plakát seriálu

Teorie velkého třesku

(The Big Bang Theory)

Názory uživatelů

Pokles

Seriály se dají rozlišit na 4 typy:
A) seriál je ze začátku špatný, ale začne stoupat
B) seriál je na začátku dobrý, ale začne klesat
C) seriál je špatný od začátku do konce
D) seriál je dobrý od začátku do konce
Big Bang jednoznačně patří do skupiny B

Na začátku skvělý, originální sitcom, se specifickým humorem a legendárními vtipy. (série 1-4)
Série 5 a 6 nebyly vůbec špatné, ale sem tam už trošku pokulhávala
7. série už nemá ten šmrnc i když sem tam se dobrá epizoda občas objevila, 8. série je na tom o něco hůře a 9. série je nejhorší. Já chápu, že scénaristi se snaží posunout děj, ale děje se tak na úkor zábavy, charaktery některých postav se za poslední série zásadně změnily a už není tolik vtipů jako dříve. Přijde mi, že to najednou má pod palcem úplně jiný režisér. Chtělo by to vrátit zpět, od začátečního konceptu se to vzdálilo už moc, i když už to asi nebude nikdy stejně dobré jako na začátku.

Hodnocení ale pořád dávám stejně docela vysoké, když zhodnotím komplet seriál od 1. dílu, až po ten dosud poslední. 70-80%.

UPDATE: A seriál skončil. A mělo to cenu sledovat až do konce. Poslední série byla v rámci těch posledních sériích jednou z těch lepších. A konec? Supr.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Krásne roky za nami

Jeden z mojich najobľúbenejších sitcomov.

Všetky postavy som mala naozaj rada a skoro nikto mi časom neliezol na nervy.

Dnes som pozrela finálne časti a emócie mi dovolia povedať, že tento seriál mi bude veľmi chýbať a o Sheldonovi ani nehovorím, moja najobľúbenejšia postava.

Keď sa pozriem späť do 8 série to bolo na 100%, no tá 8 séria už slabšie. Posledná séria sa mi páčila a finálna časť bola presná taká aká by mala byť, som s ňou naozaj spokojná a teším sa, že v divákovi vyvolala emócie.

Hodnotenie 90%, dala by som 100%, ale naozaj to postupne išlo troška dolu vodou.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Teorie velkého třesku: 9. řada na Prima Cool

Tam, kde ikonickému seriálu Jak jsem poznal vaši matku došly trpělivost a dech, pokračují dál roztomile „nepoužitelní“ géniové z Teorie velkého třesku. A pořád se mají rádi. Jen to zkrátka vyjadřují po svém.

Pozoruhodní hrdinové, na nimiž by ještě před pár dekádami ostatní ohrnovali nos, vstoupili do deváté sezóny a tím se dostali v ataku již na dostřel nejoblíbenějšímu a nejslavnějšímu sitcomu všech dob, Přátelům. A co je asi nejzajímavější a po tolika letech velmi nevšední, počet příznivců „fyzikálního“ seriálu neustále roste – i po více než dvou stech epizodách se na Sheldona, Penny, Leonarda a Howarda s Rajem dívá stále více lidí.

Diváci přibývají a premiérovou devátou sezónu sledovalo jen v Americe kolem dvaceti milionů lidí. A proč? Rozhodně i z toho důvodu, že na gaučích, kde se pojídá zásadně čína či indická jídla z krabičky a kde je nejblíže k hraní videoher a ke krafání o Star Treku, umí být až nekřesťansky zábavno. Stejně tak ale seriáloví tvůrci v čele s Chuckem Lorrem a s Billem Pradym v průběhu let začali u svých asociálů sázet i na vztahy s opačným pohlavím. A právě ty zapůsobily na seriál jako živá voda. Zkrátka nastal čas svateb a v deváté sezóně také jednoho překvapivého těhotenství.

Rozchody, svatby a křtiny

Ostatně randit začne i Sheldon, teoretický fyzik s IQ 187, ačkoli se zdálo, že díky vztahu s podobně podivínskou Amy už nebude muset žádná podobná martyria podstupovat. Nicméně vše se mění a jedna z největších změn čeká Leonarda a prostořekou Penny. Třebaže jejich vzájemný vztah prošel už mnoha rozchody a nejrůznějšími zapeklitými peripetiemi, přece jen směřuje k svatbě. A ta by se dokonce měla odehrát velmi stylově, až románově – natajno v Las Vegas, přičemž celý obřad by měli jejich geniální přátelé sledovat on-line. Jak je ale asi nabíledni, ani tentokrát se „nejšťastnější den“ neodehraje bez problémů, a dokonce při něm začne být poměrně přiostřeno.

Pořád je zde totiž jeden polibek, ke kterému před lety nemělo dojít, a Penny na něj rozhodně nehodlá zapomenout. Ani to ovšem není důvod, aby se Howard a Raj nepokusili unést Leonarda a Sheldona na opožděnou rozlučkovou party. A co je ještě větší pecka, pomalu se schyluje k události, jež je sice nevyhnutelná, ale přesto naboří základy celé Teorie. Leonard a Penny se zkrátka budou muset sestěhovat, což pro mužskou polovinu páru znamená opustit rodný pánský brloh a začít žít jako lidé.

A jako by nestačilo, že většina týmu supermozků hodlá nasadit všechny páky, aby dala Sheldona s Amy znovu dohromady, přichází Howardova manželka Bernadette s důležitou zprávou – čeká miminko! To se v budoucnu dočká skupiny velmi nevšedních strýčků a tetiček. I devátá řada má čtyřiadvacet dílů, dokonce se v ní setkáme i se Stephenem Hawkingem a nepochybně u ní neskončí.

V hlavních rolích se nám představují Jim Parsons, Johnny Galecki, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Kaley Cuoco, Melissa Rauch a Mayim Bialik. Vedlejších rolí se za dobu vysílání zhostily herecká jména jako Wil Wheaton, Stephen Hawking, Nathan Fillion, Charlie Sheen, Stan Lee, Kevin Sussman, Christine Baranski, Regina King a Laurie Metcalf.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

TBBT

po priateľoch najlepší sitcom aký som videla. prvé tri série boli úplne dokonalé, potom kvalita síce klesala a padla na úplne dno s piatou sériou, ale následne zase začala kvalita stúpať, aj keď aktuálna ôsme séria mi príde zatiaľ slabšia ako spomínaná päťka.
ak to porovnám s priateľmi, tak tam bolo šesť vyvážených postáv, ktoré seriál ťahali rovnako, v TBBT je to šesť postáv a Sheldon, na ktorom celý seriál stojí a padá. Väčšina pamätných scén, hlášok pochádza práve od Sheldona. Áno seriál sa za tie roky pretransformoval zo seriálu o partí nerdov, ktorí sa nedokázali na žanu ani pozrieť ( okrem Howarda, ktorý sa na nich pozeral až príliš :D ) na seriál o vzťahoch a všetkom, čo k tomu patrí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Big big bang

Seriál hodnotený na viacerých stránkach okolo 90%, toto hodnotenie je podľa môjho názoru naozaj zaslúžené. Mali sme možnosť vidieť zatiaľ 7 sérii a seriál má stále veľmi dobrú sledovanosť. TBBT si drží úroveň ako vývojom charakterov hlavných postáv tak aj komickosťou. Narozdiel od iných, ktorým sa nepáči vývoj Sheldonovej postavy mne sa veľmi páči, že aj on "povoľuje" vo vzťahových záležitostiach a teším sa ako sa to ďalej vyvinie :) Koniec seriálu snáď nebude sklamaním ako HIMYM.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Teorie velkého třesku

Tento seriál jsem si docela oblíbila, i když nejlepší byla asi první polovina. Pak to sjelo už do jiné úrovně. Nicméně je v něm spousta humoru, geekovských narážek a mnoho dalšího. A upřímně jsem nikdy nepochopila, jak se Sheldonem mohli vydržet :-D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Big Bang

Big Bang Theory je pre mňa seriál, ktorý môžem pozerať dookola a stále a práve som dopozerala konečne finále a som spokojná. Neskutočných 12 sérií zábavy a aj emócií a Sheldona :).
Aj keď niekedy už trochu klesala kvalita, stále ma to bavilo a jednoznačne vývoj všetkých postáv až do konca bol úžasný, samozrejme hlavne Sheldona.
Skončilo to, tak ako to malo (pre mňa trochu klišé to s Penny, ale ok).

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

:)

Jelikož už je sitcomů opravdu dostatek, prostě se nevyhnete různým srovnáváním s 'těmi původními'. Když jsem přemýšlela, ke jakému typu sitcomů přiřadit The big bang, napadl mě rozhodně IT - a, jako u většiny, Big bang vítězí na plné čáře. Po 1. sérii rozhodně:)
Nedokážu si představit někoho, komu by byla postava Sheldona nepříjemná a kdo by ji neměl rád - rozhodně nejroztomilejší seriálový fyzik :D S vtipem se u něj jakožto u hlavní postavy počítá. Samozřejmě to umí, ale má něco, co ho dělá tak nepřekonatelným - úžasné grimasy, mimiku a postoj - v prvních dílech mě rozesmál i tím, jak se postavil na Halloweenském večírku. Opravdu skvělý. Jeho rozhovory s Leonardem jsou velice trefné, ale kolikrát jim bohužel nestačím :/
Oceňuji především celkový nápad - nenapadlo by mě, že něco motající se kolem fyziky by snad mohlo být zábavné. Opravdu paráda :)

Děkuji za příjemnou zábavu :)

100 %
98 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
97 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 58 lidí

I Am The Sword Master!

S ročním odstupem a opětovném shlédnutí první série zvyšuji na pět hvězdiček (90%). Pětice hlavních protagonistů má k mému srdci blíž než postavy z IT Crowd se svým "suchým" anglickým humorem. Je pravda, že postavy Wolowitze a Raje hodně zaostávají za Leonardem, Penny a hlavně Sheldonem, ale stejně je každý díl natolik nabitý jiskrnými dialogy, situačním humorem a hláškami, že leckdy na konci přehrávání aktuálního dílu, kdy media player automaticky začne přehrávat znovu od začátku, dívám se na celou epizodu znovu. Navíc mám poměrně blízko k zájmům téhle čtveřice, takže dokážu plně pochopit zparodovanou obsesi počítačovými hrami, RPG, komixy, sci-fi seriály atd. a dokážu pochopit většinu odkazů a hlášek. Mimochodem, doufám, že si nikdo nemyslí, že Sheldon je protoyp typického "geeka" alias počítačového/komixového maniaka - Sheldon je spíš se svojí neschopností sociální empatie typický představitel nositele Aspergerova syndromu (http://en.wikipedia.org/wiki/Asperger_syndrome). Bezkonkurenční humor, Sheldon a pohledná Kaley Cuoco (Penny)!

90 %
96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 28 lidí

Best seriál

Loni mě k tomuto seriálu přivedla kamarádka, první tři série jsem doslova zhltla během prázdnin a pak už netrpělivě čekala na 5. sérii. Pokaždé jsem se už nemohla dočkat dalšího dílu. Je pravda, že kvalita seriálu a toho prvotního humoru už mírně upadá, ale pořád je to podle mě nejlepší seriál a nejvtipnější, který jsem kdy viděla, má to výborný nápad, spoustu skvělých vtípků a hlášek. Ale myslím si, že není dobré, že už se pozornost nevěnuje tolik Leonardovi, Sheldonovi a Penny, kteří mě vždy něčím rozesmáli, ale zaměřuje se především na holky a na jejich problémy. Jako většinu lidí mě první série uchvátila, proto plánuji koukat se dál a budu doufat, že se v 6. sérii vrátí trocha toho původního humoru nebo přijdou s něčím lepším, nechám se překvapit!

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

TBBT

Stačil první díl, abych si tento seriál oblíbila. Neuvěřitelná dávka zábavy, kterou dokáže tento seriál v jedné epizodě poskytnout. Skvěle sladěná partička looserských intoušků a dívka od vedle. Nejde se snad do tohoto seriálu nezamilovat.
Někdy kolem 2. nebo 3. řady to sice maličko polevilo v kvalitě, ale to, co přišlo poté, to tisíckrát vynahradilo. Čím novější díl, tím vtipnější (jediný pořad, u kterého jsem schopna se smát bez přestání celý díl). Když to označím za nejlepší sitcom, který se vysílá a kdy vysílal, tak prostě nikdo nemůže nesouhlasit.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Až na podruhé

Na druhej pokus je to výrazně lepší než na ten první. Postavu Sheldona je prostě povinností si zamilovat. Ale ani ostatní postavy nejsou k zahození. Občas je škoda, že některé ty inteligentní vtipy nepobírám a trošku mi to vadí, ale dokážu se s tím srovnat. Uvidíme jestli se to nezačne až moc opakovat.

Druhá série pořád hodně dobrá. Zažívám velký paradox, protože se mi tenhle seriál líbí víc s dabingem než s titulkama. Což se mi často nestává. Navíc závěr řady byl fajn, polární expedice.

Je to divný, ale baví mě to víc a víc. Vědátoři se mění, Leonard chodí s Penny, Howard s Bernadettou a dokonce i Sheldon si vyrazil na rande.

Čtvrtá série už není taková jako předtím, hlavně její druhá část. A je to kvůli tomu, že moc prostoru dostávají ženský postavy. Největším problémem je pro mě Amy. Ale pořád se najde dostatek vtipů a situací, které za to stojí. Takže až nadabují další sérii budu určitě koukat dál.

Tak a je to tady, pátá vztahová série. Prostě začínají až moc vládnout ženy. Nerdovský humor se vytratil skoro úplně. Na druhou stranu musím uznat, že i tak mě to baví. Například epizoda jak Sheldon vyhání z okna ptáka mě dostal do kolen. Na konci svatba a uvidíme kdo bude následovat. Jen ten vtip s Howardovo matkou se začíná zajídat.

Šestá a i následná sedmá se nesou pořád ve stejném duchu, ale pokud vás bavil do teď, tak vás díky tomu bavit nepřestane. Nejhorší věc, co se stala přišla v sedmé sérii a samozřejmě potkala jen ty z nás, kteří sledují seriál s dabingem. I proto budu muset přesedlat od příští série na originál. Změna hlasu, hlavně u Penny, totiž zapříčinila to, že Penny přestala být vtipná či zajímavá a je jen nudnou.

Osmá série je pro mě první, kterou sleduji v originále, takže je pro mě hlavně sérií, kdy porovnávám české hlasy a jejich originální. Největší změnou je pro Howard a Raj. Nemohu se zbavit dojmu, že z Amy slyším Kůstku z Bones, používá úplně stejný tón hlasu. To musí znít chytré ženy stejně? Jinak mě série vcelku bavila, ale je škoda, že některé zápletky už se začínají opakovat či jsou si hodně podobné. Nicméně u seriálu zůstanu i nadále.

Začíná to vypadat na vážnější únavu materiálu. Big Bang pořád dokáže pobavit a zabavit, ale rozhodně to není tak perfektně vtipná show, která to kdysi bývala. Potvrzením je i absence finále, tedy ono nějaké bylo, ale za moc nestálo. A příliš se nedivím tomu, že se objevují drby o tom, že nadcházející desátá série by mohla být poslední.

Desátá série nakonec poslední nebyla. Big Bang pořád dokáže pobavit a být i vtipný, ale vývoj posunul postavy úplně jinam než se dřív nacházely. Sleduju a sledovat budu pořád, i když možná hlavně ze setrvačnosti.

Big Bang je po svých jedenácti sériích seriál se statusem jednoho z nejúspěšnějších seriálů současné doby. Únava materiálu je sice značná, ale pořád je to solidní zábava a nejspíš ještě pár let bude. Horší je, že na obzoru není moc kandidátů, kteří by TBBT mohli v této pozici nahradit.

Nemohl jsem se asi ani mýlit víc, když jsem si během minulé řady myslel, že Big Bang tu bude ještě dlouho. Protože hned bylo oznámeno, že dvanáctá série bude poslední. Byl jsem zvědav na to, jaké přijde zakončení a v průběhu série jsem si říkal, že se snad ani žádné slavnostní ukončení nebude konat. Nakonec však přišly dvě velké události a vcelku dojemné rozloučení, takže na zklamání nedošlo. Jen jsem překvapen, že z poslední řady nevymačkali přeci jen o něco víc.
Ale i tak už nikdo nesmaže partu kolem Sheldona z televizní historie, tam mají své místo nastálo a vlastně nezáleží na tom, že se kvalita zábavy postupně snižovala.

80 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Vědátorům zdar

Vzhledem k tomu, že je poslední dobou sitcomů poměrně dost a já k nim navíc nemám nijak extrémní vztah, přistupoval jsem k TBBT s lehoučkým despektem.

Každopádně už první díl mě tak rozesmál, že jsem ty zbylé zhltnul v podstatě v jednom tahu a to dokonce dva v práci (samozřejmě po pracovní době :-) )

Výkony představitelů hlavních rolí se mi ohromně líbí a opravdu mě baví.

Personal note: Kde jen ten Wolowitz bere ty geniální hadry? :)

Obecně - fungující koncept, slušně zpracované postavy, velmi příjemný humor = pro mě osobně fajnově strávený čas u parádního seriálu.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
97 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 35 lidí

6 sérií kvalitnej komédie

Po prvých dieloch (tak 10) som bola trochu rozpačitá. Niežeby ma seriál nezaujal, ale bolo okolo neho toľko humbuku (áno, začala som s ním až tak po troch odvysielaných sezónach), že som čakala viac.
No a keď som sa po dvoch dňoch uvedomila v polovici tretej série, zaseknutá v maratóne, ktorý mal čoskoro skončiť, došlo mi, že seriál milujem, a že si rozhodne zaslúži plný počet.

Prvé série nemali chyby a bolo ťažké v nich nájsť aspoň 2 nepodarené časti. Sheldon/Penny boli jedna hláškujúca dvojka so super chémiou (i keď u asociála Sheldonovho kalibru to je úplný zázrak), Howard a Raj zase dvojkou, ktorú ťažko opísať, a Leonard bol ten divný, vtipný chlapík, ktorý je vlastne hlavnou postavou. Každá postava má niečo do seba, či už perverzný Wolowitz, v triezvom stave komunikácie so ženským pohlavím neschopný Raj, zamilovaný Leonard, blondýna jak delo Penny, ktorá každého zotrie jednou vetou, či neznesiteľný vševed Sheldon... Zostava, ktorá robí seriál tak silným. S neuveriteľnou kadenciou používaný humor, dialógy dotiahnuté k dokonalosti a herecké výkony pre sitcom stobodové. A zdalo sa, že Jim Parsons je to najlepšie, čo sa seriálu mohlo stať (a na dlhú dobu tomu tak i bolo).

A potom prišlo akési spomalenie, bolo poznať, že je ťažké udržať tempo a Sheldonovo správanie už bolo občas otravné.
Tvorcovia sa vynašli a do seriálu pridali nové dve ženské postavy. Amy Farah Fowler, kapitola sama o sebe, do party dokonale zapadla. A na pohľad krehké žieňa Bernadette? Opäť zásah. A aby toho nebolo málo, tvorcovia sa rozhodli dať Rajovi nového parťáka Stuarta, ktorý si pre seba síce nekradne scény, ako to vedia ostatné postavy, ale je minimálne dobrým nahrávačom.

Takže seriál napokon celý stojí na charakteroch, ktoré vedia humor predať. A ktorých životy diváka baví sledovať i po šiestich sériách. Nie je sa čomu čudovať, že po tej dobre už sa niektoré vtipy opakujú či niektoré scény trochu dýchajú trápnosťou. Ale stále je tu dosť epizód, ktoré dokážu neúprosne zaútočiť na bránicu.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Season 8

Co mám říct k této sezóně? Snad jen, že jsem zarmoucen nad vším, co tvůrci v osmém roku Big Bang Theory připravili. Hlavní trojice seriálu si vydupala nové smlouvy a tím se stala nejlépe placenými herci v současném seriálovém světe. A jakoby tyto peníze sházeli tam, kde jsou velmi potřeba. U scénáristů. To snad ani sami nemyslí vážně, jak se postavili k letošní řadě? Téměř veškerý humor si vzal celoroční dovolenou a schoval se někde na Kajmanech. Ze seriálu se stává, snad po vzoru Hymim, rádoby dramatický počin a komediální složka zde hraje až třetí housle. Jednotlivé příběhy nestojí za nic, posun charakteru je minimální a jakoby ustrnul na jednom bodě. Všichni hrají pouze na jistotu a překvapení jsme se mohli snad dočkat jen od Howarda a Raje. Ženské postavy radši ani nekomentuji. Už loni kvalita pokulhávala, ale letos se vytratila úplně. K seriálu bych byl ještě více nekompromisní, nebýt toho, že jsem se u něj šest let velmi bavil. Tvůrcům se ale musí dát vědět, že tudy rozhodně cesta nevede a pokud nepřijde nějaký drastický zásah, vydají se na legen... wai for it... dární cestu nenávistí, kterou schytají od svých dlouholetých fanoušků. Já budu jedním z nich.
Season 8 dávám 60% a to pouze z milosti.

60 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

I´m not insane, my mother had me tested...

K seriálu, který jsem zpočátku dlouho přehlížela, mě přivedla moje nejlepší kamarádka. Nedávala jsem mu moc velkou naději, možná taky proto, že jsem kdysi shlédla pár dílů seriálu IT Crowd, který mě bohužel nezaujal ani v nejmenším. Nicméně byla jsem "přinucena se slovy: Prostě musíš vidět" shlédnout prvních pár dílů a musím říct, že mě to chytlo. Dost možná až příliš.
Řekla bych že hrdinové Big Bang Theory jsou postavami v žánru sictomu originálními a mě konkrétně se vývoj každé z nich zamlouvá.
Pokud se českého dabingu týče, nechápu ty věčné remcaly, podle nichž dabing seriál naprosto zničil... Nelíbí se? Tak blbě nekecám a prostě se dívám na seriál s titulkama v originále... v dnešní internetové době už to snad není takový problém... Kromě toho si myslím, že čeští dabéři jsou dobří a dělají svou práci, jak nejlépe umí. Tudíž mně osobně dabing nevadí. Podtrženo sečteno nemám důvod pro nižší než 100% hodnocení...

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dlouhá cesta...

aneb opravdu taková byla moje cesta k tomuto seriálu. Vytrvale a dlouho jsem se mu bránil. Nechápal jsem, jak se na takovou kravinu mohou všichni, ale úplně všichni dívat. Pak jsem se na to podíval a (světe div se) moje přesvědčení se potvrdilo. Z celkem pěti dílů jsem se zasmál jen jednou (konkrétně u Howardovy matky).

Aby se ale neřeklo, díval jsem se dál. Postupem času jsem si na tento specifický typ humoru zvykl a pochopil jsem, proč některé hlášky jsou již téměř kultovní.

Ona to totiž blbost je - tedy ten seriál - ale je to natolik roztomilá blbost, že vás to i přes váš inteligenční kvocient a pravidla prokrastinace donutí se podívat na další díl.
Tento seriál je mezi mnoha výjimečný.

Nemůžeme ho přirovnávat k IT Crowd, protože ti jdou přirovnat formou snad jen k Black books. How I met your mother má zase předobraz v Přátelích. Tento seriál ne.
Občas sice trpí na to, že má stejného producenta jako Two and half men (toto se konkrétně týká epizody kdy Leonard řekne Penny, že ji miluje - totéž udělá i Charlie Chelsea a oba dva díly jsou téměř jako přes kopírák - totožné situace, totožné dialogy), ale jinak jde vidět, že v Americe umějí udělat kvalitní sitcom. Aspoň tedy dokud v tom nezačnou vidět zlatý důl nebo jim nápady nepřerostou přes hlavu. Tolik citlivé manipulace s dějem, jako byl člověk zvyklý v prvních dvou, potažmo třech řadách, se v dalších dočká jen výjimečně.

Jak seriál pokračuje, narůstá počet postav, dějových linek, problémů. A toto rozhodně seriálu škodí. Dokud byla sestava Penny-Leonard-Sheldon-Howard-Raj-Howardova matka-Leonardova matka-Sheldonova matka, bylo vše ok. Příchod Bernadette seriálu moc neuškodil, dokáže totiž svou postavu zahrát natolik roztomile, že se vám chce i věřit (i přesto jaký je Howard ve vztazích slon a trouba), že se k sobě s Howardem hodí.
Naopak, co seriálu určitě neprospělo bylo

a) chození Penny s Leonardem - nějakých pět šest dílů mi přošlo z tohoto hlediska naprosto stejných.

b) Amy Farrah Fowler - tak špatně zahranou (a asi i napsanou) postavu jsem dlouho neviděl. Amy se snaží být ženskou kopií Sheldona (pravděpodobně chtěli scénáristé osvěžit seriál dalším geekem) jenže Amy má všechno, co nemáme na Sheldonovi rádi - společenskou prostoduchost a absolutní doslovnost. Ale postrádá to co dělá Sheldona Sheldonem, tj, proč se mu lidé smějí. Jeho zvyky! Jeho průpovídky! Jim Parsons je herecky se svou postavou úplně jinde než Mayim Bialik. Amy je šedá, nevýrazná, podivná osoba, bez špetky citu, bez špetky zájmu na tom ji zahrát aspoň trochu k světu. Amy je nudná.

c) příchod Priyi. I když se mihla jen v několika epizodách, od té chvíle se osazenstvo seriálu začalo diverzifikovat do skupinek - Holky a Kluci. A to není dobře. Nemohou se společně vlézt všichni před jednu kameru (je jich prostě moc).

d) snaha vytřískat z trapnosti vtip. Ano, to se děje. Ale opakovaný vtip je vtipný jen napoprvé. Napodruhé jen výjimečně. Na toto doplatil zejména Raj a Stuart (doteď mu fandím, aby mu to vyšlo s Penny), z něhož scénáristé udělali trubku, která je na tom se vztahy pomalu hůř než Raj s Howardem dohromady. A to je škoda. Takhle se jen zařadil po bok už tak početné skupinky.

Jinak mi postavy jako takové vyhovují. Od začátku jsem měl sice problém s Howardem, protože jeho postava je velice těžko uvěřitelná, ale na ni si spíše zvyknete.

Na závěr snad jen osobní věc: mé nejoblíbenější epizody jsou asi The Bat Jar Conjecture (01x13), The Staircase Implementation (03x22), The Good Guy Fluctuation (05x07). Tak hezký den lidem, co to dočetli až sem. Bazinga ;)

30 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 49 lidí

It all started with the big bang

Tohle je sitcom podle mého gusta. Sám jsem tak trochu geek/nerd a humor založený na vědě, počítačích a uctívání oblíbených filmů a seriálů mi prostě sedí. Přesto mi přijde, že se TBBT drží moc při zemi a nevyužívá svůj potenciál na plno. Na druhou stranu chápu, že pak by asi byl jen pro velice specifické publikum a moc by nevydělal.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

*knock, knock* Penny!

K tomuhle seriálu není co dodat. Kdo viděl, ví. Kdo neviděl, nepochopí.
Nejdříve jsem tomu propadla já, potom brácha. Po nějaké době, když to začali dávat na Prima Cool, dokonce i taťka. A pak přišla mamka, převrátila oči, že zase čumíme na takovou kravinu, a raději odešla. Pár dní na to jsem ji načapala, jak to sleduje. Sama. Nikde nikdo, jenom ona a Big Bang. A není divu. Tenhle seriál si musí získat snad každého. Neubírá na kvalitě, humor není násilně vymyšlený a vměstnaný, ale naprosto spontánní. Výběr herců skvělý a dialogy geniální. Kdo by si nezamiloval Sheldona a jeho "úchylky" nebo legendární Bazingu? Dialogy jsou bezkonkurenční, hlášky nezapomenutelné. Nemám jim co vytknout.
A abych nezapomněla, spojení Sheldona a Amy je snad to nejlepší, co mohli scénaristé udělat!

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí
ET
8. listopadu 2011

bazinga

co se dá o tomhle seriálu napsat - partička geeků a sexy kočka od vedle to zákonitě musí končit tak, jak to skončilo v TBBT... 1. série je naprosto úžasná, sžívání se s postavami a jejich \"úchylkami\" je provázeno vtipně napsanými dialogy, kde se předpokládá o trochu větší úroveň vzdělání než třeba u HIMYM - ale i tak si 80% vychutná i člověk IT/comix nepolíbený. 2. série je OK, byť už v podstatě vaří z vody - ale stále je to koukatelné od začátku do konce. Autoři si to naštěstí uvědomili a ve 3. prostě udělali marignální skok, kdy dali dohromady Lennerda a Penny, což vyústilo v naprosto nezapomenutelné scénky (bazinga ballpit apod.). No a 4. tomu všemu dává grády - podle mě to už autoři trochu přehánějí, ale každopádně \"shellbot\" nemá prostě chybu :)

5. série po pravdě zatím nic moc, čekal jsem další zásadní zvrat (po 4. \"udržovací\"), ale zdá se mi, nebo už autorům dochází nápady. Podlě mě by mohli nechat Shamy mít dítě (třeba po party, kde se Shelly nechtěně zlíská - no a Amy ta už kladný vztah k alkholu díky Penny má, takže na průser je zaděláno), což by vedlo k IMO komickým situacím (dovedete si představit Shelldona jak přebaluje bejby? :)

Co ale rozhodně oceňuju, jsou kvalitní dialogy, skvěle napsané postavy (včetně vedlejšáků, jako je Will Wheaton) a uvěřitelnost postav. Navíc spousta vtípků pro znalé dělá z tohohle seriálů vysoký nadprůměr (85% po 4. sérii, ale těch prvních pár dílů 5. to srazilo dolů...)

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Geekem za každou cenu

Zajímavý americký počin, který svými úvodními díly strhl velkou vlnu nadšení a radosti. Příznám se, že i já sám jsem po úvodních dílech hodnotil seriál na 90% jako vetšina zde, ale s následujícími díly mé nadšení uvadalo a uvadalo. Seriál zapadl do komediální šedi a do konce řady se z ni ani přes pár nadějných záblesků ne a ne dostat. Na začátku série skvělý Sheldon se ke konci změnil ve fňukající a protivné dítě, "geek" Leonard se čím dál více přoměňuje v "normálního člověka" a ke konci funguje spíše jako usměrňovač Sheldona, Raj se svou problematickou stydlivostí nemůže vydržet být vtipný celou sérii, tak snad jen Wolowitz si zachoval jakous takous tvář po dobu celé první série. Pokud bych měl srovnávat s IT Crowd, srovnával bych dle mého soudu nesrovnatelné, jak zábavou, herci či charaktery. Snad jediné v čem The Big Bang Theory vyniká nad IT Crowd je krása Penny (Kaley Cuoco) oproti Jen (Katherine Parkinson), ale to rozhodně seriál nezachrání :).

60 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 39 lidí

4+1

Nesmělý, Otravný, Sebevědomý a Koktavý potkávají Nádhernou a začíná příjemný sitcom, kterému sudičky určily, aby se z něj postupem času stal až neuvěřitelný fenomén. Někdy šablonovitý a neoriginální, jindy upřímně vtipný, ale ve své podstatě dostatečně nenásilný na to, aby dokázal spoustu let adekvátně bavit. Dříve nebo později se ale každé téma vyčerpá a protože se tvůrci ke krokům, které by hlavní postavy posunuly o něco dál, odvažují jen jednou za několik sezón, tuhl mi u tohoto třesku úsměv už ve třetí sérii. Nečekanou záchranou jisté úrovně se tak pro celý seriál stal postupný příchod ženských vedlejších postav, nohy mu naopak čím dál víc podrážejí opakované vtipy (nesnesitelný running joke s Howardovou matkou) a rutina, se kterou jsou od určité doby sázeny Sheldonovy monology. Zkrátka a dobře si s touhle partou moc nevím rady. Díky zprvu fantastické (a posléze alespoň přiměřeně spolehlivé) Amy a tomu, jak dokáže Kaley Cuoco jako Penny stále všechny strčit se stoickým klidem do kapsy, se pořád občas pobavím. Na druhou stranu Leonard, Howard i Rajesh mi už pořádně dlouho přijdou jen jako figurky poctivě odříkávající očekávané repliky, nehledě na v pozdějších sezónách nepochopitelně protěžované kopyto Stuarta. Po šesti letech se čtvrtá hvězda, snad z nějaké nostalgie, ještě zuby nehty držela, od sedmé sezóny dál jde ale jen a pouze o mlácení prázdné slámy, takže dlouholetý soucit ztrácím. U seriálu ale zůstávám dál i po skončení nadmíru nepovedené desáté série. Přímá úměra průměrnosti a nevtipnosti s rekordy sledovanosti mě fascinuje tím víc, čím méně ji chápu.

50 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
48 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 31 lidí

"Rock Paper Scissors Lizard Spock"

Musím přiznat, že TBBT jsem dlouho odolávala a nějak mě vůbec nelákalo pustit se do sledování dalšího rádoby vtipného seriálu ...
O Bože, jak jsem byla blbá ... :D
TBBT je mým potěšením, zvedačem nalády, odreágovacím prostředkem, chvilkou radosti, lékem na tupost současného světa ... No je to prostě srdcovka :)
Dokázala jsem si oblíbit všech 5 hlavních protagonistů a nejsem si jistá, kdo u mě vlastně vede ... Že bych měla raději asociálního, geniálního a absurdně vtipného Sheldona? Nebo pomalu se osmělujícího, decentně zakrslého Leonarda? Či experimentujícího Raje se svou vrozenou stydlivostí vůči opačnému pohlaví? A nebo že by to byl sexuálně asexuální, ukecaný a perverzní Howard? No ještě nesmím zapomenout na prostě krásnou a krásně prostou Penny :)
TBBT je vše co byste chtěli a nechtěli zažít (pokecat s Penny vs. pokecat se Sheldonem), chtěli a nechtěli vidět (všechno vs. Howardova matka), chtěli a nechtěli zkusit (řídit vozidlo na Marsu vs. jet v autě se Sheldonem) atd atd ...

90 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Prostě chytrolíni jsou nej.

Ještě teď si pamatuji dobu, kdy jsem seriál začala sledovat. Zpočátku mi to přišlo jako totální blbost, postupem času jsem tomu přišla na chuť.
Příběh o nerdech a jejich krásné sousedce Penny ve mě probudil nepočítaně záchvatů smíchu. Hlavně ty první série jsou legendární, pamatuji si, jak jsme ve škole si o nich povídali a opakovali si jednu hlášku za druhou, smíchy jsme se mohli potrhat. Jo, to byly fajn časy.
Postupem času seriál trochu ubral dech, ale pořád to zachraňuje Sheldon, jeho postava je brilantně napsaná a vždycky se těším, jakou hlášku zase vypustí ven.
Seriál budu nadále sledovat, protože mě dokáže dostat z každý depky :-)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

... and it all started with a Big Bang

Dlouho jsem váhala, jestli se na tenhle seriál vrhnu (hlavně proto, že fyzika byla vždycky moje nemesis), ale "omylem" jsem viděla jeden díl a pak už to jelo.
Osm sérií jsem zvládla zkouknout během Vánoc a zkouškového období - kdo by se učil, když může sledovat seriály, že? A na každý nový díl deváté série netrpělivě čekám.
Pravda, chvilku mi trvalo, než jsem se do toho "dostala" - titulky byly nejdřív nezbytností (ach ta fyzika!), ale teď už díkybohu čekat nemusím a můžu si nový díl užít hned první den.
Každá epizoda mile překvapí skvělými hláškami, díky kterým se dvacet minut zdá jako mžik. Ani si to neuvědomíte a dvacet minut je pryč a vám nezbývá než čekat na další epizodu.
Je úžasné pozorovat, jak se vyvíjí jak jednotlivé postavy, tak vztahy mezi nimi.
Jendu jedinou vadu ale seriál má: přišla jsem na něj moc pozdě! Objevit ho o pár let dřív, mohla jsem mít z fyziky skvělý známky! :D

my all time favourites: Sheldon, Leonard, Penny a Howard! :D

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejsem blázen, matka mě nechala vyšetřit

S TBBT jsem se seznámil už kdysi dávno na Prima Cool. Upoutávka mě docela zaujala a já se podíval na pár prvních dílů. Pravda nebyly nic moc. Už jsem to chtěl nechat, ale přemohl jsem se a dobře jsem udělal. Jeden z mála dobrých sitcomu k tomu z prostředí nerdů, to je záruka dobré zábavy. Někdy se ty narážky a vtipy nepovedou, ale to asi k sitcomu patří. Často se srovnává s HIMYM. Docela se divím proč. Možná proto, že se oba vysílají na Coolu. Pravdou je, že se moc srovnávat nedají. O HIMYMu napíšu do názorů k němu. K postavám: Sheldoma bych nechtěl za souseda. Z pohledu diváka je ale neodolatelný. Vidět, jak trápí všechny kolem, stojí za to. Leonard jako jeho spolubydlo má všechno z první ruky. Za celou dobu byla jeho trpělivost zkoušená až moc. Přesto zatím bydlí spolu. To si zaslouží obdiv. Penny má být ta nedobytná kráska, na kterou si nikdo netroufne. Podle mě není moc hezká, ale to už je věc názoru. S Leonardem má trochu zvláštní vztah. Už se několikrát rozešli, pak dali dohromady. Aby to neskončilo jako vztah Robin a Barneyho. Raj prodělal asi největší změnu. Dříve ani nemohl mluvit se ženami. Teď zkouší randit a je to pro něj nové. Howard je takový Barney Stinson. Dokud byl svobodný, tak se otáčel za každou sukní. Teď je manželem a naštěstí se už usadil. Zatím jsem viděl každý díla trochu mě překvapil poslední díl, který se mi zdál až moc vážný. Rozhodně nebrečím, že se kvalita snižuje, uvidíme v další sérii. Plný počet rozhodně zůstává.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

If you have time to lean, you have time to clean!

Tohle je pro mě další skvělej sitcom, z prostředí fyziky a počítačů. Hlášky jsou výborný, ale občas si je vychutnají jen ti, kteří se fyzice pečlivě věnují.(Stále nevím co je Dopplerův efekt:D )
A zase mě velice uchvátily postavy. Každý z té pětice je něčím výjimečný. Nejlepší jsou ale Howard,toho mám rád prostě kvůli všemu, a Penny - to je jednoduše kočka! Dávám 90%. Kdyby TBBT bylo ukončeno po první serii dal bych bez rozmýšlení 100%, ale takhle si myslím,že druhá serie může nabídnout ještě něco víc.

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Není co vytknout

Pokud bych měla hlasovat v anketě o nejlepší sitcom, Teorii velkého třesku by konkurovali už jen Přátelé, protože ti jsou prostě legenda. Postavy jsou skvěle vymyšlené, hlášky geniální a dohromady to dává seriál, u kterého se naplno směju od začátku do konce. Ještě jsem neviděla díl, který by se mi nelíbil, a kvalita neklesá.
Přiznám se, že ač český dabing není nejlepší, u sitcomů mu dávám obvykle přednost, protože se mi zdá, že Američaní neumí tak pracovat s hlasem, což je u sitcomů důležité. To ovšem není tenhle případ. Tady to všichni zvládli bravůrně stejně jako mimiku.
Ačkoliv mě občas zarazí, že souhlasím s Sheldonem, když trvá na dodržování nějakého svého zvyku, pokládám seriál za špičku a dávám 100%.

Edit: Z hodnocení jsem musela ubrat ze dvou důvodů.
Zaprvé mě hrozně otrávily epizody s Priou. Štvalo mě, jak si měnila Leonarda, jak se jí zachtělo, šikanovala Sheldona a dělala, co mohla, aby ze skupiny vyštípala Penny. Její cesta zpátky do Indie bylo to nejlepší, co seriál potkalo.
Proti Amy nic nemám, ale když zlepšují sociální život už i Sheldonovi, přehánějí to se samotou Raje.

JInak se mi příchod ženských postav líbí. Oživily to a nemohli jsme přece očekávat, že holka jako Penny se bude navěky poflakovat jen s bandou čtyř nerdů, z nichž ji tři chtějí sbalit a čtvrtému leze krkem.
Pokud bych měla říct něco, čemu by zlepšení neuškodilo, je to přístup kluků k Sheldonovi. Nechají ho dělat vše po svém, a pak se mu posmívají a štvou ho. Tak ať ho nenechají, nebo ať mu dají pokoj.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Well, I enjoyed that more than I thought I would.

Nevím, proč jsem měla hodně dlouhou dobu zafixované, že The Big Bang Theory je How I Met Your Mother to samé v bleděmodrém. Každopádně to způsobilo, že jsem se Sheldonovi s Leonardem, Rajem a Howardem dlouho, dlouho vyhýbala, jelikož když jsem kdysi viděla jednu epizodu HIMYM, fakt mě to nezaujalo a já jsem si nemyslela, že by se to u TBBT mělo změnit. A nejspíš by to tak zůstalo i dodnes, ale jednou jsem byla lehce popostrčena ke zhlédnutí prvního dílu, pak druhého, a pak se to se mnou už vezlo. :) Big Bang mě bavil a baví neskutečně, přestože některé vtipky jsou poněkud levné a opakující se, a přestože kvalita posledních řad nejspíš poněkud klesla, ještě stále se to dá vyvážit tím zbytkem a tak se dobře pobavit, protože to je prostě oddechovka a pokud od toho člověk nečeká nic víc, zase tak zklamaný také být nemůže.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Big bang

Okey, všetci si pamätáme Priateľov (Friends). A je tu ďalšia partia kamošov, čo spolu žijú / pracujú / chodia / rozchádzajú sa, no proste klasika. Ale!
Niekto by mohol čakať, že to bude nudné, otrepané, nič nového to priniesť nemôže. Omyl. Zo začiatku som bola tiež veľkým odporcom, ale ako sa hovorí, neskúsiš, nezažiješ. A to je čistá pravda. Asi 2 dni som nežila, pretože som maniačila, len aby som to celé dobehla. A vyplatilo sa. Patrí medzi jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Je tu z každého trošku. Pre chalanov Penny, pre Geek-ov Leonard, ktorý dokáže, že i šprt si dokáže nájsť kočku, a ešte akú. Rajesh doplňuje exotickou stránku, Bernadette nám ukazuje, že i pekné ženy môžu byť múdre a nezávislé a potom tu je Sheldon ... na neho neviem čo povedať, pretože to je samostatná kapitola. A bez neho by tento seriál nemal ani polovičný potenciál, aký má teraz. A musím mu poďakovať, pretože ma naučil aj niečo z fyziky (do smrti nezabudnem na Schrödingerovu mačku, haha)

Takže tento seriál určite odporúčam každému, kto sa chce aspoň na 20 minút odreagovať a zasmiať sa nad vtipnou taktovkou, ktorú má svedomí úžasný Chuck Lorre :)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zaručená dávka zábavy a humoru. ♥

Tenhle sitcom doporučuji všem. Nejlepší sitcom co byl stvořen, alespoň pro mě.U mě je 100x lepší než Přátelé.

Mnohem víc zajímavější a originální, nesourodé - opravdu s nápadem. Namíchat to tak, že je tam normální casual blonde , nerdi z čehož jeden je normální doktor fyziky (Leonard) , vyšinutý , humorem skvělý Sheldon , A indický fyzik co nemůže mluvit s dívkami aniž by se napil alkoholu a tak nějak nám pořád připomíná gaye a poslední do party , židovský inženýr co dlouhou dobu žije se svojí matkou.

No prostě šílený a přitom skvělý nápad, který nemohl vymyslet nikdo jiný než Chuck Lorre. :D

Není jediný díl , u kterého bych se nezasmála , nepobavila a tady se opravdu ani nejde, jak také jinak , když je sitcom od stejného tvůrce , který může za Two and Half Men.

I když další dílo Chucka Lorryho : Mike a Molly už trochu klesá na kvalitě , ale stále dobré.

Big Bang však vítězí na celé čáře a díky své fenomenálnosti opravdu dostojí svému jménu.

Člověk by si mohl myslet, že přidáním nových osob jakožto partnerek v podobě Bernadette a Amy , kvalita klesne , ale ne ! Stále a možná více brečím smíchy . :)

+ Super znělka.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Velký třesk :)

Docela hodně dlouho jsem se bránila tomuhle seriálu a říkala si co na tom všichni vidí, ale průlom nastal a já jsem nadmíru spokojená. Ikdyž od první série uběhlo dost času příjde mi tenhle seriál neustále 2. nejvtipnější....a to nemám moc ráda sitcomy. Sheldon je prostě klasa..sice někomu může přijít jeho neustálé asociální chování jako blbost (když je tak chytrý tak proč se neumí po tolika letech chovat k lidem), ale je to prostě jeho specifikum a bez toho by tenhle sitcom neměl takovou šťávu. Jako opozice proti Sheldnovi je tu také Penny (na můj vkus je její inteligence moc snížena oproti ostatním), ale její vtipné hlašky taky stojí za to :D . Leonard a Penny je vskutku páreček :D jejich neustálé situace ve vztahu docela odpovídající takovému spojení :D.

Na závěr: Určitě všem doporučuji :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stojí za to

Ano, je pravdou, že čím déle seriál trvá, tím méně zajímavý je.
Ale i přes to si ke mně získal cestu. Že bych byla fanda který čeká na každý nový díl, to se zrovna říct nedá, ale pokaždé když vidím jakýkoliv díl třeba i po desáté VŽDY se u toho zasměju.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Skvělý seriál, není co kritizovat!

Osmá řada byla příjemná, devátá mě vyloženě nadchla, kultovní seriál o střetu teoretických vědců s praktickým životem. A radost skutečně dýchá z původní i dabované verze nejnovější série, již krátce po odvysílání ve Státech uvádí Prima Cool.

Citové zmatky, jež rozmetají jeho svět, okusí i klíčová postava geniálního asociála Sheldona, jenž pod návalem emocí najde další polohy smíchu.
Ale pořád je čas i na pánské jízdy, třeba při vědecké výměně pneumatiky, a trvá smršť hlášek od kuřáka Gandalfa po slavný gag s vlajkami, kdy Sheldon svůj rozchod dokládá rozpady států a Amy se zlobí, že „přirovnáváš mé genitálie k částem Československa“.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Velký třesk ve světě situačních komedií

Producentům a scénáristům se obratně podařilo zaplnit mezeru na trhu, tohle jsme ještě neviděli. Čtyři fyzici, pracující na univerzitě, žijí tak trochu v jiném světě. Tedy až do té doby než se v jejich domě ubytuje lehce naivní blondýnka z Nebrasky. Konfrontace světa geekovského a světa "normálního" pak tvoří kostru seriálu. Zdá se Vám zápletka fádní a nenápaditá, tak vězte, že se mýlíte. Scénáristům se daří držet vysokou úroveň už šest řad. Vtipy a gagy točící se kolem fyziky, světa sci-fi a fantasy jsou opravdu originální.

Je pravda, že v posledních sériích se postavy dostávají do jiných poloh, ale to je ostatně dobře. Bez vývoje by to nešlo.

Vedle skvělého scénáře seriál stojí na výborných hereckých výkonech o čemž svědčí i množství obdržených ocenění.

Pro mne osobně je Big Bang Theory srdcovka, zamiloval jsem si jej po prvním díle a nadšení přetrvává až do teď. A proč? No nejspíše proto, že je ve mě také část geeka a nestydím se to přiznat.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TBBT

Teorie velkého třesku, patří mezi seriály který si během uplynulých let získal zaslouženě velkou oblibu a zástupy fanoušků. Zápletka o partě střelených vědců a jedné krásné ale ne zas tak chytré holce, sice není kdovíjak originální ale její zpracování je více než podařené.
Naprosto dokonalé hlášky a propracované dialogy, dělají z TBBT nezapomenutelný zážitek, nejen pro ultrafanoušky sci-fi seriálů, filmů a komiksů ale hlavně pro ty, co mají rádi kvalitní inteligentní humor a propracované postavy, které mají svůj jedinečný charakter a způsob kterým dokáží pobavit.
PS: Tím čím je Barney pro HIMYM, tím je naprosto jednoznačně Sheldon pro TBBT, bez něho by to jednoduše nešlo!

90 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Smart is the new Sexy!

U sitcomov sa veľmi deji hovoriť nedá, stále je tu niejáka zápletka na ktorú su navešané gagy. Pre tento dôvod tento druh seriálov veľmi nemusím. The big bang theory je však skvelá vínimka. Niežeby sa tvorcovia s tou dejovou stránkou pretrhli, ale majú skvelé eso v rukáve a to postavy. leonardovi jeho snahu o milostné zblíženie s penny vyslovene želáte, ju zase chápete keď odbíja Sheldona. No a samozrjeme na ňom sa skvele bavíte. To, že má tak sympatické posatvy s ktorými sa môžeme stotožniť (no minimálne si ich obľúdiť ;)) a to, že prežívame ich gagy o to intenzívnejšie, že môžu byť tieto príbehy naše, robí z tohto seriálu jeden z najkvalitnejších sitcomov všetkých čias.

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

TBBT

Perfektní sitcom, ke kterému snad není co dodávat. Parta ňoumů, která žije jen pro komiksy a videohry. Sheldon naprosto neschopný fungovat v běžném životě. Ostatní musí snášet jeho excesy. Strašně se mi líbí proměna Amy, která byla zezačátku víceméně pošahaná jako Sheldon, ale v poslední řadě mě baví jak se ho snaží svést

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Otazník na čele asi nikdy nezmizí:)

Nemám moc sitcomy ráda, nemám moc ráda vědátory a přesto tohle bezmezně miluji.

1. série - seznámení se s neuvěřitelně nerďáckými, normálního života neschopnými vědátory. Každý je jiný, ale přesto jim to spolu perfektně ladí. Ať už jde o vědátorské hlášky, špičkování se mezi sebou nebo neschopnost se začlenit do společnosti.

2. série - ještě lepší než ta lepší. Všechno funguje stejně dobře, jako v té 1., ale ještě je tu víc Shledona a slavné Bazzingy - scény v míčcích nejvíc nejlepší.

Ostatní série si drží neustále stejně dobrý standart. Měla jsem malý okamžik, kdy přibylo ženské osazenstvo a mě to chvílemi nebavilo,, ale brzy to pominulo. A zase je to moje největší sitcomová láska.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

All started with a big bang

Bohužel další z mnoha seriálů, které s postupujícími řadami upadají. První díly sice okamžitě zaujmou svým osobitým humorem (hlavně když pár takových pařmenů znáte:). A s postupem času se z Leonarda stává naprosto normální chlapík a začíná se trocha povyšovat, Wolowitzovi vtípky se začínají opakovat. Aspon Sheldon si stále zachovává svůj původní tvář, i když bůhví co příjde dál.

Tak ale za nápad udělat seriál o takových "magorech" a za většinou vtipné hlášky 80%

100 %
76 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nepoužitelní

Ano, nepoužitelní. Celá ta sebranka inženýra a doktorů. Zábavná skupinka, která ve čtyřech dá dohromady IQ odpovídající hokejovému týmu, skupinka, která dokáže udělat vědecký rozbor nad cestou do kina, zatímco řešení naprosto běžných situací je nad jejich chápání. Snad proto jim tvůrci seslali na patro krásnou blondýnu. Ta je sice na jednu stranu schopná skočit pro mlíko Schrödigerově kočce, na druhou je to jediný reálně uvažující člověk. Tenhle seriál má všechna plus, kterých dosáhl i bez přihlouplých skečů obvyklých v americké "prdící" kultuře. Vřele doporučuji. Nicméně třeba varovat před českým dabingem, který seriál, respektive Sheldona posílá kamsi do 4% dimenze. A to je samosebou škoda.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pořád baví

Jediný komediální seriál, co sleduji a fakt se zasměju. Nicméně vidět znova už to nemůžu, protože to do nás tlačí televize pořád dokola. Jinak v poslední řadě, se ta "směšnost" už trochu vytrácí a tak jsem zvědavej na řady další. Každopádně sledovat nepřestanu.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bazinga

Teorie je seriál, který sleduju nejdéle. Většinou mě seriály chytnou, až když jsou ukončené, ale TBBT sleduju už asi od 4. série a pořád mě to drží.
Musím uznat, že ze začátku tam bylo mnohem více vtipných scén, ale pořád se docela zasměji, i když mnohem méně.
Trošku mě zklamalo, že dříve to byl seriál o šprtech, u který byl úkol najít si holku skoro nemožný. Pak se z toho stal klasický seriál o vztazích. Leonard a Penny, kteří se snad rozešli a znovu dali dohromady 5x, mě už skoro doháněl k šílenství.
Jediný co mě na seriálu doopravdy naštvalo, a to není chyba tvůrců nýbrž českého dabingu, že Amy a Penny se změnil dabing.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Babičky by volily Howarda

The Big Bang Theory je pro mě rozhodně to nejlepší, co jsem kdy ze seriálů viděl! Mě k radosti stačí málo a vůbec bych nepotřeboval ten umělý smích v pozadí, který má v divákovi vyvolat pocit typu: „Áha, teď jsem se měl zasmát!“, ale to ke komediím patří. Samozřejmě jsou zde patrné kdejaké mouchy a snahy udržet si fanoušky a zároveň nalákat nové (myslím fanoušky, néé mouchy). Příkladem je toho 8. série, kde se místo původních absurdně perfektních scén řeší už jenom vztahy hlavních hrdinů. Každopádně je vážně těžké si tento seriál neoblíbit. Naučil jsem na něj koukat dokonce i svojí babičku, která miluje Howardovi hlášky! Z mého pohledu je však nejgeniálněji vytvořená postava Penny. Ve změti fyzikálních zákonů se snad každý ztotožní s jejím sedláckým přístupem. Zkrátka celkově musím říct, že tuhle partičku jen tak něco nepřekoná :) !

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Chytrá komediální podívaná

Velmi dobrý seriál, ve kterém z každých z pěti hlavních herců (Sheldon, Leonard, Howard, Rajesh a Penny), charakterizují alespoň jednu vlastnost kterou já sám mám. Velmi se mi líbí odborné přednášky Dr. Sheldona Coopera a následné nepochopení ze strany ostatních.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bazinga

Skvěle propracovanej seriál, ještě lépe vybrané postavy. Jim A Kelly, skvěle vybranej humor nejen pro nerdy/ geek humor jsem znala akorát z Itcrowd ale tohle je proti brit.humoru, mnohem větší zábava.Nová serie v nedohlednu a finalní díl, byl velmi překvapivý, trošku se seriál stočil více ke stylu přátelé, mě osobně by ani nevadilo, kdyby tak zůstal.A vše bylo tak nějak půl na půl.Chápu kritiky, že jim to vadí, ale do budoucna to vidím jako opravdu ten seriál, který bude víc stylizovany jako přátelé a geek humor zachová.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

knock Penny, knock Penny, knock Penny...

Kdo by neznal nejznámější seriál o ajťácích.
Musím říct, že seriál si mě získal od první minuty, prvního dílů, kdy jde Leonard a Sheldon darovat sperma. Tato úvodní scéna celého seriálu přece sama o sobě vypovídá o tom jak je Big Bang skvěle vymyšlený.
Teorie na rozdíl od mnoha jiných seriálů má podle mého názoru tendenci být každou sérii zase o něco lepší a lepší. Za což může spousta faktoru, třeba to jak scénáristé dokázali postupně jemně zařazovat mezi hlavní postavy další postavy bez kterých už by to teď prakticky nebyl Bing Bang, protože například scéna z této série, kdy Howard zpívá Bernadette jeho písničku je skvělá ať už jako dojemná chvíle nebo vtipný okamžik. Další postava bez které by to už taky nešlo je samozřejmě Amy, která se pořád nevzdává naděje, že by jednou mohla její smlouva o chození s Sheldnem přerůst v nějakou intimní chvilku.
Big Bang má prostě spoustu kladu a naopak nedostatek záporů. Všechny je vypisovat jednoduše nejde. Popsala bych celou A4, a proto to radši vyjádřím hodnocením.
Nejoblíbenější postava: tady je skoro nemožné nějakou vynechat, ale zkusím to, Sheldon, Penny, Leonard, Wolowitz, Amy
Nejoblíbenější epizody: naprosto stejné, a proto to vemu jen z poslední série, S07E01, S07E03, S07E05

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bezchybný

Je málo seriálů, které si dokáží udržet úroveň i po tolika sériích a právě Teorie patří mezi ně. Neříkám, v sedmé sérii se našlo pár dílů, jež trochu vadily, ale pořád všechny hlavní postavy milujete. Ty jejich hlášky, přestřelky mezi Sheldonem a Penny jsou nezapomenutelné. Je to vlastně rok, co se ke mně dostala Teorie velkého třesku a pořád je to moje pohádka na dobrou noc. :-)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Když máte pocit, že vám seriálové postavy rozumí...

Ne že bych byla nějaký geniální fyzik - to prosím ne. Fyziku jsem naposledy studovala na gymnáziu a byla jsem ráda, že to mám za sebou. :) Mám na mysli to zapálení 4 mužů pro svět seriálů a filmů (aka geekovství). Od první série vás tento seriál chytne. Po Přátelích je toto 2. seriál, kdy se u každé epizody alespoň 1x zasmějete.

Oblíbené postavy: Sheldon, Leonard, Penny

Zlatá střední cesta: zbytek

Neoblíbené: Wil Wheaton

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

2x Big Mac prosím

Zdá se, že tady máme krále dnešních komedií. Je prvenství oprávněně nebo žije mé v době, kdy se to líbí všem okolo ták mě prostě taky. Odpověď jednoznačně zaslouží. Klidně vám utřu trůn vaše veličenstvo, aby sté se mohla v klidu posadit. Zde vše jede, jako po másle charaktery jsou zde napsány vtipně a originálně. Jsou pečlivě rozvíjeny a díky tomu jsou uvěřitelné. Máme tady 3 hlavní hrdiny, ke kterým se přilepí další dva a později další dvojka. Sheldn je perfektně bezcitný no ne úplně i když na tom usilovně pracuje hnidopich. Tuto postavu buď nenávidí té, nebo voláte do blázince, že vaše trhla tetička je vlastně v pořádku a muže se vrátit domu. Leonart je správný loser. No a Penny ta zůstává stejná jako na začátku ale přiznejme si to má jiné přednosti. Další postavy vás taky nezklamou je zde zbohatlý Ind, mrňavý žid, mrňavá barbí a chlupatá nepřitekyně Sheldona. Každý má ve skupině své místo a svojí originální osobnost. Tvůrci si to dokázali pohlídat, takže nehrozí, že si je navzájem popletete. Kamarádka utrousila něco ve stylu, že už je tam poměrně dost lidí a není to již ono. Částečně souhlasím, seriál ztratil svojí Sheleonpenny atmosféru ale bylo to nutné. Víc lidí věčí zábava. Příběh se tak posouvá a rozvíjí. Vtípky jsou povedené a zábavné, přesto se tady nevyhneme klasickému recyklování vtipů a klišé typů rozchod dvojice, dání se dohromady a tak dále. Pokut jste tento seriál ještě neviděly povinně tipnout cigárko otevřít pivko a směle zmáčknout play. Pokut nemá té rádi titulky v tomto případě můžu doporučit z klidným svědomím český dabing je kvalitní a dosahuje úrovně originálu. S kocovinou a šprty nejdál dojdeš….

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bazinga!

Popravdě - ze začátku jsem si říkala: "Co to má být?" Ale po pár dílem mi došlo, že to zdaleka není taková blbost jak mi to nejdříve přišlo. Hlavní čtveřice je vážně dokonalá - od Sheldona díky kterému se občas cítím asi tak jako Penny a když začne "kecat" něco obzvlášť nad moje chápání, tak prostě vypnu a čekám než skončí, přes Leonarda co musí snášet všechna Sheldonova pravidla a nemluvného Koothrappaliho, kterého přinutíte na ženu promluvit jen díky alkoholu až po Wolowitze co bydlí se svojí ukřičenou matkou. Je to jeden z nejlepších sitcomů co jsem kdy viděla. Nikdy nezklame a pokaždé se u něj zasměju. A po Sheldonově vzoru - když řeknete vtip, který bude připadat vtipný jen vám, nezapomeňte se mu pořádně zasmát - BAZINGA!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

big bang

Včera jsem to shlídla a můžu vřele doporučit. Seriál je inteligentní, vtipný a dobře udělaný. První díl mě absolutně dostal. Další taky, i když ne tak, jako ten první. Ti kluci jsou tak úžasně neschopní, největší magor je Shaldon, jak lpí na svém místě na gauči, všechno musí být přesně tam, kam to patří, nesnáší nedochvilnost a každá odchylka od stereotypu pro něj znamená peklo, jo a má úžasný trička, je prostě k sežrání :D

PS: Všimli jste si jejich závěsu v koupelně v prvním díle?

100 %
74 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Jedno plus za Leonarda, zvyšok...

Ja viem, že nadšenci, fanatici do TBBT nebudú so mnou súhlasiť, ale určite som tomuto seriálu dala väčšiu šancu ako jeden môj známy inému môjmu obľúbenému seriálu, ktorý odsúdil po polovici odpozeranej jednej časti. Na Teóriu veľkého tresku som naďabila v TV, videla som niečo z 1.série (možno 5-6 častí), niečo z 2.série, aj z 3. tuším a asi dva diely z 5.série. Bohužiaľ stále neviem dojsť na chuť tomuto seriálu a už sa o to prestávam aj snažiť. Jediný kto sa mi tam páči je ten najnormálnejší - Leonard, Sheldon mi príde preafektovaný, prehnaný a trápny tým ako sa silene snaží. Penny by mohla byť fajn postava, keby, že nie je v geekovskom seriáli, kde vytŕča ako päsť na oko.

A o to je to zvláštnejšie, že v skutočnosti IT-čkárov mám dosť rada a také "zaujímavé prípady" postihnuté miernym sociopatizmom ma lákajú (prinajmenšom ako seriálové/filmové postavy, alebo proste na skúmanie ich povahy). A viem, že tento seriál sa páči mnohým ajťákom... napriek tomu nerozumiem čo na tom niekto vidí. Okey, IT-čkári zmýšľajú inak, takže to chápem, ale čo na tom vidia bežní, "normálni" ľudia? Ten humor mi príde ako nasilu ukradnutý a zároveň vytrhnutý z konceptu. A tie Sheldonove fóbie sú ako keby niekto vzal Monka, vyžmýkal ho a zdvojnásobil jeho bláznivosť, ktorú vsadil do niekoho, kto ešte aj pôsobí ako blázon. A za toto zbiera ten Parsons toľko cien? Uuuu, davová psychóza alebo inak povedané, buďme ako ovce, všetci to milujú, tak to chváľme a zbožňujme aj my.

Nemôžem dať viac ako 10% ani keď ma ukameňujete, keď niekoho niečo nezaujme, tak to nezmeníte.

10 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Anything wouldn´t be without Big bang!

V poslední době je v televizi k vidění spousta sitcomů, ale málo který se povede. Nerad bych se pouštěl ke srovnávání mezi jednotlivými seriály, protože každý je ve své podstatě originál. TBBT je originál v tom, jak tvůrci dokázali najít ve vědeckém tématu úžasný humor. Postava Sheldona je úžasná, egoistická a také dětinská. Trochu přehnaný mi přijde Rayův strach mluvit se ženami, ze začátku to bylo vtipné, ale později i trošku otravné.

Ale celkový pohled na tenhle sitcom je skvělí. Dokáže skvěle pobavit, někdy je člověk rád, že se nadechne, aby se smíchy neudusil. Čestných 90 % uděluji.

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

And All Started with The Big Bang!

Jelikož jsem si všimla, jak je tento sitcom populární, neváhala jsem a zkusila ho. Chytlo mě to naprosto neuvěřitelně. Podle mě je to jeden z nejlepších sitcomů z prostředí vědy a vesmíru. :D Líbí se mi, jak tvůrci udělali náhled do života, který je plný video her, seriálů, filmů, fyziky ... a ukazuje nám, že né všichni žijí "normální život" jako ostatní. Každá postava je jedinečná a přináší do sitcomu nezapomenutelné hlášky a velmi vtipné situace. Takže, pokud nemáte to sledovat, zkuste Big Bang Theory, doporučuji! :)

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Závěr se v teorii ztrácí...

Viděl jsem suma sumárum pár dílů, takže můj názor berte s rezervou přinejmenším stejnou, s jakou ho ze svých úst přijímám já sám...

Ano, je to vtipné. Humorné je to vlastně už jen samotnou bizarností charakterů postav a postačí se podívat na výraz tváře, aby vám šly koutky nahoru. Takže jako v Přátelích se podařilo skvěle obsadit alespoň ty úplně nejhlavnější.

Zmínil jsem Přátele, protože srovnání se zákonitě nabízí. V přátelích se mi líbilo, že ačkoliv hrdinové mezi sebou měli lecjaké spory, byli si přes to všechno skutečně blízcí a nějakým způsobem se to hercům podařilo předat divákům. V Teorii něco takového postrádám. Jako by aktéry svedla dohromady jakási lhostejná náhoda, jejíž vliv jakýmsi záhadným způsobem stále ještě trvá, ale vlastně kdykoliv může skončit. To pro mě oproti Přátelům připravilo Teorii o jeden rozměr. Také je fakt, že srovnám-li náhodný díl z minulosti s nějakým tím pozdějším, originalita postav se vyčerpává, charisma slábne a zajímavá výstřednost se bohužel mění ve výstřednost skoro až protivnou.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Doppler's effect

O tomhle seriálu jsem se dozvěděl přes tento web. Hned jak jsem viděl, že má dobré hodnocení, neváhal jsem a stáhl si několik prvních dílů. Určitě jsem udělal dobře, protože mě seriál ihned chytl a během 3 dnů jsem se podíval na celou první serii. Takže podtrženo - The big bang theory je jeden z nejlepších seriálů poslední doby a mohu ho všem jenom doporučit, všechny díly první řady jsou bez chyby. Hlášky hlavně Sheldona stojí fakt za to:-)

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Pro chytré hlavy

Tento seriál se i přes fakt, že se jedná o další sitcom, kterých je na filmové scéně už přehršel, se svou nelehkou úlohou popral na jedničku. Seriál je plný jak emocí, tak i místy napětí, ale hlavně humoru, kterého není nikdy dost. Co je třeba také kladně ohodnotit, je jeho intelektuální rovina (mluvím samozřejmě převážně o Sheldonovi). V tomto sitcomu totiž kromě toho všeho výše zmíněného můžeme slyšet i zajímavé postřehy či chcete-li fakta a odborné poučky z oblasti vědy. Všechna tato fakta mají vysokou vypovídající hodnotu. Nejeden člověk se tak může dozvědět například, co je to fotografická paměť či co znamená Higgsův Boson :-D. Každý si prostě na tomto seriálu najde to své, sžije se se svou postavou a nezbývá mu nic jiného než zhlížet další a další epizody, kterých, doufejme, bude ještě hezká řádka. Je snad možné to nehodnotit číslem nejvyšším?

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Big Bang Theory

1. řada: 100%
2. řada: 95%
3. řada: 100%

Tento seriál jsem si oblíbil od prvního dílu. I když je Sheldon někdy až moc \"crazy\" zbožňuju ho xD to jak nechápe sarkasmus a ironii je úžasný! Penny a Leonard jsou perfektní protiklady, které se zákonitě přitahují. Retro-Howard, to jeho oblečení a ty jeho PÁSKY! OMG vynikající! Rajeh a to jak nemůžu mluvit s dívkami, to sem fakt v jiném seriálu neviděl xD BOŽÍ
Jeden z nejlepších seriálů vůbec
PS: Kdo by tušil, že i FYZIKA může bát zábavná xD

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Krásných 90

Tento seriál jsem zkoukl až nedávno a to během pár dnů. První díl jsem měl podezření(na jakou blbost to zase koukáš hergot:-), ale po pár dílech jsem si zvykl na koncept a náramě se bavil. Samozřejmě se vtipy občas opakují, ale musím za sebe říct, že mě to ani moc nevadilo. Vždy jsem si v každém dílu našel pár vtípků, co mě opravdu rozesmáli.
Pokud máte alespon trochu vztah ke scifi, znáte RPG hry, nejste žádný Casanova(kdo také je, že?:-), tak v tomto seriálu se alespon někdy poznáte. Skvělý seriál na odreagování.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Osm hodin štěstí

Od přidání Teorie na watchlist mě vždy odrazoval fakt, že jsem viděl dost nahodilých dílů napříč sériemi. Tudíž jsem se nechtěl dostat do stádia, kdy budu přeskakovat díly, protože jsou mi zkrátka podvědomé a ztratím tak pomyslnou posloupnost seriálu.

Žel bohu Uničovské kino uspořádalo filmový maraton Teorie velkého třesku, kdy se promítala celá první série. Tady už nebylo nač se vymlouvat. I když strašák, že mě to nakonec přestane bavit tu byl. Ale tak vždycky se můžete zvednout a odejít.

Nutno podotknout, že když jsem odcházel nakonec z kina ve dvě hodiny ráno, po osmihodinovém maratonu, byl jsem fakt šťastný.

Těžko bych hledal seriál, který by mě osm hodin bavil v kuse.

Teorie je zkrátka úžasná. Celý koncept seriálu mi vzdáleně připomíná Ajťáky, ale v moderním hávu. Postavy jsou vyvedené k dokonalosti, příběh se vyvíjí. Spousta povedených vtipů a hlášek, které vstoupí do podvědomí. Opravdu humor na vysoké noze, který neurazí a táhne.

Skládám hold hercům za skvělé herecké výkony a poklonu všem lidem, co se na Teorii podílejí.

Hodnocení 1. série: 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Svět mimoňů

Teorie velkého třesku - pojednávající o životních příhodách čtyř potrhlých, nesmělých, podivínských, ale strašně sympatických vědců je jedna velká komedie, plná výborných gagů a vědátorsky přecitlivělých postřehů, která vám nedá ani na okamžik vydechnout. A co je důležité, vůbec se neopakuje. Partu lidiček milujících sci-fi, kteří vystupují v hlavních rolích si brzy oblíbíte (můj favorit je Howard, ale skvělí jsou všichni), protože si vás jednoduše získají a omotají okolo prstu. Moc příjemný seriál, kterých není mnoho a jehož humorný potenciál zdá se býti nevyčerpatelným.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Caelos píše: Kaktus se šlehačkou

The Big Bang Theory, neboli Teorie velkého třesku je velmi oblíbený seriál. Nicméně, jak u mě bývá zvykem, stál jsem mimo všeobecné nadšení. To se ovšem změnilo letošním rokem, kdy jsem začal sledovat dva momentálně oblíbené seriály a to právě tento a Jak jsem poznal vaši matku. Proto se neubráním srovnávání.

HIMYM je jednoznačně lepší, než TBBT a to za prvé:
Vývoj. Zatímco postavy v HIMYM mají svůj charakter a ten si udržují víceméně pořád, jen s drobnými obměnami, což ale k životu patří, v TBBT se postavy strašně moc mění. Když se mrknete na první díl, Sheldon byl podivín, ale ne magor. Už na úplném začátku kdy jdou darovat sperma říká Leonard Sheldonovi: "Neblázni, vždyť jsi vlastně poloprofík." Myslíte si snad že ve druhé, třetí a další řadě má Sheldon nějaký zájem dusit klauna? Nicméně bez Sheldona by seriál jednoznačně zapadl do průměru. Dále tu máme Leonarda. Asociální geek, který měl snad jednu ženskou. CO se z něj stalo? Docela borec a celkem Casanova, vždyť za ten seriál měl ženských... Wolowitz, ten byl na začátku samolibý ouchyla, ze kterého se stalo taky úplně něco jiného. A Raj? Ten byl ze začátku normální, jen nemluvil se ženami. Jak jeho postava vypadá teď, to sami víte. Penny, ta je furt taková spíš vedlejší, i když je teď sympatičtější než na začátku. A pro srovnání s HIMYM, Ted je Ted, Marshall je Marshall, Robin je Robin, Lilly je Lilly a Barney? Počkej si... ten je pořád boží. Jasně, Barney měl taky vztah, jenže pořád to byl Barney...

A tím se dostávám k zadruhé, postavy. Jelikož je mi sedmadvacet a taky stále hledám tu pravou, taky mi to nevychází a taky jsem podobný jako Ted, jeho postavu jsem si velmi oblíbil. Ale i zbytek sestavy HIMYM jsou postavy příjemné, sympatické a zajímavé. Jenže v TBBT mě serou de facto všichni. Když vidím Leonarda s tím jeho dementním výrazem, tak mu nejraději nafackoval. A jelikož Leonarda beru jako takovou nejhlavnější postavu (HIMYM=Ted) tak je to dost problém. Paradoxně je mi nejvíce sympatický Sheldon:-D Ale vážně, postavy v TBBT mi nejsou dvakrát sympatické.

Za třetí: Styl. Jo, HYMIM je dospělejší, vyzrálejší a více se týká jednoduše dospělých. TBBT je zaměřeno víc na puboše, dle mého názoru. Je i víc takový barevnější, skoro v každém záběru je nějaká pestrá barva.

A za poslední: Humor. TBBT je hodně vtipný seriál, jenomže na HIMYM objektivně nemá. Řada vtípků je zde příliš jednoduchých a s každou další řadou se stávají jednoduššími více a více. Řeší se často vztahy, pořád se něco vymýšlí pro Penny, aby tam nebal páté kolo u vozu apod.

Sice jsem seriál celkem zprdnul, ale pravdou je, že se na něj koukám rád, spíše jsem jen chtěl poukázat na to, že HIMYM je pro mne lepší, což způsobilo i to, že HIMYM sleduji stále hladově, kdežto TBBT už spíše sporadicky. A vlastně mám ještě jedno srovnání, úvodní znělka. Zatímco v HIMYM je příjemná, kouknu na oblíbené postavy jak chlastaj a za pár sekund je po ní, u TBBT se úvodní znělka docela táhne a pro mě je celkem otravná a proto ji už asi od poloviny prvního dílu přeskakuju, mám to už tak v oku, že jedním klikem přesně trefím její konec:-)

Každopádně jo, pokud je vám pod dvacet, musíte TBBT žrát. A pokud vám je více, tak to žrát můžete taky, psal jsem že je ten seriál velmi vtipný. Zajímá mě ale jako čachry budou proboha ještě s psychickým vývojem postav.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Big Bang

Nie som veľmi typ na komediálne seriály, preto som sa aj Big Bang Theory veľmi dlho vyhýbala. Počas Vianoc ma však niekto prehovoril, aby som si pozrela aspoň jeden diel, a už sa to viazlo...za dva týždne som pozrela všetky série. Prvé série ma veľmi bavili, kým sa to všetko nezačalo točiť okolo vzťahov medzi postavami. Bavilo ma, že polovičke fyzikálnych vecí nerozumiem, potom sa do toho zamotali vzťahy a bolo po zábave. :D Oproti prvým sériám vidno, že v poslednej sérií trochu seriál stráca dych, napriek tomu je to jeden z mála seriálov, kde na nový diel netrpezlivo čakám :) A tak ako som na začiatku nevedela vystáť Sheldona, začínam si ho pomaly namiesto Leonarda obľubovať :)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

jeden z mojich oblubenych

Nebudem klamat - serial pozeram od prvej serie:-)) iste, boli tam nejake zakolisania ked mi vtipy prisli otrepane... vadili niektore postavy... ale zotrvavam a myslim, ze robim dobre:-) Bernadette mi pride niekedy ako silena postava, ktora ma pripominat ci uz teraz nahradit howardovu mamu ale inak ok. Amy... zo zaciatku mi vadila, popravde, obcas vadi aj teraz ale je fakt, ze vdaka nej ziskal serial trosku iny smrnc. Sheldona posunul aspon trochu dopredu.
Chyba mi Kripke... a Stuarta by som tiez vyvijala inym smerom... jasne, su casti, ktore cloveka az tolko nezabavia - ale stale sa na kazdu jednu tesim, priznajme si, humor do zivota patri a oni ho stale vedia zabezpecit (nemam nic proti Penny ale staaale nechapem ako tato herecka dostala hviezdu na chodniku slavy skor nez Jim Parson... pretoze podla mna ona ako taka extra dobra herecka nie je:-) )

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

the best comedy

Tak v rámci žánru comedy nepoznám lepší seriál než je TBBT! Pre mňa je to absolútna oddychovka po náročnom dni, kedy sadnem k PC, nemusím rozmýšľať, stačí relaxovať a zabávať sa! Vrelo odporúčam každému kto chce "ujsť" z každodennej reality a nechce ísť do ďalšej dramatickej reality, ale naopak túži po oddychu a zábave.

Seriál opisuje (podobne ako Friends) skupinu kamarátov, ktorí spolu žijú, pracujú, ale na rozdiel od Friends sú riadnymi čudákmi, keďže ide o otitulovaných vedcov :) ktorých život sa obráti hore nohami, keď sa do vedľajšieho bytu nasťahuje krásna (a ich lásku k vede nezdieľajúca blondýna Penny :)). Na rozdiel od Friends je ale TBBT omnoho zábavnejšia. Postava Sheldona je geniálne napísaná a zahraná, zábava zaručená! TBBT V rámci komédií nemá páru. :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bazinga

Tento sitcom je jednoduše parádní. Člověk se zasměje, pokud si zapamatuje alespoň jedno slovo z toho vodopádu, co chrlí Sheldon, tak se i něco přiučí.

Seriál pojednává o třech fyzicích a jednomu inženýrovi, kteří jsou tak trochu sví. Sheldon, který je natolik chytrý, že naprosto nechápe okolní svět, Rash, který trpí poruchou, která mu neumožňuje komunikovat s ženou ve střízlivém stavu, Leonard, která je z nich asi nejnormálnější, ale i tak má problém navázat vztah, a Hooward, který ještě nedospěl a vše mu dělá jeho maminka. Jejich světem zatřese nová blonďatá sousedka Penny, která oproti svým sousedům je, když to až tak vyjádřím, hloupá. V dalších řadách přibudou další postavy, jako třeba Bernardette a Amy, která je naprosto bombastická. Něco jako Sheldon v sukni, ale se sexuálním apetitem.

Četla jsem, že tvůrci si nebyli jistí, zda s tímto projektem uspějí, hodnocení a objednání další série je tomu důkazem, že opravdu ano.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jeden z nejlepších seriálů vůbec....

...za mně naprosto nejlepší :). Tento seriál sleduji už spoustu let a pořád se mi ohromně líbí a věřím že zdaleka nejsem sama. Myslím že popularita toho seriálu určitě souvisí s originalitou (snad první seriál o nerdech), s bezvadně vybranými herci a v neposlední řadě s geniální prací tvůrců tohoto nádherného díla. Spojením toho všeho mohl vzniknou seriál který si svou popularitu drží již sedmou sérii (a já pevně věřím že těch sérií bude ještě mnohem víc )Teorie velkého třesku si prostě získá každého fanouška dobrého humoru.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Penny, Penny, Penny

Další moje srdcovka a seriál, ke kterému bylo napsáno kotel názorů, a já se přidávám k té pozitivní většině. Kombinace čtyř ne tak úplně normálních vědců a nerdů a krásné blondýny je totiž prostě boží a ve vší stručnosti přispěji svým názorem. Všechny postavy musí vzbudit u diváka sympatie, ať už se jedná o krásnou a trochu hloupou Penny, zakřiknutého Rajeshe, nadrženého Howarda či Sheldona. Postavy se v průběhu vyvíjejí a líbí se mi, jak Penny a parta fyziků navzájem na sebe působí a ovlivňují své světy. Nejvíce mě baví vztah Penny-Sheldon a Penny-Amy. Seriál nepostrádá děj a ani humor jak s přibývajícími postavami, tak i epizodami.
Neojblíbenější ženské postavy: Penny, Amy
Nejoblíbenější mužské postavy: Sheldon

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Paráda

Tento sitcom je vážně báječný. Nejde nic co by šlo vytknout. Narozdíl od jinýh seriálů s přibývajícími díly a sériemi, kvalita neklesá. Možná i naopak. Jediné co, tak možná Sheldon už nemá tolik svých zásad. Naopak Howarda mám čím dál radši. Z Raje se postupem stává gay :D. Ze začátku mi lezla na nervy Amy, ale i na tu jsem si postupem zvykla. Nejraději mám asi ty chvíle když Sheldon nepochopí sarkasmus a radějí se zeptá Howarda. Je tam plno skvělých hlášek.
Je to docela umění vykouzlit tak úžasný sitcom, který sleduje spousty lidí a točící zejména kolem fyziky. Nemusíte o ni vědět nic stejně se budete bavit.
Nezbývá mi tedy nic jiného než jen všem doporučit. ;)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle je opravdu třesk

Koukám na hodně komediálních seriálů a celou dobu jsem si myslela, že mé oblíbené "Friends" nemůže nic překonat, ale tenhle seriál je pro mě už sedmá série stále kvalitního a skvělého humoru. Ačkoli je to seriál z prostředí vědy, která je pro mě špaňelská vesnice neskutečně mě baví. Řešení každodenních starostí a vztahů hlavních postav naví velmi vtipně pojatých je mi blízké. Sheldon přivádí všechny ostatní k šílenství a přesto ho mají svým způsobem rádi, protože je prostě jejich kamarád. To je prostě ůžasný. Tenhle seriál má svůj jedinečný humor, který nikde jinde nenajdete. Je to jeden z mála seriálů na který koukám s českým dabingem radši než v původním znění, protože tady se ten dabing velice povedl.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bezkonkurenční

Nevím jak je to možné, ale ačkoliv již běží sedmá série, pořád neztrácí na kvalitě, možná že právě naopak. Vycházím z toho, že většina seriálů slibných na začátku, s přibývajícími díly upadá, nebo zajede do takových stereotypních kolejí, ale tenhle kousek je výjimka. Humor neopouští, nepřehání a je pořád originální. Hlavně tedy ten Sheldon... ten se vážně neokouká!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

...

BBT se u mě, jako jeden z mála seriálů, dokázal zapsat v kladném slova smyslu a to především svou přátelskostí, inteligentním humorem a odlehčeným sarkasmem. I když bych našla pár vyjimek u postavy Penny, tak celkově tomuto seriálu nemám co vytknout. Nic od něho nečekáte (jak říká má kamarádka - u How I met your mother čekala, že se v celém seriálu objeví "mother" alespoň jednou - zatím na ni stále čeká) - ale přesto vás BBT nikdy nezklame :)

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Oh gravity, thou art a heartless bitch!

Úžasné, vtipné, v něčem hodně originální, super hlášky...
Sheldon je úplně mimo všechna měřítka, na jednu stranu vám ho je líto, je takový dětsky nevinný, ale bydlet by se s ním rozhodně nedalo :D
U Penny mi trošku vadí, že občas je docela chytrá, ale v některých dílech působí uplně blbá.
Nedávno jsem viděla původní verzi Pilotu, a to byla hrůza! Takové temné, divné...a Sheldon tam byl "normálnější", což působilo...divně. :)

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Big bang!

Pořád jsem hledala další seriál na koukání. Big Bangu jsem dlouho odolávala, ač to sleduje většina mých přátel. Kdysi jsem totiž viděla náhodně dva díly a moc mě to nezaujalo. Ale řekla jsem si, že dám seriálu druhou šanci a začnu se dívat. A ještě že jsem tak učinila! Nevím, proč se mi to nejprve nelíbilo, ale teď mohu směle tvrdit opak - stává se z toho moje závislost. Postavy jsem si rychle zamilovala, je to neskutečně vtipné a dobře udělané. Těším se na další díly, snad mě budou bavit jako ty dosavadní.

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The big bang theory.

Tento seriál som si zamiloval už od prvej časti. Tiež som fanatik do sci-fi seriálov komiksov a podobných záležitostí, a preto nebol problém si ho tak rýchlo obľúbiť.
Chuck Lorre a Bily Prady skratka vedia robiť dobre sitkomi, čoho príkladom je aj Dva a pol chlapa.
The big bang therory je jeden z mala seriálov, ak nie jediný , ktorý ma tak výrazné charaktery postáv, ktoré sa neskutočne dobré dopĺňajú, a získajú si sympatie diváka. Seriál srší humorom ,výbornými hereckými výkonmi a každý si tam nájde svoje. Ja sa pri každej časti neskutočne bavím a dúfam že tak rýchlo neskončí. A preto bez váhania 100%

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Rozumím...

Rozumím té větě, kterou mě odmalička "krmí" rodiče, že jsem možná přechytralá, ale pro praktický život zcela nepoužitelná :D Tahle banda je má x tá mocnina co se týče této věty a Sheldon? Ten to prostě vede. A i když si připadám jako úplný negramota pokaždé, když jeden z nich řekne něco hytrého a já netuším o čem se vlastně baví, ten seriál je perfektní! :D

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nejdřív ne, potom JOOOO :-))

Do seriálu mě navezl přítel, nejdřív jsem si říkala co za kravinu zase našel, ale po shlédnutí prvních dílů jsem se do seriálu zamilovala :-) Nenechám si ujít jediný díl a netrpělivě čekám na další.Dokonce ani dabing mi u tohoto seriálu nevadí (originál je originál, ale u tady to opravdu není na překážku, možná je to někdy i výhodnější vzhledem k fyzikálním teoriím :-) ).
Shleldon s Leonardem jsou suprový spolubydlící, jejich rozvory jsou vtipné a zároveň i inteligentní (pokud se to zrovna netýká nějaké plastové figurky Spooka, ale i to k tomu patří :-)))Další mnou velmi oblíbenou postavou je Penny, normální holka, která ke čtyřce "chytrolýnům" dostala omylem, ale přesto je bezvadně doplňuje.
Seriál je chytlavý a snad ani nemůžu říct, že s počtem sérií se kvalita zhoršuje ba naopak. Jedině doporučuji!

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nerds

Musím říct, že TBBT mi změnila pohled na fyziku, jelikož se náš fyzikář také kouká na TBBT, tak se nám stává, že v hodinách fyziky spíš probíráme TBBT, než dannou látku :D.

Myslím si, že je zbytečné hodnotit každou sérii zvlášť, žádné velké posuny v dění tam nevnímám. Někomu přijde, že se najednou všichni koukají na TBBT a že je to jenom hit a za chvíli to přejde, patřila jsem mezi ně. Přišlo mi to jako davová záležitost, než jako plnohodnotný seriál, ale mýlila jsem se. Opravdu to stojí za to. Jim Parsons je vynikající herec a postavu Sheldona ztvárnil dokonale, vlastně všichni herci v tomto seriálu odvedli skvělou práci rsp. odvádí. Není to jen další IT seriál, pro flákající se adolescenty je to sranda a někdy se i něco naučíte :D.

Na závěr bych doporučila vyhnou se dabingu, jeden z těch horších, co jsou!

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Věda a sarkasmus =D

Jako vždy- nejlepší jsou první 3. série :D Musím říct že Sheldon nechápající ironii, Penny, která mu jí vysvětluje a zároveň jediná normální, Leonard s jeho pošahanou matinkou, nadržený Wolowitz a přehlížený Raj tvoří úžasnou, dokonalou partu. Amy a Bernadette to potom bohužel trochu narušují, ale na druhou stranu, asi by brzo došli náměty :))
Ikdyž Sheldon je v podstatě génius a umí všechny ty fyzikální zákony a navíc s fotografickou pamětí (jo to se tak někdo má :D ), takový normální bežný věci jako vztahy mu musí vysvětlovat Penny která nemá ani střední :D U některých dílů se směju ještě hodinu potom co to dokoukám, stačí si vzpomenout... a záchvat je tady :D Rozhodně skvělý sitcom, doufám, že tak budou pokračovat a že Leonard a Penny se dají dohromady :))

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

bez diskusie

Myslím si, že určite bude so mnou valná väčšina súhlasiť, že dlhodobo momentálne fakt najlepší SITCOM na trhu. V mojich očiach, ďaleko predbehol podľa mňa aj FRIENDS alebo 2andHALF MEN, ale to je len môj názor. Osobne som sa k TBBT vrhol po HIMYMe, dobehol čo som nevidel a dnes sa neviem dočkať ďalšej časti. Je pravda, že som konečne objavil aspoň druhý SITCOM ktorý ma baví ale TBBT je No.1.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Druhý dojem - lepší dojem

Teorii jsem znala už dlouho, ale nějak mě nalákalo se na ní dívat. Pak jsem zkusila pár dílů a zamilovala si jí. Tento seriál mě opravdu bavil od začátku do teď, není snad jediný díl, který by se mi nelíbil nebo mě nějakým způsobem zklamal. Opravdu dokáže pobavit, povzbudit...A i přesto, že má už více řad tak prostě neomrzí a humor je stále skvělý ;) Doporučuji všem!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bazinga

Je třeba vůbec něco psát... Tahle parta je bezkonkurenční. Do čtvrté řady nejvíce šťávy dodávali seriálu Sheldon s Penny, ale teď je každá řada lepší a lepší a každá postava nepostradatelná. Pomohlo taky přidání dalších ženských postav, díky nímž vznikají další komické situace. Zábava, relax, přesně to, co člověk potřebuje po týdnu v práci.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

re-play

Pro mě je BBT jeden z mých opravdu nejoblíbenějších seriálů vůbec, možná úplně nejoblíbenější, jelikož jsem každou epizodu viděl už nesčetněkrát a budu se koukat i dál.
Nevím proč, ale v každém z nich je prostě něco co mě pokaždé donutí si pustit další díl, slyšet to co jsem už slyšel, ale stejně mě to pobaví jako poprvé.
Fyziku jsem nikdy neměl rád a teď si připadám, jako naprostý "lempl", když si musím polovinu výrazů dohledávat...

Moje hodnocení je od prvního dílu po poslední odvysílaný 100%, a musím říct, že už teď jsem si jistý, že v 6. řadě se na tom nic nezmění.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Přijaté mamkou

Že by u mamky konečně prvně prošel můj oblíbený seriál, aniž by měla narážky typu "jak může taková chytrá holčička koukat na takový kraviny"? Dle mého, velice pravděpodobného názoru, jí na Buffy a Čarodějkách vadí hlavně nerealističnost v normálním světě, podle čehož je Teorie velkého třesku přijatelná, i když, při vší úctě, soudím podle mamčina výrazu možná stejně nepochopitelná.
Originální sitcom, který pobaví i svými odbornými dialogy :D Sheldonova upjatost a humor, který nikdy neomrzí. Prostě seriál o tom, jak se i normální věci dají dělat nenormálně. Penny se Sheldonem, prostě nejlepší dvojice :D

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

N.O.D.L.E.H.S.

Po všech stránkách nejhorší sriál...BAZINGA. He tak u tohodle seriálu jsem se nasmál hodiny a hodiny. Dokonalost v čisté formě. Oceňuji, že se děj, gegy neopakují, což je pro mě naprosto věc nevídaná. Tak jen čekám na další díly a serie. No řekněte sami - kdo by neměl rád Sheldona :-D Mám sice svým pár TOP epizod, ale vcelku je to perfektní. Tak šup a projděte si svoje elementární znalosti fyziky :-D

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sheldon forever!

Musím se přiznat, že tenhle typ sitcomů mě zrovna nebere, protože mám pocit, že Přátele nemůže už nikdy nic překonat a všechno by mě jen zklamalo (viz HIMYM,...). Ale nakonec mě, myslím, že sestra, donutila na pár dílů podívat a Sheldon si mě prostě získal. Leonard je na mě moc tragický a tragické hrdiny moc nemusím. Ale Sheldon je dokonalý! Naprosto! A protože je mi vlastní i svět fantasy a komixů, dokážu si každý díl vážně vychutnat! BAZINGA!

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nerdi do boje

Tenhle seriál patří mezi pšičku aktuálně vysílajících se komediálních seriálů. Nejen, že se těší velké oblibě u široké veřejnosti, líbí se i samotným vědcům.

Zajímavá kombinace vědy, typických nerdů a normálního života. Dá se říci jaká si variace na britský IT Crowd, nicméně v zajímavějším obalu a s originální postavou Sheldona Coopera.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Na kockách sa vždy dobre baví

The Big Bang theory je seriál ktorý mi otvoril oči a vtiahol ma do seriálového šialenstva. Dnes po niekoľkých rokoch a množstve hodin strávených pri monitore, ho stále považujem za jeden z najlepších (asi nie som jediná, však stačí pozrieť sledovanosť). Nie je časť na ktorej by som sa nesmiala.
Už na začiatku ma uchvátila skupina 4 vedátorov. Keď sa k nim pridala Penny bolo to veľké plus. Konečne chlapci začali dozrievať. Dnes už vidíme, že Raj sa aspoň pod vplyvom alkoholu naučil rozprávať so ženami. Howard ma snúbenicu a Leonard je aspoň podľa tvrdenia dobrý milenec a nema ani veľmi núdzu o ženy. Keď mi už Sheldon so svojou otravnosťou začal trochu liezť na nervy, tvorcovia pridali Amy. Tento krok by som špeciálne vyzdvihla pretože pre mňa to bola trefa do čierneho. Kto by to bol na začiatku vysielania povedal?

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Geek

Inteligentní humor a navíc výborná partička přátel. Každý je originál a každý je něčím výjmečný. Rajesh nepromluví se ženou střízlivý, Howard je módní guru a Sheldon je jistě biomechanoid (řídí se zákony robotiky) - však to znáte. :)

Vskutku zábavný seriál s tou pravou dávkou "technoblábolů". :)

90 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

mazec

Tohle je můj hodně oblíbenej seriál. Hned, jak jsem viděla první díl, věděla jsem, že tohle je vážně bomba. Tohle je úplně jiné než ostatní seriály a sitcomy. Vždycky mě úplně dostane Sheldon, jak pořád používá fyzikální výrazy a nechápe sarkasmus a metafory. Každá postava v tomhle sitcomu má něco do sebe. Leonard, chytrý Sheldon, kočka Penny, Howard a Rajesh, který nemůže mluvit se ženami. Tenhle seriál je vážně super.

100 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Len tak ďalej

Toto je jeden z mála sitcomov, ktorý má aj po 6 sezónach stále úroveň a neskĺzol do trápnej 20 minútovky plnej nasilu robených vtipov. Dokonca mi tu nevadí ani smiech v pozadí, asi to bude tým, že nie je pridávaný umelo.:)

TBBT je prvý seriál, ktorý sledujem už od jeho začiatku v pôvodnom znení a vďaka nemu som aj prišla na chuť filmom a seriálom s titulkami a koniec koncov si aj zlepšila angličtinu.

Všetky postavy sú dokonalé, ale Sheldon je mi najmilší. Keď občas prejaví trochu ľudskosti, človek by mu až poslal virtuálne objatie. :)

Seriál bude navždy mojou srdcovkou. A pri jeho poslednej časti si asi aj poplačem. :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

BBT po dlouhých 8 sezónách

Myslím, že při 8. sérii už je čas trochu aktualizovat názor. Ano, seriál je stále vtipný a celkem originální. Vývoj postav samozřejmě do seriálů patří, ale tady mi přijde, že se jim trochu utrhl ze řetězu. Ženatý Howard už jen těžko může plnit roli věčně nadrženého rádoby playboye, kterou plnil na začátku seriálu, ale stále ještě zůstává lehce "podřadným inženýrem" pro ostatní doktory a mazánkem. Ovšem Raj po překonání svých fóbií ztratil naprosto smysl pro celý seriál a jeho posledním využitím by byla deportace. Doufám, že se seriál dočká svého brzkého a důstojného konce a nedopadne jako heroes u kterých se asi všichni stotožníme s Sheldonovým prohlášením, že je natahovali tak dlouho, až jsme byli všichni rádi, že konečně zkončili.

Je třeba po čase snížit hodnocení, poslední dvě nebo tři řady jsou velmi upadající až místy vyloženě hrozné :(

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

100%

Myslím si, že se tento seriál velmi povedl. Je to zase něco trochu jiného, než co jsme doposud
znali. A i když má seriál nějaký děj, tak nevadí, když pár dílů prošvihnete, protože na seriálu je dobré to, že na ději až tak moc nezáleží. Jen co si sednete, začnete se smát, je to úžasný.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nejlepší seroš na světě

V současné době můj nejoblíbenější seriál vůbec. I po čtvrté sezoně má co nabídnout, jak v zápletkách tak třeba i tím že scénáristé přidají nové postavy a hlavně - všechny postavy to neuvěřielně válí v hláškách hlavně Sheldon svým "Bazinga" a nebo klepáním.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Legendární

Po dlouhé době opět kvalitní sitkom, který již má i svou (své) legendární hlášku (hlášky), ezi něž rozhodně patří BAZINGA! Každá postava má něco do sebe a seriál by bez nich stál za pramálo. Rozhodně doporučuji, budete se za břicho popadat i po několikátém shlédnutí.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

TBBT

Zajímavý, obdivuhodný a rozhodně ne nudný seriál, který Vás donutí zapřemíšlet, ale můžete se i od srdce zasmát.

Sheldon Cooper & Penny. Dvojice, která boří všechny hranice. Jejich konverzace mě dostávají do kolen a nutí sledovat další a další díly. Jestliže Vás nezaujmou hlavní postavy, pořád tu ještě zbývá Howardova máti... ;D

Spolu s HIMYM u mě rozhodně zvítězil právě tento skvěle napsaný sictom s úžasnými dialogy a nezapomenutelnými hláškami!

100%. Žijte v míru a blaze.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nejlepší sitkom, co jsem kdy viděl:D

Tohle je tak dobrej seriál, že snad ani nevím, co bych k němu vlastně napsal. Snad jen Sheldon je občas až tak šílenej, že se divím lidem kolem něj, že už ho dávno nepohřbili zaživa. Samozřejmě po devíti řadách je to i o tom, že už se tam najde i nějaká ta vata a některé postavy už se opravdu hodně změnily, ale obecně je to furt naprostej luxus.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super odreagovačka

Nejsem žádný puberťák,ale tento seriál mě naprosto uchvátil.Není díl, kdy bych se nesmál.Je zajímavé,že tento seriál buď milujete nebo nenávidíte.Slabší 4.série,ale pětka je už zase dobrá. Zábavný seriál, který nabízí legraci na entou a spoustu inteligentních vtipů. Nejlepší je geniální Jim Parsons jako Sheldon, bez něj by to nebylo ono. Když lidem oznámil kolik let mu je, byli více šokováni, než z toho, že je gay. Doporučuji všem ctitelům vědy a sitcomů a také všem, kteří se chtěji zasmát.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vlastní parta

Ze začátku je to tak dobré, že sleduji dál i přes kvalitativní sešup dolů. Tedy několikrát už jsem přestala sledovat, ale vždycky to doplnila.
Ano vytřískali z toho, co mohli. Některé postavy jsou mimo svůj původní profil, tedy spíše všechny. Měli to dávno důstojně ukončit. Ale víte co, jsou to staří známí, tak jim člověk leccos odpustí.
Zní to jako povzdech a tak to také je. Protože po dvanácté sérii si zkuste pustit jakýkoliv díl z první série a pak je to teprve rozdíl. První série 100 %, dvanáctá tak 60 %.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sheldon je nejlepší!

Láska na první pohled. K seriálu, nikoli k postavě v nadpisu, i když nikdy neříkej nikdy.

Lék na špatnou náladu, záruka skvělé zábavy v odpovídajícím časovém úseku. Žádné dlouhé díly, žádné složité přemýšlení. Oddechovka, která pobaví, rozesměje, dostane do kolen.

Jediné, co mi trochu vadí, je nový dabing od poloviny sedmé série. Amy mi trhá uši a Penny je naprosto mimo... je mi jasné, že ač do sedmé série byl dabing naprosto skvostný, tak s příchodem osmé série přejdu na titulky. Je mi líto - český dabing už není, co býval a zřejmě už ani nebude, ale o tom třeba zase někdy jindy.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Výnimočný

Je veľmi málo sitkomov ktoré sledujem, ale štýl humoru ktorý je použitý v TBBT milujem :D

Herecký výkon niekoho ako je Jim Parsons a použitie krásneho a inteligentného humoru sú podľa mňa zárukou úspechu.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bazinga!

Počítám, že už tu zazněla všechna superlativa. Viděla jsem všechny díly, stále mě baví. Bezvadný je, že se stále ještě postavy a jejich životy někam ubírají. Zpočátku mi přišel seriál více zaměřený na vtípky z oblasti fyziky - škoda, že nejde touto cestou dál, donutilo mě to zajímat se o tato témata.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Super :)

Nepoznám veľa komedií tak dobrých ako je táto:) ..Sheldon genius a magor v jednom, spolu s Amy, sú neprekonateľná dvojica. Ich humor je super a ja som z nich na mäkko. Kvalitné, vtipné a postavy geniálne prepracované.
Vždy ma rozosmejú. Komédie nemám veľmy v láske, no TBBT som si obľúbila už od prvej série. Tá energia ktorá z tohto seriálu vychádza, je neskutočná. Aj keď postupom času pribudli nové postavy ako Bernadet a Amy seriál zostal rovnako kvalitným dokonca skôr lepším seriálom ako predtým. Tie rozhovory ktoré tam vedú sú až neuveriteľné. A ten pocit keď sa začnu rozprávať a vy vôbec netúšíte o čom, ale aj tak vám to príde vtipné :D Ten jeden Sheldonov pohľad, stojí za to zapnutie seriálu. Vždy sa rada pozriem na tie pohľady hercov a ostaných čo snažia pochopiť Sheldona. TBBT plánujem pozerať aj naďalej, a budem rada ak to predĺžia o ďalšie a ďalšie série.
Bazinga! :D

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I cry because others are stupid and it makes me sad

Kvalita tohoto seriálu je jako na houpačce. Prvních několik sérií (asi tak první tři) byli bezkonkurenční. Královsky jsem se bavila, bylo to něco nového, neokoukaného. Zápasy hlavních hrdinů se "skutečným" světem byly zajímavé.

A pak se to přehouplo na druhou stranu houpačky. To, co dělalo první řady zajímavé téměř vymizelo. Charaktery se změnily (to je celkem pochopitelné a netvrdím, že to bylo vždycky na škodu), ale humoru začalo ubývat. Celé to pak vyvrcholilo pátou řadou, kterou naprosto totálně zazdila Pria.

Kvalita se při šesté a sedmé série mírně zhoupla a já se opět začala docela bavit. Jakýkoliv progres, který ale udělali se s osmou řadou přehoupnul zpět a kvalita se ztratila. Nevím jak se seriálem hodlají dále naložit, ale tvůrci by se nad tím měli zamyslet, protože takhle to dál nepůjde.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po letech stále baví

Seriál si zamilujete hned po prvním díle. Je nabytý skvělými hláškami, vtipnými interakcemi mezi postavami a Sheldon nikdy nezklame.
Některé série mají sice pár slabších dílů, ale i po šesti sezónách tahle čtveřice nerdů umí stále pobavit.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

sitcom nebo nerdcom?

osobně mě serál nadchl, taky částečtě proto že jsem taky trošku nerd. každý díl je nový, neohraný, kvalita neupadá a postavy jsou pořád stejné jako na začátku, spolu s výbornými hláškamy a inteligenční nevyrovnaností postav, vznikají tak velice zábavné chvíle které mi vždy lepší den

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bezkonkurenční zábava

Tenhle seriál si vychutnávám zásadně v angličtině (ale titulky jsou pro mě zatím nutností),jelikož dabingem se opravdu hodně ztratí.
Je to ta nejoriginálnější show, jakou jsem zatím viděla. Asi nejvíc se mi na tom líbí, že to rozhodně není o krásných a bohatých lidech :) Výkony herců snad ani nepotřebují komentář... Jsou prostě perfektní ve všech směrech. The Big Bang Theory jsem si zamilovala hned po prvním dílu a teď každý týden netrpělivě čekám na další dávku skvělé zábavy

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sheldon rules!

Po zhliadnutí prvého dielu som si ihneď obľubil egocentrického socio-psychopata Sheldona, ktorý je pravdepodobne kľúčovou postavou celej geek-vedeckej partičky. Tvorcovia zvolili skutočne originálny námet (vynímaje It Crowd) a dnes už vidím, že presne trafili na nôtu veľkého spektra divákov (vedecký a geek-intelektuálny humor odľahčili vzťahmi a jemne nahlúplou, ale pôvabnou Penny). Vďaka tomu sa seriál po viac než 80-tich dieloch može stále tešiť veľkej sledovanosti a hlavne na ďalšiu sériu, ktorá verím nebude posledná. Žiadny diel nie je nudný a vďaka Sheldenovým výrokom neomrzí ani niekoľkonásobné zhliadnutie. Páči sa mi, že ľudia vedia oceniť inteligentný humor a verím, že sa v budácnosti dočkáme podobných počinov. Prst hore!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Teorie

TBBT je sice kvalitní sitcom, ale je vidět, že už také docházejí vtipné nápady a do pětice hlavních hrdinů se pomalu vmíchávají velice nepříjemné postavy, jako například Bernadette a Priya. Nicméně Amy Farrah Fowler zapadla do seriálu, jako by tam vždy patřila.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Legendární Bazinga!

mám rád sitcomy. Big Bang theory si u mě získala oblibu díky svými neokopírovanými příběhy a zároveň vtipnými hláškami. Hlavně Sheldon je ze všech nejlepší. Od 4.série je to ještě lepší, kdy jsou Bernadette a Amy Fowler jako hlavní postavy a více vystupují v epizodách. Zároveň rozhovory např. Sheldona a Amy,jsou vtipné, občas šílené, což mám na seriálu rád. Rozhodně chci, aby se natáčeli stále nové díly...

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The Big Bang theory

Úžasné, zábavné -co dotat, tohle je prostě úžasná podívaná, člověk se dozví spoustu nových informací a ještě se láme smíchy nad tím, jací jsou to strašní antysociálové. Jen jedna věc je důležitá -koukat na tom v původním znění, protže v češtině je to poloviční.Všichni čtyři géniové jsou skvělí a Penny je takový protipól -je hezká, normální a v poreovnání s nimi ne moc chytrá -bez ní by to nebylo ono.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Teorie velkého třesku

Tento seriál se dokáže vstřebat pod kůži a vytvořit v člověku imaginarní partu na kterou se člověk těší až se s nimi zase shledá. Pro mne jednoznačně za 100%. taky mám drobnůstku co týče výtky,zdají se mi epizody kratičké a člověka jako já co netrpělivě očekává další epizodu to neuspokojí.Penny mi nevadí je jasné,že někdy až moc přehrávají její nechápavé gesta atd,vadí mi Bernadet,uječená,panovačná a nezábavná paní.Ale opravdu drobnůstka ,která se dá lehce přehlédnoutdíky skvělému Howardovi..Sheldon,Howard,Raj,Leonard,Amy,Penny paráda.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hm

Já jsem asi jiná, ale tohle je seriál, který mi opravdu svým vtipem nesedl. Nesympatické postavy chrlící rádoby vtipy? Možná mám trochu ujetý vkus a potřebuji se stranit davu, ale tomuto seriálu max. 40 % za pár dílů, na které se dalo koukat. I když ty postavy mi lezou teda fakt krkem. Kde sehnali takové figurky???

40 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

:DD

Tento seriál je prostě bomba ... Už jenom Sheldonovo ''Bazinga!'' je nepřekonatelné, tolik vědeckých výrazů až už úplně rozumím astro-fyzice ... :D Nejdřív jsem si myslela, že to je blbost. Pak jsem se koukla na Pilot a zamilovala si celý seriál))

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Najprv Big, potom Normal size a teraz Small

Asi tak sa pre mňa vyvýjali postupne sezóny. S prvou sériou som sa pridala medzi nadšencov a ohlasovala som nový nesmierne vtipný sitcom. Malo to nezabudnuteľnú atmosféru, protagonisti mali svoju tvár, svoj charakter a hlášky sa sypali jedna radosť. Postupne však prišlo vytriezvenie a z predchádzajúceho bravúrneho seriálu ostali už len (aj to sporadicky) hlášky na geek tému. Vo väčšine prípadov tieto hlášky nahradili prvoplánové vtípky, ktoré sa už ani neblížia téme okolo fyziky, či vedcov, na ktorých sa síce zasmejem, ale po nich ostáva zlovestné prázdno a pocit vyhorenia. Nedá sa neporovnať s o rok starším bračekom IT Crowd, ktorý sa ale podaril o niečo viac, nielen postavami, ale aj istým kúzlom, či zachovaním si atmosféry, aspoň akej takej.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Bazinga!!!

K seriálu jsem se dostal pomocí televize COOL, ale nelíbil se mi dabing, tak jsem si stáhnul všechny 3 série. druhá řada občas kolísala, ale třetí už zase jede v kolejích první. Skvělé postavy, super hlášky a hlavně Sheldon!

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Bazinga!

Nejlepší, kdy natočený sitcom. A důvod? Každá z postav má originální hlášky, chování a zvyky, což znamená, že když někoho nebaví jedna postava, bude ho bavit jiná. Pokud jde o mě, já za nejlepší gvěc na seriálu považuji hlášku Sheldona Coopera "Bazinga", Rajeshovu nemluvnost a samozřejmě obdivuji Leonarda, že dokáže se Sheldonem koexistovat. Víc už psát nemusím. Cokoli, co bych napsal, už zde bylo řečeno. Jo a... Seriál má za mě plných 100%

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

:D

Nevím co na tento seriál říct.
Takže je určitě velmi zábavný a skvělý na koukání .
Nevím jakou to má sledovanost, ale myslím že to má rádo hodně lidí a ne jenom já :D
Poprvé jsem to viděl u kamaráda který to sledoval .
Je to sice starý seriál ale to mi nijak nevadí podle mě to je zábavný a skvělý seriál

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Závislost

První seriál, který mě přivedl ke sledování seriálů a k mírné závislosti na nich.

Při tomto seriálu se naprosto odreaguji a často se od srdce zasměji. Některé díly jsou slabší, ale co více můžeme chtít, když už to má tolik sérií a zatím to nevypadá, že by to mělo skončit.:) Což je jen dobře.

Žádný z herců není nepříjemný, jak to někdy bývá. Každý má své místo v seriálu a hraje svoji roli. Vzájemně se postavy dobře doplňují.

Seriál nabízí nenáročný humor, často specifický tím, že větám které Sheldon vyklopí, porozumí málokdo - mluvou nadmíru inteligentních tvorů :D

Nemůžu tomuto seriálu nic vytknout. Můžu je chválit.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Big Bang Theory

Jeden z nejvtipnějších sitcomů. Všechny epizody znám zpaměti a přesto, když se nudím, je to jasná volba. Co díl, to neuvěřitelné hlášky, vtipné scény. Nejraději mám Sheldona. Fandím Leonardovi a Penny, stejně tak Sheldonovi a Amy. Ostatní mě také baví, ale nechávají mě chladnou. Také mám ráda rodiče, obě matky, jak Shellyho, tak Leonarda jsou naprosto skvělé :D Díly s nimi jsou opravdové pošušnáníčko :) Za mě pět hvězd a bez debat :) Btw. díky seriálu konečně vím, co to je Schrödingerova kočka :)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bazinga!

Tento seriál jsem začal sledovat od jeho začátku, což už je nějaká doba. Podle mě první série byli skvělé, skoro každou epizodu jsem se zasmál, ale poslední dobou už tento seriál upadá, málo opravdu vtipných scén, kterým by se dalo zasmát. Objevili se v seriálu nové pro mě nesympatické postavy, co více dodat asi už neví o čem mají točit a nebo jsem nějak mezi prvním dílem a dneškem podstatně dospěl a nepřipadá mi to už tak vtipné.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Urghhh

Je to jeden z mála seriálů který se mi moc nelíbí.....přijde mi to hrozně šáhlý.Když jsem četkl o čem to je a vybavil jsem si v duchu jak partička mladých géniu travi svuj cas v zivotee tak jsem si rekl proc nee bude to zaaabava ale kdyz jsem se na to mrk potom čím dál jsem dospíval k názoru že je to hrozný.je to hrozně ujetý ale ovsem naprosto to vystihuje typické americké chvilky a reakce.Albert Einstein mel o neco mensi IQ nez Leonard ale on ten svuj mozek narozdil od tehhle šašků uměl používat.Chápu že musí bejt sranda a diváci,ale tohleee????
Vzdyt to ani nejsou bezni lidi tohle je jen parta šašků co kromě fyziky a chemie neví a neumí vůbec nic!!!!Ty trapný situace ve kterejch se ukazujou mi pripomina naprotou demenci.
Ani jeden z lidí se mi zde nelíbí ani jako herec ani jako postava.je to proste strasny a o to vic jsem zklaman ze jsem se na to tolik tesil a vsichni rikaji ze je to dobryy.Je to opravdu hrozny.nema to vubec zadnej pribeh jen osudy partičky cápků ve škole nic víc.Krom toho nechápu proč všichni představitelé musejí vypadat jak debilové....pokud taghle vypadají šprti v americe pak fajn ale me spis pripominaji maskarady srovnatelne s karnevalem.

0 %
39 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 49 lidí

Knock knock knock Penny!

Tenhle seriál válí. S Penny mnohdy soucítím, protože moje třída na gymnáziu je plná obdobných nerdů s nerdským humorem. Postavy jsou osobité, vlastní a jejich povahy jsou propracované do detailů. Každý další díl objevujeme víc a víc o jednotlivých charakterech, a to velice vtipnou cestou. Pro mě 100%

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Big Bang

Big Bang je prostě seriál nejvyšší kvality a nemyslím si že s každou řadou klesá jeho úroveň.Nemám ráda když do seriálu přicházejí nové postavy - bojim se že nebudou tak vtipné nebo že na sebe strhnou moc velkou pozornost a ostatním postavy tak odsunou do pozadí ... Ale příchodem Bernadet a Amy se nic takového nestalo,skvěle zapadají do rozjeté party..A pokusy Amy o fyzický kontakt s Sheldonem nemají chybu - doufám že se jednou dočka :)

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

TBBT

The Big Bang Theory je úžasný seriál. Nemá chybu. Pokaždé když si myslíte, že vás nic nepřekvapí, přijde něco nového, co vás dostane.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bazinga...

Tento seriál běží vždy v televizi, když přijdu ze školy a popravdě, je to jediný důvod proč se na něj dívám.
Popravdě, seriál na mě působí jako zesměšnění těch, kdo se vyžívají v matematice a fyzice, kdo miluje superhrdiny a sci-fi seriály, kdo má rád ve všech svých věcech dokonalý pořádek... Když se řekne vědec, lidé si začínají pomale představovat právě osoby z tohoto seriálu. A to mi doopravdy vadí.
Ale musím uznat, že jsou tam často doopravdy podařené vtipy a dobré dějové zápletky.

60 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Šprti vládnou světu!

Teorie velkého třesku je jeden z nejlepších sitcomů, které znám. Větátorský humor je příjemným osvěžením oproti pořád dokola omílaným hláškám z jiných seriálů. Leonard, Sheldon, Rajesh a Howard jsou banda nejsuprovějších fyziků na světě (I když chudáček Howie je jenom inženýr). Sheldon a jeho ujeté zvyky u mně vyvolávají salvy smíchu.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Geek :-)

Geniálně "hlaškoidní" seriál.Plný narážek na jiné seriály/filmy a mnohem více.Každá postava má v seriálu svoje místo,hlavně již zmiňovaný Sheldon.Momentálně shlednuta 1.serie celá a určitě budu pokračovat

100 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

7 sezón?

Upřímně, ze začátku jsem TBBT milovala, ale s dalšími a dalšími díly můj zájem klesl až k hranici 0%.
Postavy mi přijdou už nudné a Jim Parsons alias Sheldon Cooper to nedokáže utáhnout sám .
Osobně si nedokážu představit, že bych u dílů současné kvality vydržela další tři roky ...

0 %
34 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
26 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 35 lidí

Seriál přesně pro mne

Přátelé i HIMYM se můžou zahrabat. Oba dva jsou strašně schématické a Přátelé už byli jen o tom, jak se přátelé nemají k sobě navzájem chovat - jen se zesměšňovali, bylo to odporné a otravné. TBBT jsou creepy and funny. Amy je skvělá, je divná svým vlastním osobitým způsobem a Howard je prostě perverzní hvězda včetně své matky. Ze Sheldona je zajímavá psychologická studie, kterou fantasticky doplňuje zase jeho matka. Tento seriál můžu vidět pořád dokola a nevadí mi to.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Záchvaty smíchu...

Dlouho jsem se tak nenasmál! .... Néé HIMYM, ale tohle je ta správná náhrada za PŘÁTELE! Dosavadní 3 série prostě nezapomenutelné! BAZINGA! :-D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí
Juta
25. července 2011

Super seroš

Nejlepší seriál pro geeky, ale i pro "normální" osazenstvo. Každá postava má v tomto seriálu své kouzlo. Nejraději mám samozřejmě Jima Parsonse, který ztvárnil postavu Sheldona. Jeho herecké výkony jsou ohromující. Bez něj by to nebylo ono. Tlemím se opravdu pokaždé a divím se, že každý díl toho přinese tolik, i když to trvá jenom dvacet minut. Kdo ještě neviděl ani jeden díl, ten ať to rychle napraví!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

dobrá zábava

Super seriál u kteryho je hlavní téma zábava což je skvělí pro relaxaci mužu doporučit všem co ještě neviděli tenhle seroš skvělá zabava i vztahoví děje jsou zajímaví ale nejzajimavější postava je Sheldon a jeho bytost nechápající sarkasmus :-D

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

TBBT

No co říct .. TBBT je rozhodně jeden z nejlepších sitcomů dnešní doby. Není nic co by se dalo vytknout. Snad jen Amy, která mi tam moc nezapadá. Všichni jsou tak nějak svoji, ale ona je jako ženská a horší napodobenina Sheldona. A každý seriál má takovou tu postavu, bez které by to nebylo ono. Tady je to Sheldon. Nebudu psát co je na něm tak skvělého, protože kdo viděl aspoň jeden díl tak to ví. I když je tento sitcom po všech stránkách skvělý, pořád u něj postrádám něco co by mě nutilo dychtivě očekávat další epizodu. Proto 80%.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

BAZINGA!

Seriál nielen pre fanúšokov sci-fi, ale dokonca o nich. To sa často nestáva.
Áno, občas sa mihne obrazovkami nejaká osamotené postava fanúšika star treku (dokonca i vo Frasierovi:)), ale okrem BBT nepoznám snáď ani jeden seriál o týchto fanúšikoch. Seriaĺ mal horšie o lepšie chvíľky, no dnes je to tak ako má byť, a už sa teším na ďalšie bláznovstvá, čo tvorcovia vymyslia.

Girl, and friend, but not my girlfriend!

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Věda je konečně zajímavá

Teorie velkého třesku je povedený seriál.Myslím že se povedlo spojit ty nejlepší vtipy.Spojení Geeků ("šprtů") s "normálními" lidmi se vyplatilo.Obsazení je také dobré.Excelují Sheldonovy vědecké hlášky...Pokud někomu příjde hromada vzorců,fyzika,chemie atd.. nudná a zbytečná,tady uvidíte opak.Určitě doporučují...
I přes to mám maličko radši HIMYM (Jak jsem poznal vaši matku).

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Od osamelých nerdov po zadaných mužov

TBBT som začala pozerať viac-menej len na zabitie nudy. Vyzeralo to ako klasický námet, podobný na štýl Priateľov, či HIMYM... postupne si ma však získaval.
Oživenie seriálu Penny a postupným daním sa dokopy s Leonardom ma neprekvapilo. Keď však časom dokázali vymyslieť vhodnú priateľku aj pre Sheldona a Howarda bolo strelou priamo do terča. Stvárnenie Amy mi prišlo dokonalé.
Už len na večerné poflakovanie sa a vyplnenie času sa TBBT rozhodne hodí :)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Knock knock Penny, knock knock Penny, knock knock Penny

TBBT znám dlouho, ale až minulý týden jsem začala tento sitcom sledovat - doslova ho žeru!! Už teď vím, že se na něj budu dívat ještě jednou!!! Čtyři géniové a jedna holka :D Raj, který nemluví s holkama. Howard, který má v hlavě jenom sex. Sheldon, který nechápe sarkasmus. Leonard, který je tak trochu i člověk. U každého dílu se směju od začátku do konce!! Amy Farrah Fowlerová = Sheldon v ženské podobě a Bernadette skoro stejná jako Penny! Taková normální :D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hitovka

Tento seriál jsem začala sledovat před dost dlouhou dobou a okamžitě mě nadchl. Sheldon, Leonard, Penny a Howard jsou naprosto úžasní, Rajesh je nadprůměr, ale na zbytek nemá. No a holky (Bernadette a Amy) jsou také velmi dobré. Takže co jiného dát?

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bazinga

První série byli opravdu kvalitní a pořád mě baví se na ně dívat, jsou pro mě prostě neokoukatelné. Postupně pro mě ale seriál ztratil atraktivnost. Vtipy už nebyli tak propracované a taky Sheldon který se stal víc společenským už nebyl to co dřív. Jeho neschopnost pochopit základní sociální situace byla hlavním zdrojem vtipných situací které dodávali seriálu originalitu. Čím víc se ale zapojuje do společenského života tím je takových situací míň.
Takže seriál dobrý ale asi to chtělo zkončit o pár řad dřív...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

TBBT

První dvě tři série byly úžasné. Nové hlášky a tak. Ale pak už se začaly opakovat a moc vtipné to nebylo. A další série? Koukám na ně, občas se i zasměju, ale už to prostě není co to bývalo. I tak dávám 90%, protože fyziku miluju a díky TBBT toho umím ještě víc =D

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Průser... Nebo ne?!

Tak, abychom začali upřímně, hrůza. Pro mě naprosto nudný seriál, kde jsem zvládla asi tak prvních 7-8 dílů. Více by na mě bylo moc.

Partička "géniů" žijících na hromádce a naproti, přes chodbu, žije krásná dívka, z které jsou všichni paf... Hlášky, které z hl. postav občas vypadnou můžou být sice ze začátku vtipné, ale časem (kolem 5. epizody), už člověk celkem očekává a vtip se vytrácí. Takže kolem sedmé, osmé epizody vzdává.

Pro mě nuda. Takže z toho i to hodnocení vyplývá..

EDIT:

Tak nakonec jsem byla přesvědčena, abych shlédla více dílů, že to prý vůbec nuda není..

A světe div se, tento seriál si mě nakonec přece jen jako svého diváka získal. Postupně jsem se s postavami sžila a mám zatím dokoukány všechny odvysílané epizody. Seriál se pro mě stal příjemným odreágováním. Neposkakuju na židli a netrpělivě nečekám na další epizodu, ale ráda se na něj vždy podívám.

Pravda, první série se točily kolem skupinky geeků, řešila se fyzika a jejich neschopnost navázat vztahy. Časem se ale i takovéto postavy musí vyvíjet a seriál se pomalu přestává točit tolik kolem fyziky a svou pozornost upírá spíše na vztahy hlavních postav a na jejich vývoj. I tam se stále objevuje ale ten kouzelný vtip prvních sérií, jen se aplikuje v trochu jiné dimenzi. ;)

Seriál bych doporučila určitě nevzdávat na začátku, ale doukoukat aspoň první sérii, a potom se až rozhodnout co s ním. :) Třeba se rozhodnete seriál zahodit po pár dílech jako já, a to by vás mohlo mrzet! Přišli byste o hodně příjemné relaxace. Takže hodnocení jde jednoznačně nahoru.

10% --> 80%

80 %
32 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
26 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 34 lidí

<3

Nejlepší seriál! Sice jsem ho poprvé viděla na primě cool, ale docela mě upoutal.Nicméně, v originále je rozhodně lepší.A myslím si, že narozdíl od jiných seriálů, čím novější série, tím lepší. ;)

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Knock, Knock

Tenhle seriál nepatří absolutně mezi ty, které sleduju normálně, ale prostě to má své dokonalé kouzlo, kterým přiláká diváka. Banda fyziků v čele s šíleným Sheldonem a jeho BAZINGA a krásnou Penny, která tam vždycky rozvíří vzduch. I když je to sitcom, popravdě nikdy jsem lepší neviděla :). Má to styl, charismatické postavy a nápad. Snad jim to vydží.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Teorie Velkého Třesku

Teorie Velkého Třesku je jeden z mých nejoblíbenějších seriálu. Nevadí mi se na ni dívat pořád dokola, protože je to skvělý seriál. Vždy se těším na novou řadu

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

big

Leonard a hlavne Sheldon jsou takovy milacci a ja na ne nadam dopustit,sice mi občas nejaky ten dil utece,ale nit neztratim a smele sleduji dal

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bazinga

Příjemný sitcom se sympatickým obsazením. I když poslední dobou kvalitu trochu klesla, tak to stále patři mezi nejvtipnější seriály.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sheldon Cooper

Fyzika v trochu jiném podání. Rozhodně jeden z nějlepších projektů stanice CBS. I když mě seriál nepřiměl milovat fyziku, mám na ní aspoň jiný pohled. Sladká a nevinná Penny, šílený Sheldon a jeho zvláštní přátelé. Rozhodně dávám palec nahoru.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

TBBT

Serálu jsem dlouho odolával, protože se mi, pro velké množství chval z okolí, zdál příliš módní. Pak mi jej doporučila kamarádka, když jsem hledal, nějaký film, či seriál na zahnání mizerné nálady. Od prního dílu, do posledních odvysílaných jsem byl uchvácen.

S fyzikou ve vtipné formě jsem se již setkal v knize: To snad nemyslíte vážně? od R.Feynmana.

Seriál je velmi povedený. Věda podaná vtipnou formou, spolu s drobnými psychostudiemi hlavních hrdinů a jejich potýkáníse s mezilidskými vztahy. Vše výborné.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Originální a stále vtipný

Na poprvé mě, přiznám se, tento seriál nenadchnul. Až nedávno jsem dokoukala zatím všechny odvysílané díly a vždycky jsem se těšila, až si pustím další. Byla tam jedna série, u které jsem se zas tak nebavila (už přesně nevím, která to byla), ale po ní přišla další, u které jsem se smála pokaždé.
Takže jsem ráda, že jsem tomuto seriálu dala šanci a hlavně geniálnímu Sheldonovi, který je pro mě tou nejoriginálnější postavou, co jsem v seriálovém světě kdy viděla :)

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Honestly

Tak mě klidně zbičujte, ale tenhle seriál z duše nenávidím. Začalo to tou mánií kolem něj, to bylo první zhnusení, a když jsem shlédnul tři díly, kde se všichni smáli a já si říkal : WTF jdu blejt, to bylo další zhnusení. Kromě Penny, kterou mám rád z jiného seriálu (8 simple rules...) se mi ostatní postavy taky hnusí. Takže čau, je to jasná nula.

0 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 32 lidí

TBBT

Já si myslím, že na tuhle dobu je to velmi užitečný seriál. Je vtipný,zábavný a zajímá se i o vědu a technologii což je podle mě užitečné.A ikdyž já zrovna nemusím nákou tu fyziku nebo chemii ale předpokládám že si ho oblíbí skoro každý.

80 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The best

Tohle je prostě nejlepší seriál všech dob. Baví mě už od první série a doufám, že se jich ještě pár dočkáme a pětkou to neskončí. Sledovat Sheldona a jeho šílené nápady a chování je úžasné.

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Poradí někdo....?

Já pořád nemohu k tomuto seriálu nějak najít cestu, nebo odvahu, nebo jsem asi divnej, protože mne se to zdá trapné, divné,nudné, nesmyslné....Takže poradí někdo, jak k tomuhle nejoblíbenějšímu serálu najít cestu, abych byl mezi těma co píšou wauu, bombáá...

Napřed jsem chtěl první názor vymazat,upravit...byl totiž napsán hodně dávno, tedy někdy v počátcích seriálu. Ale nechám ho zde zaměrně, aby bylo vidět, že se to může stát.
Prostě ano, změna názoru se dostavila a přišel jsem tomu na chuť. Stal se ze mne fanoušek a hltám teď každý díl.Je to totiž v záplavě jiný, jakoby zabav.seriálů teď jediný, kdy se pobavím a zasměji.Takže jsem asi dozrál:-)
Takže opravuji z původních počátečních a nesmyslných 10% na rovných pro mne...

B.A.Z.I.N.G.Á.....:-))

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

100%

Pro mě bezchybnej seriál. Vtipama se nešetří, postavy jsou skvěle napsané a hlavně je to něco jinýho, něco neokoukanýho. Škoda jen že s přibývajícími epizodami se naší "geeks" čím dál víc mění v normální obyčejný lidi...

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Někoho baví, mě ne :)

Nebaví mě, ale co, třeba si k sobě ještě najdeme cestičku. Ale prozatím 60%

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Klesající kvalita

1. série - 4*, 2. série - 5*, 3. série - 4*, 4. série - 3*, 5. série - 3*, 6. série - 3*. S tím, jak se mění tento seriál v tuctovou komediální vztahovku, snižuji hodnocení po jednotlivých sériích. Chápu snahu o vývoj postav někam jinam, ale dávat tím prostor těm hrůzným ženským postavám mi nepřipadá jako šťastné řešení.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The Big Bang Theory

Je toho tak strašně moc, co bych k tomuto seriálu mohla napsat, že nevím, kde začít :-) Takže myslím, že když napíšu pouze dvě slova a to "Sheldon Cooper!" , tak kdo seriál sleduje, tak mě pochopí :-)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Smart is the new sexi

K serialu som sa dostala vdaka bratovi. A velmi mu za to dakujem, pretoze je to jeden z najlepsich sitcomov. Sheldon a jeho nezrozumitelna rec a chapanie, Leonard so svojou slabostou pre Penny a uzasna dvojica Howard a Raj bohato stacia na to, aby ste si serial oblubili uz po prvej epizode. A k tomu nezabudajme aj na nechapavu Penny. Tento serial milujem aj preto, lebo som tak trosku nerd a geek, takze chlapcom celkom rozumiem. Nakoniec dodam asi len to, ze ak tento serial niekto este nevidel, je nacase si ho pozriet. A pozerajte po anglicky, vtedy su hlasky najlepsie.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

TBBT

Tenhle sitcom si prostě nelze nezamilovat. Dokonale prokreslené postavy, jedna lepší než druhá. U moc seriálů se navíc nestává, že by se zlepšoval. První dvě série byly fajn, ale třeba 4 a 5 série, kde se objevily další dvě hlavní postavy (Bernadette a Amy Farrah Fowler) neměly chybu. Prostě čím dál fantastičtější!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

TBBT prostě miluji a patřím více méně ke skalním fandům kteří se seriálem vyrůstají. Chápu že pro někoho je seriál otřepaný. Ale pravdou je že to pořád baví. Já se směji u každého dílu. Zbožnuji každou postavu. A naštěstí neznám nikoho kdo by si seriál neoblíbil.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

klenot

I po všech těch letech, co je seriál na obrazovkách, mne to pořád baví. Pro mne tedy byla uplně nejlepší sérií čtvrtá série.
Samozřejmě, že kvalita i takového klenotu, jako je TBBT kolísá, co mne spíš těší je to, že je to stále kolísání ve výšinách, které rozhodně neubírají na sympatičnosti:)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

TBBT

Jak okomentovat dokonalý seriál? Snad jen tak úžasný,vtipný,cool a skvěle zahraný. Víc snad nemusí být asni napsáno.

100 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Ztráta času

totalní zhovadilost ....serial kterým by se dalo mučit!

0 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 37 lidí

Zase jsem jediný.

No jo, zase...Další trapárna. HIMYM a BBT jsou pro mě prostě nehorázné odpady!!! První řady super, další nikoli.

10 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 29 lidí

Když není nic jiného

Můj styl humoru,ale nemusím mít denní dávku. Stačí sem tam vidět, když není nic jiného. Nemusím tématiku IT, takže Penny je má postava ke které se vracím.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Od začátku do konce

Seriál jsem začal sledovat již v roce 2007, kdy se začal vysílat. Po pár letech jsem si jej chtěl pusti od začátku, ale zpětně mě silně zklamala první série, dost i druhá. To je výborná známka toho, že seriál se vyvíjí k lepšímu a proto je také nepřekonatelný. Tento sitcom je totiž megaAWESOME! :)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:)

Kdo nezná Sheldona a jeho partičku vědátorů jako kdyby neexistoval :D

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Můj názor

Našla sem něco co se mi líbí , a nestydím se za to že 50 % toho o čem tam mluví mi nedává smysl :-)

Vyděla sem zatím jen pár dílů na Coolu , ale už hledám první díly na netu.

Zaslouží si 100 % ? ANO zaslouží.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Je to taková moje maminka.

Už od prvního dílu, kdy se bavili o Battlestar Galactice jsem věděla, že seriál, ve kterým se bavěj o mym oblíbenym seriálu, bude mým oblíbeným seriálem. A taky jo. Má to 100 % ne proto, že by to byl nejlepší seriál ze všech, ale proto, že hodně často nemam chuť řešit problémy světa, ale nechci ani vypnout u něčeho stupidního, chci se prostě bavit. A já se prostě u TBBT vždycky bavím, i když ten díl vidím posedmé a DOKONCE i když ho vidím s tím nejotřesnějším českým dabingem ever. Bavila jsem se úplně u každýho dílu a samozřejmě, že některý díly jsou slabší (taky je jich jak much), ale stejně to pořád porovnáváme s díly, který jsou top a takový díly moc jinejch seriálů nemá. A taková zajímavá věc na závěr...všimli jste si, že se to líbí i těm méně chápavým lidem? Ono je to prostě milý.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Knock knock knock, Penny!

Jeden ze seriálů, co se drží na TOP příčce. Jak už mnoho lidí řeklo, taková obdoba přátel.
Když se u seriálu od srdce zasměji tak je to pro mě znamení, že je to fakt dobře natočeno a tady jsem si to potvrdila hned několikrát. O srandu není nouze, vždyť Sheldon nás pobaví vždycky. Penny to tam skvěle oživuje, nicméně mi to tam občas kazí. Také jsem si všimla, že s postupem času už to není ono, pořád takové to ožvýkávání toho samého...ale to tak bývá :)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

:)

No takze tento sitcom, je maximálne zabavny, hlašky protagonistov, Sheldon to tam zabíja v tom najlepšom slova zmysle.....toto sa fakt podarilo... pre mna serial nestráva uroven

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Chytrácký seriál nejen pro chytré

Opravdu originání seriál. Je více seriálů s vědeckého prostředí ,ale tenhle navíc ukazuje dopad takového vědátorství na jejich osobní životy. Na jejich vztahy ,přátelství a taky na to jak na ně koukají "normání" lidé. I když většina diváků jejich občasné hatmatilce nerozumí ,tak se jistě taky rádi zasmějí. Mě rozesmál vždycky ,i v situacích ,kdy jsem se necítila nejlépe.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TBBT

Momentálně nejlepší seriál. Hrozně moc se těším na nové díly. Shledon je prostě k nezaplacení, jeho vtípky a nesmyslná pravidla.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bazinga!

Co prostě dodat. Seriál jsem začal sledovat hned od samého začátku a lámal se hned u prvního dílu. Seriál je prostě jinačí, Sheldon je taky jinačí:) Ani po tolika sériích nedochází k úpadku, ba právě naopak. TBBT je stále lepší a lepší.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

'See you in hell Sheldon' - The most frightening thing about that is the missing comma.

Další seriál, který jsem zpočátku odmítala sledovat. Naštěstí jsem pak změnila názor, protože tak jako jsem se smála u prvních sérií, jsem se nesmála u ničeho.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

94 % - Kaley ne!

Ftipné. Ftipné. Ftipné.

Do 100 % chybí jen málo, možná zajímavější hlavní herečka, pže Kaley hrát opravdu neumí, aspoň podle mě a takové Kahlan z LotS nesahá po kotníky. Chlapci byli ale vybráni skvěle a dobře zapadly i slečny v posledních sériích. Některé ftipy nevymazatelné z paměti, o několik tříd výš nad přeceňovanými HIMYM a Dva a apůl chlapa. Asi nastálo v mé TOP20.

90 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Každý se v nich trochu vidí...

a kdo ne tak kecá! Další skvělý seriál, který dnešní diváky řádně seznámí s moderními slovy geek a nerd. Nevím co dál říct k tak povedenému seriálu, snad jen aby to nakonec moc nepřehnali. :)

90 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Názor po první sérii...

Mazec!!!

Dodatek 1: Názor po prvních 11-ti dílech druhé série -> Mega nářez!

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Teorie

Teorie je proste super a když připočtu herecké výkony Jima Parsonse které jsou mnohdy až nadlické je to prostě supr.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The best sitcom ever

Pro mě nejlepší sitcom všech dob. Parta mimoňů a Kaley Cuoco tvoří super tým. I když doktor Sheldon Cooper by si z jeho bazingou vystačil i sám.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sitcom, který nezklame :)

Jediný sitcom, co zaujmul mojí mámu, a to je co říct.
Tento seriál buď musíte milovat nebo nenávidět, nikdy nic mezitím.
TBBT na to kolik má řad mě stále baví a nepřestává

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super komedie

Tato komedie mě nadchla. Podle mě je to jedna z nejúspěšějších komedií co kdy byla v této době. Postavy mají vtip a své kouzlo. Tento seriál určitě doporučuji zkouknout.

80 %
16 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Názor

Seriál je to velice dobrý a vtipný. Koukám na něj spolu s přátely a pokaždé máme výtlemy k nějaké scéně. Za mě 100%

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak trochu netradiční sitcom.

TBBT v popularitě jeden z nejvíce sledovaných sitcomů,který se momentálně vysílají a ani se nedivím.Každý díl mi přijde nabitý humorem, který ale nemusí každý pochopit.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

hm

sheldon a jeho vyroky.. muzu pukat od smichu)))

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

TBBT

Jen k málokterému seriálu lze připojit přídomek Žijící legenda. Skvělé dialogy, neotřelé, stylové a hlavně zatraceně vtipné. Snad nám to ještě chvíli vydrží.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Velký třesk vtipně?

Co ještě o Big Bangu napsat a nenosit dříví do lesa... Snad možná tu malinkatou drobnůstku, bez které by to bylo naprosto dokonalé: Penny. Je jasné, že pro fungování většiny scén musí být tahle postava co nejvíc ´antigeekovská´, ale občas tvůrci zajdou do extrému a to mi pak prostě kazí dojem. Aby i po oznámení toho nejznámějšího faktu z filmového nebo vědeckého světa zůstala civět s otevřenou pusou a zmohla se jen na vyjevené "What???" a vzápětí si objednala desítky bot... to se pak člověk zákonitě musí ptát, čím Leonard přemýšlí když o ni tolik stojí... Protože je víc než zjevné, že tihle dva se k sobě nehodí ANI NÁHODOU a tak tomuto vztahu nefandím, prostě nemůžu... Ale jak jsem řekla v úvodu, je to jenom drobnost kterou vždycky zasype lavina té nejlepší zábavy. A Jima Parsonse nejde nemilovat... :)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I´m not crazy. My mother had me tested!

Skvělý sitcom z geekovského prostředí..skvěle vybraní herci, scéna, prostě celý seriál je celkově dobrý...ultrachytrý Sheldon, Romantický Leonard, „Úchylný" Howard, Němý Raj a (ne)rozumná Penny jsou hvězdy mého srdce...)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

100%

Skvelej serial... Sheldon je nejlepsi ze vsech!!! Uz aby byla 3. serie.... Je naprosto uzasnej!!!!!!!

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

sheldon

Ak mám povedať pravdu, tak ma tento seriál nikdy nezaujal. Možno preto, že som rovnaký socio-politicko-prírodovedný šprt ako Sheldon. Humor ktorý sa tam vyskytuje na mňa vôbec nesedí.

50 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Bazinga!

Nikdy nezklame! Pro mě naprostá stálice. Všechny díly mám postahované v počítači, snad každý znám nazpaměť a je pravda, že některý mám radši a některý méně, ale tuhle partu jsem si natolik oblíbila, že je te bezkonkurenčně jediný 'séroš' na který mohu koukat do zblbnutí. Love it!

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sheldon

Musíte uznat že Sheldon je fakt cooool postava tuhle sem ho potkal ve flatlandu začal mi říkat co dělám špatně.Pak sem se ale otočil a tam Rajesh prý to je jen jeho meditačně astrální projekce,otočim se naspátek a tam nikdo.....a Sheldon za mnou:BAZINGA

10 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
12 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 42 lidí

Nej

Teorie velkého třesku je prostě nejlepší,je mi vším.

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

klasika

klasika medzi síťkomami - veľmi dobrá úroveň, len už nemá čím prekvapiť. Námet už je zrejme vyčerpaný, ale pozerať sa to dá úplne bez problémov

80 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Stará dobrá Teorie velkého třesku

Tento seriál se mi opravdu líbí ! I když 4. a 5. série kolísala 6. série je pro mě nejlepší :) Jen tak dále !

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

je dobrý

Tento seriál je velmi dobrý...mám ho strašně ráda i když jsem malá a některým věcem nerozumím ,ale stejně ho miluju.....

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nic moc

Mě se ten serial moc nelíbí.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nejlepší seriál

Nejlepší a hlavně nejvtipnější seriál, který jsem kdy viděla!!! :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Po celém slédnutím

Po slédnutí celého seriálu musim uznat že je to promě nejlepší seriál od dob devadesátek,který mě bavil od začátku až do konce.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

O ničem

Stupidní seriál pro stupidní lidi - 10 %....nemá hlavu ani patu, ale pro lidi s nízkým IQ postačující

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

It all started with a Big Bang.

Teorie velkého třesku je oddechový seriál, u kterého jsem nemusel myslet a který mi sloužil mnohdy jako zvuková kulisa.

Je to prostě takový fajn seriál, který je někdy nudný a zdlouhavý, někdy zase napínavý, stejně jako život. Někoho si oblíbíte, někoho nemůžete vystát, někdy vás dojme a někdy překvapí. A o tom to je. Postavy se vyvíjejí, děj se posunuje dál a čas letí.

V souhrnu se mi seriál relativně líbil, ale nemůžu říct, že bych ho nějak extra zbožňoval, stejně tak ani že bych ho nesnášel. Takže průměr.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Šesti slovy

Sestupná kvalita. Ale stále nadprůměrná zábava.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí