plakát seriálu

Bible

(The Bible)

Názory uživatelů

This is the Bible

Konečne poriadne spracovanie Biblie. Doteraz som videl skoro každé spracovanie biblických príbehov a toto považujem za najlepšie z nich. Jedno z mála spracovaní kde sú reálne zobrazené udalosti z Biblie. Chválim hlavne súboje a masakre. Kto pozná Bibliu tak vie, že Abrahám a ostatní neboli žiadny svätci ako ich prezentuje cirkev, ale normálni ľudia so svojimi chybami. Osobne by som seriál predĺžil, lebo niektoré udalosti by si zaslúžili viac priestoru. Seriál obohacuje skvelá hudba od Hansa Zimmera.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Otče odpusťte jim, neboť oni nevědí co dělají.

Existuje slavnější kniha než Bible? Existuje známější člověk než Ježíš? Existuje lépe popsaná pravda než ta v Bibli?
Musím říct že jsem byl příjemně překvapen. Jakožto věřící jsem budoucí sledování Bible bral spíše jako povinnost než jako zájem. Byl jsem naprosto šokován jak skvělý seriál se z toho nakonec vyklubal. Dobové seriály nejsou úplně můj šálek čaje ale Bible je naprosto geniální. Pokud jste věřící tak se nad Biblí zamyslíte a hlavou vám prolétává hromada rozporuplných myšlenek a úvah. Před Biblí se mi ještě nestalo že bych přemýšlel o všech událostech v nějakém seriálu (dělo se to hlavně v Novém zákoně).
Bible je prostě klasika a v tomto seriálu je naprosto geniální, chytne vás a nepustí. Hlavou mi prolétaly kontroverzní myšlenky a neskutečně jsem si tento seriál užil.
Co mě však mrzelo že se v tomto seriálu spoustu příběhů vynechalo nebo odfláklo například: Král Šalamoun, Máří Magdalena, Adam a Eva, Noeoho archa atd. (Nový zákon je celkově povedenější než ten Starý)
Jinak ale velice dobré.
Je to sice jenom teorie ale myslím že kdyby nějakého ateistu chytl tento seriál tak jako mě, jistě by se z něj stal věřící.

Nejlepší Postavy: Hospodin, Ježíš Nazaretský
Nejlepší Epizody: Kingdom, Passion

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Bible

Seriál jako rychlý průlet Biblí? Nejdřív jsem si říkal, že se do toho pouštět ani nebudu, ale po shlédnutí prvního dílu to předívám celé. I když nejsem nějaký věřící, tak mně to celkem baví. Efekty vypadají hezky, herci mi celkem sedí. Po prvních dvou dvojdílech 75%.

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak takhle ne...

Už jsem viděla daleko lepší zpracování. Tohle je příliš uchvátané, někde příliš zkratkovité, někde příliš doslovné a každý "svatý muž" tam působí jako pomatenec. Tak takhle teda ne. Ovšem pár dobrých nápadů se tomu upřít nedá. Uvidíme, jaké budou další díly.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mile prekvapenie...

Velmi milo ma prekapilo spracovanie. Dal som prve dva diely a mozem odporucit. Dalej to ale osobne pre mna nema zmysel pozerat. Prijemne je ze sa autor serialu nesnazi nasilu vnucovat "ten spravny" nazor. Za mna, pozrite si.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bible v další podobě, tentokráte televizní

Jako ateistka, která se rozhodla přečíst si Bibli a majestátně pohořela někde v Gen 27, jsem The Bible skutečně ocenila. Opravdu.

Celých deset hodin jsem věrně seděla před obrazovou a hltala každé slovo Abrahámovo, Jozuovo a Davidovo, dokonce jsem byla přistižena v slzách, když Ježíše přibíjeli na kříž.

Teď ale trochu vážněji. History šel do sebe a stvořil něco epického. Kvalitní scénář, úžasná kamera a střih, krásné pouště a mezinárodní obsazení (možná jen mohli ubrat s tím americkým standardem mít hezké herce a herečky. Ano mluvím o vás, Hagar, Rahab, Marie a Ježíši), které hraje o sto šest.

Mimochodem, někdy brzy v roce 2014 bude film Son of God, který bude Ježíšův příběh (v minisérii mu věnovali celých pět epizod) vyprávět ještě podrobněji. Tak na ten se moc těším.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk