Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku (Big Bang Theory, The) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Dva z hlavních hrdinů jsou pojmenováni podle hollywoodského herce, producenta, režiséra a scénáristy Sheldona Leonarda.
Vložila: allyska
Johnny Galecki (Leonard) a Kunal Nayyal (Rajesh) slaví oba narozeniny 30. dubna.
Vložila: allyska
Neschopnost Raje mluvit se ženami vychází ze zkušeností producenta Billa Pradyho. Když pracoval v počítačové firmě, měl kolegu, který se styděl na ženu promluvit.
Vložila: allyska
Jim Parsons, který hraje Sheldona, řekl při rozhovoru, že náročné dialogy nebo monology se spoustou odborných výrazů, zvládá jenom díky své mimořádně dobré fotografické paměti. Texty si je schopný na krátkou dobu pamatovat slovo od slova a po skončení záběru je opět z hlavy vypustit.
Vložila: allyska
Postava Penny v jiném konceptu sitcomu měla být více cynická holka z ulice, která si libuje v alkoholu a pracuje v salónu krásy. Také se původně měla jmenovat Katie. Tuto roli měla hrát Amanda Walsh, která se objevila v neodvysílaném pilotu.
Vložila: allyska
Kunal Nayyal (Rajesh) se narodil v Londýně, do Indie se s rodinou přestěhoval krátce záhy a strávil tam celé své dětství.
Vložila: allyska
Profesor David Saltzber, který učí fyziku a astronomii na Califorsnké univerzitě v Los Angels, kontroluje scénář, vymýšlí dialogy, píše matematické rovnice a ostatní diagramy, které se v seriálu používají jako kulisy.
Vložila: allyska
Kapela Barenaked Ladies nazpívala úvodní písničku a zároveň také písničku Be my yoko ono, která zazněla v dílu 206.
Vložila: allyska
Původní pracovní název seriálu byl Lenny, Penny a Kenny.
Vložila: allyska
Mayim Bialik (Amy) jako jediná ze všech herců v seriálu má titul PhD. V roce 2008 dokončila studium neurovědy.
Vložila: allyska
Jak natáčení seriálu pokročilo, je nyní každé nahrávání navštěvováno CalTech studenty.
Vložila: allyska
Sheldon a Leonard bydlí v bytě 4A, Los Robles 2311 v Pasadeně.
Vložila: allyska
Kaley Cuoco (Penny) na podzim roku 2010 prozradila, že ona a Johnny Galecki (Leonard) spolu tajně po 2 roky chodili v začátcích seriálu. Nyní už však spolu nejsou.
Vložila: allyska
Sheldon často nosí trička s postavami nebo symboly z komiksů Green Lantern, Flash a Superman.
Vložila: allyska
Sheldon někdy nosí trička se symbolem v různých barvách. Tento symbol je z komiksu Green Lantern. Barvy odpovídají různým hrdinům a zloduchům (Red Lanterns, Orange Lanterns...). V komiksu také každá barva odpovídá určité náladě: červená = vztek, oranžová = chamtivost, žlutá = strach, zelená = síla vůle / odvaha, modrá = naděje, indigová = soucit a fialová = láska. Není překvapivé, že barva, kterou má Sheldon zrovna na sobě, často odpovídá jeho náladě.
Vložila: allyska
Leonardovo příjmení Hofstadter je podle dvou vědců. Prvním z nich je Robert Hofstadter, který v roce 1961 obdržel Nobelovu cenu za fyziku; a jeho syn, Douglas Hofstadter, který se zabývá vědomím a poznáním. Jeho bestseller o filozofii, matematice, umění, hudbě a záhadách "Gödel, Escher, Bach: an Eternal Golden Braid", mu v roce 1980 vynesla Pulitzerovu cenu za populárně naučnou literaturu.
Vložila: allyska
Postava Penny nemá v seriálu zatím žádné příjmení.
Vložila: Míša1107
V posledním díle páté série vidíme svatbu na střeše domu. Tento dům v Pasadeně opravdu je, konkrétně se jedná o dům číslo 215. Ulice se ale vůbec neshoduje s ulicí, ve které by měli hrdinové bydlet. Jedná se totiž o S madison Avenue (reálně), hrdinové přitom podle údajů ze seriálu bydlí v Los Robles.
Johnny Galecki (Leonard) a Sara Gilbert (Leslie) si zahráli pár už v seriálu Roseanne, kde se narozdíl od krátkého románku, který zažili zde, vzali. Laurie Metcalf (paní Cooperová) si v Roseanne také zahrála - tetu postavy ztvárněné Sarou Gilbert.
Vložila: ševča
Postava Sheldona je inspirována počítačovými programátory, které Bill Prady znal v 80. letech.
Vložil: lukascoolarik
Roli Sheldona měl původně dostat Johnny Galecki, ale tomu sedla více role Leonarda a tak ji dostal.
Vložil: lukascoolarik
Sheldon pochází z Texasu, stejně jako jeho představitel Jim Parsons.
Vložil: Remi
Cele jméno Leonarda zní: Leonard Leakey Hofstadter.
Vložil: Remi
Paní Wolowitzová se poprvé objeví v 15. díle šesté sezóny. Vidět je celé její tělo, ale obličej stále neukázala.
Vložil: Remi
V prádelně se nachází například tyto cedule: Prosím, nesvlékejte se během praní. Nenechávejte prádlo bez dozoru. Po praní zavřete dvířka na pračce.
Vložil: Remi
Předchozí

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE