plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×13 – Princess
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sestry temna přivedou Nicci zpět k životu, aby s její pomocí zničili Matku Zpovědnici. Kahlan je unesena do Rothenbergu, za jehož zdmi neúčinkuje žádná magie, ani ta její...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sestra temna Portie, obětuje svůj život, aby do jejího těla mohla vstoupit Nicci. Sestry temna potřebují její pomoc, protože věří, že jedině mocný han, který v sobě Nicci má, dokáže porazit Matku Zpovědnici. A jak praví Proroctví, dokud bude Kahlan žít, Strážce je odsouzen k neúspěchu.

Kahlan, Zedd, Richard a Cara se utábořili na noc v lese, kde je napadne okřídlené stvoření zvané Gar a unese Kahlan. Zedd jim řekne, že jediní trénovaní Garové, kteří jsou ve Středozemí, patří lordu Margravovi z Rothenbergu. A co víc, dávní pánové očarovali hradby Rothenbergu tak, aby za nimi neúčinkovala žádná magie. A to ani moc Zpovědnice.

Nicci se spojí s Darkenem Rahlem a řekne mu, že má dohodu s lordem Margravem. Matka Zpovědnice výměnou za milost a věčný život pro něj a jeho dvůr, podepsanou Strážcovou krví.

Mezitím Zedd, Cara a Richard dojdou k sídlu lorda Margrava. Rozhodnou se dovnitř dostat v přestrojení. Margrave si vybírá nevěstu, která by s ním strávila věčnost, až Strážce zničí všechen život. Kouzlem proto uspí princeznu a její doprovod, kteří jedou na námluvy a vydávají se za ně. Z Cary se stane princezna z Thryce, Z Richarda její bratr Roderick Zlatý a ze Zedda její eminence, vévodkyně z Thryce. Jakoby pro Caru nebylo vznešené vystupování už tak těžké, ještě se musí naučit daktylický tetrament, což je rýmovaná mluva, kterou se musí na dvoře lorda Margrava mluvit.

Zatímco Cara se snaží vystupovat jako princezna, Richard se pokouší dostat do žaláře za Kahlan, ale nedaří se mu. Začne tedy flirtovat se sestrou lorda Margrava, aby si získal její důvěru. Ale jsou přistiženi a Richard je donucen se s ní zasnoubit.

Koná se hostina na počest úspěšného lovu, na které se objeví Sestra Nicci s dohodou od Strážce a požaduje aby Margrave splnil svou část dohody. Zatímco Nicci čeká, Cara svádí Margrava, aby ho donutila jít s ní do jeho komnat. To se jí povede a tam mu vezme klíč od žaláře a omráčí ho. Mezitím Nicci pozná ve vévodkyni z Thryce Zedda a strhne se boj.

Kahlan s pomocí své spoluvězenkyně, ženy lorda Margrava, unikne z cely. U brány žaláře se potom všichni setkají a porazí stráže. Hledač a jeho přátelé stanou proti Nicci, která raději vyskočí z okna, protože za zdmi Rothenbergu může používat svou magii, s jejíž pomocí unikne.

Všichni se bezpečně dostanou pryč a můžou pokračovat ve svém putování.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Zedd je v přestrojení za vévodkyni.)
Kahlan: Jestli budeš nosit tak krátké sukně, měl by ses zbavit punčoch a ukázat trochu kůže.
Cara: Nikam, dokud se nedostanu z těhle šatů.
Kahlan: Proč? Trochu větší výstřih a už nebudeš potřebovat žádný agiel.
Zedd: (na Caru) Aby tým správně fungoval, každý jeho člen by měl dělat pouze to, na co stačí. A soudě podle tvých nedávných pokusů o něco, co měl být asi kukuřičný koláč, bych ti doporučoval zůstat u sekání.
sluha: Vaše Veličenstvo, jste v pořádku?
Margrave: Co se stalo? Kde je?
sluha: Královská společnost z Thryce nebyla Královská společnost z Thryce. Podvedli nás všechny. Jsou pryč.
Margrave: A Sestra Nicci?
Sluha: Také pryč, Margrave.
Margrave: No, když nebudu žít navždy, tak strávím svá léta s krásnou manželkou. Přivolejte vévodkyni Drucillu. A dejte vědět, že jsem si ji vybral za nevěstu.
sluha: Bohužel, když objevila, že nesmrtelnost není část svatební smlouvy, odjela.
Margrave: Tak přiveď královnu ze žaláře. Řekni jí, že vše bylo odpuštěno. Je lepší mít starou, dobrou, spolehlivou kobylu, než vůbec žádnou, viď?
sluha: Naneštěstí, královna utekla. Avšak nepropadejte zoufalství, vaše Veličenstvo. Vždy budete mít mne.
Zed: Já se chopím úlohy princezniny milované tety, ovdovělé vévodkyně z Thryce.
Richard: Myslel jsem, že náš vzhled nemůžeš změnit za pomoci magie, Zedde. Kouzlo by přestalo fungovat, jakmile bychom prošli branou.
Zed: K jednoduché iluzi nepotřebuji magie, stačí trocha barvy na tvářea mých uměleckých schopností.
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Sister Nicci
The Margrave
Shadrin
Sister Merissa
Millicent
Duchess Drucilla
Herald
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPrincess
Původní názevPrincess
Rok natočení2010
Premiéra27. února 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody