plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×20 – Sanctuary
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kdesi v knihovně ve městě Briamont je ukryta kopie Knihy počítaných stínů. Kdo se k ní dostane první? Hledač, nebo Darken Rahl?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kdesi v knihovně ve městě Briamont je ukryta kopie Knihy počítaných stínů. Knihovnice Livie po ní od smrti svého manžela usilovně pátrá. Už rozluštila všechny stopy až na jednu. Jeden z učenců je však oddaný Darkenu Rahlovi a tak mu o knihovnici a jejím pátrání řekne. Darken Rahl vyšle předsunutou hlídku a je rozhodnut si pro knihu dojít sám.

Richard, Kahlan a Zedd dorazí do knihovny první, ale Livie tam není. Hledá svého syna, který se nevrátil domů. Najdou Livii v jejím domě a požádají ji o pomoc s hledáním Knihy. Ona souhlasí, pokud jí Richard pomůže najít syna. Ale dřív, než vyjdou z domu, Livie záhadně zmizí. Stejně tak se vytratí její syn, kterého honí místní kapsáři, protože chlapec žebral na ulici a okrádal kolemjdoucí, takže místní zlodějíčky obíral o výdělek.

Knihovnice a její syn jsou uvnitř kouzelné malby. Mladý malíř James, který je tajně zamilovaný do Livie, je tam schoval před nebezpečím. Kvůli Livii často chodil do knihovny a půjčoval si knihy o umění. Objevil jednu, která popisovala staré magické umění, ovládané jen malíři. Díky této magii mohl stvořit svět na malířském plátně, do kterého dokáže "vmalovat" kohokoli. Knihovnice ale nechce zůstat uvnitř malby, protože by nemohla pomoci Hledači najít Knihu počítaných stínů. James zase nechce, aby byla ona, nebo její syn v nebezpečí a proto místo aby je přenesl ven, přenese knihovnu dovnitř obrazu. Naneštěstí je uvnitř v tu dobu jak Zedd, tak celý oddíl D´Haranských vojáků. Zeddova neviditelnost přestane fungovat, protože jediná magie která uvnitř obrazu účinkuje je ta malířova, a tak je Zedd zajat společně s Livií a jejím synem.

Richard se nechá Jamesem vmalovat do obrazu, aby mohl bojovat s D´Harany. Když je porazí, pomůže Livii rozluštit poslední vodítko a najdou Knihu počítaných stínů. Ale James přenese dovnitř i Kahlan, protože slyšel jí a Richarda mluvit o tom, jaké by to bylo, kdyby mohli být spolu, ve světě bez magie. A protože se blíží vojáci a Darken Rahl sám, přenese James dovnitř i sebe.

Darken Rahl však obraz najde a rozhodne se, že Knihu už nebude potřebovat, když jeho úhlavní nepřítel bude zničen a tak plátno zapálí. Oheň se blíží a James nemá dost času dostat všechny z obrazu ven. Richard si uvědomí, že by James mohl přenést knihovnu se všemi uvnitř, což je rychlejší. James, dříve než se k němu dostane oheň, stihne namalovat knihovnu na plátno na malířském stojanu uvnitř malby, čímž knihovnu a všechny uvnitř přenese ven. On sám tam však zůstane.

Podaří se jim utéct dřív, než se do knihovny dostane Darken Rahl a jeho vojáci.

Hledač se však v Knize počítaných stínů dočte, že aby Rahla porazil, musí vládnout mocí Ordenu, což znamená znovu získat všechny tři schránky Ordenu. Navíc naposledy, když je složil, Orden ho ovládl a Richard se stal skoro stejným netvorem, jako je Darken Rahl.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Zedd omráčil vojáka židlí.)
Zedd: Ne tak efektivní jako čarodějův oheň, ale někdy holt musíš improvizovat.
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Commander Ducat
Brother Tovas
D'Haran Soldier
D'Haran Lieutenant
General Egremont
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSanctuary
Původní názevSanctuary
Rok natočení2009
Premiéra9. května 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody