plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×10 – Perdition
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Richard se probudí a zjistí, že je zpátky v Paláci proroků. Myslí si, že je to nějaký trik, protože Sestra Verna mu tvrdí, že nikdy neutekl, ale že trpí nemocí, kterou občas mladí Čarodějové ke konci výcviku mývají. Ta způsobuje výpadky paměti a podivné sny.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Richard se probudí a zjistí, že je zpátky v Paláci proroků. Myslí si, že je to nějaký trik, protože Sestra Verna mu tvrdí, že nikdy neutekl, ale že trpí nemocí, kterou občas mladí Čarodějové ke konci výcviku mývají. Ta způsobuje výpadky paměti a podivné sny.
Do Paláce přišla Kahlan, ale není sama. Přivedla zbývající přeživší a svoji dceru a manžela, nového Hledače. Tvrdí Richardovi, že pro ně venku uběhlo už sedm let a Kámen slz byl zničen, což znamená, že trhlina do Podsvětí nebude nikdy uzavřena a Strážce již téměř vyhrál. Také mu řekne, že Zedd padl, Cara se ztratila v boji s banelingi a ona sama přišla o své schopnosti, které ji ukradly Sestry temna. Ukáže mu dopis, který od něj dostala a ve kterém říká, že jeho trénink na Čaroděje je téměř u konce. Ale Richard si nevzpomíná, že by kdy takový dopis napsal. Zatímco se společně snaží zjistit pravdu, banelingové prolomí brány Paláce. Richard je dokáže s pomocí své magie zahnat.

Ve skutečnosti je Richard celou dobu v Údolí zatracení, které bylo vytvořeno dávnými Čaroději jako ochrana před vetřelci z Nového světa. Magie je tu donutí prožít jejich nejhorší obavy a nic je už nedokáže probudit. Kněžka rozhodne, že pokud Richard v Údolí zemře, nebude moci být vyplněné Proroctví a Strážce nevyhraje. Proto se mu ani nepokusí pomoci.

Sestře Nicci se podaří s pomocí ostatních Sester temna utéct a zbavit se Rada´hanu okolo svého krku. Sestry jí řeknou o novém Proroctví a Nicci se rozhodne zabít Kahlan, aby zabránila naplnění toho Proroctví, které říká, že Strážce selže, pokud srdce Matky zpovědnic bude bít.

Mezitím Richardovy halucinace dostoupí vrcholu. Sestry světla si vezmou život před marným bojem. Cara se objeví u brány a přesvědčí Richarda, aby bránu otevřel. Ale ukáže se, že ho obelhala a také se stala banelingem. Celá armáda jich vtrhne do Paláce a nakonec zůstane naživu jen Richard. Putuje pustinou, která zbyla z celé země, až dojde k trhlině. Tady na něj čeká Kahlan, která mu řekne, že můžou být zase spolu. Vše co musí udělat je zemřít. Richard si uvědomí, že skutečná Kahlan by po něm nic takového nežádala a proto je to celé iluze. Díky tomu se probudí a může uniknou z Údolí zatracení.

Skutečná Kahlan a ostatní dorazí do Paláce proroků, ale brzy si uvědomí, že je něco špatně. Když chtějí odejít, Kněžka jim řekne o novém Proroctví a že zapečetila Palác, aby ho nemohli opustit. Věří, že pokud udrží Matku zpovědnici v bezpečí, Strážce prohraje. Kahlan chce odejít a strhne se boj. Nakonec jim pomůže Sestra Verna, která použije svoji Dacru na Kněžku a donutí ji odpečetit Palác. Verna je vezme k Údolí, ale jsou napadeni Sestrami temna. Během boje zemře jak Leo, tak i Nicci.

Richard převezme zpět svůj meč a Kompas. Pohřbí Lea a vydají se zpět na výpravu za Kamenem slz.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Sister Dulcinia
Sister Greta
Sister Verna
Sister Nicci
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPerdition
Původní názevPerdition
Rok natočení2010
Premiéra30. ledna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody