Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Wizard

Shota seslala na Zeddicuse kouzlo zapomění, aby ho přinutila jmenovat nového Hledače. Zedd nepoznává ani své přátele a uteče od nich...

Hledač se svými společníky prochází lesem, když Zedd objeví na stromě poslední Černodrv roku. Je to jeho oblíbené ovoce a tak ho ostatní nechají, aby ho snědl sám. Brzy na to ale začne být zmatený a zapomínat. Zapomíná velmi rychle a uvědomí si, že ten Černodrv byl pravděpodobně očarován kouzlem zapomnění. Jediný člověk, který zná jeho oblíbené ovoce a který by byl schopný kouzla silného dost na to, aby vzalo paměť čaroději prvního řádu, je Shota. Zedd ještě stačí ostatním říct, co potřebují pro lektvar, který by kouzlo zvrátil, ale potom ztratí i poslední zbytky vzpomínek. Nepoznává své přátele a uteče jim.

Richard a Kahlan vyrazí hledat přísady do lektvaru a Richard pošle Caru za Zeddem, protože ona je jediná, na kterou jeho magie nepůsobí. Cara ho najde v nevěstinci v nejbližším městě, ale Zedd zmizí přímo před jejíma očima. Přenesla ho k sobě Shota. Tvrdí mu, že je jeho přítelkyně a že společně musí zachránit svět tím, že jmenují nového Hledače. Magií vrátí Zeddovi jeho mládí a vzpomínky na to, jak provozovat kouzla. Společně potom přenesou Kompas a Meč pravdy do Zeddových rukou. Zeddicus ale nechce odejít a Shotě zmizí. Vrátí se do nevěstince, kde se zakoukal do jedné z dívek, Salindry. Promění její v šaty v princeznovskou róbu a ostatní nevěstky v její dvorní dámy. Celé osazenstvo nevěstince potom vyrazí k blízkým rozvalinám hradu, který Zedd pomocí kouzel znovu vystaví.

Hrad stojí na kopci, takže je z dálky vidět, jak se sám znovu staví. Cara, Richard a Kahlan tam tedy vyrazí. Po cestě však potkají Shotu, která jim řekne, že žádný lektvar jim nepomůže. Jen ona může zvrátit to, co se stalo Zeddovi. Ale neudělá to, doku Zedd nejmenuje nového Hledače. Prozradí jim znění Proroctví, které říká, že Richard Cypher selže ve svém poslání porazit Strážce Podsvětí. Chce, aby jí Cara pomohla ovládnou Zedda, protože jako na Mord-Sithu na ní žádná kouzla neúčinkují. Cara ale odmítne a místo toho napadne Shotu a přikáže jí zrušit kouzlo seslané na Zedda.

Zatím Zedd kraluje na svém hradě a přijímá své poddané. Ti ho žádají, aby zacelil trhlinu do Podsvětí, která se otevřela za městem a ze které přicházejí Banelingové. Zedd jim řekne, že k tomu je potřeba Kámen slz, Kámen může najít jedině Hledač a on je ten, kdo může nového Hledače jmenovat. A tak také učiní. Jmenuje novým Hledačem sám sebe. Než se vydá na výpravu za Kamenem, vtrhne do hradu Lord Drago, D´Haranský velitel, který se doposud považoval za vládce města. Zedd ho spálí čarodějným ohněm a Drago se tak probudí v Podsvětí, kde řekne Darkenu Rahlovi o novém Hledači, čaroději Zuranderovi. Rahl pošle Draga zpět, jako Banelinga a přikáže mu zabít Salindru, Zeddovu společnici. Ten tak učiní a Salindra se ocitne před Darkenem Rahlem. Ten jí nabídne šanci na druhý život, pokud čaroděje i s Mečem a Kompasem pošle do Podsvětí.

Salindra se probudí k životu a řekne Zeddovi , že dostala nabídku, kterou nepřijala. Také mu řekne, že se Strážde a Rahl děsí toho, že by Zedd napochodoval do Podsvětí s Mečem pravdy. Zeddicus se to tedy rozhodne udělat. Richard se s ním pokusí promluvit, ale on ho neposlouchá a vyrazí do Trhliny. Richard jde z ním a dokáže ho odtamtud včas dostat. Oba dva ale díky magii Trhliny zestárnou.

Salindru povolá Strážce zpět, protože nedodržela svou část dohody. Cara donutí Shotu vrátit Zeddovi vzpomínky a ten potom vrátí Richardovi mládí.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka