plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 4×04 – Sluhův únik (The Butler's Escape)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phil je nadšený, že Luke následuje jeho zájmy a začal se zajímat o magii. Claire nedokáže pochopit, proč je Alex tak nepříjemná. Cam je natěšený na svůj první den v práci a Mitch má proto na starosti Lily. Jay se už týden pořádně nevyspal kvůli Gloriinému chrápání, ale není schopen podpořit Mannyho, když problém nadhodí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Raději mlčí a těší se, jak se vyspí v San Franciscu, kam jede služebně. Jednání je ale zkráceno a on přijede domů dřív. Když slyší manželčino chrápání, odejde do hotelu. Gloria ho tam ale najde, protože ho v hotelu viděl Manny, stále na něj naštvaný, a prásknul ho. Jay Glorii ujistí, že ji nepodvádí a přizná se, že mu vadí její chrápání, ale bál se o tom kvůli křičení zmínit. Gloria mu odpoví, že na křičení si musí zvyknout, když si ji vzal, ale že se jí líbí, že mohou být k sobě upřímní a další den je vše zas všechno v pohodě. Nakonec se Gloria vyspí v hotelu, aby ho nerušila.
Camova premiéra jako učitel je katastrofa, pro děti je za až moc nadšeného šaška a učitelé se mu vyhýbají. Doma přizná Mitchovi, jak příšerný den měl a ten ho hodlá nechat při tom, že on péči o dům a Lily zvládl. Odcházející Claire se to ale nelíbí a dá o sobě vědět. Cam ho obejme, protože pochopí, že měl ještě horší den než on, když musel přežít řeči Claire, protože si od ní nechal pomoci.
Luke se Claire přizná, že kouzelníkem být nechce, ale bojí se o tom říci otci, aby se nenaštval. Claire to přijde směšné, přece by ho Phil nenutil dělat něco, co nechce, a tak Philovi sdělí, že chce Luke s magií seknout. Phil se s tím ale nechce smířit a snaží se ho přesvědčit, aby to nevzdával. Z Luka nakonec vypadne, že se mu děti ve škole posmívají. Phil ho ujistí, že by se za své zájmy stydět neměl a měl by si to užívat a nedbat na názory ostatních a pak si to užije jako on kdysi, když si nevšímal, co tomu říkají ostatní.
Claire se snaží přijít na to, co Alex přelítlo přes nos a když se baví s Philem a ten zmíní, jak je u jednoho triku důležitá rovnováha, vše jí docvakne a zavolá přes počítač Haley a ta se obuje do své mladší sestry a rovnováha je tak opět nastolena.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Claire na Mitchella práskne, že mu pomohla s domácností a Cam ho obejme.)
Claire: Proč se objímáte?
Cam: Protože vím, že jestli volal o pomoc tobě, musel si vyslechnout šíleně hodně nadávek a jeho den byl ještě horší, než ten můj.
Hlavní postavy
Jay Pritchett
Lily Tucker-Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Manny Delgado
Alex Dunphy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSluhův únik
Původní názevThe Butler's Escape
Rok natočení2012
Premiéra17. října 2012
Česká premiéra19. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry12 280 000 diváků
Autoři profilu epizody