plakát seriálu

Tělo jako důkaz

(Body of Proof)

Epizoda 2×12 – Odstíny modři (Shades of Blue)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když je nalezen popravený policista a další je podezřelý z jeho zabití, hledání vraha se stane citově vypjaté, protože Peter se cítí vázán jak k novému místu u Megan, tak bývalým vazbám u policejní jednotky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Předpokládá se, že mrtvý Johnny Vasquez byl závislý nebo dealer. Piliny z Johnnyho bot nejsou přírodní; Buda hned napadne blízký bar, kde jimi vytírají rozlité pivo. Kirsten Armstrong vypoví, že Johnny dělal manažera, slíbil jí představit chlápkovi z hudební branže kvůli nastartování její pěvecké kariéry. Po pitvě Megan prohlásí, že Johnny nebyl závislý. Petera navštíví bývalý parťák Charlie, který prozradí, že Johnnyho pravé jméno zní Eddie Castillo, je policista vyšetřující vydírání přístavu. Kirsten je zatčena za vykradení baru. Vlasy, které měl Eddie na sobě, patří zločinci Quentinu Whitsettovi, který podle záznamů s drogami přestal, přesto testy vlasů vyšly pozitivní, dále je podivné, že všechny tři měří 4 cm. Megan tvrdí, že Whitsettovy vlasy pochází z policejních důkazů 6 měsíců starého případu. SWAT se chystá k Whitsettovi, a pokud v tom jede policajt, jeho šance na přežití se rapidně snižují. Peter zavolá Sam, aby invazi odvolali, což se nepodaří, a když SWAT vpadne na místo, najdou Charlieho. Kapitán Perkins protestuje, každý 4 cm vlas nemusí být od nich. Whitsetta ospravedlní čerstvý vzorek. Látka v tržné ráně Eddieho zápěstí je zlato. Peter pochopí, že se porval s Charliem, který je suspendovaný. Charlie vysvětluje, že se pěstmi snažil Eddiemu napravit hlavu, měl se mu každé 2 týdny hlásit, ale začal na jejich setkání kašlat. Tvrdil, že má stopu. Megan si Petera zavolá; Ethan potvrdil, že úlomek zlaté výplně patří Charliemu. Peter ji přesvědčuje, že Charlie nezabíjel a Megan mu řekne, aby dal emoce stranou. Perkins jí nepovolí prozkoumat vražednou zbraň nalezenou u Whitsetta; Megan proto pro oddělení nařídí povinné drogové testy. Peter odmítne na případu dále pracovat, přesto ho Kate přesvědčí, aby jim donesl na otestování vražednou zbraň. Peter odmítne Perkinsův návrh na návrat. Výměnou za zbraň Perkins požaduje, aby mu Peter řekl něco o Megan. Ultrazvuk ze zbraně vezme každý zbytek biologického materiálu včetně Meganina, která se zbraní vystřelila, a její zpětný ráz ji poranil. Policisté nashromáždí své močové vzorky do velké lahve, avšak laborka žádné drogy neobjeví. Curtis na zbraňovém pouzdře objeví drobný kousek latexu, ale vzorek krve na něm je poškozený, Charlie by jim musel dát vzorek, pak mohou otestovat plný profil DNA. Charlie jim díky Peterovi vzorek poskytne. Potom poví Megan, že vraha nemůže hledat vylučovací metodou, což jí vnukne nápad, ke kterému využije Buda; přede všemi ho nechá zatknout Charlieho. Všichni tak musí sepsat své zapojení do případu nebo komunikaci s Charliem ohledně případu a podepsat prohlášení. Hledají zranění po zpětném rázu vražedné zbraně. Ukáže se, že Eddieho zabil detektiv Lopez. Obvinění proti Kirsten jsou stažena, takže může jít. Bud jí předá číslo, které měl Eddie u sebe, na hudebního producenta, dodržel svůj slib. Peter a Megan se usmíří a Peter jí řekne, že musel Perkinsovi říct, že je volná.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Megan: Přinesla jsem ti kávu. Přišlo mi, že nejsem jediná, co by ji potřebovala.
(Peter také přinesl kávu pro oba.)
Peter: No, děkuji, parťáku.
Megan: No, aspoň nejsme stejně oblečení.
Peter: Napadlo mě to, ale fialová se ke mně moc nehodí.
Bud: Jak to vy ženy děláte?
Megan: Jak děláme co?
Bud: Jak přežíváte těhotenství. Jsou dny, kdy by si to Jeannie... (ukáže na zastřelenou mrtvolu) vyměnila s tímhle chlápkem.
Hlavní postavy
Megan Hunt
Kate Murphy
Ethan Gross
Curtis Brumfield
Samantha Baker
Peter Dunlop
Vedlejší postavy
Kirsten Armstrong
detektiv Charles 'Charlie' Meeks
Bob Pinaulta
Jeannie Morris
Quentin Whitsett
Carmen Castillo
detektiv Tim Bell
kapitán Perkins
detektiv Dave Lopez
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevOdstíny modři
Původní názevShades of Blue
Rok natočení2012
Premiéra10. ledna 2012
Česká premiéra16. října 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 900 000 diváků
Autoři profilu epizody