plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×17 – Vengeance
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Panis Rahl, otec Darkena a Richarda je pořád na živu a v přestrojení se vydal za Hledačem, aby mu pomohl najít svitek s instrukcemi, jak použít Kámen slz k zacelení trhliny do Podsvětí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V odlehlém klášteře zemře mnich Matthew. Ocitne se v Podsvětí, kde se od něj chce Darken Rahl dozvědět, kde se ukrývá jeho otec. Když totiž Darken přišel do Podsvětí a svého otce tam nenašel, došlo mu, že potom co ho zabil, jeden z jeho věrných služebníků ho musel zase oživit a ukrýt do bezpečí. Matthew neodolá mučení a vyzradí mu polohu starého kláštera. Jako duch, nemůže Darken Rahl zabít svého otce sám a tak se zjeví Thaddicusovi. Otce Thaddicuse a Zeddicuse, velkého řaroděje Carracticuse, před lety zabil právě Panis Rahl, Darkenův otec. Darken ví, že Zedd by ho nevyslechl, ale třeba bude naslouchat svému bratrovi.

Thaddicus se vydá za Zeddem a všechno mu řekne. Bratři kdysi přísahali, že otcovu smrt pomstí. Zedd proto řekne Richardovi, že musí vyřídit neodkladnou rodinnou záležitost a odejde s Thaddicusem.

Richard, Cara a Kahlan zatím pokračují ve výpravě za Kamenem slz. Narazí však na učence, jménem Horace. Ten jim řekne, že po letech pátrání objevil, že v Zatočené stěně ve Valdarii je ukryt svitek, který instruuje toho, kdo má Kámen slz, jak jej použít k zacelení trhliny do podsvětí. Horace je přesvědčí, že s jeho pomocí svitek mohou získat.

Zedd se svým bratrem dorazí do kláštera a zabije toho, koho považuje za Panise Rahla, ale ukáže se, že skutečný Panis jen očaroval jednoho z mnichů, aby vypadal jako on. Když pálí těla zabitých mnichů, aby se z nich nestali Banelingové, zjeví se jim Darken Rahl. Od jednoho ze zabitých mnichů se dozvěděl, že Panis se v magickém přestrojení za učence vydal hledat svého druhého syna, Richarda.

Thaddicus a Zedd dohoní Richarda a ostatní a okamžitě napadnou Horace. Richard jim v tom zabrání, ale Horace se přizná, že je skutečně Panisem Rahlem.

Před mnoha lety, když Carracticus odmítl učit Panise magii, ten se obrátil na Zeddicuse. Stali se přáteli a Zedd ho nejen učil magii, ale také ho kouzlem vyléčil, aby mohl počít dědice - Darkena. Ale čarodějnice Šota přišla za Carracticusem a řekla mu o proroctví. Darken Rahl vyroste, zabije svého otce a stane se nejhorším tyranem v historii. Carracticus se proto pokusil malého Darkena zabít pomocí kletby. Panis nechal chlapce zemřít a poté zase oživit jednou ze svých Mord Sith. Potom na sebe Panis Rahl vzal pomocí magie podobu Zeddicuse a šel za Carracticusem, kterého po prudké hádce zabil.

Panis Richarda přesvědčí, že všeho lituje a chce mu pomoci najít svitek a porazit tak Strážce.

Darken Rahl se zjeví Sestrám temna a přikáže jim svitek ukrást a donést mu ho. Ty skutečně zaútočí na Hledače a jeho přátele ve chvíli, kdy objeví svitek. Jedna ze Sester se svitkem uteče a během boje je Panis Rahl zabit.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Brother Matthew
Sister Marianna
Thaddicus
Young Zeddicus Zul Zorander
Carracticus Zorander
Young Panis Rahl
Master Rahl
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevVengeance
Původní názevVengeance
Rok natočení2010
Premiéra17. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody