plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 1×19 – Nečekaný zvrat (Game Changer)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phil slaví narozeniny a těší se, že až si vyčeká frontu, bude mezi prvními, kdo vlastní iPad. Claire mu navrhne, že za něj frontu vystojí, jenže ráno zaspí. Jay chce dát Philovi šachy, ale předtím vyzve Mannyho, aby si zahráli. Gloria ale Mannyho poprosí, aby prohrál, protože nechce poslouchat naštvaného Jaye. Mitchell uslyší v babymonitoru mužský hlas a společně s Camem vlítnou do pokoje Lily.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Nikdo tam ale není, babymonitor sousedů má nejspíš stejnou frekvenci jako ten jejich. Cam se přes něj dozví, že manželka podezřívá svého manžela, že jí zahýbá, protože se pořád vymlouvá na služební cesty. Když Cam zjistí, že se manžel potají učí italsky, aby ji překvapil, rozhodne se zakročit, protože manželka chystá papíry k rozvodu. Nakonec Cam vše vyřeší.
Manny nedokáže poslouchat Jayovo vychloubání, a tak si spolu zahrají další hru a Manny vyhraje Jayovy hodinky.
Mitchell jde za Jayem, aby mu dal lekci v bojovém uměním, aby tak příště, až se k nim třeba někdo vloupe, zareagoval lépe, než minulou noc, kdy slyšel někoho u Lily v pokojíčku. Jay si uvědomí, že ho Manny doběhl. Zjistí, že mu to řekla Gloria, aby se nerozčiloval, že prohrál. Gloria mu řekne, že ho taky nechala vyhrát, prý je ještě lepší hráčka než Manny.
Phil se od Claire dozví, že mu nesehnala iPad, a tak odejde na baseballové hřiště. Tam volají Phila, aby se dostavil oslavit své narozeniny. Phil tam jde celý natěšený, ale oslava je pro jiného kluka. Phil už má pak malá očekávání, a tak když jeho dort spadne z linky, jde si vesele pro lopatu. Gloria u Phila odhodí šachy, aby radši její zápas s Jayem skončil nerozhodně.
Claire poprosí své děti, aby pomocí internetu zkusili sehnat iPad. Haley pošle Claire adresu obchodu, kde iPad právě dostali. Claire si ale zapomněla peněžku, a tak zavolá Mitchella. Ten přijde, když Claire předběhne muž. Mitchell se s ním chce prát, jediným výsledkem ale je, že jsou i s Claire ochrankou vyhozeni. Nakonec Luke zalže na internetu jednomu z Philových přátel, že Phil umírá a jeho posledním přáním je iPad a on mu ho přivezl. Phil je zase nadšený, protože dostal to, co nejvíc chtěl.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Společnost poslala jeden iPad stanici ABC, aby se tak mohl objevit v tomto díle, který se předtáčel. iPad se ale jinak opravdu začal prodávat 3.dubna 2010, tedy na Philovy narozeniny.
Jay učí Michella umění Jiu-Jitsu, že se to prý naučil od legendární rodiny Graciů. Ve skutečnosti Ed O'Neill byl v tomto umění roky trénován Rorion Gracie.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Na Philových narozeninách se kazí, co může.)
Claire: A co táta?
Haley: Chová se divně... jc.
(Mitchell na domnělého zloděje vyběhne s novinami v ruce.)
Cam: Kdyby se nám sem vloupal pavouk, byl by v pěkném maléru.
Phil: iPad vyjde v den mých narozenin. Jako by mi Steve Jobs s bohem společně říkali: "Milujem tě, Phile."
Hlavní postavy
Jay Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Alex Dunphy
Manny Delgado
Vedlejší postavy
zákazník Apple
ochranka
zaměstnanec ve Fun Zone
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNečekaný zvrat
Původní názevGame Changer
Rok natočení2010
Premiéra31. března 2010
Česká premiéra7. června 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody