Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Torn

Kdosi v Aydindrilu prosazuje své vlastní zákony a Kahlan musí jako Matka Zpovědnice nastolit pořádek. Ale magický amulet, kterým se tam přenese, se rozdělí na dvě části a stejně tak Kahan...

Hledač a jeho přátelé následují Kompas. Cestou narazí na oběšence, kteří byli popraveni z rozkazu nejvyššího Lorda Regenta, ale takový titul neexistuje a nesou pečeť Aydindrilu, kterou má právo používat jen Matka Zpovědnice.

Princ Fyren se totiž po pádu Darkena Rahla sám jmenoval Lordem Regentem a zavedl své vlastní zákony. Čarodějové v Aydindrilu tomu nechtějí jen tak přihlížet a tak jeden z nich (Silas), ukradne Oloronův amulet, který ho může donést k Matce Zpovědnici. Je však přepaden vojáky prince Fyrena. Stihne ještě odříkat kouzlo, ale amulet přenese už jen jeho mrtvé tělo. Je jasné, že v Aydindrilu je zapotřebí Matky Zpovědnice. Amulet je však schopen přenést jen čaroděje a Zpovědnici. Navíc bez amuletu by cesta zabrala několik týdnů. Zedd se proto rozhodne, že by Richard a Cara měli pokračovat ve výpravě za Kamenem slz a on a Kahlan použijí amulet na cestu do Aydindrilu. Kahlan se nelíbí, že musí opustit Richarda, ale ví, že nemá na výběr. Použijí tedy Oloronův amulet. Objeví se záblesk a Kahlan zůstane ležet na zemi.

Amulet se totiž z nějakého důvodu rozlomil na dvě části a stejně tak Kahlan, protože kromě té, která zůstala s Richardem a Carou je tu ještě jedna, která se přenesla se Zeddem do Aydindrilu.

Richardova Kahlan se rozhodne sehnat koně a vypravit se za Zeddem. Richard a Cara jdou s ní. Po cestě se utkají se skupinkou hrdlořezů a Kahlan zjistí, že přišla o svoje schopnosti, když nedokáže vyzpovídat jednoho z lapků. Uvědomí si, že pokud Kahlan nemá svoje schopnosti, mohli by být s Richardem spolu. Stráví tedy spolu noc, ale Kahlan se chová čím dál tím víc podivně. Je přecitlivělá, žárlivá a emotivní.

Zatím Zeddova Kahlan vyzpovídá prince Fyrena a převezme vládu v Aydindrilu. I ona se chová podivně. Je přísná, nemilosrdná a lpí na starých zákonech. Jelikož je princ Fyren již vyzpovídán, vybere si ho za svého druha a ulehne s ním na lože. Zedd ví, že je něco špatně, ale dřív, než stihne zakročit, je zatčen. Kahlan ho obviní z vlastizrady a spiknutí proti ní a odsoudí ho k smrti.

V tu chvíli dorazí i Richard, Cara a druhá Kahlan. Richard si uvědomí, že se s amuletem zřejmě rozdělila i Kahlan. Jde tedy za Matkou Zpovědnicí a žádá ji o omilostnění Zedda. Ta sice odmítne, ale povolí mu návštěvu. Zeddicusovi dojde, že když použil amulet, byla Kahlan ve svém srdci rozpolcená. Zamilovaná žena chtěla zůstat s Richarden, ale Matka Zpovědnice oddaná službě Středozemi ctila svou povinnost. Proto se Kahlan při použití amuletu rozdělila a dokud nebude amulet znovu spojen, tak ani Kahlan.

Richard oběma vysvětlí situaci a nabídne řešení, ale ani jedna Kahlan nesouhlasí se pojením. Následně se rozpoutá boj, během kterého Kahlan - Matka Zpovědnice vyzpovídá své druhé já. Nakonec jsou obě přinuceny ke spojení. Zedd spojí amulet a tím i obě Kahlan. Znovu jediná Kahlan si nepamatuje na žádnou z událostí, které se staly, když byla rozdělena, ani samotně rozdělení.

Kahlan pošle pro svoji sestru, aby Aydindril nezůstal bez Zpovědnice a všichni se potom vydají zpět na cestu za Kamenem slz.

PROMO K EPIZODĚ

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka