plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×10 – Sacrifice
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kahlan se dozvídá, že její sestra Dennee pravděpodobně žije.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hledač, Kahlan a Zeddicus potkávají Matku Zpovědnici Serenu a s ní další tři Zpovědnice Erin, Taru a Alanu. Kahlan se od nich dozvídá, že pro Zpovědnice není ve Středozemí bezpečno a proto hledají útočiště ve Valerii, ostrově skrytém magií daleko od pobřeží. Hledaly Kahlan, aby jí nabídly cestu s nimi, ale Kahlan odmítá, protože jejím posláním je chránit Hledače. Když se jich Kahlan ptá na další Zpovědnice, odhalí jí šokující smutnou zprávu. Zbyly pouze ony čtyři a Kahlan...

Hledač se rozhodne doprovodit Serenu spolu s ostatními k moři. Po cestě potkají Finna, který tvrdí, že hledá Dennee, Kahlinu sestru, ale ta přeci musí být mrtvá. Kahlan pozná, že Finn je vyzpovídán tudíž její sestra ještě žije. Okamžitě se rozhodne ji nalézt. Najdou jí v pevnosti, kterou stráží vojska Lorda Rahla. Jediný, kdo by se mohl dostat do pevnost je Mord-Sitha. Kahlan se pod vlivem magie přemění na Mord-Sithu a dostane se do pevnosti, kde najde svou sestru. S šokem zjistí, že je těhotná a brzy bude rodit. Otcem je Finn.

Dennee porodí krásného chlapce, ale to je problém. Dítě musí zemřít. Zpovědníkům není dovoleno žít. Je velmi vzácné, když se Zpovědnici narodí syn, ale když se tak stane nesmí mu být dovoleno vyrůst do dospělosti. Zpovědníci nejsou schopni ovládat svou moc. Novorozeně musí být při rituálu utopeno. To se však vůbec nelíbí Hledačovi. Je to i na něj příliš barbarské, ale Matka Zpovědnice lstí ošálí Hledače a vyšle Finna, aby dítě utopil. Hledač se to včas dozví a přesvědčí Finna, aby upustil od barbarského činu.

O narození syna Zpovědnice se dozví i generál Nass. Pro Lorda Rahla by to byla v budoucnu, až si dítě vycvičí, skvělá zbraň. Dítěti je na stopě.

Matka Zpovědnice však vyzpovídá Zeddicuse a použije ho proti Hledači. Vezme si dítě a směřuje s ním k nedalekému moři, aby dokončila rituál. Zeddicus je s ní jako ochránce, má u sebe Meč Pravdy, který vzal Hledači.

Hledač vymyslí plán. Přepadnou vojáky generála Nasse, Zpovědnice je vyzpovídají a přikážou jim, aby dostihli Zeddicuse, odlákali ho od Matky Zpovědnice, aby se k ní a dítěti mohli dostat. Na poslední chvíli zabije Matku Zpovědnici Finn a dítě zachrání. Tím skončí její moc nad Zeddicusem. Ten předtím v boji zabil generála Nasse, pravou ruku a nejbližšího rádce Lorda Rahla. Dennee a Finn s dítětem odplouvají na ostrov Valeria.

Zpovědnice musí zvolit ze svého středu Matku Zpovědnici. Zvolí Kahlan...

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Kahlan: Víš jakou sílu bych si přála, abys měl, čaroději? Sílu přiznat, že se pleteš.
Zedd: Právě teď bych dal přednost kouzlu mlčení.
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Dennee Amnell
D'Haran Sergeant
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSacrifice (neoficiální název)
Původní názevSacrifice
Rok natočení2008
Premiéra24. ledna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody