plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 3×12 – Vajíčkový projekt (Egg Drop)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phil bude vést seminář pro potenciální klienty a Gloria s Haley mu mají dělat asistentky. Cam s Mitchellem čekají návštěvu potenciální matky jejich budoucího dítěte. Manny a Luke mají za úkol do školy vymyslet zařízení, které by zabránilo rozbití vejce při jeho puštění z prvního patra. Jay a Claire se rozhodnou svým dětem pomoci, protože si myslí, že ten druhý tajně pomáhá svému dítěti a díky soutěživému duchu, se nedokáží smířit s tím, že by dítě toho druhého mohlo mít mnohem lepší vynález.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Claire s Jayem si své hloupé chování uvědomí, až když vystoupají další patra, aby se konečně rozhodlo, které vejce víc vydrží. Sejdou pak dolů ke klukům, aby se jim omluvili. Ti si ale myslí, že přišli na jejich plán a raději ho sami řeknou dřív. Přiznají se, že úmyslně využili jejich soutěživosti. Oba si tak musejí vymyslet svá vlastní zařízení. Claire pak obviní otce, že za to může on, protože se nepokoušel zbavit ji její špatné vlastnosti, místo toho ji podporoval. Jay jí prozradí, že přece ji nemohl odrazovat od něčeho, co na ní tak miluje. Oba se pak pod tíhou momentu obejmou a posléze slyší Alexino vychlubování, že ona má lepší zařízení a jako demonstraci ho upustí k zemi.
Matka je z Cama a Mitchella naprosto nadšená hlavně proto, že milují zpěv, protože chce, aby její dítě vyrůstalo v hudební rodině, neboť otec dítěte je muzikant. Poví jim, že jim svoje dítě dá. Cam jí pak zpívá píseň, jejíž slova matku přesvědčí, aby si dítě nechala.
Philův seminář je naprostý propadák, protože se Gloria a Haley nestihnou vrátit včas ze salónu. Gloria je naštvaná, že se na ni Phil moc nezlobí, protože si ji neustále staví na piedestal. Phila svými poznámkami donutí k rozčílené reakci a Gloria je nadšená, protože takovéto projevy citů v rodině znamená, že si příbuzní nejsou lhostejní. Phil si pak užívá jejich objímání.

Hlavní postavy
Jay Pritchett
Lily Tucker-Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Manny Delgado
Alex Dunphy
Vedlejší postavy
návštěvník semináře
návštěvník semináře
Lindsay
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVajíčkový projekt
Původní názevEgg Drop
Rok natočení2012
Premiéra11. ledna 2012
Česká premiéra4. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry12 330 000 diváků
Autoři profilu epizody