plakát seriálu

Tajné životy

(Tajné životy)

Epizoda 1×05 – 5. díl (5. diel)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alex chce Lindu a Kristiána vzít domů. Táňa se chystá na pracovní pohovor. Eva řeší problémy s manželem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Před azylovým domem se objeví Alex i s papírem od psychiatra, ve kterém se píše, že Linda trpí vážným psychickým onemocněním a snaží se Evu přesvědčit, že Linda i Kristián s ním okamžitě musí odjet. Eva Alexovi připomene, že Linda je svéprávná a klientka jejího centra, proto si dají udělat nezávislý posudek. Bea vůbec Linde nevěří a zastává stejný postoj jako Alex. Eva s ní nesouhlasí.

Džesika navštíví svou rodinu. Chtěla by jim finančně vypomoct, ale nemá stálou práci. Její otčím ji rozhodně nevítá s otevřenou náručí.

Táňa má mít pracovní pohovor ve škole. Ale neví se ani odhodlat, aby tam šla. Nevěří si. Jozef ji povzbudí a nakonec se Táni podaří práci družinářky získat. Dobrou zprávu říká svému otci, ale i tak nakonec celá konverzace končí hádkou. Rozhodne se na Boženu přichystat léčku. Tánin úskok vyjde. Božena si zlomila ruku, a proto jí otec zavolá, aby se o něj postarala. Táňa nadšeně souhlasí, ale po příchodu domů zjišťuje, že to nebude také, jaké si představovala.

Po tom co se Monika pokusila o sebevraždu, budou muset její děti z azyláku odejít a umístí je do dětského domova.
Bea se opět setká s Borisem. Ten jí navrhne, že z budovy azylového domu udělá penzion a azylák zda se nepřesune někde jinde.

Jozef iniciuje setkání všech žen z azyláku, na kterém mají probrat dramatické události posledních dní. Táňa Moničino rozhodnutí odsuzuje, Džesika, která Moniku našla je stále otřesena. Ema jediná souhlasí s jejím rozhodnutím. Avšak až nyní se ženy dozvědí, že Emin bratr - dvojče spáchal sebevraždu, s čímž se Ema neumí smířit. Z bratrovy smrti vinní matku, protože od otce tyrana neodešla dříve, a proto se to rozhodl řešit radikálně.


Při důvěrném rozhovoru Evy s matkou vysvitne, že i její matka musela odpustit nevěru. Eva by se měla sama sebe ptát, v čem dělá chybu, ale ona říká, že tento přešlap jen těžko dokáže Jurajovi odpustit. Nikdo v rodině si nevšimne potíže, které má Dominika.

Alex před azylákem čeká na Kristiána, chce ho odvést do školy. A po škole ho vzít domů. Lindy se musí zastat Martin. Linda se v myšlenkách vrací do období, kdy se měla po mateřské dovolené vrátit do práce, ale Alex jí to zatrhl.

Podnikatel Kopecký naštěstí souhlasí s financováním azyláku.
Eva při cestě domů vidí, jak nějaký muž bije ženu, rozhodne se zasáhnout, protože ostatní se jen nečinně přihlížejí. Muž ji odhodí a Eva se zraní.

Hlavní postavy
Eva Lustigová
Beáta Bláhová
Táňa Sýkorová
Mária Horváthová
Linda Fischerová
Džesika Rigová
Vedlejší postavy
Dominika Lustigová
Milka Janáčková
Ivona Mrázová
Martin Križan
Alex Fischer
Jarka Krajčovičová
Monika Slezáková
Iveta Jankovičová
Libuša Balážová
Zdenko Moravec
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český název5. díl
Původní název5. diel
Rok natočení2015
Premiéra25. ledna 2015
Česká premiéra5. února 2017
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka59 minut
Autoři profilu epizody