plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 2×21 – Den matek (Mother's Day)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Cameron se cítí dotčen, že ho Mitchell bere jako matku Lily. Claire s Glorií vzali děti na túru, zatímco Phil a Jay připravují slavnostní večeři.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Děti si neustále při túře stěžují, až to Claire nevydrží, nechá je na místě a odejde s Glorií sama. Claire se pak Glorii svěří, že ji někdy děti tak rozčilujou, že je má chuť praštit. Gloria to ale nechápe, s Mannym má prý úžasný vztah. Claire ji ale přiměje, aby řekla, co ji na Mannym vytáčí. Když dává Gloria průchod svým emocím, slyší to Manny a uteče. Pak Mannymu namluví, že to nebyla pravda.
Děti Claire se dohodnou, že se Claire neomluví, protože ona předem věděla, že se jim tu nebude líbit, budou si stěžovat a když jim vynadá, budou se cítit provinile.
Cam a Mitchell se při procházce připletou na oslavu svých známých, kteří ještě víc přilévají olej do ohně, neboť také berou Cama jako matku Lily.
Jay se rozhodne dělat jídlo podle receptu své mámy a nehodlá dopustit, aby to Phil nějak vylepšoval. Má mu jen číst, co je v receptu. Phil v knize také najde recept na Dokonalou mámu, který napsal Jay, když mu 9 let. Jay je dojat, ale nechce to před Philem přiznat. Při večeři Jay vypráví historku o svojí mamce a při tom se rozpláče. Přece jen máma je jen jedna. To děti dojme, omluví se Claire a obejmou ji.

Hlavní postavy
Jay Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Alex Dunphy
Manny Delgado
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDen matek (neoficiální název)
Původní názevMother's Day
Rok natočení2011
Premiéra4. května 2011
Česká premiéra6. července 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Autoři profilu epizody