plakát seriálu

Terra Nova

(Terra Nova)

Epizoda 1×06 – Vyhoštění (Bylaw)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Terra Nově se stane první vražda, Jim a Taylor se pustí do vyšetřování. Elizabeth se snaží zachránit pomocí operace zachránit nevylíhnutého dinosaura. Josh se seje s Mirou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na hlídce mimo osadu umře voják Ken Foster. Tylor s Jimem vyšetřují. Jim přijde na to, že někdo to naplánoval jako vraždu - uvěznil dinosaura uvnitř místnosti a počkal, až oběť otevře dveře.

Vyšetřování postupuje, Jim přijde na to, že voják měl po měr s vdanou ženou. Její manžel Howard se k vraždě přizná a za trest je vyhoštěn z osady, což v podstatě znamená trest smrti, protože venku s dinosaury nemá šanci přežít.
Jimovi na jeho přiznání pořád něco nesedí. Následuje ho mimo osadu, kde mu Howard řekne, že si přiznání vymyslel, protože si myslel, že za vraždou stojí jeho žena. Nakonec se ale ukáže, že vraždu spáchal jiný voják, který mu dlužil peníze.

Malcolm přinese do nemocnice nevylíhnuté vajíčko. Myslí si, že dinosaurus uvnitř je mrtvý, ale brzy se přesvědčí o opaku. RTG ukáže, že má zvláštně srostlé tělo, proto ho "matka" opustila. Zoe je zrovna u toho a Elizabeth jí slíbí, že se vajíčku nic nestane. Liz se pak pokusí provést operaci, aby se dinosaurus mohl vylíhnout. Operace se povede úspěšně a dinosaurus se vylíhne. Zoe je nadšená a chce si ho nechat jako domácí zvířátko.

Josh chce dostat Karu do Terra Novy. Pracuje v baru u Boylana, aby mu tuto laskavots splatil. Boylan má ale podmínku; pošle Joshe mimo osadu, aby se setkal s Mirou. Mira řekne Joshovi, že mu spojení s 2149 umožní, ale jednou ho požádá o laskavost a Josh bude muset souhlasit bez otázek. Josh na návrh přistoupí.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Jim Shannon
Nathaniel Taylor
Elizabeth Shannon
Josh Shannon
Zoe Shannon
Vedlejší postavy
Rebecca Milner
Howard Milner
Casey Durwin
Tom Boylan
Curran
Reynolds
Alicia Washington
Dr. Malcolm Wallace
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVyhoštění
Původní názevBylaw
Rok natočení2011
Premiéra31. října 2011
Česká premiéra23. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 590 000 diváků
Autoři profilu epizody