plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 1×13 – Patnáct procent (Fifteen Percent)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mitchella naštve, když zjistí, že Jay představil Cama svým přátelům jen jako jeho kamaráda. Manny si po internetu dopisoval s jednou holkou a teď spolu mají jít na jídlo. Phil nainstaloval domácí kino, z čehož není nadšená Claire, která není zrovna technický typ a stále má problémy s ovládáním.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Claire třeba vešla, jen ve spodním prádle, do pokoje Haley, která měla videorozhovor s Dylanem a vůbec si neuvědomila, že jí Dylan může vidět. Phil přijde domů a ovládání kina leží rozbité na zemi. Claire se mu "omluví", řekne totiž, že to je ten nejhorší ovladač, který koupil, špatně. Phil jí řekne, že aby jí dokázal opak, naučí jejich nejhloupější dítě za 20 minut ovládat kino. Vybere si Luka, Claire mu ale řekne, že ten to s elektronikou umí a sdělí mu, že to musí naučit Haley. Když to dokáže, omluví se mu. Té to nejde, ale začne se hodně snažit poté, když jí Phil poví, že takhle by mohla mamce vmést konečně do tváře, že se mýlí. Haley vše jde, a tak Claire přitvrdí a rozladí televizi. Haley se zamyslí a i tohle zvládne. V noci pak Claire Haley probudí, aby ji naučila kino ovládat.
Z Mannyho holky se vyklube asi třicetiletá žena. Ta se z toho trapasu rozbrečí, Manny totiž působil na internetu tak dospěle. Pak si posteskne nad svoji smůlou s chlapy. Gloria jí nabídne úpravu vzhledu.
Jay nechce uvěřit Mitchellovu tvrzení, že jeho kamarád Shorty je gay. Ale Gloria mu řekne, že na tom není nic překvapivého - dobře tancuje, dobře se obléká, nikdy se jí nepokusil sbalit... Gloria mu řekne, že by si s ním o tom měl promluvit, přece jen by mu pomohl, když s tím má již nějaké zkušenosti díky Mitchellovi. Jay se sejde se Shortym a nabídne mu pomoc. Ten je nadšen, že mu půjčí 20 000 dolarů, aby splatil dluh svému bookmakerovi. Jay mu řekne, že si myslel, že je gay. Shorty se cítí uražen, měl totiž otce krejčího, a proto se tak zajímá o to, co nosí. Jay jde za Mitchellem, aby mu řekl, že jeho gaydar je porouchaný, protože Shorty není gay. Mitchell se mu přizná, že to věděl, ale lhal, aby mu oplatil to s Camem.
Na konci dílu pak Mitchell říká, že si myslí, že když lidí chtějí, mohou se trochu změnit, tak o patnáct procent.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Cameron: Nech to plavat. Neměl jsem ti o tom říkat.
Mitchell: Ne, nenechám to plavat. Někdo mu musí říct, že to není v pořádku. A jestli se mu to nebude líbit, víš, kam může jít.
hlas navigace v autě: Zadejte cíl cesty.
Mitchell: (naštvaně) K čertu!
hlas navigace v autě: Mexické speciality.
Hlavní postavy
Jay Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Alex Dunphy
Manny Delgado
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPatnáct procent
Původní názevFifteen Percent
Rok natočení2010
Premiéra20. ledna 2010
Česká premiéra24. května 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody