plakát seriálu

Terminátor: Příběh Sáry Connorové

(Terminator: The Sarah Connor Chronicles)

Názory uživatelů

Pro fanoušky gooood...

Názor na tenhle seriál se bude asi lišit podle toho, jak člověk propadl sérii filmů Terminátor. Pokud u někoho navzbudily zvláštní nadšení filmy, seriál pro něj bude ztráta času. Avšak fanoušek si bude spokojeně chrochtat (tak jako já). Pokud rozumně nebudeme porovnávat produkce filmu a TV seriálu (kdy zejména Terminátor 2 byl tuším toho času nejnákladnější film na světě), tak vidíme atraktivní podívanou. Negativem je možná to, že se dal čekat nápaditější příběh, takto jde děj vpřed poměrně svižně, ale někdy až příliš předvídatelně. Ale klady převažují: terminátoři (i jiné triky) rozhodně nejsou ochuzené a vypadají filmově, jejich rvačky mají grády, svět Terminátorů nám odhaluje další zajímavosti, které vhodně doplňují naše dosavadní znalosti, Sarah - Lena (a vlastně i Cameron) vypadají moooc dobře a sexy ;-) a dočkáme se i nějakých hlášek a vtípků...
Za největší klad považuji těžko popsatelné, ale stálé divácké cukání koutku do úsměvu, vždy když narazím na staré známe věci, které tak miluju: psy štěkají na cyborga, terminátor si spravuje kůži, kyborg naprosto nechápe svět lidí a jejich emocí (ale rychle se učí:-) apod. - kdo by si nevzpoměl na obdobné scény s Arniem? Prostě z toho všeho mám dobrý pocit a proto i to (relativně) vysoké "fanouškovské" hodnocení, přestože bych si dovedl představit i to, že se vše mohlo povést mnohem lépe.

Mladý John Connor jde s "ochraným" kyborgem Cameron právě do školy, vlepí mámě Sarah pusu a padá ze dveří. Sarah se podívá na váhající Cameron a tvrdě pronese:
"TY mě nelíbej!" :-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

John Connor's mother, teacher, and protector

Zrušení seriálového Terminátora mě dodnes bolí, protože jsem si ho oblíbila už od pilotu.

Od první vteřiny mě zaujala Lena Headey jako Sarah Connor a už tehdy jsem věděla, že tuto Sarah Connor budu mít ráda. A tak se i stalo. Předvedla krásný kompromis mezi filmem a seriálem, její výkon zahořklé, posedlé drsnačky, která žije jen pro svého syna a jde přes mrtvoly, aby zabránila jak zkázné budoucnosti, tak tomu, aby se z Johna stal mesiáš, po kterém pujde každá vražedná mašina. Psychologie té postavy se mi velice dobře pozorovala a Lena mi jí prostě ukazála takovou, jako jsem jí chtěla a Linda Hamilton může být náležitě hrdá a klidná, protože její postava nebyla výměnou herečky nijak poznamenána.
Další, kdo mě zaujal je asi všemi milovaná Cameron, kterou jsem si i já zamilovala v první minutě. Přesně jako u Sarah, skvělý herecký výkon Summer Glau, která umí psychicky labilní postavy dokonale zahrát, tak její terminátorka Cameron, která emoce zprvu nemá(později mírné náznaky nějakých emocí lze zpozorovat), nám více odhaluje, jak terminátoři vlastně fungují po stráce psychické, nejen fyzické. A taky je to pěkná kost, co umí jiné terminátory složit jako preclíky. :D
John Connor byl podle mě obstojný, nijak tu postavu nezkazil, protože Thomas Dekker hrál pubertáka, co se chce vyhnout svému osudu a zmítá ho přitažlivost k velice atraktivní terminátorka(muži pochopí), která má hodně vliv na jeho vývoj.
Krom terminátorů se nám z budoucnosti vrací i členové Hnutí odporu, tedy rebelové z budoucnosti, co bojují proti strojům pod velením Connora, takže i ti nám zamíchají kartami, především Derek Reese, který je platným členem týmu na ochranu Johna a boji proti tomu, aby vznikl Skynet.


Líbí se mi, že ač je to seriál, tak filmům špatnou reklamu opravdu nedělá. V každém díle je nějaká ta střílečka a když né střílečka, tak prchání před jiným terminátorem. Stručně lze říct, že se pořád něco děje, dává se jak prostor pro příběh, tak pro pořádkou akci. Pořád se vynořují nová fakta, nové otázky, odpovědi, které mě vždy držely v napětí. Nechybí zbraně, trefné hlášky, lítající omítka z rozstřílených domů, prchání, lámaní vazů, terminátoři, kteří jsou jak součástí plánu na zabití Connora, tak i na vyšších místech, kde kujou nějaké ty pykle. Není to čistě o tom, že přijde terminátor a hned jde zabít Johna, ne ne ne, tady se vrtá trošku hloub.

Prostředí je atraktivní, krásně to ladí s tou psychologií postav, kteří předstárají před ostatními, že vedou normální život, ale není tomu tak, ač by si to sebevíc přáli. Zbraně vždy nabité, kostými vždy připravené, falešné doklady důkladně nachystané. Noční vloupání, zbavování se důkazů, práce je jak s v boji proti terminátorů, tak i proti tomu setřást policii, která jim je v patách.

Další takový bonus pro mě byla chemie mezi Johnem a Cameron. Strašně jsem žrala, jak se John na Cameron díval a lze dobře pochopit, proč se do ní zamiloval. I když mu pak nacpali Riley, tak jsem ráda, že i tak nemohl Cameron dostat z hlavy. Vzhledem k tomu, že v polovině druhé série začala něco jako emoce projevovat, tak kdyby byla další série, třeba bych se dočkala, protože je to dodnes snad můj nejoblíbenější pár.

A samozřejmě to finále druhé série, to mě pěkně zabolelo u srdce. Odpovědělo se sice na staré otázky, ale neuzavřeli se linky, poslední minuty přímo nažhavují na další sérii, nemluvě o tom, že ještě plno otázek nebylo zodpovězeno a osud všech postav upadl v naprosto nejistotu a nevědomost, co s nima bude. Takže tak.

The Sarah Connor Chronicles ze své seriálové paměti jentak nevytluču a dostává 100%, protože to byl zkrátka jedna z mých srdcovek, jehož ukončení mi zlomilo srdce.

Plusy navíc.

+ Soudtracky
+ Intro
+ Promo fotky
+ Flashforwardy

Mínusy
- snad jen to, že to nepokračovalo dál. Mohl se aspon zakončit příběh.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda ukončení...

Nečekaně zajímavé. ... Hned pilotní díl nasadil skvělé tempo, ktreré se sice po celých 9 dílů udržet nepovedlo, ale i tak jde o kvalitní televizní zpracování kultovního tématu, které dějově pokračuje po T2 a které milovníky žánru potěší! ... Druhá série byla stejně poutavá a při cliffhangeru na konci srdce poskočilo. Ukončení seriálu mě moc mrzí. :-(

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Slušný, avšak ne zcela využitý potenciál

Seriál, který má své klady i zápory. Špatné díly se střídají s lepšími a po shlédnutí obou sérií musím říct, že ty lepší přece jen převažují. I přes velmi slabý pilotní díl jsem vytrvala až do posledního dílu 2. série (dnes už asi posledního dílu celého seriálu) a nelituji. Poslední díly druhé série byly jedny z nejlepších z celého seriálu a proto mě mrzí, že se FOX rozhodl v natáčení nepokračovat. Pokud by totiž 3. série vynechala "vatové" díly, kterých jsme byli svědky v sérii 2. a pokračovala v rozehraném příběhu z poslendího dílu, mohlo to být ještě velice zajímavé. (7/10)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tragické ukončení

Seriál jsem si pustil i díky tomu, že jsem viděl filmy. Oprostil jsem se od toho, že sem tam něco neladilo s filmy, ale to nevadí. Většina děje byla docela dobře napsána a i přes pár vyloženě nudných dílů měl seriál grády.

Jaký sakypaky - když má někdo umřít, tak prostě jedna bezkonkurenční kulka do hlavy a oblíbená postava je mrtvá. Žádné okolky, jak to bývá jinde. To se mi třeba líbilo.

Co je však naprostá chyba a degradace u vícero seriálů je nedovyprávěný příběh, resp. ukončování děje v posledních pěti minutách, aby to jakž takž končilo a zůstávají nezodpovězené otázky. Kdo viděl poslední díl, tak si řekl: "A to je jako fakt konec?"

Jestli měla být třetí série či neměla, to je v tuto chvíli jedno. Divák chce znát odpovědi na otázky a bohužel poslední díl přinesl tolik otázek, na které nedostaneme odpověď, že to prostě celkový dojem totálně kazí.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Asi tak ...

Velice vydařená vsuvka mezi 2 a 3 díl velice výborné TERINÁTOŘÍ ságy.

Představitelka " terminátorky " je natolik přesvědčivá , že když sem ji později viděla v jedné komedii , tak sem pořád čekala kdy z ní začnou trčet nějaké dráty ( tahle usměvavá holka , prostě nemůže být ničím jiným než strojem )

Pro fanoušky určitě hodně povedený kousek - pro neznalce , bych řekla že průmněrný sci-fi seriál.

Podle mně se povedl.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

John spasitel

Osobně jsem od tohoto serálu nic neočekával, takže jsem nemohl být ani nijak výrazně zklamaný.

Jedná se totiž o klasickou a nuto říci, že i poctivou béčkovou akci. Seriál se moc neopírá o své filmové předlohy, což může, ale nemusí být na škodu.

Osobně mi to vadí, protože když už něco zasadím do nějakého světa, měl bych respektovat zákonitosti, které mi nastavily předlohy a dodržovat určitá pravidla.

Terminator:TSCC je pro mě stále jedna velká neznámá, především proto, že potenciál díky námětu prostě má. Ten je zatím naprosto nevyužitý a svými zápletkami se snaží ukazovat to, co už tady mockrát bylo.

Je jen a jen na autorech, zda tohoto potenciálu využijí v další sezóně nebo jej pošlou jak se říká "do kytek".

Při hodnocení mhouřím obě oči, ale chci tomu dát ještě šanci. 70%

70 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí
konz
18. července 2008

...

Musím říct že když jsem se dozvěděl že seriál typu Terminátor celkem jsem se těšil. Ale musím říct že po pár dílech mám stále chaos v hlavě.
Možná se to někomu nebude líbít, ale prostě tenhle seriál musím srovnat s filmem a to hlavně proto že se seriál odehrává mezi 2. a 3. dílem Terminátora, tak že by to s filmem mělo trochu sedět. Ale nějak mi to nejde.
Akce je dost dobrá, to se musí nechat, dějově by to taky šlo. Ale prostě něco mi tam nesedí. dvám 60% víc ani ránu.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Everything he is, everything he will be, depends on her.

Na Sarah Connor jsem se těšila hodně, i když jsem vlastně nevěděla, do čeho jdu. Terminátora jsem nikdy neviděla, nebo si to alespoň nepamatuju. Sarah Connor mě přesto zklamala. Docela si i myslím, že to je moje chyba. Seriál jsem totiž neměla jako hlavní zábavu, ale jen podkresově. A zrovna u tohoto sci-fi to byla chyba.

The Sarah Connor Chronicles má v obou řadách hodně serializovaný děj. Kdykoliv nedáváte pozor, může vám utéct nějaká zásadní informace nebo událost. Především první série opravdu neobsahuje žádné vatové díly, takže pokud nesledujete opravdu pozorně, snadno a rychle se v příběhu ztratíte. Ve druhé sérii už je víc výplňových epizod, které do hlavní dějové linky zapadají opravdu jen okrajově. Na jednu stranu je to škoda, ale chápu, že se nedá vymyslet kvalitní plný příběh na celou sezónu.

Do seriálu jsem šla opravdu bez znalostí. Docela mě zklamalo, když jsem se dozvěděla, že hlavní postavou je matka milující a ochraňující svého syna. Čekala jsem spoustu debilního chování, kterého jsem se samozřejmě dočkala. Jak Sarah, tak i John byli v první sérii na pěst. Ve dvojce se to trošku zlepšilo, především John si nechal narůst koule, i když tam zase tvůrci museli dát lásku v podobě Riley... No to je jedno. Obecně mi ten zásah obyčejného života do tohoto sci-fi prostředí vůbec neseděl. Bezkonkurenčně nejlepší byla robotická Summer Glau v roli Cameron. Ta holka si opravdu vybírá zvláštní role, od Firefly až k TSCC. Ta její bezcitnost byla přesně tím pravým ořechovým, co se do seriálu hodilo. Na druhou stranu když si to tak vezmu, emoce byly tím nejdůležitějším faktorem, který rozlišoval postavy-roboty od lidí. Možná to přece jen bylo správně udělané, i když mi to úplně nevyhovovalo.

Finále seriálu docela naštvalo, to musím říct. Neřekla bych, že šlo o úplný cliffhanger, ale třetí řada by se z toho udělat určitě dala. Flasforwardy do budoucnosti mě v tomto seriálu nikdy nebraly, nemám ráda zpustošenou zemi a války, takže bych si třetí sérii odehrávající se v budoucnosti asi moc nezamilovala. To ale neznamená, že by zde nebylo dost materiálu k odvyprávění. Ty pohledy Kylea a Cameron na konci byly k nezaplacení.

Nevím, proč stanice seriál zrušila tak brzy. Asi šlo o propad sledovanosti. Dost dobře ale nyní rozumím fanouškům, které zrušení opravdu naštvalo. Sarah Connor nechala spoustu nedořešených věcí, které by stály za pokračování. Teď už si o tom můžeme nechat jen zdát. I když se seriál nezařadil k mým zamilovaným (prostě mám radši jiné žánry), kvalitní rozhodně je a pro milovníky sci-fi je prostě nutností.

Ještě dodatek. Seriál má naprosto úžasný soundtrack, výběr hudby je zde na jedničku s hvězdičkou, ať už šlo o jemnou melodii v podkresu voiceoveru, nebo rockpop na plné pecky u akčních scén. Hudba vždy perfektně dokreslila atmosféru vysílané scény. Chválím.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak to vidím já...

Terminatořímu vesmíru jsem nikdy nepropadl, ale vždycky jsem ho měl rád. proto mě i tenhle seriál zajímal. Pro některé je zklamáním - a já to chápu, ale mě docela bavil.

V první řady nění možné čekat kvalitu srovnávatelnou s filmy od Camerona. To je dost naivní myšlenka. Když seriál neberete jako nic víc a nic míň, než jako příjemné rozšíření Terminátořího světa, jde si ho dobře užít.
Tvůrci se snažili zděděný vesmír co nejlépe zužitkovat a musím říct, že počet odkazů je slušný. Herci neurazí a Terminátorka Cameron není špatná. Ve filmu bych jí nesnesl, ale sem se mnohem líp hodí. Já si jí docela oblíbil.

Viděl jsem zatím jen první řadu, ale časem se asi podívám i na druhou. SCC není návykový ani nijak bombastický seriál, ale jako jednorázová zábava funguje dobře.

60 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Líbí

Přiznávám, že původní filmy jsem sice "povinně" viděla, ale nijak nehltala. Mám tudíž trošku jinej pohled na seriál, než zbytek populace:) Viděla jsem první sérii a docela se mi to líbilo - když opomenu dabing - je to zase něco trošku jinýho než ten vodopád kriminálek v TV. Summer Glau je v pohodě, no a účast B.A. "Davida" Greena mě vyloženě sentimentálně potěšila:) Jsem zvědavá na druhou sérii.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

T:TSCC

Vcelku to šlo, povedený a zajímavý seriál. A Summer je fakt kočka... Seriál mě chytil už od prvního dílu, bohužel na druhou sérii jsem měl tak nějak smůlu, a tak jsem zůstal u úvodní devítky. V seriálu jsou skvěle využité digitální efekty, spoustu akce a napětí i dobré herecké obsazení. Je také pravda, že kvalit Arnieho trilogie to prostě nedosahuje, ale velmi dobře zabaví a já tedy Sarah Connor Chronicles doporučuji. 65%.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Náhrada za původního Terminátora?

Ne. Já osobně bych řekl, že je to takové pokračování. Po druhém dílu, samozřejmě. Mám za sebou půlku první řady a dál samozřejmě koukat budu. Je to celkem nezvyk, vidět nové lidi ve svých oblíbených charakterech, ale celkem si zvyknete. Mě už se teď třeba líbí více nová Sarah než stará Sarah.
Pro fanoušky je to určitě to samé co pro mě, nádhera, pro neznalce původní Terminátoří trilogie (případně ságy) jen průměrné sci-fi.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
TSZZ
10. července 2008

Špatný vtip ???

Kdyby to nebyl TERMINATOR,tak bych asi tak kritický nebyl,ale stejnojmennou filmovou trilogii považuji za jedno z nejlepších filmových sci-fi a tenhle seriál prostě musím srovnávat.A to srovnání dopadá opravdu špatně, občas ucházející triky jsou asi jediným kladem,jinak to neberu.Další procenta dávám dolů za promarněnou šanci,protože nápad na tenhle seriál je dobrý a i dějově to není úplně mimo,ale celkově to prostě nedrží pohromadě a hlavně mě to (bohužel) vůbec neoslovuje:-(Je mi to líto,těšil sem se ale nemůžu jinak.Těch 30% je opravdu maximální hranice,kterou tomuhle dát můžu.

30 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nesmite srovnavat s filmem

Nelze tento seriál srovnávat s filmem to prostě nejde.Pokud to budete dělat budete zklamaný to je jasný ale pokud se na to podíváte jen jako na serial a odmyslíte si film který ja bezkonkurenční sci-fi tak by se vam mohl libit.Osobne jsem viděl zatim všechny dily což je S02E13 a myslim že když vás neodradí 1 sezona tak ve druhé se budete o dost lépe bavit.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

přiznávám, že na druhou řadu jsem se začala dívat hlavně kvůli Cameron.
Po slédnutí posledního dílu můžu ale říct, že se zařadil mezi mé oblíbené seriály. Jistě, je tam pár slabších dílů (Sarah na klinice pro nespavé ..), ale celkově mě to dostalo, krásně se to (pro mě) proplétalo s filmem - a ten konec! Dal tomu dalších 10% navíc.

Nejoblíbenější postava: Cameron, Jessy, Cathrine Weawer. Derek

Nejneoblébenější: Mr. Elieson, Sarah

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fakt úžasné!

Nejprvě jsem si říkala, co je to za kravinu. Když jsem dokoukala jeden díl, musel jsem jít na net a kouknout se na celou 1.sérii. A pak na 2. poslední díl je nejkrásnější, jak to dopadne! Musela jsem si to přehrát snad 2Ox.. :) Vážně se mi moc líbí! Ale jsem zklamaná, že není 3.série. :(

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

mě se líbí

Jak už tu padlo je to trochu jiné než film. Určitě mě zaujalo že ten kdo byl s Johnem je terminátorka a žádný schwarzenegger taky sem spokojená s tím že Sáru nehraje Lindy Hamilton (ta ty filmy kazila). Seriál je určitě nápaditý jedinné co se mi nelíbí je že mu sebrali 3.sérii takže ten konec byl dost divný.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Miluju to

Co dodat... Vážně bomba!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

slušný ale nic novýho

Jelikož jsem viděl všechny filmy Terminatora tak jsem ani nedoufal v nic nevého kolem tohoto tématu a proto mě tenhle seriál nijak neohromil ničím novím ale i přesto jsem vydržel koukat až do konce 2 série.
Nejvíc se mi líbila postava Terminátorky Cameron ale t je tak asi vše o tomhle seriále co mě zaujalo jinak to byl klasický terminátor v delším provedení.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Můj názor ...

Terminátoří filmy , mám rád a určitě sem se na seriál docela těšil.
V prvních pár dílech sem byl tak trochu zklamán , než sem sám sebe přesvědčil o tom že na to nemůžu myslet jako na " terminátoří seriál " ale jako na seriál , který je zařazen mezi 2 a 3 díl ( vyděl sem všechny 4 a tak bylo pro mně trochu těžšší zařadit seriál zpět v čase )
Rozhodně je to z těch kvalitnějších děl a neznalec , se v tom dokáže orientovat - jako můj bratr , který film viděl akorát jeden a moc se mu nelíbil - seriál ale ano.

Podle mně to chtělo trochu víc odprostit od filmů , ale to by pak byl " jen " sci-fi seriál.

Docela podařený seriál , který na nic nenavazuje a dá se koukat i bez znalostí filmů - což je velké +

PS : představitelka terminátorky , mi tam zrovna ěx neseděla , ale co byla dost dobrá a později sem si na ni zvykl ( více by mi tam seděl chlap než žena , protože pořád považuju ženy za něžné pohlaví - tady mi to přišlo zase jako " sexistické " navnadění na pěknou tvářičku. Což mně u většiny seriálů docela vadí )

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Výborná podívaná

I když jsem předtím nebyl velký fanda Terminátora, po shlédnutí 1. série TTSCC jsem se musel podívat znovu na T1 a T2 abych se dostal do obrazu. Poté jsem pokračovat v 2. sérii a doslova za 3 dny jsem jí zkouknul celou a některé díly i 2x. I když T3 a T4S moc nepasujou k rozehranému příběhu ze seriálu, stejně se mě to začalo všechno líbít. jen bohužel NECHÁPU lidi, co to zrušili. Seriál měl (má?) veliký potenciál a konec 2. série je naprosto vynikající a excelentní. Jen doufám, že opravdu se dohodnou a ještě s tím něco udělají.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dobrá žánrovka

Stručně řečeno- poměrně povedená žánrovka s dobrým obsazením a slušným příběhem, podtržená správně zvolenou hudbou a dobrými triky.
Fanouškům sci-fi rozhodně doporučuji.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí