Takoví normální Američané

Takoví normální Američané (Americans, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Kahlan

22. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

All´s fair in love and cold war

Doba, ktorá nebola ľahká. Ktokoľvek mohol byť špiónom a tváriť sa pri tom ako priateľ. Čokoľvek aj len najmenšie nedorozumenie mohlo vyústiť do niečo väčšieho a nebezpečného. Pohľadov na špionážnu tematiku je veľa, veď každá strana má čo povedať. A vždy je to boj dobrých proti zlým.

Seriál je zasadený do prostredia kedy si ozaj nik nemohol byť istý ničím a nikým. Nepriateľ sa môže tajne skrývať medzi vami a tváriť sa ako váš priateľ. A v tom tkvie jeden z úspechov seriálu. Prostredie je autentické a atmosféra tej doby dýcha z každého okamihu. To neustále napätie, neistota, strach sú stále prítomne a ani na okamih hlavným hrdinom nedá vydýchnuť. Keďže sme v časoch studenej vojny, nedajú sa čakať žiadne vyšperkované a dokonale technické záležitosti, ale všetko je prispôsobene dobe a to tomu dodáva na autentickosti. Všetko je ešte len vo vývoji, v tajnom predbiehaní sa o to kto je lepší, aj menší krok vedľa môže znamenať veľa.

Zápletka je ozajstná, uveriteľná, veď prečo by nemohli byť naši priatelia našimi nepriateľmi a tajne proti našej krajine spriadať plány. The Americans neukazuje špiónov ako špiónov, ale aj ako normálnych ľudí. Ľudí, ktorí sa snažia oddeliť život osobný od života pracovného. Snažia sa skĺbiť dva životy, čo nie vždy ide ľahko a vždy si to nájde nejaký dopad. Nič nie je zbytočne naťahované alebo urýchľované. Seriál sa nikam zbytočne neženie. Tempu rozprávania príbehu je prispôsobená aj celková atmosféra, ktorá to všetko krásne dokresľuje.

Ani jedna zo strán nie je vykreslená ako čisto zlá či dobrá. Nič nie je čiernobiele. Hlavný postavám nejde nefandiť (tajne si želáte nech dostanú tých Američanov). Nie sú len špiónmi, sú hlavne normálnymi ľuďmi. Keri a Matthew sú spolu perfektne zohraní a po celý čas predvádzajú herecký koncert. Síce ich postavy sú spolu 20 rokov (ak sa nemýlim), ale nebolo to dobrovoľne, stále si hľadajú k sebe cestu či už ako partneri alebo manželia. Ostatné postavy za nimi však nezaostávajú a každá z nich má svoje miesto v celej hre, príbehu.

The Americans stoja určite za zhliadnutie, či je to kvôli príbehu, atmosfére alebo hereckým výkonom. Človek neoľutuje a ja sa už teraz teším na ďalšiu sériu.

Avatar uživatele
Pajky

19. srpna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rusové v akci

Bezesporu zajímavý špionážní seriál, u kterého se na věc podíváme hlavně "ruskýma" očima. Ústřední dvojice mi seděla, i když jsem se hlavně ze začátku nemohl zbavit dojmu, že Philipa hraje Julian McMahon. Asi jsem jedinej komu přišli podobný.
Baví mě sledovat způsoby komunikace agentů, jejich převleky (u kterých si vždycky říkám, proč je nikdo nepozná), jejich umisťování štěnic a baví mě hlavně oni dva a jejich vztah. Fandím jim a doufám, že se z maléru vždycky dostanou a že FBI ostrouhá. Kde jinde tomu tak bylo? Finále mohlo být o něco silnější, ale jsem rád, že se bude na co dívat i ve druhé sérii. Kterou si určitě najdu, až na ní přijde čas.

Jak jsem si slíbil, tak jsem i udělal a druhou sérii The Americans jsem si našel. A bavila mě stejně, ba dokonce možná i více než ta první a abych byl upřímný tak jsem to nečekal. Trochu jsem se obával toho zapojení dětí, ale to, co z toho nakonec vylezlo mě mile překvapilo, dokonce až tak, že bych chtěl hned vidět jak to bude pokračovat. Philipovi a Elizabeth prostě nejde nefandit, jejich převleky a dvojité (i vícenásobné) životy mě prostě baví. A i linka s agentem Beemanem a jeho ruskou milenkou byla zajímavá a přinesla v závěru pěkný rozruch. Závěrečný díl rozhodně byl zajímavý a to, co přišlo v úplném závěru se mi líbilo opravdu hodně a jsem zvědav, jak to bude v příští sérii rozvinuto.

Americans jsou rok od roku lepší a čím dál tím víc mě baví. Nedivím se hlasům ozývajícím se ze stanice FX, že jde o "nejlepší drama". Tahle špiónská rodinka je vážně úžasná a jak Keri Russell tak i Matthew Rhys každým dílem dokazují jak skvělí herci to jsou. Americans se nebojí naservírovat nějakou drsnější scénu a tak se dočkáme například balení kufru, domácího trhání zubu či hořící pneumatiky. Dokonce je Americans snad jediným seriálem, kde mi nevadí zapojení "dětí". Naopak ho vítám a jsem zvědavej na to, jak to dopadne.

Čtvrtá série Americans před sebou měla velmi zajímavý příběh (Paige), ale také několik slepých uliček, ze kterých bylo třeba se vymotat. Říkejme jim třeba Martha a Nina. A tvůrci si toho očividně jsou plně vědomi, příběh Paige a její pronikání do života rodičů je pozvolně zapojováno víc a víc. A obě příběhové uličky se dočkaly svého zakončení, i když obzvláště to chladnokrevné budu tvůrcům ještě dlouho odpouštět. Americans mě pořád baví a i když letos nabídli méně zapamatování hodný scén (i když nezapomenutelná by se v Rusku našla), tak jako celek působí skvěle a já se nemůžu dočkat dalších epizod. Slovům šéfů FX o tom, že se jedná o "nejlepší seriál" by se vůbec nebránil, alespoň ve svém žánru ne.

The Americans jsou i v páté sérii prostě super. Nikam se neženou a věci neuspěchávají, což jsou body navíc. Tentokrát i s menší linkou z Ruska, přesto se samozřejmě to nejzajímavější odehrává v rodince Jenningsových. Philip a Elizabeth musí zvládat nepříjemné mise a taky stále náročnější potomstvo. Potom není divu, že přemýšlí o návratu do vlasti. Vážně se nemůžu dočkat toho, jak se příběh za rok uzavře.

Avatar uživatele
Birter

23. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vypadáte jako špión z nějakýho starýho filmu.

Nikdy v životě jsem neviděl nic špionážního. Žádného Jamese Bonda, žádného Jasona Bornea, žádnou Mission Impossible. Po zhlédnutí seriálu The Americans si stále myslím že špióni nejsou pro mě, ale seriál The Americans rozhodně ano.
Když jsem seriál začal sledovat byl jsem uchvácen atmosférou Amerikánců. Opravdu mi to připadalo neskutečně reálné a přispívaly tomu i Oscarové herecké výkony Matthewa Rhyse a Keri Russel. Na seriálu se mi líbí špionážní část, která tvoří polovinu seriálu, ale hlavně se mi líbí to všechno kolem toho. Něco o čem pochybuji že ostatní špiónské filmy mají. Psychologie postav, úmrtí, odhalení, děti, vztah k Americe a moji oblíbení Rusáci (to se mi také líbí, že se tam mluví i rusky). Nicméně i na takto hustou atmosféru si člověk časem zvykne až mu pak dokonce připadá i nudná. První a druhá série byly jedna báseň ale ta třetí už se moc nepovedla. Jsem však rád že čtvrtá série konečně přinesla zvraty a spoustu dalších napínavých pozitiv. TheAmericans tedy hodnotím velice pozitivně.

Nejlepší Postavy: Paige Jenningsová, Arkady Ivanovič Zotov, Claudie
Nejlepší Herci: Matthew Rhys, Keri Russell
Nejlepší Série: 2.série, 1.série
Nejlepší Epizody: Safe House, Echo, Pastor Tim, Trust Me, Dimebag

Avatar uživatele
marseeelka

24. července 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Normální američané?

K tomuto seriálu mě přitáhly hlavně kladné recenze, které seriál opěvovaly. Po shlédnutí prvního dílu, jsem si nebyla jistá, jestli se mám nebo nemám dívat dál, protože seriál byl trochu jiný než jsem očekávala. Seriál se "táhne" opravdu ve stylu 70. let (doufám, že se nemýlím), je to opravdu jakobyste sledovali život v té době a dává to tomu bezesporu čistý nádech retra, takže pro nadšence retro dramat určitě skvělá podívaná.
Z hlediska špionážního nejde o nějak extra akční mise, spíš když si porovnáte možnosti špionů v této době a v tehdejší, tak je to někdy úsměvné, a hlavně ceklovou roli těchto misí a jejich potenciální či reální dopad na celý svět za studené války, tak vás to udrží u obrazovky. Po pár dílech vás seriál pohltí a nevíte komu vlastně fandit, jestli rusům nebo američanům.
Herecké obsazení je úžasné a mám strašně moc ráda Elizabeth a Phillipa, i když někdy to jejich přesvědčení moc nechápu a jsem zvědavá, jak to s nimi vlastně dopadne a těším se na další sérii.

Avatar uživatele
Lavinia

31. ledna 2013

79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nejen špiónské

Na americkou tvorbu je tu najednou něco nevídaného. Jsme zvyklí na špióny z pohledu US nebo UK, jsme zvyklí, že prakticky všude je to jasně rozděleno: US/UK hodní hoši co jen dělají co je nutné pro "vyšší dobro", Rusové pomalu zplozenci ďábla. Tento seriál však toto naprosto popírá. Celý příběh se odehrává z pohledu ruských špiónů, které není možné rozeznat od Američanů. A není možné se rozhodnout kdo je tu za klaďase a kdo za záporáka. Ukazují tu Rusy jako lidi - ano, se svými chybami, ale o nic lepší nebo horší než jsou jejich americké protějšky.

S ústřední dvojicí se trefili do černého. Tito dva KGB důstojníci si hned získají vaše sympatie. Přiznám se, já těm Rusům fandím. Nejde totiž o žádné fanatiky, jsou to špióni, ale jsou to lidé. Tohle není seriál a la Spooks, kde je špionáž to hlavní a problémy hlavních hrdinů jsou na vedlejší koleji. Toto drama krásně ukazuje, jaký dopad má žití dvojího života, kdy lžete svým vlastním dětem, kdy žijete v zemi, která očividně není tak hrozná jak soudruzi vyprávěli.. a kdy se naproti nečekaně přistěhuje FBI agent z kontrarozvědky. Je to náhoda? Nebo po vás jdou?

O špióny tu jde až ve druhé řadě. Především je to lidské drama, které z nikoho nedělá ani svatouška ani bubáka, bere věci tak jak jsou, respektive tak jak vypadají uvěřitelně. Napětí, akce, i trocha vztahového dramatu a k tomu úžasná hudba. Líbí se mi to.

Po polovině série zvyšuju hodnocení. S každým dílem je to lepší a lepší, každý díl je našlapaný od začátku do konce, tento seriál přímo překypuje napětím. A navíc - v jakém jiném seriálu se stane, že doufáte, že Rusové nakopou Amíkům prdel? Jen tak dál.

Avatar uživatele
langraba

22. března 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Je fajn byt american...

Velmi podarene, az na tie neskutocne natiahnute rozhovory s detmi a podobne. Verim kazdemu jednemu. Preklady z rustiny su kvalitne a davaju zmysel. Plus na 100% zvladli navodit pocit toho ze ZSSR je ten dobry a USA je samo zlo. Dialogy ktore su sucatou hlavneho deju su brilatne napisane. Serial ktory ma zmysel sledovat.

Avatar uživatele
Rendy

13. února 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Potenciál

Ovšem tohle je pecka, po dvou dílech.. Čekám na další a další.. Hodně napínavý koukání u kterýho nechybí nějaká ta drsná bita, kterou Phillip stejně vyhraje.. Velkej potenciál, uvidíme co se bude dít dál, jak to těmhle "američanům" půjde.. Zatím 90%