plakát seriálu

Taxík

(Hack)

Epizoda 1×08 – Songs in the Night
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Blíží se Díkuvzdání, ale Mike Olshansky je přesvědčený, že momentálně nemá nikomu za co příliš děkovat. Heather podala žádost o rozvod a na svátky odjíždí i se synem k rodičům, Mike tak bude zcela sám.

Do taxíku mu nasedne starší muž, pronese přednášku o klasické hudbě, přidá pár rad do života, zapřísáhne Mikea, aby nedělal stejné chyby jako on, a zemře.

Když vyjde najevo, že to byl bezdomovec, rozhodne se Mike vypátrat jeho příbuzné, aby podivného zákazníka přece jen někam doručil. Marcellus, Heather i malý Michael mu pomáhají s identifikací zemřelého, jehož jediným majetkem byla bible a ošoupaná fotografie, zachycující několik diváků na baseballovém stadionu. Nakonec se jim podaří totožnost muže, kterému ostatní bezdomovci říkali Webster, zjistit. Jeho popel doručí bratrovi - dvojčeti. Od něj se dozví příběh nadaného, kdysi bohatého, ale sebedestruktivního muže, který všechno zmarnil.

Mike pomůže muži, který svého bratra už před lety zavrhl, vyrovnat se s tímto vztahem, a uspořádá s pomocí Grizze rozprášení popela, kterého se zúčastní i Heather a malý Mike. Všichni jsou při pietním aktu hodně dojatí.

Hlavní postavy
Mike Olshansky
Vedlejší postavy
Heather Olshansky
Deborah Washington
Mikey Olshansky
Marcellus Washington
Tom "Grizz" Grzelak
Constance Conroy
Paul 'Webster' Ballinger / Peter Ballinger
Little Harry
Orderly Ronnie
Officer Driscoll
Superintendent Crawford
William Conroy
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSongs in the Night (neoficiální název)
Původní názevSongs in the Night
Rok natočení2002
Premiéra15. listopadu 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody