plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×13 – Revenant
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Richard, Kahlan a Zedd se dostávají do hrobky předchozího hledače v Tavarangu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hlavní hrdinové přicházejí do hrobky předchozího Hledače Kierana, aby zde ukryli třetí schránku Ordenu. protože v hrobce nefunguje Rahlova magie a je to tudíž nejbezpečnější místo pro její ukrytí. Čeká je tu však jedno nemilé překvapení. Zjeví se jim plačící duch zpovědnice Vivian. Podle Zedda by měla být správně v podsvětí, ale něco nevyřízeného na tomto světě jí nedovoluje pokojně odejít. Najdou Kieranův hrob, ale zjistí podle způsobu uložení kostí, že se nemohl odebrat do podsvětí a jeho duše byla kouzlem jiného čaroděje uvězněna v hrobce.

Zedd se pokusí kouzlo zrušit, ale při tom se Kieranova duše dostane do Richardova těla. Poté Richard omráčí Zedda a sdělí Kahlan, že chce použít kouzla na oživení Vivian s tím, že by její duše vstoupila do těla Kahlan. Kahlan se postupně dozvídá, že Kieran natolik miloval Vivian, že byl ochoten se s ní milovat a tím ohrozil své poslání. Amfortas, který stejně jako dnes Zedd, doprovázel dříve Kierana to zjistil. Přesvědčil Vivian, aby spáchala sebevraždu vypitím jedu. Přesto, že nakonec Vivian dobrovolně zemřela, aby její kouzlo nad Kieranem pominulo, nestalo se tak. V Kieranovi zůstal jen ohromný hněv až se zbláznil. Nakonec ho musel Amfortas sám zabít.

Kieranovi se podaří pomocí kouzla dostat ducha Vivian do těla Kahlan. Na poslední chvíli se Zeddovi, který se mezitím probral, podaří zabránit Kieranovi, aby se miloval s Vivian v tělech Richarda a Kahlan. Pokud by se mu to nepodařilo, musel by je oba zabít. Duše Kierana a Vivian se tedy po mnoha letech spolu natrvalo setkaly v podsvětí.

Zedd se však rozhodl, že schránku Ordenu v hrobce nemohou nechat. Opouští Richarda a Kahlan, aby ukryl schránku na jiném tajném místě...

Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRevenant
Původní názevRevenant
Rok natočení2009
Premiéra28. února 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody