plakát seriálu

Taková moderní rodinka

(Modern Family)

Epizoda 3×23 – Živý obraz (Tableau Vivant)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phil musí vyhodit Mitche z práce, jenže mu to opravdu nejde. Luke má dostat medaili za uhašení požáru a Alex se snaží okouzlit svého učitele na výtvarnou výchovu tím, že na výstavě s pomocí své rodiny znázorní slavný obraz.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Luke sice uhasil požár, jenže ten, co sám způsobil. Cam je naštvaný, že Claire kritizuje jeho způsob vychovávání Lily. Rozhodl se pro metodu nikdy neříkat dítěti ne. Když jsou u Claire a připravují se na výstavu, Lily si pořád hraje s vypínači. Cam si zasekne ruku v odpadu a Lily se blíží k tlačítku, co zapíná drtič. Hodně ho vyděsí, když se ho chystá zmáčknout a ruku rychle vyndá. Nic se ale nestane, Claire si z něho utahovala, tlačítko je trochu dál.
Mitch naschvál flákal práci, aby ho už tolik nepotřebovali. Když tam dorazí, všichni se na něj divně dívají a z Phila konečně vypadne, že má výpověď za lenost. Mitch se zasekne ve výtahu a při čekání na opravdu tam usne, což vyvolá další poznámky na jeho adresu od zaměstnanců. Na výstavě, když už má na jejich živý obraz přijít řada, všechny neshody vyplují na povrch. Manny prozradí, že to Luke založil oheň, Cam vmete Claire do tváře, že jel opět pro Haley na nějakou akci pozdě v noci. Jaye řekl Glorii, že mohla v restauraci alespoň předstírat, že sandwich, který vymyslel a který je pojmenovaný po něm, jí chutná. Ona se brání, že je pouze upřímná. Jay tvrdí, že upřímnost není vždycky na místě, hlavně když je v sázce zranění citů toho druhého. Přizná ji, že je moc hlasitá. Gloria je proto na výstavě nepříjemná a naštve se o to víc, když zjistí, že všichni znají a mají rádi skvělou číšnici Maxine, která o Jayovi všechno ví. Alex dostane za úkol dva mínus, ale je nadšená, že učitel napsal její správné jméno. Na cestě domů jsou všichni naštvaní. Phil řekne Claire, že působí jako všeználek, když hned všem radí, i když o to není zájem. To byl důvod, proč se s ní chtěl rozejít, ale tak to zaobalil, že to nepochopila. Mitch se těžce srovnává s vyhazovem z práce, kterou vzal z laskavosti. Navíc nikdy nebyl vyhozen. Gloria se rozčiluje nad Maxine a Manny jí řekne, že prostě žárlí a Gloria si přizná, že to opravdu žárlivost je, v životě ji totiž necítila. Jay sedí sám v restauraci, ale pak tam ostatní přijdou a ochutnají jím vymyšlený sandwich.

Hlavní postavy
Jay Pritchett
Lily Tucker-Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Gloria Delgado-Pritchett
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker
Haley Dunphy
Luke Dunphy
Manny Delgado
Alex Dunphy
Vedlejší postavy
Lukův učitel
realitní makléř 3
realitní makléř 2
realitní makléř
Matt Keneally
Skip Woosnum
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽivý obraz
Původní názevTableau Vivant
Rok natočení2012
Premiéra16. května 2012
Česká premiéra31. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry9 360 000 diváků
Autoři profilu epizody