plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 3×24 – Velký den (Baby on Board)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mitch a Cam se po telefonu dozví, že brzy bude rodit žena, která se rozhodla jim dítě přenechat. Jelikož už byli několikrát zklamaní, že to opět nevyšlo, jedou do nemocnice raději ne tak natěšení. Lily má taneční vystoupení a pomáhá jí Manny s Jayem. Alex se chystá na ples a Haley naplánovala večeři s rodiči, aby jim mohla sdělit novinku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po maturitě plánuje začít bydlet s Dylanem, který bude navrhovat trička a ona si najde práci jako prodavačka na jeden rok, aby zaplnila mezeru, když se nedostala ani na poslední školu, kde byla na čekací listině. Dylan se od Luka dozví, že má ve zvyku schovávat dopisy, které by mohly nějak negativně ovlivnit rodinu a schoval i dopis s rozhodnutím o přijetí Haley. Dylan udělá správnou věc a všem to poví. Všichni jsou nadšení a Haley pochopí, že Luke nechtěl, aby mu chyběla, když bude na vysoké. Dylan s Haley odejdou na ples a Phil s Claire přimějí Luka, aby jim dal všechny dopisy, co před nimi schoval.
Alex jde na ples s klukem, který je očividně gay.
Do nemocnice jede s Mitchem a Camem i Gloria, která jim bude překládat ze španělštiny. Vše vypadá nadějně, rodička s adopcí souhlasí, ale pak se vše pokazí. Vypadá to všechno jako latinskoamerická tenenovela a ve výsledku Mitch s Camem dítě nedostanou, protože se do toho vložila babička, která o ničem nevěděla a chce dítě vychovávat sama.
Lily se bojí vystupovat a požádá Jaye, aby vystoupil s ní a ten nemá na výběr, a tak si s ní zatancuje. Po jejím uložení do postele je zmožený a poví Mannymu, že na tohle je už moc starý. Glorii bylo po celý výlet špatně a pak ji vidíme, jak si kupuje těhotenský test a posléze na kameru šokuje oznámením, že je těhotná.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Závěrečná scéna byla natočena na první pokus. Původně bylo zamýšleno, aby Gloria sdělovala novinku zděšeně, ale Sofía Vergara (Gloria) to při prvním záběru řekla tak pěkně, že další nebyly tak dobré.
Závěrečný cliffhanger byl natočen bez štábu. Sofía mluvila na tvůrce seriálu Stevea Levitana. Scéna nebyla ve scénáři a věděli o ní pouze hlavní dospělé hvězdy, dětem se to raději neřeklo.
Hlavní postavy
Jay Pritchett
Lily Tucker-Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Alex Dunphy
Manny Delgado
Vedlejší postavy
sestřička
učitelka tance
pomocník na ranči
babička
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVelký den
Původní názevBaby on Board
Rok natočení2012
Premiéra23. května 2012
Česká premiéra1. srpna 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka22 minut
Sledovanost premiéry6 000 000 diváků
Autoři profilu epizody