plakát seriálu

Terra Nova

(Terra Nova)

Epizoda 1×03 – Instinkt (Instinct)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Osada se připravuje na útok stovek podrážděných ptáků. Elizabeth potká v Terra Nově bývalého spolužáka z vysoké. Maddy a Josh se začínají seznamovat s lidmi svého věku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do tábora nedojede auto se zásobami. Taylor s Jimem ho jdou hledat a najdou.. i se dvěma mrtvými spolujezdci. Spolu s Elizabeth začnou pátrat po tom, co se jim stalo. Při pitvě Liz objeví kousek drápu, který ale neodpovídá žádnému zvířeti v databázi Terra Novy.

Elizabeth se v nemocnici potká s Malcolmem, bývalým spolužákem z univerzity. On je nadšený, že ji vidí, ale jen do té doby, než se dozví, že je vdaná.

Děti chodí na lekce přežití. Maddy flirtuje s mladým členem Taylorovy ochranky, Josh zase se Skye.

Jim a Elizabeth si chtějí užít první společnou noc po dvou letech odloučení, vyruší je ale "řev" nějakého ptáka. Zoe se bojí a vleze si za mamkou do postele, zatímco Jim se ptáka snaží odehnat. Další noc se stane to samé. Josh se naštve a hodí po nich kameny. Těm se to ale nelíbí a na Jima s Joshem zaútočí. Jima zraní... v ruce mu zůstane stejný kousek drápu, jako se našel u mrtvých mužů.

Ptáci jsou stále více podráždění. Začínají se v osadě hromadit, deístky z nich zaútočí během dne na náměstí. Malcolm tvrdí, že tento druh není z jejich oblasti, že to jsou stěhovaví ptáci. Postupně se tým ale dopracuje k jiné teorii. Taylor postavil osadu na půdě, které prospívala zakopaná vajíčka. Nikdo nevěděl, kdo je nakladl, mysleli si, že už jsou tato zvířata dávno pryč. Jelikož se ptáci vylíhli na tomto území, vrací se zpět, aby nakladli novou dávku vajíček. Osada se tedy musí připravit na jejich útok.

Malcolm s Liz vytvoří chemikálii, která ptáky přitahuje. Taylor s Jimem ji vypouští z auta daleko od osady a ptáci se stahují pryč.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Jim Shannon
Nathaniel Taylor
Elizabeth Shannon
Josh Shannon
Zoe Shannon
Vedlejší postavy
Robert Stanley
Casey Durwin
poručík Okuda
Reynolds
Alicia Washington
Dr. Malcolm Wallace
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevInstinkt
Původní názevInstinct
Rok natočení2011
Premiéra3. října 2011
Česká premiéra2. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry8 730 000 diváků (3,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody