plakát seriálu

Terra Nova

(Terra Nova)

Epizoda 1×08 – Důkaz (Proof)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Josh se musí rozhodnout, jestli pro Karu dokáže porušít zákon. Maddin idol přichází do osady, něco ale nehraje. Tylor nasadí špeha k Miře.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Josh musí pro Miru ukradnout přístupovou kartu od své mámy a vloupat se do nemocnice pro zásoby. Karta ale nefunguje a Josh zámek vystřelí magnetickou pistolí. To ho odhodí na druhý konec místnosti a zanechá mu slušné modřiny.

Do osady se vrací slavný objevitel Ken Horton. Pro Maddy je něco jako idol, nemůže se dočkat, až ho potká. Po společném dni ovšem Maddy začíná něco podezírat. Horton se nechytá na citace z jeho knih a dva podpisy, které Maddy dal (jeden v budoucnosti, jeden v Terra Nově), nejsou stejné. Maddy udělá DNA test, má totiž obálku s dopisem od pravého Hortona. Vzorky se shodují. Maddy ale nepřestává pátrat. V jeskyni si najde informace o Hortonově asistentovi a zjistí, že je to on. Zabil svého profesora a od té doby se vydává za něj. Horton unese Maddy a pokusí se ji zabít. Jim je naštěstí objeví a Maddy zachrání.

Taylor s Jimem jeli rybařit. Jim se vrátil zpátky do osady a Tylor zůstal mimo a vyhledal Currana - vojáka, který byl vyhoštěný za zabití Fostera. Zjistil, že je zraněný a ránu mu ošetřil. Chce po něm, aby se dostal k Šestařům a zjistil, kdo je jejich špeh v Terra Nově.

Josh se rodičům přizná, že ukradl léky. Řekne jim také, že mu Boylan slíbil, že přivede Karu v další výpravě. Jim ho jde konfrontovat a Boylan mu prozradí, že Mira může komunikovat s druhou stranou.

Když to Jim řekne Taylorovi, tomu je hned jasné, že Mira spolupracuje s Lucasem.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Jim Shannon
Nathaniel Taylor
Elizabeth Shannon
Josh Shannon
Zoe Shannon
Vedlejší postavy
Ken Horton / Andrew Fickett
Tom Boylan
Curran
Alicia Washington
Dr. Malcolm Wallace
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDůkaz
Původní názevProof
Rok natočení2011
Premiéra14. listopadu 2011
Česká premiéra7. května 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry7 010 000 diváků
Autoři profilu epizody