plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Názory uživatelů

Herkules, Xena... Richard!

Neznám knižní předlohu, takže srovnávat nemůžu, což je ale možná i lepší. Seriál se mi zřejmě i proto hodně líbil. Už od mala jsem tyhle fantasy žánry hltala, takže jsem nebyla zklamaná. Kromě samotného příběhu se mi nejvíc líbily vizuálně působivé kostýmy (hlavně ty červené při bitkách;), opravdu pohledné a sympatické herecké obsazení, kamera, i hudba. Většina dílů se řídila klasickým konceptem: každou sérií se linula jedna hlavní zápletka - hledačovo poslání zachránit svět- kterou v každém díle zpestřila nějaká vedlejší dějová linie, až se došlo k velkému finále.
Nechyběl humor, láska, spousta soubojů, tak to má být.
Co se mi nelíbilo: paradoxně provedení soubojů-ačkoli mě moc bavily a byly nadupané (zpomalené záběry, až matrixovské parádičky apod.), tak vzhledem k tomu, že se bojovalo převážně sečnými zbraněmi, tak to bylo hrozně šizené... vždyť oni kolikrát na konci boje snad ani neměli ty meče a kudly špinavé:D
P.S. Musím si to někdy přečíst.

Hodnocení: 75%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Legend of the Seeker

Kde jsem celou dobu byla, že se k Legend of the Seeker dostávám až teď?! Proč mi nikdo neřekl, že se mi to vlastně bude líbit, přestože jsem co se týče fantasy tak obrovský rejpal?!

Neznám knižní předlohu, což bude asi jeden z hlavních důvodů, proč hodnotím tak vysoko. Nemůžu proklínat tvůrce, že zničili něco skvělého, k čemu mám osobní vztah (jako to dělám u Kingových adaptací) ani nemůžu povýšeně sedět a pravidelně zapomínat, že už vyšel nový díl, protože je pro mě seriál jen velmi slušnou ilustrací ke knize, kterou podrobně znám (jako to mám se Hrou o trůny). Legend of the Seeker je pro mě nepopsaný list. Nicméně už mám úvodní svazek Meče pravdy doma, ale raději si ho nechám, až dokoukám druhou sérii seriálu. Mám totiž takový pocit, že bych to nakonec viděla mnohem černěji a celkový dobrý dojem si pokazila. Na to bude dost času později, teď bych přišla o skvělého společníka na letní večery, kdy se vyčerpaně svalím do postele a můžu u něčeho vizuálně pěkného, jednoduchého a nevyžadujícího přílišné soustředění v klidu usnout.

Ale abych jenom tak nekecala, příběh sám o sobě za moc nestojí. Klišé fantasy sága o milionu dílů zhuštěná do seriálu, ok, takže ze všeho zajímavého, co tam možná mohlo být, zůstalo jen to klišé: Veledůležité Dávné Proroctví říká, že sedlácký Kluk dostane Meč a bude z něho Hrdina, co porazí Padoucha. K němu se přidá nezbytná Družina - starý Čaroděj a sexy Superhrdinka - a společně se tak nějak bezcílně potloukají sem a tam po Fantasylandu a pomáhají komukoli v nesnázích. Pak jsou tam ještě nějaké Knihy a Schránky a... prostě klasická fantasy, která už dnes mírně čpí stářím a ošoupanými knižními hřbety. Nutno podotknout, že si to ovšem ani na nic jiného nehraje, naopak to všechno to klišé umí prodat v zatraceně pěkném kabátku.

Vizuální stránka je skvělá. Kostýmy jsou nádherné (oh, Kahlan!), výprava je na televizní poměry velmi působivá a souboje, kterých jsou tam mraky, jsou fantastické. Přestože obvykle dostávám osypky kdykoli se někde objeví "šermířská choroška", tak tohle je dle mého názoru naprosto dokonalý způsob, jak dělat souboje, když chceme úplně kašlat na historii, reálnost a mnohdy i na fyzikální zákony. K čertu s tím, že je to samá piruetka, samý matrixový úhyb! K čertu s nesmyslnými kombinacemi zbraní i s tím, že někteří borci očividně umějí střílet ze dvou kuší naráz, jako by to byl kulomet! Když to takhle dobře vypadá, odpustím cokoli; je to samý pohyb, žádní líní pomalí herci, žádný postávající kompars za hlavní dvojicí; k tomu inteligentní střih a vytuněné zpomalené záběry... a vlasy, tam Kahlan rozhodně přidává další level k vizuálním orgiím. Jen by bylo fajn tvůrcům říci, že sterilní souboje úplně bez krve vypadají dost hloupě, ať už se okolo přidají jakékoli parádičky - alespoň ty čepele mohli omatlávat zavařeninou... stačilo by i občas.
Herecké obsazení je fajn, Richard je trochu nemastně neslaný, ale Zedd je patřičně vtipný a Kahlan, no, u té mi spíš řekněte, kdo by ji nemiloval. Milostná linka Richard/Kahlan mě trochu ubíjí (vážně mezi nimi někdo vidí nějakou chemii?), ale budiž, asi to patří k žánrovému schématu.

Ačkoli roztříštěná epizodnost seriálu dost ubližuje, love story mě rozčiluje (i když ne tak moc jako jinde) a Richard pro mě nemá dostatečné charisma na titulní postavu (leda tak do teen seriálu, tam mu ta roztomilá očka budou stačit), v konečném důsledku mě to baví. Velmi baví. Konečně fantasy, která ačkoli není moc chytrá, je alespoň pěkně udělaná. A k tomu slušné souboje a neodolatelná Kahlan, to si vážně nechám líbit.

Edit.:
Druhá sezóna je v mnohém podobná té první. Proroctví se objevují rychleji než houby po dešti, nový nepřítel je mnohonásobně horší než ten starý, ale stále se většinu času všichni pouze potulují a plní globálně nevýznamné questy pro osiřelé děti a vesničanky s naditými výstřihy. Samozřejmě za použití mnoha The Who of What? artefaktů (kdo by nemiloval angličtinu fantasy knih!). Přesto druhá sezóna přinesla i několik bonusů...
Cara! Konečně trocha cynismu a agrese v družince uvědomělých hrdinů! Tohle všechno v první sérii chybělo, nemluvně o skvělé chemii, kterou Cara má jak s Richardem, tak s Kahlan.
Richard si pořídil vousy, a vypadá tak o celé dva tři roky starší! A pravděpodobně je i o vous snesitelnější.
Nové kostýmy pro Kahlan! Výstřih divákům přestával stačit, tak nová sezóna přinesla i hojně odhalená stehna. Ale kdo jsem, abych si stěžovala, že.

Kdo vlastně tuhle show zrušil?! Proč? Já chci třetí sezónu, kde Richard přestane vypadat na patnáct a Kahlan bude bojovat v plavkách! V blátě. S Carou...
Ok, přestanu fantazírovat a vrhnu se na knihy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

True seeker!

Seriál, díky kterému jsem se pustila do jeho knižní předlohy a nastartoval u mě zájem o fantasy. Takže krátce - knižní předloha - bezkonkurenční, má TOP 1. Originální, neokoukané a geniální. Bože, držet se tak knižní předlohy, máme tu další Game of Thrones!

Seriál je však dělán pro výrazně mladší publikum, což o to, super herecké obsazení, příjemná atmosféra prolínající celý seriál a soundtrack bez debat nemá obdoby. To je bohužel asi tak vše. Zpomalených akcí je příliš, hrozná epizodovost - některé díly fajn, jiné byli už jen námětem šílené, až jsem si někdy říkala - to jako vážně? Darkena měli nechat umřít už ve chvíli, kdy umřít měl a ne jeho postavu tahat i do 2. série. Hlavním vroubkem, který u mě seriál má, je však to, jak vyřešili Richardovu magii. Zkrátka když je něco na obtíž a museli by jsme kolem toho příliš přemýšlet, tak se toho raději zbavme. Haha.

I přes tohle všechno musím dát seriálu 100%, vlastně i díky tomu, že znám knihy a kdo nad nimi váháte, tak na nic nečekejte, opravdu stojí za to!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Richard- Eragon bez šťávy?

Příběh obyčejného, venkovského chlapce , který zachraňuje svět před silami zla je rozhodně poutavý, zasazen do krásného světa fantasy- nejspíš nikdy neomrzí. Ať už jde o Legend of the Seeker, Merlina nebo Eragona.
V každém dílu musí odolávat silám zla ať už bytosti z masa a kostí nebo činům či myšlenkách v nás samých.
Dle mého názoru je výcvik Hledače i jeho vyspění příliš rychlé a trochu mě mrzí, že není ukázáno, jak Hledač získává sílu a moudrost. Nějaký vývoj tu je, ale je velmi pomalý.
Jak se blížil konec první série, byla jsem ráda, že Darken Rahl zemřel a na druhou sérii chuť vůbec nemám.
Abych to tedy uzavřela- seriál není špatný, ale není ani vynikající. Dost mi připomíná směs mezi Merlinem a knižním Eragona, kteří měli v sobě víc náboje a posunu- jak v síle, magii, tak i moudrosti.
Přesto chápu, že si své diváky najde- já však dávám 50%

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Xena? Herkules? C´mon!

Mezi slepými jednooký králem... Seeker rozhodně není bezvadný, přesto je to však pro fanouška fantasy (a čestného obyvatele Středozemě jako já... :) ) něco jako dvoulitrovka Pepsi po týdenním bloudění pouští... Zkrátka a dobře, v záplavě všech těch telenovel a ´už pomalu nevíme jak někoho zabít ale vy to furt hltáte´ kriminálek je to vlastně jediný fantasy vor, kterého se dá chytnout... Předlohu jsem nečetla, tudíž jsem nebyla zatížená zbytečnými předsudky, a i přes slabší momenty (zbytečné dějové linie) je to především naprosto fungující svět s propracovanou mytologií. A srovnávání s Xenou či Herkulem mě neskonale vytáčí... Celkově povedenému castingu kraluje Bridget Regan, která je jako zpovědnice Kahlan prostě neskutečná. Další velké plus je Craig Parker, který hlavně díky geniálně ´klidnému a rozvážnému´ pojetí vystřihl jednoho z nejlepších a nejcharismatičtějších záporáků co znám. No a samozřejmě Nový Zéland, to musí být nejen pro Prstenofily doslova doping pro oči. Opravdu obrovská škoda, že tvůrci občas sklouzli k epizodní teen-zábavě, možná právě to stálo za diváckým odklonem a rozhodnutí ABC ukončit seriál. Tento svět si zasloužil víc než 44 dílů a hlavně: fanoušci si zasloužili tento svět. I přes své mouchy to bylo skvěle fungující fantasy-universum a žádná alternativa není na obzoru...

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nesrovnávat s knihou

Seriál je pěkná fantasy, se vším co má správný fantasy seriál mít. Zajimavý příběh, záporáka, hrdinu a krásnou pannu, která hrdinu doprovází a pokud kráska umí bojovat o to lépe. Seriál je fajn a určitě nenudí, každý díl má svůj příběh.
Seriál jsem viděla dříve než jsem přečetla knihu, což bylo dobře, protože kdyby to bylo naopak asi bych ho nedodívala, neboť já jsem zastánce toho, že pokud se natáčí film či seriál podle knihy, měli by se knihy aspon trochu držet. V tomoto případě to však není, tady jsou z knihy pouze převzaty jména, země a to je možná tak vše.
Za seriál 70%
za adaptaci 10%
Určitě stojí za podívání.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ano

Na tenhle seriál jsem čekala už od chvíle kdy jsem hltala knihy a potom nějaký dobrák na netu napsal že byla zakoupena práva a chystá se točit. Meč pravdy je úžasně napsaný a podle mne nešlo jeho děj a především myšlenkové pochody a dedukce hlavních postav vůbec pojmout do filmu nebo seriálu. A moc jsem se nemýlila. I když samozřejmě děj stojí na úžasné předloze tak celý seriál na mne působí místy jako Xena bojovnice, což je škoda. Naštěstí vybrali velmi dobře herce a Richard je opravdu nádherný a charizmatický ;-) .. s úctou ke knihám dávám 90

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

"Richard Cypher, you are the true Seeker!"

Fakt dlouho jsem váhal, jestli se do tohoto seriálu pustím. Craiga Hornera jsem už nějaký pátek znal, tak jsem si řekl, že seriálu šanci dám.

Období "Xeny" sice není nic pro mě, ale přesto jsem byl seriálem nadšen. Ti co četli knížky, byli znechuceni, já knížky nečetl, takže jsem si seriál vychutnával až do samotného konce. A zrušení mě trochu zasáhlo. Doufal jsem v obnovení.

A na závěr si neodpustím... "Commend me, Confessor." :)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Commend me Confessor

Dlouho jsem kolem Tajemství pravdy obcházel až se na něj konečně dostalo.

Pilot - 50%

1. série - Na to, že mě první díl opravdu neoslovil, jsem se po celý zbytek první série, příjemně bavil. Má všechny prvky, které by každý správný nadpřirozený seriál měl mít - postavy, perfektní prostředí, kostýmy, souboje... Právě při soubojích mě baví zpomalené záběry, ale trochu víc krve by neuškodilo. Delší dobu jsem si musel zvykat na představitele Zedda, stačilo pár vtípků z jeho stranu a vše bylo odpuštěno. Kahlan a Richard jsou sympatické postavy, ale jejich romantická linka se točí v kruzích a nějak závratně kupředu se neposune.
Hodnocení 1. série - 70% (****) Oblíbené díly - 01x08, 01x09, 01x15, 01x19
2. série - Karty se obrátily - to co se mi na první sérii líbilo mě v druhé neskutečně iritovalo. Richard byl až moc výjimečný a spolu s Kahlan se vztahově nijak neposunuli, také žádnou proměnou neprošli a drží se toho, že musí být za každou cenu ti Dobří. Lord Rahl byl vyloženě k smíchu, naprosto zbytečná postava. Ať nezůstanu jen u kritizování tak na druhou stranu mě velmi potěšila a pobavila Cara, jako sarkastická Mord-Sitha. Jinak ucelený děj, který místy pokulhával, ale celkově dává smysl.
Hodnocení 2. série - 55% (***) Oblíbené díly - 02x13, 02x19

Tajemství pravdy
8.12.2014 - 9.5.2015
Oblíbené postavy - Cara, Kahlan
Nejméně oblíbené postavy - Lord Rahl
Zhlédnuto dílů - 44/44
Celkové hodnocení - Legend of the Seeker je příjemný seriál, který určitě nezklame žádného fanouška fantasy žánru. Myslím, že si každý najde něco, co se mu líbí ať už to jsou boje nebo třeba oči hlavní představitelky (do kterých se nejde nezamilovat). 65% (***)

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Meč Pravdy

Jelikož jsem celou knižní sérii Meče pravdy četl, tak jsem bohužel vůči seriálové adaptaci trochu zaujatý. Nepatřím ale k těm, co seriál označí za špatný, jen proto, že striktně nejede podle knižní předlohy. Pro dějový spád jednotlivých epizod to snad ani není možné a rozhodně také nesouhlasím s přirovnáváním ke Xeně či Herkulovi, tohle je přeci jen o něco dále.
Seriál se v mnohém od knižní předlohy odklání, ale na druhou stranu dostat spletitost originálního příběhu na obrazovky tak, aby naplnila očekávání čtenářů se podle mě ještě nikdy, nikomu u žádné knihy nepovedlo.
I když herecké výkony nejsou občas zrovna na oskara,
Legend of Seeker je po dlouhé době velice příjemný fantasy seriál, který poradím shlédnou každému, kdo má tento žánr rád.
PS: Všem rozhodně doporučuji přečíst si knižní sérii, stojí to za to ;-)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fantazii se meze nekladou...

V úvodu musím podotknout, že jsem ságu Meč pravdy celou několikrát přečetla. A přesto si mě tenhle seriál získal.

Jasně, na to, že je to seriál podle knihy, tak se opravdu jen inspirovali. A přesto, že jsem si Richarda i Zedda představovala úplně jinak, stojí za to se na seriál podívat.

Má vše, co by správná fantasy měla obsahovat, skvělý děj, postavy, magii, kostýmy, přírodu a souboje :).

A dodávám, že v dnešní době kriminálek, kvalitní fantasy aby člověk pohledal. A tady je jedna z nich.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Achjo ...

Jsem velký fanoušek Terryho Goodkinda a proto, když jsem se dozvěděl, že vzniká seriál podle mé oblibéné knižní série byl jsem štěstím bez sebe ... ale to je tak asi všechno.

Musím říct, že jsem byl po shlédnutí první pár epizod velmi zklamán a po dokoukání celé první sezóny ještě více. Možná je to způsobeno tím, že jakožto věrný fanoušek knižní předlohy jsem čekal přenesení oné unikátní, knižní atmosféry a děje i na obrazovku, ale to se bohužel absolutně nepodařilo.

Seriál na mě působí lacině, místy až vtipně ve stylu Xeny, či Herkula. Bohužel už mi není 10 let, aby mě tento typ seriálu zaujal.

Bohužel ani krásná Bridget Regan tento seriál nezachrání. :-)

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Příjemná dávka magie

Shlédla jsem zatím první 4 díly, ale už od prvního momentu se mi seriál zalíbil.
Líbí se mi hlavně práce s kamerou a barvy. Záběry na bojové scény jsou opravdu hezké.
Herecké obsazení je taky dobré. Herci jsou mi příjmně sympatičtí.
Co se týče příběhu, tak na ty nejsem náročná, takže mi podstatě nic nevadí. Stačí mi, že se tam kouzlí :-)
V prvních dvou dílech nebylo moc vtipných hlášek, ale v dalších dílech už jich pár bylo, což je pro mě taky důležité.
Pokud má někdo rád příběhy, kde se vyskytuje magie, a boj dobra a zla, tak určitě doporučuju.

EDIT: Po přečtení knih musím snížit hodnocení na 70%. Scénáře a dialogy jsou velmi špatné a zničily genialitu celého poselství, čímž knihy nesporně jsou.

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hledač pravdy

Knižní předlohu jsem sice nečetla, ale jsem si vědoma některých odlišností. Nicméně musím říct, že se mi seriál líbil.

Fantasy seriály mám ráda. Navíc tento oplýval humorem, napětím a zápletkami. Nechybělo love story, které ale naštěstí bylo drženo na uzdě.

Jak už to klasicky bývá, tak se hrdinou stane někdo, do koho by to nikdo neřekl. V tomto případě tak trochu černá ovce rodiny, která je tak trochu trdlo.

Docela mě mrzí, že seriál už nepokračuje.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kahlan + Cara

Chtělo by to 3.sérii, kde si Kahlan začne s Carou. To by bylo vážně super. Nechápu, že se to ještě nestalo. Ti režiséři se toho snad bojí, protože u mnoha seriálu jsou tam jen náznaky lesbické lásky a ta chemie, ale oni to nejsou schopni dovést do konce, měli by to nechat vygradovat. Přece jsme už v moderním století, kde jsou lesby "uznávané", jak kým tedy, a proto nevidím důvod proč by to nemohli zapojit do scénáře. Sice tam byl jakýsi vztah mezi Carou a Dhaliou, ale to nemělo moc dlouhé trvání... škoda mohlo to být zajímavé.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

kniha je kniha

Nechci hanit seriál (viděl jsem jen dvě části a líbily se mi), ale kniha je kniha -- přečetl jsem všechny díly jedním dechem - jmenuje se Meč pravdy (kdo by měl zájem) - rozhodně doporučuji
Ale na druhou stranu -- v mých fantaziích vypadli představitelé většinou úplně jinak (takže trochu zklamání -- hlavně ze Zedda)

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

NEJ FANTASY

Krásně vymyšlené. Neodolatelné. Brutální.

Tady není co řešit, NEJ FANTASY i slušná romanťárna a drama. I když se mi obsazení hlavní mužské role zpočátku nelíbilo, postupně bych nechtěl jiného herce a Kahlan, to je bohyně nejen herectví. Ústřední duo, kterému jsem přál jako málokterému jiném páru v nějákém seriálu, doplňuje skvělý Zedd a neopakovatelná Cara, která pozdvihla seriál do vpravdě nebeských výšin. Soundtrack na seriálovém poli nemá obdoby. Jediný seriál/film, který ve mě vzbudil touhu přečíst si knižní předlohu. TOP5 bez váhání.

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dobrý vkus byl znásilněn.

K tomuto seriálu jsem přistupoval s nadšením, že se konečně našel dobrý fantasy seriál, který mohu okusit. O to větší bylo překvapení, když jsem shlédl první díl. Něco tak nevkusného, plného kýčů, hloupého s mizernými hereckými výkony a rádoby epického, jsem již dlouho neviděl. Velmi se podivuji, kde seriál bere vysoká hodnocení. Zatnul jsem zuby a podíval se na druhý a třetí díl v naději, že nastane zázrak. Marně.
To jediné, co je možno na seriálu ocenit jsou kostýmy a prsa hlavní hrdinky (za ty dávám přičítám 10%), jinak byl pro mě nekoukatelný.

20 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

fakt dobry

od prvniho dilu dobry jeden z mala ktery jsem videl prakticky v kuse
hledam nejakou podobnou alternativu.....

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Náhoda je náhoda

Na tenhle seriál jsem přišla opravdu náhodou na uloz.to a zaujal mě příběh, takže jsem to zhlédla a nelituji toho. Doporučuji těm, kteří mají rádi boje i složité milostné vztahy a legendy!

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Richard a Kahlan..!

Nechápu, že jsem o něčem tak perfektním nevěděla dřív! Docela mě mrzí, že to má jen dvě série.. je to opravdu škoda. :)
Jinak teď díky pročítání názorů zjišťuji, že se určitě do knižní předlohy pustím také!

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

IrmaVamp - plně souhlasím

Plně souhlasím s tím, že na konci soubojů měli všichni všechno čisté. Na druhou stranu mám talent si všechno odůvodnit, takže mi to moc nevadilo. Kahlan se např. umí vyhýbat stříkání krve a nakonci si všechno utřou do... něčeho :-D
K té knižní předloze, doporučuju přečíst. Knížek je sice hodně a nejsou nejlevnější, ale stojí to za to. Seriál je natočený hlavně podle prvních 2 knížek, ale právě jsem ve finále 3. a už mám obědnanou 4. (narozky :-)) Musím uznat, že druhá mě nebavila tak moc,jako třetí, ale všude je děj napínavý, všechno je víc rozepsané, v první knize se mi zdá, že je vysvětleno hodně věcí, které mě v samotném seriálu chyběly. Na druhou stranu, než začneš číst, nemůžeš tvrdit, že je seriál ostrouhaný, jak nejvíc to šlo. Tolik mé porovnání s knížkama. Seroš je ale super :-)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk