The Book Group

The Book Group (Book Group, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
anjoa

19. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Book Group

Další tak trochu šílený seriál se specifickým stylem humoru, který pro mě funguje. Celý seriál je spíš drama než komedie, ale najde se tu celá řada vtipných situací. Při sledování jsem si hned vybavila seriál Gravity, který je hodně podobný.

The Book Group se točí okolo skupinky lidí, kteří se pravidelně scházejí v knižním klubu, aby tady diskutovali o knihách. Pokud byste však podle názvu čekali, že budou diskutovat opravdu o knihách, tak budete zklamaní. Až na občasné reference nebo fantazie hlavních hrdinů tu ani tak nejde o samotné knihy, jako spíš o vztahy hlavních postav.

Seriál hodně spoléhá na postavy, které jsou úžasně trhlé. Je tu osamělá Američanka Claire, trenér na kolečkovém křesle Kenny, obdivovatel Marquéze Barney, pošuk v teplákovce Rab a trojice manželek slavných fotbalistů Dirka, Fist a Janice. Dalo by se říct, že žádná z postav není zrovna sympatická, ale čím blíž je poznáváme, tím víc se stávají reálnějšími charaktery. Všichni jsou svým způsobem nešťastní a jejich mizérie se na společných setkáních jenom násobí.

První série je hlavně o poznávání jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů. Druhá série sice pokračuje v zavedeném schématu, ale bohužel působí docela roztříštěně. Každá z postav tu má svoji linii nezávislou na ostatních, objevují se nové postavy, a celkově tahle série nepůsobí tak hravě.

Líbí se mi třeba i to, že seriál hodně pracuje i s jinými jazyky než s angličtinou - Dirka a Fist mluví se svými manžely ve svém rodném jazyce, Rab se snaží mluvit španělsky, Claire ve své fantazii mluví arabsky.

Ačkoliv jsem se u The Book Group nenudila, musím říct, že ve srovnání s některými dalšími britcomy je tohle o něco slabší kousek, nicméně stále dost kvalitní.

Avatar uživatele
Frostflower

14. září 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Aye? Aye!

The Book Group som si zohnala nielen kôli svojej bezodnej vášni k britcom-om, ale aj kôli "Sandorovi Rory McCann Cleganovi".
Najprv som sa dostala k druhej sérii, čo sa tomuto nebrúsenému drahokamu takmer stalo osudným. Už po pár minútach sa mi sprotivili všetci hlavní hrdinovia a skončilo to tak, že som si pretáčala iba scény s Kennym. Ženské hrdinky som neznášala, na Rabovi a Lachlanovi sa dalo zasmiať, ale inak bieda. Po niekoľkonásobnom pozretí spoločných scén som si na nich zvykla a chcela som vedieť, ako to teda medzi postavami vlastne je. Dostala som sa k prvej sérii. A podľahla som. Prvá séria je výborná, charaktery sa vyvíjajú a hlavne Kenny je úžasným ťahúňom, škótsku cenu BAFTA za svoju rolu dostal právom a určite to nebolo len tým, že mal tak vďačnú postavu. Bolo úžasné sledovať ten kontrast - Rory, narozdiel od zbytku osadenstva, nepotreboval byť preafektovaný, nemusel hádzať grimasy, meniť hlas, aby rozosmial, a na druhú stranu stačil jediný jeho pohľad / v ktorom bolo všetko /, aby sa človeku zovrelo v hrudi. Okrem Kennyho som mala v prvej sérii rada aj Claire a Janice. Druhá séria je podľa mňa výrazne slabšia. Podtrženo sečteno, tak trochu iný komediálny seriál zasadený do Glasgowa, tým pádom obohatený o škótsku angličtinu, ktorá sama o sebe je vtipná. Iný v tom, že je to zároveň miestami aj nefalšovaná dráma a tieto dva žánre sú tu namiešané naozaj neodolateľným spôsobom.

Pre milovníkov škótskeho prízvuku povinnosť.