plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×21 – Unbroken
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zeddicus vykoná kouzlo na zvrácení temné magie použité na Caru. Ale kouzlo má nedozírné následky...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Poté, co se Darken Rahl zbaví Sester temna, pošle své Mord-Sithy s Carou v čele, zabít Hledače. Při následném boji je zničen Kompas a tak jediný způsob, jak se dozvědět, kam Rahl Kámen bere, je od Cary. Zeddicus na ní provede prastaré kouzlo, které by mělo zvrátit účinky magie Sester temna.

Zedd se náhle objeví na svatbě Richarda a Kahlan a netuší, co se stalo. Postupně se dozvídá, že Cara se nikdy nestala Mord-Sithou a protože nestála v čele útoku, který skončil výbuchem schránek Ordenu, smrtí Darkena Rahla a roztržením opony mezi světem živých a Podsvětím, vše se změnilo. Darken Rahl tehdy nedokázal Richarda včas zastavit. Richard složil schránky Ordenu a Kahlan ho vyzpovídala, čímž mu umožnila ovládat moc Ordenu, aniž by se z něj stalo monstrum. Darken Rahl je nyní rádcem a přítelem Richarda, který vládne z Paláce lidí.

Strážce si uvědomuje, že se svět změnil a vítězství, které měl téměř na dosah je pryč. Poručí Sestře Marianně, aby se vydala najít Jennsen, Richardovu sestru. Jennsen je společně s vojáky na cestě za dcerou svého přítele, když je Sestry temna napadnou. Unesou jí, ale vojáci dokáží zajmout jednu ze Sester. Ta potom Richardovi řekne, kam Jennsen odvedli. Richard a Darken se vydají jí zachránit.

Marianna a dvě další sestry ale mezitím Jennsen zabijí a po vypití její krve přijdou o svoji magii, díky čemuž mohou proklouznout do Paláce lidí a oddělit schránky Ordenu. Richard tak ztratí kontrolu nad Darkenem Rahlem a všemi ostatními, na které použil moc Ordenu. Darken Rahl zabije Sestry temna a schránky jim vezme. Potom je sám složí a podmaní si Richarda.

Kahlan a Zedd ví, že zabít Darkena Rahla se jim nepodaří a jedinou možností tak zůstáva zvrátit kouzlo, které Zedd použil na Caru. Nic z toho by se potom nestalo. Zajmou Caru (která je učitelkou, matkou dvou dětí a vdovou) a pokusí se na ní kouzlo vykonat. Darken Rahl však od Richarda zjistil vše o Caře a Zeddově kouzle a vyslal Mord-Sithy, aby je zastavily. Ty skutečně zaútočí a Caru zabijí. Obklíčí Zedda a Kahlan a chystají se je vzít do Paláce lidí, aby se mohli podrobit vůli Darkena Rahla...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Mistress Sara
Sister Karyn
Sister Deidre
Commander Trimack
Sister Marianna
Sister of the Dark
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevUnbroken (neoficiální název)
Původní názevUnbroken
Rok natočení2010
Premiéra15. května 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody