plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 2×18 – Walter
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sestra temna Marianna, která utekla s Valdairským svitkem vyvolá Darkena Rahla. Ten jí přikáže svitek odnést do chrámu Mord-Sith v Jadralynu. Hledač s přáteli už jsou jí na stopě, ale netuší, že v Jadralynském chrámu je dvojník Darkena Rahla...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sestra temna Marianna, která utekla s Valdairským svitkem vyvolá Darkena Rahla. Ten jí přikáže svitek odnést do chrámu Mord-Sith v Jadralynu. Hledač s přáteli už jsou jí na stopě.

Mezitím bývalý kapitán Malray vypráví v krčmě příběh každému, kdo je ochoten poslouchat a zaplatit pití. Za časů, kdy byl Darken Rahl ještě u moci, objevil Malray v jedné zapadlé vesničce muže, který se nápadně podobal lordu Rahlovi a nechal vesničany, aby na něj za drobný peníz házeli shnilé ovoce. Muž se jmenoval Walter a po menších, i když bolestivých úpravách, se stal dvojníkem Darkena Rahla. Walter a Malray se spřátelili, ale poté, co Hledač zničil Darkena Rahla, se pro Waltera stala jeho podoba nebezpečnou přítěží. Jejich cesty se na čas rozešly, ale Malray svého přítele nakonec zase našel a vymyslel plán, jak zbohatnout. Walter se vydával za lorda Rahla a přišel do Jadralynu, do chrámu Mord-Sith, aby si tam vyzvedl poklad, který pro Darkena opatrovaly. V chrámu se Walter zakouká do otrokyně Miky. V doprovodu Mord-Sith se druhý den vydali k přístavu, ale po cestě je dohonil generál Egremont. Malray věděl, že nejoddanějšího muže Darkena Rahla jen tak nepřelstí a tak řekl Mord-Sithám, že Egremont je zrádce a nařídil útok. Při následném boji jedna z Mord-Sith zemřela a tak se skutečný lord Rahl dozvěděl, co se děje. Boj skončil a Walter byl odhalen jako podvodník, ale než je zabit, zjeví se jim Darken Rahl a přikáže Waltera jen uvěznit, protože by se ještě mohl hodit. Zároveň poručí Egremontovi a jeho mužům, aby zůstali v chrámu a Waltera strážili.

Sestra Marianna dorazila i se svitkem do chrámu v Jadralynu a vyvolala Darkena Rahla, kvůli dalším instrukcím a ten řekne, že nastal čas, aby Walter zemřel. Služebná Mika však vyslechne jejich rozhovor a dopomůže Walterovi k útěku.

Richarda a ostatní napadnou Sestry temna. Většinu jich při boji zabijí, ale jednu Kahlan vyzpovídá. Vydají se na cestu a v lesích narazí na Miku a Waltera, které pronásledují D'Haranští vojáci. Vojáky pobijí a Zeddicus se je chystá všechny spálit, aby se z nich nemohli stát banelingové. V ohni se zjeví Darken Rahl a řekne jim, že pokud ho přivedou zpět k životu ve Walterově těle, předá jim Valdairský svitek. Pokud odmítnou, přikáže sestře Marianně, aby svitek zničila. Nakonec souhlasí a s pomocí Tyri, Sestry temna, kterou Kahlan vyzpovídala a Cařina dechu života, přenesou Walterovu duši do těla jednoho z D'Haranských vojáků a duši Darkena Rahla do Walterova těla. Protože však Darkenovi nevěří, že dodrží svou část dohody, jakmile ho vzkřísí, Tyra do něj zabodne dacru, aby je musel poslechnout. Ten tedy dojde pro svitek do chrámu, ale nenápadně dá znamení Egremontovi, že potřebuje jeho pomoc.

Darken Rahl předá svitek Hledači, ale vzápětí zaútočí Mord-Sithy a Egremont se svými muži. Když boj skončí, lord Rahl se svými přisluhovači uteče. Richard vyjme svitek z pouzdra, ale zjistí, že ho lze přečíst jen ve světle, které vydávají bludičky. Vydají se proto do lesa, ve kterém bludičky žijí.

Walter a Mika během boje také utekli, ale i s pokladem lorda Rahla. Walter ještě vyhledá starého přítele Malraye a vydají se do přístavu, aby společně odpluli pryč.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Darken Rahl
Vedlejší postavy
Mord Sith
Harkin
Walter as D'Haran
Sister Marianna
General Egremont
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevWalter (neoficiální název)
Původní názevWalter
Rok natočení2010
Premiéra24. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody