plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 4×09 – Když se kácí strom (When a Tree Falls)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Cama pobouří, že hodlají pokácet jeho oblíbený strom v parku a rozhodne se na něj posadit a protestovat tak proti tomu. Jay doprovází rozladěného Mannyho na narozeninovou párty. Oslavenec Doug ji má na téma olympijské hry a to Mannymu nesedí. Haley začínají veřejně prospěšné práce a Alex jí při tom hodlá vyfotit, aby mohla dát na internet nějakou její trapnou fotku. Haley totiž kdysi Alex vyfotila, když vypadala strašně a podělila se o to s ostatními.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Nejdřív ji zamýšlela vyfotit v uklízečském úboru, jenže Haley v něm vypadá senzačně. Alex se jí pak pokouší zachytit při sbírání odpadků u silnice. Snímky se podaří, ale ona chce ještě lepší. Při snaze je pořídit, jí mobil spadne do kanálu. Začne ho lovit a když vypadá příšerně, projede kolem Haley v autě s nějakým klukem a vyfotí ji. Navíc Alex omylem upustí mobil a auto ho rozdrtí.
Claire má za úkol pohlídat Gloriu, která je trochu mimo kvůli těhotenství. Claire je z ní zoufalá a když po neskutečně dlouhé době konečně nakoupí, je odvedena ochrankou, protože ukradla mikinu. Claire tak neučinila naschvál, jen si ji zapomněla svléknout, když si ji vzala kvůli mrznutí v oddělení s chlazenými výrobky. Muž z ochranky je zaujatý a nedá si vymluvit, že se nejednalo o krádež. Glorii praskne voda, muž se začne omlouvat a propustí je. V autě Gloria Claire prozradí, že to byl výmysl,aby jí pomohla, když jí vypnul mozek.
Jay je přiměn, aby zůstal na oslavě a vůbec si s muži Philova věku nerozumí. Posléze se stane oblíbencem, protože říká vtípky shazující Phila a parta se tomu směje. Pak se mu za to omluví, že kvůli věkovému rozdílu nevěděl, jak se s muži bavit, aby zapadl do kolektivu. I Manny pochytí Jayův způsob a vypráví klukům o Philovi.
Cam obsadil strom a vystřídá ho Mitch, protože Cam musí nahradit herce v muzikálu. Vrátí se v kostýmu kočky a vyleze zpět. Pozdrží celou věc do pondělí a Mitch má tak šanci zabránit tomu navštívením radnice. Při slézání Cam skoro spadne, ale naštěstí se zachytne o větev, ale musí ho sundat hasiči.

Hlavní postavy
Lily Tucker-Pritchett
Jay Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Manny Delgado
Alex Dunphy
Vedlejší postavy
obchodní manažer
účastník oslavy
veřejně prospěšný pracovník
účastník oslavy
pracovník v parku
Terryho partner
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdyž se kácí strom
Původní názevWhen a Tree Falls
Rok natočení2012
Premiéra28. listopadu 2012
Česká premiéra28. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry12 010 000 diváků
Autoři profilu epizody