Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Marked

Trhlina do Podsvětí byla otevřena a jediný způsob jak ji uzavřít, je najít Kámen slz. Ale nejdřív musí Hledač zabít Screelinga, nestvůru z Podsvětí, která ohrožuje město Ehrengard.

Darken Rahl byl poražen a lidé oslavují. Richard a jeho přátelé jsou hosty na velké hostině v Ehrengardu, uspořádané na Hledačovu počest. Ale slavnost je přerušena útokem Screelinga, nestvůry z Podsvětí. Meč pravdy ani Zeddův čarodějný oheň jí nedokáží zabít. Richardovi se podaří nestvůru odlákat z města do lesů a svrhnout jí z útesu. Screeling však přežije a uteče.

Stvůra vylezla z trhliny do Podsvětí. Zeddicus si uvědomí, že se stalo, čeho se obával. Exploze při zničení schránek Ordenu byla natolik silná, že dokázala vytvořit trhliny v oponě, která odděluje Podsvětí od světa živých. A nic teď nebrání Strážci Podsvětí v posílání svých služebníků do boje proti všemu živému. Jediný způsob jak zacelit trhlinu je použít Kámen slz, tak jako to udělala Stvořitelka na počátku času. Ale zatímco bude Hledač pátrat po Kameni, nic nebude bránit Strážci v rozpoutání války ve světě živých.

Ve chvíli, kdy se Richard rozhodne začít pátrat po Kameni slz, do města dorazí jednotka D´Haranských vojáků. Trimack, velitel jednotky, přišel říct Richardovi o tajemství, které změní jeho život. Kdysi, když si Panis Rahl začal uvědomovat temnotu v srdci svého syna Darkena Rahla, dozvěděl se o Proroctví. To předpovídalo, že zplodí dalšího syna, kterému bude souzeno zničit svého mladšího bratra. Panis se rozhodl pomoci tomuto Proroctví. Vydával se za obyčejného pastevce a počal dítě s mladou ženou, jejíž krev byla stejně silná, jako ta jeho. Tarralyn Zorander. Ale udělal hloupou chybu, když řekl o brzkém narození tohoto dítěte svému prvorozenému, Darkenovi. Ten ho v záchvatu hněvu zabil a přikázal kapitánu Trimackovi, aby se zbavil těla. Ale ten místo toho požádal Panisovu nejvěrnější Mord-Sithu, aby ho oživila Dechem života. Zatímco se Panish skrýval, vyslal Trimack jezdce se správou k otci Tarralyn, Zeddicusovi, aby ho varoval, že Darken Rahl nařídil povraždit všechny prvorozené syny v Brennidonu, kde se dítě mělo podle Proroctví narodit.

Kapitán Trimack chce Richarda doprovodit do Paláce lidu, aby tam mohl právoplatně usednout na trůn. Richard si uvědomuje, že s Trhlinou a Strážcem, by se armáda mohla hodit, ale nejdřív chce zastavit nebezpečí v podobě Screelinga. Vydá se proto s vojáky hledat nestvůru, ale jsou napadeni odbojem. Richard rozmíšku ukončí a rychle se vrací do města, protože slyšel poplach.

Darken Rahl se mezitím probudil v Podsvětí, kde se ukáže, že byl celou dobu služebníkem Strážce a ten teď očekává pomoc se zničením všeho živého. Rahl se proto zjeví Mord-Sithě Trianě a dá jí rozkazy, mezi kterými je i zabít Caru, která se po událostech spojených s Rahlovou smrtí sama postavila do čela Mord-Sith. Triana a ostatní sestry Agielu Caru zbijí a ponechají v lesích na pospas Screelingovi a potom napadnou město. Kahlan se s tamními muži podaří ubránit většinu obyvatel, ale Mord-Sithy unesou sedm malých dívek.

Richard se se zbylými vojáky vydá dívenky hledat a narazí na zbitou Caru. Ta svolí, že jim pomůže se záchranou dětí, i když si všichni uvědomují, že je to past přichystaná pro Hledače.

Mezitím se Zedd vydal do Aydindrilu, aby tam našel nějaké vodítko, kde by mohl být ukrytý Kámen slz. Ale po cestě narazí na čarodějnici Shotu, která mu řekne, že už ví, co by tam našel. Je ochotna tyto informace sdělit Hledači, ale ne Richardovi. V Síni proroctví je napsáno, že Richard selže ve své snaze zastavit Strážce a Shota proto po Zeddovi chce, aby jmenoval nového Hledače. Ten to odmítne a vrací se zpět ke svým přátelům.

Richard s vojáky se postaví Mord-Sithám, aby odlákal jejich pozornost, zatímco Cara a Kahlan osvobozují dívky. Když se vrátí do města, setkají se se Zeddem, ale Screeling znovu zaútočí. Zeddovi se podaří ho kouzlem zmrazit a Richard ho mečem roztříští na kousíčky.

Zeddicus, Kahlan a Richard se vydávají pátrat po Kameni slz a Cara se k nim připojí, protože chce sloužit pravému Lordu Rahlovi, Richardovi.

V noci se pak Richardovi zjeví Darken Rahl a označí ho znamením Strážce.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka