingi, kteří díky ní už nemusí zabíjet a přesto mohou žít.

Hledače a jeho přátele po cestě zastaví žena, která prosí o pomoc. Skupina mužů na voze unáší vesničany, kteří potom slouží jako zásoby obětí pro Banelingi. Richard únosce vystopuje a strhne se boj. Cara při něm zemře a probudí se v Podsvětí, ale vyžádá si od Lorda Dahla dohodu. Chce se stát Banelingem. Rahl dohodu přijme a tak, aniž by si někdo všiml, že Cara zemřela, se vrátí zpět. Poté se vydají na farmu, kde skupinka lapků drží zajatce, které nechávají Banelingi za poplatek usmrtit. Lapky pobijí a zajatce osvobodí. Jedna z žen, Baneling, rozpozná v Caře jednu svého druhu a řekne jí o šanci se vyléčit. O elixíru, který prodává Sebastian.

Tomu mezitím docházejí zásoby Stínové vody a tak ji začne ředit, čímž se však oslabují účinky. Podvedení Banelingové se vrací pro odplatu, ale Richard a ostatní stihnou včas zasáhnout. Znovu zesnulí Banelingové se vrací do Podsvětí, kde řeknou Darkenu Rahlovi o Stínové vodě. Poslední zbytek Vody použije Zedd na vytvoření mapy, která jim ukáže cestu k prameni, kde by mohli najít víc Stínové vody. Thaddicus se vydá s nimi.

Cara po nocích loví D´Haranské, aby splnila svou část úmluvy jako Baneling. Ještě než však dojdou k prameni, Cařin čas se krátí a je už pozdě najít nějakého vojáka a tak Cara vytáhne dýku na Thaddicuse. Nakonec to nedokáže udělat. Požádá ostatní, aby ji nechali zemřít o samotě. Ti se s ní loučí, ale Thaddicus jí poděkuje, že ušetřila jeho život a potom se sám nabodne na dýku, kterou Cara stále drží v ruce. Richard se potom s Carou co nejrychleji vydá k prameni, protože až bude Cara vyléčena, může Thaddicovi dát Dech života a přivést ho zpět, o kteroužto schopnost jako Baneling přišla.

Thaddicus se probere v Podsvětí, kde ho Darken Rahl začne mučit, aby z něj dostal polohu pramene Stínové vody. Ten nakonec nevydrží a řekne vše, co ví. Richard a Cara už se blíží k prameni, když pod ním Darken Rahl otevře trhlinu, která všechnu vodu pohltí. Richard dokáže na poslední chvíli trochu získat, Cara se díky tomu uzdraví a Dechem života přivede Thaddicuse zpět k životu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka