plakát seriálu

The Catch

(The Catch)

Názory uživatelů

Hra na kočku a myš? Kdepak!

Když jsem viděla poprvé trailer a vlastně i pilot, myslela jsem, že to bude další hra na kočku a myš. Chtělo to ještě pár dalších dílů a brzy jsem zjistila, že jsem byla na omylu.

Hlavní dvě postavy jsou výborné a zamilovala jsem si je hned na první pohled. Zbylých postav je pro mě zbytečně moc a po 4 dílech mám stále problém se jmény.
Děj je vynikající má spád, akci, neustále se něco děje, ale né nijak vnuceně. Události na sebe pěkně navazují.

Provedení je skvělé! Láska na první pohled. Mozaika poskládaná s různých záběrů, které se mezi sebou krásně proplétají a to všechno doplněno velmi dobrou hudbou. Tohle mě vždycky vtáhne do děje.

Jednoduše tento seriál mě chytl. Myslím, že stojí za to ho zhlédnout!

Za mě 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tolik tref a tolik omylů

1. série - 60% - Pilot trochu klame tělem, protože má v sobě rafinovanost, švih a styl. Zároveň ale odhalí největší eso, tedy identitu onoho extra prohnaného pachatele. Najednou není co vyložit a celé podvodné pinkání se dočasně zhroutí samo do sebe. Epizodický formát totiž nevychází, firemní zápletky spolehlivě uspávají a ani herecky se moc nedaří, protože osazenstvo kanceláře je povětšinou zoufale nezajímavé (nejbolestivěji je to cítit u Dannyho, takhle soustavně špatný herecký výkon jako u Jaye Haydena nepamatuji). Naštěstí na samé hranici obou stran barikády stojí ústřední antihrdina, který díky Krauseho šarmu Krauseho zabírá naplno a ať zrovna lže komukoli, baštím mu to se vším všudy. I ty zbytečnější podfuky pak odsýpají o poznání lépe a když se do děje připlete i nevyzpytatelný Rhys v podání jako vždy řádně rozjetého Johna Simma, funguje všechno o něco lépe, ve dvou finálních dílech pak dokonce na podtrženou jedničku. Ta skutečnost, že se pod vším rozhýbaným pozlátkem nachází jen a pouze vztahovka, mi je ve své podstatě více než sympatická, ale v hodnocení zůstávám zatím střízlivý. Pořád mám totiž strach, aby se ve druhé sezóně nenatahovalo něco, co již tak dýchalo ztěžka na ploše deseti epizod.

2. série - 70% - Peter Krause v rozhovorech sliboval, že si sedl společně se scénáristy a dohodli se, že ustoupí od každotýdenních agenturních zápletek (protože nebavily tvůrce, herce a konečně ani diváky) a budou se soustředit na dlouhodobou linku a na definitivní přetvoření seriálu do podvodnické romantické podívané. Všechna čest, protože to splnili do puntíku. Příběh šlape, nové postavy v podání osvědčených seriálových tváří (T. R. Knight!) do děje zapadají, snad s jedinou výjimkou. Dle vyprávění zlověstný grázl Ethan je ve výsledku zaměnitelný rádoby hezounek bez špetky charismatu. Jeho linka s Alice navíc zvyšuje moje antipatie vůči hlavní ženské postavě, za což může i fakt, že Mireille Enos věřím ono štěbetání čím dál méně. Podobně průhledná zůstává i snaha udělat z Dannyho akčního hrdinu a prvotřídního milovníka, což je bezesporu největší vtip celého The Catch. Pozitiv je ale tentokrát o poznání více, paradoxně právě díky tomu, že se seriál definitivně odtrhl od reality. S každou další linkou a zvratem přestávám řešit logické chyby a jen si užívám svěžest zápletek a vzájemnou chemii vybraných postav (bromance Bena a Rhyse stále bezpečně vede, následovaná interakcí novicky Tessy prakticky s kýmkoli). Od vymodlené čtvrté hvězdy nakonec musím upustit kvůli poslední epizodě. Jako finále sezóny funguje dobře, mění rozložení sil a slibuje více než slušné věci budoucí. Proto ale zároveň zoufale nefunguje jako finále seriálu, ať už kvůli nepochopitelné absenci jednoho stálého charakteru, nebo kvůli tomu, kolik nám toho bylo v posledních minutách přislíbeno. Bohužel taková situace také svědčí o nenasytnosti tvůrců, kteří místo nabízejícího se uzavření raději velkohubě nakročili do neznámých vod i v situaci, kdy ratingy alarmovaly takřka nulový zájem divácké obce. Já bych si býval ještě alespoň jednu várku rafinovaných eskapád dal rád, protože podobně hvězdný casting se bude dávat dohromady jen těžko.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dva důvody, proč mě The Catch "zachytil"

Důvod proč jsem začala sledovat další kousek ze "ShondaLandu", nezávisel na předchozí její tvorbě. Vlastně si nepamatuji, jestli jsem sledovala jednu z epizod TGIT pravidelně jako teď. Přesto jsem neměla žádné předsudky o tom, co čekat od The Catch. Z předešlých recenzí ze SerialZonu ale vidím, že v mé původní představě o seriálu se shledávám v menšině. Již jsem byla fanouškem některých herců, milovala celkový vzhled a pocit z produkce. Předchozí recenze však mě nepřesvědčily, abych změnila jedinou představu, kterou jsem měla z očekávání. Ve skutečnosti považuji ostatní recenze za epistemologicky chybné v jejich nejasnosti a nespecifikovaných tvrzeních.

Takže jsem si seriál pořádně užívala jeden a půl série a plánuji ho ještě dosledovat. Níže jsou mé dva důvody, proč se dívat a proč jsem já dívala.

1. Mireille Enos: Mireille Enos je přesvědčivá herečka. Možná je poněkud více seriózní detektiv v "The Killing", ale v "The Catch" je angažovaná a krásná. Navíc má vnitřní sílu, která přitahuje všechny "Bad Boys" a v rámci vyšetřování toho může využít.

2. Otevřený prostor a sluneční světlo! Kdykoli chytím několik sekund nějakého kousku chirurgů nebo nějaké show TGIT / ShondaLand, scéna je obvykle v uzavřeném prostoru, jako je nemocniční pokoj nebo tmavá kancelář nebo někde mimořádně na vzdušném místě nebo na (přirozeném) světle. "Catch" je naopak doplněn o venkovní nastavení, sluneční paprsky Kalifornie a okna od podlahy ke stropu s luxusními denními a nočními výhledy. To jen přidalo mému potěšení a touhu vidět víc.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Príbeh ma nepresvedčil

Pilot sa mi vlastne celkom páčil, mám pocit že hodnotenie mohlo byť aj 80%, ale už druhý diel dej otočil do roviny, ktorá ma príliš nezaujíma. Myslím, že keby to bolo naopak, že pilot je posledným dielom série, sledoval by som seriál určite ďalej. Takto, keď je zaujímavý len pilot a druhý diel už je len premostením na klasickú tuctovku, nie. Aj keď rozhodnutie nepokračovať druhou sériou môže pozitívne pôsobiť na dokončenie prvej série, sledovať seriál ďalej už nebudem. Musím se ešte priznať, že totálne nemôžem hlavnú hrdninku, herečku Mireille Enos. Pravdepodobne pre ten neustále vysmutnený výraz v The Killing. Takže aj tento fakt bol zásadný pri rozhodnutí nesledovať.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pěkné

Po čtyřech dílech se mi seriál moc líbí. Zatím má spád, akci - trochu ve stylu Dannyho parťáků, Mireille to moc sluší, oproti The Killing vážně skok a Peter Krause mě mile překvapil. Jeho role se mi k němu hodí snad i trochu víc, než taťka z Parenthood. Uvidíme, jak si seriál povede dál.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stojí to za to, ale

Z první řady jsem byla nadšená. Zajímavé zápletky, chemie hlavního "páru" fungovala na jedničku a bavilo mě to.
Druhá série byla trochu až moc nerealistická a přibarvená. Neuspokojil mě vůbec konec. Romantické zápletky vedlejších postav mohly dopadnout daleko lepší. Nevím, mělo to takový nereálný a hořký konec.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí