plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×04 – Touched
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sesilatelé snů poslali Kahlan sen s varováním, že brzy bude poslední svého druhu. Kahlan proto požádá o pomoc s hledáním ostatních Zpovědnic Night wisp´s. Ty hledaly všude ve Středozemí, ale našly jen jednu jedinou další Zpovědnici.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sesilatelé snů poslali Kahlan sen s varováním, že brzy bude poslední svého druhu. Kahlan proto požádá o pomoc Night wisp´s. Chce vědět, kolik dalších Zpovědnic žije. Night wisp´s hledaly všude ve Středozemí, ale našly jen jednu jedinou Zpovědnici. Dívku zamčenou ve věži Lonvillského hradu ve městě Ausridge.

Richard, Kahlan a Flynn se vydají tuto zbývající Zpovědnici najít a Cara a Zedd zamíří do Pamorah, zjistit, co runa na Flynnově ruce otevírá a jaké nebezpečí je tam čeká.

Dívka ve věži se jmenuje Annabelle. Její otec jí z věže nikdy nepouští, avšak služka Tharla mu přidá do jídla uspávací lektvar a dopomůže Annabelle k útěku. Když Richard a Kahlan dorazí, dívka už je pryč. Najdou jen její chůvu, která jim poví příběh o Lordu Callumovi. Před lety to byl mocný D´Haranský velitel, kterž útočil na okolní vesnice. Jednou ho během bitvy vyzpovídala Zpovědnice jménem Josephine. Lord Callum byl zasnouben s krásnou vévodkyní, kterou už od dětství miloval, ale po vyzpovídání nedokázal myslet na nikoho jiného, jen na Josephine. Ta z něj udělala svého partnera a brzy otěhotněla. Porod byl však těžký a Josephine zemřela. Jakmile se tak stalo, Lord Callum byl uvolněn z její moci. Nedokázal zabít svého vlastního potomka, ale přísahal, že nikdo nebude trpět rukou jeho dcery, jako trpěl on díky Josephine. Zamkl jí proto v nejvyšší věži hradu a nikdy jí neřekl o jejích schopnostech.

Služebná Tharla, Lorda Calluma ve skutečnosti neuspala, ale otrávila, aby mohla Annabelle prodat Lorcusovi, čaroději, který chce moc Zpovědnice pro sebe. Čaroděj použije magický kámen Quillion, který dokáže odebírat moc a část jí z Annabelle odčerpá, aby si mohl ověřit, že je skutečně pravá Zpovědnice. Z odebrané esence umíchá lektvar, který použije na Tharlina společníka, kterého tím ovládne a přikáže mu Tharlu zabít. Než stačí čaroděj udělat cokoli dalšího, Richard a Kahlan na ně zaútočí a jeho muže pobijí, ale on sám jim unikne i s Quillionem. Flynn zachrání Anabelle, která se ho dotkne a aniž by tušila, co dělá, vyzpovídá ho. Kahlan chce vzít Annabelle na místo, kde jí naučí, jak používat své schopnosti, aby se mohla stát Zpovědnicí. Dívka ale nechce, raději by poznávala svět, před kterým jí její otec držel ve věži. Flynn jí proto pomůže k útěku.

Mezitím Zedd a Cara dojdou do Pamorahského kláštera, kde jim matka představená řekne, že runa je klíčem k hrobce. Darken Rahl poslal vojáky, aby hrobku otevřeli, ale ať zkoušeli cokoli, dovnitř se nedostali. A tak u hrobky zůstala jen stráž, která měla čekat, až se jednoho dne nositel runy objeví. Když Rahl padl, vesničané povstali a D´Haranské pobili. Ale ti se teď vrátili jako Banelingové. Cara a Zedd vojáky pobijí a vrátí se k Richardovi a Kahlan.

Flynn a Annabelle spolu stráví noc v lese a potom pokračují dál. Ale mají hlad a narazí na skupinku lapků, kteří připravují na ohni pečínku. Flynn se pokusí tajně kus ukrást, ale je chycen a Annabelle potom všechny vyzpovídá. Když je Kahlan a Richard najdou, lapkové dívku brání a zaútočí na ně. Během potyčky však Annabelle vyzpovídá Richarda. Kahlan ví, že aby Hledač mohl pokračovat ve svém poslání, musí být z její moci uvolněn a to lze jen jedním způsobem. Proto se pokusí Annabelle zabít. Richard jí v tom zabrání a tak Kahlan chytí Flynna a drží mu nůž pod krkem a zároveň se Richard chystá zaútočit na Kahlan. Dohodnou se tedy na kompromisu. Nikdo nebude zabit a Annabelle přikáže Flynnovi jít do Pamorah. Kahlan souhlasí, ale jen do chvíle, než se znovu setkají se Zeddem a Carou. Zedd magií drží Flynna a Richarda a Kahlan chce zabít Annabell. Ale Richard má jiný nápad. Pokud použijí čarodějův Quillion na odčerpání všechny Annabelliny moci, mohlo by to jeho a Flynna osvobodit.
Nejprve ale dojdou do Pamorah a Flynn s pomocí runy na své ruce otevře hrobku, kde je ukryt další medailon.

Cara a Kahlan potom použijí lest, aby se dostaly k čaroději. Cara mu přinese Kahlan v bezvědomí, aby mu ji prodala, ale když se čaroděj přiblíží, Kahlan ho vyzpovídá. Než ale použijí Quillion, Annabell udělá Kahlan nabídku. Když je Richard vyzpovídán jí, Kahlan mu nemůže svou mocí ublížit. Mají tedy šanci být spolu a počít další generaci Zpovědnic. Kahlan to zvažuje a potom souhlasí. Nakonec si to ale rozmyslí, protože celou dobu, co je Richard s ní, myslí jen na Annabelle.

Použijí Quillion a Richard a Flynn jsou osvobozeni. Annabelle a Flynn se potom společně vydají do světa.

Na závěr Hledač otevře medailon a zjistí, že je to ve skutečnosti kompas. Vydají se kam ukazuje, doufajíc, že je vede ke Kameni slz.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Annabelle: Kde jsi se tu vzal?
Flynn: Ale, jen tak jsem se poflakoval támhle na stromě, doufaje, že budu moct zachránit pěkné děvče.
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Lord Callum
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTouched
Původní názevTouched
Rok natočení2009
Premiéra28. listopadu 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody