Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Princess

Sestry temna přivedou Nicci zpět k životu, aby s její pomocí zničili Matku Zpovědnici. Kahlan je unesena do Rothenbergu, za jehož zdmi neúčinkuje žádná magie, ani ta její...

Sestra temna Portie, obětuje svůj život, aby do jejího těla mohla vstoupit Nicci. Sestry temna potřebují její pomoc, protože věří, že jedině mocný han, který v sobě Nicci má, dokáže porazit Matku Zpovědnici. A jak praví Proroctví, dokud bude Kahlan žít, Strážce je odsouzen k neúspěchu.

Kahlan, Zedd, Richard a Cara se utábořili na noc v lese, kde je napadne okřídlené stvoření zvané Gar a unese Kahlan. Zedd jim řekne, že jediní trénovaní Garové, kteří jsou ve Středozemí, patří lordu Margravovi z Rothenbergu. A co víc, dávní pánové očarovali hradby Rothenbergu tak, aby za nimi neúčinkovala žádná magie. A to ani moc Zpovědnice.

Nicci se spojí s Darkenem Rahlem a řekne mu, že má dohodu s lordem Margravem. Matka Zpovědnice výměnou za milost a věčný život pro něj a jeho dvůr, podepsanou Strážcovou krví.

Mezitím Zedd, Cara a Richard dojdou k sídlu lorda Margrava. Rozhodnou se dovnitř dostat v přestrojení. Margrave si vybírá nevěstu, která by s ním strávila věčnost, až Strážce zničí všechen život. Kouzlem proto uspí princeznu a její doprovod, kteří jedou na námluvy a vydávají se za ně. Z Cary se stane princezna z Thryce, Z Richarda její bratr Roderick Zlatý a ze Zedda její eminence, vévodkyně z Thryce. Jakoby pro Caru nebylo vznešené vystupování už tak těžké, ještě se musí naučit daktylický tetrament, což je rýmovaná mluva, kterou se musí na dvoře lorda Margrava mluvit.

Zatímco Cara se snaží vystupovat jako princezna, Richard se pokouší dostat do žaláře za Kahlan, ale nedaří se mu. Začne tedy flirtovat se sestrou lorda Margrava, aby si získal její důvěru. Ale jsou přistiženi a Richard je donucen se s ní zasnoubit.

Koná se hostina na počest úspěšného lovu, na které se objeví Sestra Nicci s dohodou od Strážce a požaduje aby Margrave splnil svou část dohody. Zatímco Nicci čeká, Cara svádí Margrava, aby ho donutila jít s ní do jeho komnat. To se jí povede a tam mu vezme klíč od žaláře a omráčí ho. Mezitím Nicci pozná ve vévodkyni z Thryce Zedda a strhne se boj.

Kahlan s pomocí své spoluvězenkyně, ženy lorda Margrava, unikne z cely. U brány žaláře se potom všichni setkají a porazí stráže. Hledač a jeho přátelé stanou proti Nicci, která raději vyskočí z okna, protože za zdmi Rothenbergu může používat svou magii, s jejíž pomocí unikne.

Všichni se bezpečně dostanou pryč a můžou pokračovat ve svém putování.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka