Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku (Big Bang Theory, The) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Narážky na jiné seriály

Stopařův průvodce po Galaxii

Sheldon sám sebe přirovnává k Arthuru Dentovi.
V epizodě: S00E00 -
Vložil: HonZajs000

Battlestar Galactica

Leonard chce Penny pozvat na večeři, ale Sheldon to odmítá, protože se mají začít dívat na druhou řadu Galacticy.
V epizodě: S01E01 - Pilot
Vložila: aaaja

Star Trek

Sheldon říká, že v úterý večer luštili všichni Klingonsměrku. ("Tuesday night we played Klingon boggle until one in the morning.")
V epizodě: S01E01 - Pilot
Vložil: HonZajs000

Pán času

Sheldon si stěžuje, že se ráno nemůže dívat na Doctora Who, protože Penny spí na gauči.

Doctor Who

Sheldon řekne: Dokoukám posledních 24 minut Doctora Who, ačkoliv v této chvíli je to spíš Doctor Proč se obtěžovat (Doctor Why Bother).

Doogie Howser, M.D.

Rajeshovi rodiče ukončí videohovor, protože začíná Doogie Howser.

Scrubs: Doktůrci

Kluci se baví, že v Indii musí Scrubs milovat.

Simpsonovi

Rajesh říká Howardovi, že je jako postava ze Simpsonů, poté co Howard jeho jménem telefonoval.

Battlestar Galactica

Když se Penny ptá Leonarda na kostým, který má ve skříni, odpoví Howard, že je to jeho oblek z původní série Battlestar Galctica.

Star Trek: Hluboký Vesmír Devět

Howard o sobě a Rajovi řekl: "Jsme pro vás ještě míň než Quark."

Star Trek

Na otázku "Co si Tweety myslel, že viděl" odpovídají Leonard se Sheldonem, že Romulana. (v originále "Tweety bird tawt he taw a what?" - "A Romulan.")

Kvítko

Raj chce do týmu přibrat "Kvítko" ze stejnojmenného seriálu. Zajímavé je, že tuto postavu ztvárnila Mayim Bialik alias pozdější Amy Farrah Fowler. (Who’s apparently very smart, is the girl who played TV’s Blossom.)

Star Trek

Kluci získají repliku stroje času a řeknou si, že než se někam podívají, měli by sehnat maskovací zařízení. Sheldon říká, že Kirk ho ukradl Romulanům hvězdného data 5027.3.
Vložila: aaaja

Šmoulové

Raj je přirovnán Sheldonem k Taťkovi Šmoulovi.

Star Trek

Raj o něm mluví v souvislosti s tím, že by se za něj mohl Sheldon převléct na festival renesance a zkoumat historické nepřesnosti.

Battlestar Galactica

Sheldon se chce dívat na Galacticu v televizi, ale Ramona nesuhlasí s takovou ztrátou času. Shelson se to snaží zachránit tím, že si počká na DVD, ale to mu nevyjde.

Star Trek

Kluci v úvodní scéně hrají Klingonský Boggle.

Amerika hledá topmodelku

Penny se jde ke klukům koukat na reality show "America's Next Top Model".

Star Trek: Hluboký Vesmír Devět

Sheldon se chce dívat na Hluboký vesmír devět.

Babylon 5

Leonard navrhuje jako kompromis sledování Babylonu 5.

Star Wars: Clone Wars

Sheldon se nechce koukat na Klonové války dříve než na stejnojmenný film.

Star Trek

Sheldon chce, aby si Leonard udržel vztah se Stephanie, protože je to doktor, který jim vždy chyběl na výpravách. Howard je Scotty, Raj je ten, koho vždycky zabijou, Leonard je Kirk a sám Sheldon je Spock, takže Stephanie by byla McCoy.

The Charlie Brown and Snoopy Show

Poté, co Sheldon vysvětlí Penny, proč neslaví Vánoce, říká Howard: "A tomuhle se, Charlie Browne, říká unudit se k smrti." ("And that, Charlie Brown, is what boredom is all about.")

Superman

Na začátku epizody řeší kluci, jak si Superman čistí oblečení. ("It is well established Superman cleans his uniform by flying into Earth’s yellow sun.")

Star Trek

Penny dá Sheldonovi ubrousek s podpisem a DNA Leonarda Nimoye alias kapitána Spocka, který má pro Sheldona nepředstavitelnou hodnotu. Na ubrousku je napsáno: "Sheldonovi. Žij dlouho a blaze. Leonard Nimoy." ("To Sheldon, live long and prosper. Leonard Nimoy.")

Hvězdná brána

Sheldon se při paintballu snaží ostatním vysvětlit strategii taktického ústupu na příkladu jedné epizody Hvězdné brány.

Battlestar Galactica

Sheldon má málo místa na disku a musí se rozhodnout, jestli mu v notebooku vymění disk, čímž přijde o záruku nebo smaže první řadu Battlestar Galacticy. Radši si vybere větší pevný disk.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové

V epizodě hraje samu sebe Summer Glau. Postava ze seriálu "Terminátor: Příběh Sáry Connorové". Na stejný seriál je v epizodě i několik narážek.

Firefly

Summer Glau říká Rajovi, že toho ví o vesmíru opravdu hodně. Ten jí odpovídá: "Ale no tak! Ty jsi při natáčení seriálu Firefly byla přímo ve vesmíru." (Come on. When you were on TV in Firefly, you were actually in space.)

Star Trek

Penny se snaží rozmluvit Alicie využívání kluků, protože neumí používat své štíty. Když to Alicia nepochopí, dává jí příklad se zvednutím štítu v bitvě ve Star Treku.

Star Trek: Hluboký Vesmír Devět

Leonard sleduje Star Trek: Deep Space Nine, zatímco si Sheldon čte svůj komiks.

Star Trek

Po návratu ze severního pólu jsou všichni zarostlí, jenom Sheldonovy vousy vypadají jako ty, co měl Spock ze zrcadlového vesmíru.

Sezame, otevři se

Penny říká, že si v mládí s kamarádkou Rosie slíbíli, že si vezmou Berta a Ernieho, postavičky ze "Sezame, otevři se". (In the first grade, my friend Rosie and I made a pact to marry Bert and Ernie. You know, from Sesame Street.)

Star Trek: Nová generace

V turnaji hraje i Will Wheaton, který ztvárnil postavu v tomto seriálu. Právě kvůli této roli ho Sheldon považuje za úhlavního nepřítele.

Star Trek

V autě Howard říká, že mluví i s klingonštinou šesti jazyky. (Penny: "I just told her you speak five languages…" Howard: "Six if you count Klingon.")

Battlestar Galactica

Sheldon si dělá topinky na cylonském topinkovači.
Vložila: aaaja

Strážci vesmíru

Při cestě do kina Sheldon ostatní popohání slovy: "Rychle, rychle, Strážci vesmíru." ("Go, go, Power Rangers, go!")

Spider-Man

Kluci v obchodě s komiksy naráží na Spider-mana jako hrdinu, který dopadl stejně jako Leonard. ("Spider-Man loses a big fight and then his girlfriend breaks up with him.")

Star Trek

Sheldon veze zraněnou Penny do nemocnice. Penny se ho snaží popohnat slovy: "Plným warpem vpřed, pane Spocku." (v originále "Warp speed ahead, Mister Spock!")

Battlestar Galactica - minisérie

V díle se objeví Kathryn Ann Sackhoff, která hrála hlavní roli v Battlestar Galactica.

Star Trek

Sheldon říká, že by nejradši odletěl na planetoid pojmenovaný "Sheldon Alpha 5". ("What I want is to be departing the Starship Enterprise in a one-man shuttle craft headed to the planetoid I rule known as Sheldon Alpha Five.")

Battlestar Galactica

Leonard je naštvaný a pálí v laboratoři na akční figurku cylona laserem.
Vložila: aaaja

Simpsonovi

V epizodě se v roli úřednice Sandy objevila Yeardley Smith, což je originální hlas Lisy Simpsonové.

Firefly

(Sheldon je naštvaný, protože Leonard chce vzít do Švýcarska k urychlovači Penny a ne jeho, takže v autě "hraje" hru Zrádci.) Sheldon: Druhé kolo, Leonard Hofstadter, Darth Vader, Rupert Murdoch. Leonard: Rupert Murdoch? Sheldon: Vlastní Fox a oni zrušili Firefly. Napovím ti on a Darth Vader jsou společně na druhém místě.

Star Trek

Když se Penny ptají, kdo jet o Stan Lee, jako první ji napadne, že byl ve Star Treku.
Vložila: aaaja

ALF

Mezi věcmi v krabici je i plyšová hračka Alfa, mimozemšťana z planety Melmac.

Star Trek

Leonard vytáhne z krabice figurku pana Spocka.

Batman

Leonard říká, že při cestě do čínské restaurace viděli někoho, kdo vypadal jako Adam West, hrdina tohoto seriálu. (We were on our way to the Chinese restaurant when we thought we saw Adam West, so we followed him.)

Sex ve městě

Při tom, co jdou kluci s prstenem do schodů, se hádá Leonard se Sheldonem o trpělivosti. Leonard říká, že ho Penny donutila koukat na všech pět řad Sexu ve městě. (You want to talk about endless patience? Penny made me watch all five seasons of Sex and the City.)

Star Trek

Sheldon lituje toho, že William Shatner nehrál v jednom ze Star Trek filmů, které byly natočeny podle tohoto seriálu. ("Why wasn’t William Shatner in the new Star Trek movie?")

X-Men

Leonard, Penny, Howard a Raj chtějí být Sheldonovými X-Meny. ("We can help you. We can be your team. Like, uh, Professor Xavier and his X-Men.")

Star Trek: Nová generace

Howard se ptá Wila Wheatona, jestli na to někdy skočil s Whoopi Goldberg.
Vložila: aaaja

Firefly

(Podepisování dohody spolubydlících) Sheldon: Spolubydlící souhlasí, že páteční večery budou vyhrazeny Joss Whedonovu úžasnému novému seriálu, Firefly. Leonard: To vážně musí být v dohodě? Sheldon: Měli bychom se na tom dohodnout teď, poběží to celé roky. (Sheldon: Roommates agree that Friday nights shall be reserved for watching Joss Whedon's brilliant new series, "Firefly". Leonard: Does that really need to be in the agreement? Sheldon: Well we might as well settle it now, it's gonna be on for years.)

Babylon 5

Leonard: Je čas na Babylon 5. Sheldon: V tomhle bytě se na Babylon 5 nekoukáme. Leonard: Proč ne? Sheldon: Protože nikdo nemá rád Babylon 5. (Leonard: Oh, it's time for Babylon 5. Sheldon: But we don't watch Babylon 5 in this apartment. Leonard: Why not? Sheldon: Because no one likes Babylon 5.)

Star Trek

Když dělal Leonard pohovor na apolubydlícího, ptal se ho Sheldon, jestli má radši Kirka nebo Picarda. Leonard odpoví, že má radši Originální sérii než Novou generaci, ale Picard je lepší než Kirk.

Star Trek

Zack se ptá, jak si můžou být jistí, že nevyhodí při pokusu laserem měsíc do vzduchu, Leonard odpovídá, že nastavili laser na omráčení. (v originále "Don't worry about the moon. We set our laser to stun.")
Vložila: aaaja

Dobrá manželka

Howard, Leonard, Sheldon a Raj jsou na střeše svého domu a chystají se dělat pokus. Raj kouká do dalekohledu, skrz který kouká do okna bytu, kde běží seriál The Good Wife. Rozhovor v originále: Howard: If it's not too much trouble, I'd like to point this to the moon now. Raj: Wait a second, the good wife is crying, something is very wrong

Chirurgové

Raj při sledování "The Good Wife" říká, že našel své nové "Chirurgy". ( I’m watching someone’s TV. The Good Wife is on. I tell you, this is my new Grey’s Anatomy.)

Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Sheldon při vybalování večeře robotickou paží říká, aby ale byli s robotickou technikou obezřetní. Dnes to je robot na vybalování večeře, ale zítra to může být robot, co umí cestovat časem a mohl by se pokusit zabít Sáru Connorovou. ("Today, it’s a Chinese food retrieval robot. Tomorrow, it travels back in time and tries to kill Sarah Connor.")

Road Runner Show, The

Leonard přirovnává Sheldonovo počínání v úvodu seriálu jako snahu kojota Wildy chytit ptáka Uličníka. ("Working on a new plan to catch the roadrunner?")

Knight Rider

Při cestě do práce říká Leonard robotickému Sheldonovi, že Knight Rider, na rozdíl od Sheldona, rozhodně není bláznivý svěrač. ("Except in Knight Rider, the car isn’t a yammering sphincter.")

Battlestar Galactica - minisérie

V díle se objeví Kathryn Ann Sackhoff, která hrála hlavní roli v Battlestar Galactica.

Star Trek

V díle se objeví George Takei, známý ze Star Treku.

Wonder Woman

Stuart říká, že holka, kterou potkal na Comic-conu se při sexu obléká do kostýmu Wonder Woman. (When she wants to have sex, she puts on her plus-size Wonder Woman costume.)

Caprica

Raj se ptá, jestli ostatní už viděli nejnovější epizodu.

Lokomotiva Tomáš

Raj se omlouvá Sheldonovi s tím, že pro něj na Den díkůvzdání má Lokomotivu Tomáše. (I got you a talking Thomas the Tank Engine for Thanksgiving.)

Akta X

Leonard přirovná agentku Pageovou ke Scullyové.

Star Trek: Enterprise

Na gauči v Sheldonově snu sedí Gorn.

Star Trek

Na baru Sheldon tvrdí, že kapitán Kirk dokázal vyhrát i přes rčení "Někdy prostě nemůžeš vyhrát." (Penny: "Exactly. Sometimes you can’t win." Sheldon: "Captain Kirk won.")

Star Trek

Leonard říká Sheldonovi, že se při čekání na shlédnutí filmu "Star Trek Nemesis" popral s Klingonem, což je postava původně z tohoto seriálu. (I got in a fight with a Klingon.)

Star Trek

Během dílu jsou několikrát zmíněny Romulané a Klingoni, např. Klingonské Monopoly. ("I prefer the classics, regular and Klingon Monopols.")

Battlestar Galactica

V orig. znění říká Sheldon při tom, co vidí Leonarda a Penny znovu spolu (jen na oko), že už nechce, aby se to opakovalo frází z tohoto seriálu. (Oh, friggety-frak. Not this again.)

Star Trek

Sheldon říká Amy, že se ve stavu rozhořčení uklidňuje pomoví vulkánské techniky zvané Kolinar. ("He suppresses them using the Vulcan mental discipline of Kolinar.")

Doctor Who

Stuart má na sobě kostým čtvrtého Doctora.

Star Trek

Sheldon hraje na theremin znělku Star Treku.

Star Trek

Sheldon zkouší s Penny svou vlastní divadelní hru "Kam se dosud žádný Sheldon nevydal", která pojednává o tom, jak je jako malý kluk unesen panem Spockem.

Star Trek

Sheldon říká, že se jako malý musel účasnit slavnosti, kam není nejlepší brát si uniformu poručíka ze Star Treku. ("Texas State Fair is something you don’t want to attend wearing a Star Trek ensign’s uniform.")

Kriminálka Las Vegas

Když přijde Howard poprosit Leonarda, zda u něj může přespat, Leonard se ho ptá, jestli se s matkou opět pohádal o to, která z kriminálek je lepší. (Still arguing over which CSI is the best?)

Pokémon

Když odejde Howard od své matky k Bernadette, říká: "Volím si tebe." (I choose you.) - ústřední a nejznámější hláška seriálu Pokémon.

Star Trek

Leonard má ve skříni 2 uniformy Star Treku, které nabízí i Priye.

Star Trek

Sheldon si vezme za Zarneckim Bat'leth, což je Klingonská zbraň.

Star Trek

Sheldon se ptá Leonarda jestli si pamatuje co se stalo ve Star Treku v epizodě "Poslední bojiště" (Do you remember what happened to the alien, played by talented character actor Frank Gorshin, in the Star Trek episode "Let That Be Your Last Battlefield?")

Flintstoneovi

Poté, co Howard řekne, že je fajn, že spolu žáby vycházejí, se ho Leonard zeptá, jestli náhodou není Fred Flinstone. (Gals? Who are you, Fred Flinstone?)

Star Trek

Leonard si dopřává s Priyou startrekovský sex v kostýmech.

Star Trek: Nová generace

Poté co Sheldonovi Will Wheaton daruje figurku Wesleyho Crushera, přijde Brent Spiner představitel Lt. Commandera Data z téhož seriálu a zničí mu originální balení, stane se jeho novým nemesis.

Hra o trůny

Když jsou Leonard se Sheldonem v obchodu s komiksy, tak se sklání nad mečem a Leonard řekne: "Ten je z Hry o trůny."

Hromkočky

Leonard při tom, co ukazuje svou malbu Alici, říká že byl na Comic-Conu převlečený za Lion-O ze seriálu "Thundercats".

Star Trek

Sheldon se rozčiluje, že dostal špatnou verzi Spocka: "Zcela jasně jsem si objednal Spocka, co hrál Leonard Nimoy. Proč bych se měl cítit bezpečněji se Zachary Quintem u postele?" Leonard mu odpovídá: "To nevím, v Hrdinech to byl záporák." Sheldon uzavírá: "Máš pravdu, dám mu šanci."

Hrdinové

Sheldon se rozčiluje, že dostal špatnou verzi Spocka: "Zcela jasně jsem si objednal Spocka, co hrál Leonard Nimoy. Proč bych se měl cítit bezpečněji se Zachary Quintem u postele?" Leonard mu odpovídá: "To nevím, v Hrdinech to byl záporák." Sheldon uzavírá: "Máš pravdu, dám mu šanci."

Pán času

Amy se podivuje při koukání na TV, že si Doctor oblíbil Londýn, když může cestovat kamkoliv se mu zachce. (v originále "For someone who has a machine that can travel anywhere in time and space, the Doctor sure does have a thing for modern-day London.")

Červený trpaslík

Sheldon se snaží přesvědčit Leonarda, aby znovu podepsal dohodu spolubydlících. "K dispozici je i 60 epizod Červeného trpaslíka a popcorn."

Ztraceni

Na dotaz Leonarda proč nejet na Havaj odpovídá Sheldon: "Je to bývalá kolonie malomocných, je tam aktivní sopka a taky tam natočili nevalný konec Ztracených."
Vložil: Pajky

Scooby-Doo

Sheldon se chce potají dostat na univerzitu, a tak řekne Leonardovi, že má tvrdit, že veze pasti na humry. Odůvodní to takto: "Takhle Velma se Scoobym propašovali Shaggyho do starého majáku." ("That's how Velma and Scooby smuggled Shaggy into the old lighthouse.")
Vložil: _Andy_

Firefly

Sheldon oznamuje Leonardovi, že pátky večer jsou vyhrazené skvostnému seriálu Firefly.

Star Trek

Pro souboj s Kripkem nabízí Sheldon vědomostní kvíz a témata jsou: "Star Trek, Star Trek: Nová Generace, Star Trek: Hluboký vesmír devět, Star Trek: Voyager nebo modely vláčků."

Star Trek: Nová generace

Pro souboj s Kripkem nabízí Sheldon vědomostní kvíz a témata jsou: "Star Trek, Star Trek: Nová Generace, Star Trek: Hluboký vesmír devět, Star Trek: Voyager nebo modely vláčků."

Star Trek: Hluboký Vesmír Devět

Pro souboj s Kripkem nabízí Sheldon vědomostní kvíz a témata jsou: "Star Trek, Star Trek: Nová Generace, Star Trek: Hluboký vesmír devět, Star Trek: Voyager nebo modely vláčků."

Star Trek: Voyager

Pro souboj s Kripkem nabízí Sheldon vědomostní kvíz a témata jsou: "Star Trek, Star Trek: Nová Generace, Star Trek: Hluboký vesmír devět, Star Trek: Voyager nebo modely vláčků."

Star Trek

V průběhu dílu vede Sheldon několik rozhovorů s malým Spockem, baví se i o lodi Enterprise.

Firefly

Raj (o Sheldonovi): Prosil stanici, aby nerušila Firefly. (He begged the network not to cancel Firefly.)

Star Trek

Raj se baví s Howardem o jeho letu do vesmíru a Howard použije větu: "Rozdíl je v tom, že ty na Star Trek koukáš, ale já ho žiju."
Vložil: Pajky

Star Trek

Mezi páry, které chce Shledon, je Kirk a Spock.

Kvítko

Mezi páry, které chce Amy, je Blossom a Joey.

Dharma a Greg

Mezi páry, které chce Amy, je Dharma a Greg.

Doctor Who

Mezi páry, které chce Sheldon, je Doctor a Dalek.

Pán času

Raj se ptá Sheldona a Howarda na jejich názor na fotobuňku na párty: "Přemýšlel jsem o tom, že foto-budka by mohla buď strašidelná, třeba jako hrobka, anebo mají i Tardis z Doktora Who."

Šmoulové

Bernadette a Howard jdou na party jako Šmoulové.

Guild, The

Wil Wheaton má na začátku tričko s motivem The Guild.
Vložil: Furiant

Star Trek: Nová generace

Sheldon natáčí svůj pořad o vlajkách, kterého se účastní Wil Wheaton a později LeVar Burton, Sheldon donese Amy kompletní sadu DVD s tímto seriálem.
Vložil: Furiant

Star Trek

Dům Wila Wheatona má číslo 1701. To je registrační číslo lodí Enterprise ze seriálů Star Trek a Star Trek: The Next Generation. Wil Wheaton hrál roli Wesleyho Crushera, člena posádky Enterprise-D.
Vložil: zipacna

Stopařův průvodce po Galaxii

Raj se ptá Howarda, zda náhodou "43" není odpovědí na otázku života, vesmíru a všeho ostatního.

Spider-Man

Kluci se baví o znělkách seriálů, jednou z nich je znělka Spider-Mana.

Inspektor Šikula

Kluci se baví o znělkách seriálů, jednou z nich je znělka Inspectora Gadgeta.

Želvy Ninja

Kluci se baví o znělkách seriálů, jednou z nich je znělka Želv Ninja.

Star Trek

Leonard si udělal test "Jaká postava ze Star Treku jste?"

Star Trek: Nová generace

Kluci jedou na Comic-con a fotí se v kaňonu jako posádka Enterprise.

Star Trek

Servírka v restauraci, kam kluci došli zmíní Scottyho jako možnost, jak se odtamtud dostat.

Pokémon

Howard říká, že své drobné utratil za kartičky Pokémonů. ("I blew my food allowance on Pokemon cards.")

The Rockford Files

Raj se s Howardovou matkou díval na Rockford Files.

Živí mrtví

Sheldon pozve Leonarda na sledování zmeškaných dílů Walking Dead.

Sezame, otevři se

Penny přirovná Leonarda a Sheldona k Bertovi a Erniemu.

Star Trek: Nová generace

Sheldon vyklízí z poličky Leonardovi věci: "Jeden fazer ze Star trek Nová generace."

Hra o trůny

Sheldon: "Jeden sběratelský meč Dráp z Hry o trůny."

Star Trek

Amy navrhuje, aby na Valentýna zůstali se Sheldonem doma a koukali na Star War Trek filmy.("We stay here, order pizza and watch one of your beloved Star War Trek things.")

Star Trek

Kluci se baví o genderové vyrovnanosti ve Star Treku.

Star Trek

Sheldon zmíní scénáristku seriálu D. C. Fontane, jako příklad ženy používající iniciály místo celého jména. ("I supposed, there is a history of professional women using their initials as not to be prejudged. Like D. C. Fontane.")

Šílenci z Manhattanu

Leonard s Rajem vybírají téma na večeři: "Takže tvé téma je viděl jsem opakování Mad Men, a tak jsem nakoupil krabí maso?"

Kořeny

Sheldon koupil Janine Davisové Roots na DVD.

Výjimeční

Sheldon je naštvaný, protože byl seriál zrušen s neuzavřeným dějem.

Firefly

Sheldon: "K Firefly natočili film, aby vše uzavřeli." ("Firefly did a movie to wrap things up.")

Buffy, přemožitelka upírů

Sheldon: "Buffy, přemožitelka upírů pokračovala v komiksu." ("Buffy the Vampire Slayer continued on as a comic book."). Později se Leonard a Penny na seriál dívají.

Hrdinové

Sheldon: "Hrdinové postupně sezónu od sezóny snižovali kvalitu, až jsme byli rádi, že to skončilo." ("Heroes gradually lowered the quality season by season till we were grateful it ended.")

Newhart

V seriálu se objeví Bob Newhart jako Profesor Proton. Tento herec ztvárnil hlavní postavu v seriálu "Newhart".

Star Trek

Leonard předhazuje Sheldonovi, že nebyl spokojen s novým obsazením Spocka, což je postava z tohoto seriálu.

Studio 60

V úvodu dračího doupěte imituje Howard Nicolase Cage, což může být pouze narážka na samotného Cage, ale zároveň narážka na jeho předchozí seriál Studio 60, kde hrál postavu (Alex Dwyer), která předváděla skeče s Nicolasem Cagem.

Star Trek

Sheldon říká, že klíčem k tomu, aby vycházel s lidmi, je předstírat, že každý je nějaká postava ze Star Treku. (I pretend everyone I meet is a beloved character from Star Trek.)

Dr. Phil

Amy se chce podívat Rajovi do hlavy, aby zjistila, co může za jeho selektivní němotu. Ten ale říká, že jediný, komu by to dovolil, je Dr. Phil. (The only person allowed inside this head is Dr. Phil.)

Spider-Man

Howard s Rajem se v obchodě s komiksy baví o Spider-manovi o doktoru Octopovi.

Star Trek

Poté, co Amy Sheldonovi vytkne, že neví, jak zní líbání, oponuje tím, že i ve Star Treku bylo líbání dost. ("Like you know, what kissing sounds like." "There is kissing in Star Trek.")

Little House on the Prairie

Amy zmíní tento seriál jako věc, co má ráda, při rozhovoru s Howardem.

Little House on the Prairie

Sheldon se s Amy chce dívat na epizodu tohoto seriálu.

Monty Pythonův létající cirkus

Leonard říká, že donutil Penny sledovat Monty Pythona.

Garfield a přátelé

Sheldon vytýká Amy, že Garfield nemá proč nesnášet pondělky, jelikož nechodí do práce.

Pán času

Howard ve své písni zmíní, že by byl bez Bernadette jako Pán času bez Tardisu. ("I would be Doctor Who without a TARDIS.")

Firefly

Ve své písni Howard zmíní, že by Bernadette byl jako Firefly.

Buffy, přemožitelka upírů

Ve své písni Howard zmíní, že by Bernadette byl jako Buffy.

Star Trek

Ve své písni Howard zmíní, že by Bernadette mluvil více klingonsky.

Star Trek

Raj si libuje nad tím, že na stromku mohou viset ozdoby i ze Star Treku i ze Star Wars vedle sebe, když není Sheldon doma.

Stopařův průvodce po Galaxii

Sheldon sám sebe přirovnává k Arthuru Dentovi.

Late Show with David Letterman

Penny má strach, že herečku, která dostane roli místo ní, pozvou k Lettermanovi.

Firefly

Sheldon přirovnává důležitost přátelství s Howardem k Firefly.

The Outer Limits

Leonard s Rajem se hádají, zda tento seriál nebyl námětem Terminátorovi.

Star Trek: Nová generace

Wil Wheaton naráží na svůj Star Trek.

Hra o trůny

Howard se zmíní o Hře o trůny.

Živí mrtví

Sheldon má povlečení s motivy Živých mrtvých.

Walker Texas Ranger

Bernadette vypráví, co mohla jako malá sledovat v TV.

Pán času

Sheldon říká, že od počátků Doctora Who už pohřbil 11 doktorů.

Jake a Tlusťoch

Bernadette nemohla koukat na Dr. Protona, protože její otec sledoval Jake and the Fatman.

Hra o trůny

Howard zmíní Hru o trůny jako seriál, který mu Stuart znechutil.

Star Trek

Sheldon říká, že Motorola byla inspirována tímto seriálem.

Star Trek

Howard má sbírku talířů se Star Trekem.

Hannah Montana

Raj poučuje Sheldona o seriálu Hannah Montana, který si Sheldon pak chce pustit.

Star Trek: Voyager

Sheldon ho zmíní jako něco, co nedokáže vystát.

Star Trek

Sheldon nabízí svému hostu hrnek s logem Star Treku.

Hra o trůny

Když Penny vejde do bytu k Sheldonovi a ostatním ve chvíli, kdy tam je i Dr. Lorvis, je za ní vidět v pozadí na stěně meč ze Hry o trůny a nápis: "Winter is Coming."

Star Trek: Nová generace

Při Fun with Flags Sheldon pozve LeVara Burtona a říká, že je to představitel Geordiho La Forge.

Kořeny

Při Fun with Flags Sheldon pozve LeVara Burtona a říká, že je to představitel Kunty Kinteho.

Star Trek

Penny se ptá pana Koothrappaliho, jak často mluví o Star Treku.

Pán času

Penny zmíní tento seriál jako něco, co ona sama nemá ráda.

Simpsonovi

Howard zmíní Apua jakožto hinduistu.

Little House on the Prairie

Bernadette přirovnává Amyinu literaturu k tomuto seriálu.

Firefly

Raj chce od Filliona podpis jakožto kapitána Reynoldse z Firefly.

Doctor Horrible's Sing-Along Blog

Raj zmíní při rozhovoru s Fillionem.

The Bachelor

Penny zmíní při rozhovoru o lásce.

The View

Seriál se zmíní u večeře.

Star Trek: Nová generace

Sheldon zmíní jako reakci na The View.

Doctor Who

Howard se nechce vzdát své TARDIS.

Hra o trůny

Penny zmíní jako svůj oblíbený seriál.

Hromkočky

Howard vzpomene v souvislosti s pingpongovým stolem.

Star Trek: Nová generace

Penny zmíní tento seriál.

MacGyver

Raj přirovnává E.T. mimozemšťana k MacGyverovi.

Star Trek

Sheldon použije pozdrav Vulkánů, gesto známé predevším díky Spockovi (Leonard Nimoy).

Pařba v Jersey Shore

Leonard zmíní jako seriál z New Jersey.

The Real Housewives of New Jersey

Leonard zmíní jako seriál z New Jersey.

Smallville

Sheldon říká, že deset let čekal na to, až ten, o němž se celou dobu vědělo, že umí létat, konečně poletí.

Flash

Sheldon se rozhoduje, zda má začít sledovat tento seriál.

Simpsonovi

Sheldon se bojí, že skončí v továrně na výrobu piňakolád á la Bart Simpson.

Star Trek

Raj naráží na Star Trek se svou teorií využití taseru na odstřelení kola.

Bořiči mýtů

Howard říká, že se nechal inspirovat Bořiči mýtů.

Hra o trůny

Raj si myslí, že hodina šermu bude jako Hra o trůny.

Pokémon

Sheldon se snaží sbalit dívku pomocí hlášky Ashe Ketchuma.

Star Trek

Sheldon vzpomíná na moment, kdy poprvé viděl Spocka.
Vložil: La.Volpe

Pán času

Leonard říká, že rekordér nenahrál poslední minutu Sheldonova oblíbeného seriálu, Pána času.

Daredevil

Sheldon hledá ženu, která by s ním sledovala Daredevila.

Star Trek

Leonard se chlubí chňapkami se Spockem.

Spongebob v kalhotách

Jedna z melodií je z tohoto seriálu.

Star Trek: Nová generace

Wil se převlékne za postavu ze Star Treku.

Pán času

Leonard chce vzít Penny na sraz fanoušků Doctora Who.

Nouzové přistání

Howard říká, že Stuart rád sledoval tento seriál.

Star Trek

Leonard se Sheldonem řeší při cestě do bytu Spockovy uši.

The Bachelor

Leonard říká Penny, že dost sledovala The Bachelor.

Sex ve městě

Raj srovnává společný pánský večer k epizodě Sexu ve městě.

Star Trek: Nová generace

Wil Wheaton říká, že se se Sheldonem zná díky Star Treku.

Hra o trůny

Raj při rozbalování dárku naráží na Hru o trůny, kde byly jako dar poslány genitálie postavy.

Hra o trůny

Leonard se Sheldonem chystají večírek se sledováním Hry o trůny.

Simpsonovi

Leonard se Sheldonem se hádají nad oblíbenou postavou ze Simpsonových.

Pán času

Kluci vzpomínají, jak kempovali před Doctor Who panelem na Comic-Conu.

Dancing with the Stars

Penny říká, že Billa Nye poznává z tohoto pořadu.

American Idol

Howard uvádí tuto realitku jako příklad zapomnění.

Chirurgové

Bernadette zmiňuje, že pohlaví jejího dítěte zná nejspíš už i Rajův fanklub seriálu Chirurgové.

Daredevil

Penny a Leonard sledují tento seriál.

Mr. Robot

Penny a Leonard se dívají na Daredevila. Penny se ptá, který z nich je Mr. Robot.

Ellen: The Ellen DeGeneres Show

Bert mluví o tom, že by chtěl lístky na tuto show.

Simpsonovi

Stephen Hawking zmiňuje, že si "zahrál" v tomto seriálu.

Šmoulové

Leonard zmiňuje v souvislosti s tím, že Sheldon změnil heslo k Wi-Fi.

Luke Cage

Leonard vypráví, že se s Penny dívali na seriál Luke Cage.

Živí mrtví

Howard uspal Halley upravenou verzí znělky z The Walking Dead.

Pán času

Bernadette říká, že ji Howard nutí do fanklubu Pána času ("the Doctor Who convention").

Ellen: The Ellen DeGeneres Show

Howard říká Bernadette, že mu kvůli práci chybí každodenní sledování Ellen.

Hra o trůny

Sheldon prosí Amy, aby mu napsala, kdyby viděla někoho z tohoto seriálu v letadle.

Spongebob v kalhotách

Sheldon se v letadle přes tablet kouká na tenhle seriál.

Star Trek

Penny přemýšlí, jestli Sheldon bude chtít tematickou svatbu s tímto seriálem.

Doctor Who

Penny říká, že Leonard chtěl na svatbě dort s tímto seriálem.

Star Trek

Sheldon a Leonard popíjejí romulanské pivo, které si pořídili na Comic Conu.

Ztraceni

Leonard přirovnává fyziku k tomuto seriálu.

Doctor Who

Sheldon prohlašuje, že není vhodné mít svatbu v den, kdy zemřel představitel třetího Doctora.

Flash

Raj radí Bernadette, jak změnit oblečení po Halley pro jejich budoucího syna.

O.C.

Penny říká, že se znovu kouká na tento seriál.

Pán času

Sheldon zmiňuje v souvislosti s remakem pořadu prof. Protona.

The Bachelor

Raj o pořadu mluví na rande s Ruchi.
Vložila: MissLiz

Koruna

Bernadette říká, že seriál sleduje.

Bořek stavitel

Bernadette vysvětluje Amy děj.
Vložila: MissLiz

T-Rex Express

Bernadette vyjmenovává pořady, které teď doma sledují.
Vložila: MissLiz

Prasátko Pepina

Bernadette zmíní seriál.
Vložila: MissLiz

Chirurgové

Raj říká Howardovi, že je něco jako chirurg pro roboty.

The Bachelor

Penny zmiňuje, že přes dalekohled sledovala The Bachelor u sousedů v protějším baráku.

Živí mrtví

Bernadette navrhuje tematickou svatbu.

Star Trek

Leonard zmiňuje seriál v rozhovoru se Sheldonovým bratrem.

Upíří deníky

Penny je naštvaná, že zrušili Upíří deníky.

Westworld

Sheldon říká, že jediný hloupý sci-fi seriál, na který se kouká, je Westworld.

Simpsonovi

Leonard seriál zařazuje mezi věci, kterým je třeba se při rozhovoru se Sheldonem a Amy vyhnout.
Vložila: MissLiz

Amerika má talent

Raj říká, že díky tomu, že viděl všechny epizody Amerika má talent, je schopen říct, když má nějaký Američan talent.

Příběh služebnice

Amy mluví o Sheldonovi a říká, že je jedinou služebnicí v tomto Příběhu služebnice.

Ellen: The Ellen DeGeneres Show

Fyzici z Chicaga v rozhovoru s Amy a Sheldonem zmiňují, že mají lístky na natáčení pořadu.

Star Trek: Discovery

Leonard, Raj a Howard se o seriálu baví u oběda.

Živí mrtví

Leonard, Howard a Raj se o seriálu baví u oběda.

Černé zrcadlo

Howard seriál zmíní.

Star Trek: Nová generace

Leonard seriál zmíní v souvislosti s Wilem Wheatonem.

Pravá krev

Jeden z herců byl hostem Wila Wheatona při hraní Dračího doupěte.

Ellen: The Ellen DeGeneres Show

Parta talkshow sleduje u Penny a Leonarda v bytě.

Star Trek: Discovery

Leonard se chce s Penny na seriál dívat.

Luke Cage

Leonard chce kávu jako Luke Cage – černou a silnou.

Buffy, přemožitelka upírů

Howard a později i Sheldon zmíní seriál v souvislosti se Sarah Michelle Gellar.

Narážky na Teorie velkého třesku v jiných seriálech

Griffinovi

Family Guy vysílá v televizi krátkou scénku z The Big Bang Theory.
Vložil: bosla

Futurama

Benderova figurka prohlási: "Polib mi mou naleštěnou bazingu!" (alspoň v českém dabingu je to narážka na Sheldonovu klasickou "Bazinga!" hlášku.
V epizodě: S06E15 - Benderama
Vložil: JMikee

Láska bolí

Při sledování videí se žádostí o ruku řiká Matt: "Jsou to herci, přísahám, že tohohle toho chlapa jsem viděl v Big Bang Theory."
Vložil: Pajky

Nové trable staré Christine

Matthew zmíní, že jediná informace o Lucy na jejím facebooku je to, že má ráda Big Bang Theory.
Vložila: naninka358

Scrubs: Doktůrci

Cox mezi požadavky pro Drewa řekne: "Potřebuju, abys mi nastavil nahrávání Teorie velkého třesku. Celý svět to sleduje a já musím zjistit proč." ("I need you to (...) set my DVR to record Big Bang Theory. The whole world is watching this thing and I‘ve got to know why.")

Dva a půl chlapa

Samotný název epizody vyvolává narážku na seriál Big Bang Theory odkud Bazinga! pochází.

Skladiště 13

Pete při prolomení hesla do databáze použije hlášku - Bazinga - což jistě evokuje Big Bang Theory.
Vložil: Pajky

Král šprtů

Seriál je zmiňován v souvislosti s Mayim Bialik.

Král šprtů

Zack má tričko s nápisem "Bazinga".

Máma

Potenciálního adoptivního otce Violetina dítěte označí její matka za divného, ale ona, že je dobře divný - Big Bang weird.

Whose Line Is It Anyway? (CW)

Seriál je zmiňován v souvislosti s Kunalem.
Vložila: naninka358

Franklin a Bash

Peter k Pindarovi a Danovi: Jak se má obsazení Teorie velkého třesku? (How's the cast of The Big Bang Theory?)

Flash

Iris měla na tričku nápis bazinga.

Námořní vyšetřovací služba

Tony a Ellie stojí před hotelovým pokojem. Tony poslouchá, co hraje v televizi a říká, že je to Big Bang Theory. V dalším záběru je vidět, že seriál hraje v televizi.

Flash

Cisco nosil tričko s obrázkem hry "Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock", kterou vymyslel Sheldon.

Millerovi

Nathan řekne, že stanice vysílá před jeho zprávami reprízy Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory).

2 $ocky

Holky řeší továrny na trička. Max přidá své zkušenosti, kdy pracovala v továrnách, zmíní také Cheesecake factory.

Dva a půl chlapa

Berta říká, že musí stihnout finále seriálu.

John Oliver: Co týden dal a vzal

John Oliver zmíní Sheldona a jeho kamarády.

Zpátky do školy

Abed zvolá "Bazinga!", když vykukuje z hromady létajících talířů, obdobně jako Sheldon, když vykukoval z bazénku s míčky.

Vražedná čísla

Internetový hacker vytvořil administrátorské heslo, díky kterému se mohl dostat do soudního softwaru. To heslo bylo: LeonardSheldon4A? (Leonard a Sheldon z TBBT bydlí v bytě číslo 4A.)
Vložila: katefis

Difficult People

Juliina máma při sledování televize říká, že ve Veep všichni mluví moc rychle, a tak raději přepne na The Big Bang Theory.
Vložil: inekafe

Griffinovi

Peter zmíní seriál jako důvod pro novou televizi.
Vložil: Pajky

Simpsonovi

Jeden z losů má motiv Teorie velkého třesku.

Lip Sync Battle

Josh Gad i Kaley Cuoco několikrát během epizody naráží na tento seriál.

Epizody

Na tabuli s vysílacími časy jde vidět The Big Bang Theory.

Griffinovi

Brian zahlásí "bazinga", na což Peter reaguje, že tak říkají ti gay vědci.

Simpsonovi

Uvodní znělka paroduje znělku z The Big Bang Theory.
Vložil: Mik

Griffinovi

Chris je oblečený jako Sheldon a pozdraví otce hláškou "Bazinga".

Griffinovi

Meg se snaží zapadnout na párty mezi lidmi a ptá se jich, jestli se baví o Teorii velkého třesku.

LA to Vegas

Artem přirovná Nichole k Sheldonovi z The Big Bang Theory, přičemž název seriálu zkomolí.

Simpsonovi

Agnes povolí Seymourovi jít spát až po Teorii velkého třesku.

Simpsonovi

Seriál je mezi mnoha na obrazovkách v kanceláři korporátního ředitele.