plakát seriálu

The Expanse

(The Expanse)

Názory uživatelů

pamätajme na knihu

do seriálu som šla preto, lebo knižná séria ma úplne ohúrila a povedzme si pravdu, kto by tú nádhernú high tech dobu nechcel vidieť na vlastné oči? obsadenie ma potešilo, Naomi vyzerá ako Naomi, Amos pôsobí ako nabúchaný vyhadzovač a Alex ako priateľský pilot. problém ale je, že sa nesprávajú ako v knihe, čo ma zo začiatku mierne štvalo, pretože autori na seriály spolupracovali a teda som očakávala, že po pozretí z toho ani nezaspím. na ich pozmenené charaktery sa však dá zvyknúť, nie je to vec, kvôli ktorej by sa mal zrútiť celý seriál. no a potom je tu Holden a Miller. Millerova linka ma od začiatku mierne nudila, ale inak bol jeho postava zahraná super. jediné čo ma mrzí je jeho klobúk. Holdenovi nemám čo vytknúť, aj keď najviac mam bavili práve prvé štyri epizódy.

pokiaľ sa jedná o linku na Zemi, ktorá v knihe opisovaná nebola a šlo iba o predstavenie jednej z hlavných hrdiniek nasledujúcej knihy, veľmi ma neohúrila, ale bolo skvelé vidieť Avasaralu, ktorá je skvelá ako v knihe. zbožňujem jej oblečenie.

sprvu, keď dej napredoval tak pomaly, som sa obávala, že vyhodia všetky kľúčové momenty z knihy, aby sa čo najskôr dostali k podstatným veciam a rozuzleniu na konci, ale som rada, že sa to nakoniec rozhodli ukončiť takto a zvolili toto pomalšie tempo.

budem sledovať aj druhú sériu, na vesmírne lode aj stanice sa skvelo pozerá, Rosinante aj Nauvoo sú jednoducho perfektné

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jsem nadšená!

Po dvou řadách jsem spokojena na nejvyšší míru. Konečně zase jednou plnokrevná sci-fi!!!
Několik napínavých a dobře vystavěných příběhů z různých koutů vesmíru se splétá v jeden, ve kterém už jde o osud celého lidstva.
Úžasné lodě, vesmírné stanice (miluji odletující jiskry z broušení úhlovými bruskami, které navozují tu pravou syrovou atmosféru doků :-)), future-technika je vůbec nádherná, krásně vyvedený vesmír. A ty vesmírné výbuchy! Je na co koukat!
Zdařilé dialogy, trocha morálních dilemat, trocha humoru, hodně odvahy, móře akce, tu a tam nějaká ta love. Mně celkem neznámí herci odvádějí přesvědčivý výkon. Nejvíc jsem si oblíbila Avasaralu - ta ženská není jen krásná a chytrá, navíc je mocnou, ale i morální političkou ( což je také sci-fi). A ten její outfit!
Trošička naivity v jednání některých postav se tu, pravda, vyskytuje. Ale to jen drobná chybička na kráse. V poušti je každý pramínek dobrý a je jisté, že na pořádné sci-fi jsem se něco načekala.
Těším se na třetí řadu!

Aha, takže jako obvykle - když se něco povede, tak to utnou!!! Škoda. Ještě, že jsou knihy. Ty se vydávají celé i ten konec je v nich. Dobrá zpráva, dobroděj Amazon prý mi mou oblíbenou pohádku zachrání. Doufám, že si to nerozmyslí a dočkám se čtvrté řady.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Expanse - spasitel vesmírných sci-fi!!!

Táááákže... The Expanse, co o tom říct. Snad jen, WTF?? Na co jsem se to právě dodíval? Pěkně popořadě. Když jsem jednou asi tak před rokem + - viděl pilot, myslel jsem si že to bude další nízkorozpočtová blbina typu Killjoys, Dark matter(sorry, ale vážně to nemůžeme srovnávat s BSG atd.. :)) No a vzdal jsem to...

Před měsícem jsem to zkusil znovu, a opět jsem měl ten samý pocit. U druhého dílů už to bylo ok, no a u třetího?? Už jsem se vezl... Hledali jste nástupce BSG? SG? Tady je.. Největší sci-fi posledních let, a konečně můžu říct, je to tu. Opět vznikl kvalitní sci-fi seriál (od SYFY!!!) Není možné, ale je to tak. Zkuste, uvidíte sami :) A těch 75% bude asi nějaká chyba :D No fakt.. Imdb mluví za vše. Tohle je prostě veledílo, a tečka :)

+ efekty
postavy
realističnost (v rámci možností :D)
a mnohem více...
- Nooo... Nic mě nenapadá :D

Nejoblíbenější postavy: Alex, Naomi, Miller :)

Taky bych ještě ocenil přízvuk herců, někdy je to fakt brutální, např. ten (řečník) na Ceru, když mluvil měl jsem husinu :D Vidět ho šlo sice jenom v 1. díle, ale ten hlas je nezapomenutelný :)

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Země versus Mars nebo jak to vlastně bylo

A já se vždycky nechám tím Syfy znovu ukecat a zlákat. Jejich problém má už klasickou šablonu, která se neustále opakuje. Přijdou s dobrým a zajímavým nápadem, mají s ním áčkové ambice, obsadí béčkové herci a najmou céčkové scénáristy. Někdy mi to vadí míň (12 Monkeys, Killjoys) a někdy o poznání víc (Helix, Defiance). Expanse se svou první sérií zařadil někam zhruba doprostřed, ale s tím, že blíže je té druhé skupině.

Co bylo dobře - neznám sice předlohu, ale samotný příběh, který je prezentován, mě dokázal nalákat. Spiknutí k odhalení může stát za to. Dalším velkým plusem je vizuál, obvykle totiž Syfy servíruje o poznání slabší triky a výlet po vesmíru ve vesmírných lodičkách plně vybavených nejrůznějšími technickými vymoženostmi mohl dopadnout ještě o poznání hůře.

Co se tolik nepovedlo - Postavy jsou pro mě problém, nevadí mi neznámé osazenstvo, ale to, že postavy je pro mě těžké si oblíbit a fandit jim. Když tomu připočtu pomalost a rozvlečenost nepřehledného děje, tak ztrácíme další důležité body. Politika může být problém vždycky a tady jsem nepřišel na chuť vůbec lince ze Země. Nepřinesla nic zajímavého a pro děj důležitého a myslím, že bychom se bez ní obešli (minimálně v téhle sérii).

Nakonec to nebylo úplně špatné a dívat se na to dalo, ale... je tady moc ale. Dá se říct, že děj série byl tak nějak uzavřen, ale je jisté, že to chce pokračování. Těžko však říct, jestli to pokračování chci vidět...

60 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

První díl 100%

Před premiérou se prý hodnotit nemá, ale když už ten první díl unikl... Mimochodem, poslední dobou unikají až podezřele často, skoro si myslím, že to stanice vlastně dělají schválně, aby jim nedočkavci udělali reklamu. Což tentokrát velmi ochotně dělám.
Tak hurá do toho. Sice dávám 100%, ale volba postav mě trochu zklamala, jenže to je proto, že jsem četl všechny čtyři u nás dosud vydané knihy a udělal jsem si vlastní vnitřní obraz, kterému téměř dokonale odpovídá akorát detektiv Miller v podání Thomase Janea. Holdena jsem si představoval jako víc chlapácký typ, Naomi jako víc sexy kočku, Amos měl být až děsivý obrovský týpek s holou lebkou a psychopatickou osobností a Alex nevýrazný proplešlý padesátník. Ale seriál není kniha a tvůrci mají právo podobu postav trochu změnit. Takže když toto přijmu, je seriál vysoce nad průměrem toho, co tato stanice poslední roky předváděla. Krásně zpracované prostředí vesmírných stanic, meziplanetárních lodí, sem tam dokonce stav beztíže. Efekty sice nemají filmový formát, ale zdaleka nejsou laciné. Trochu mě pobavila znělka, která se střihem a zpracováním lehce snaží napodobit Hru o trůny, ale opravdu jen lehce. Ale hlavně a především SyFy, konečně sáhla po scénáři, který vychází z velmi úspěšné knižní série, a že to je velmi dobrý nápad, dokazuje i letošní "Marťan", takže po dlouhé době držím SyFy palce a opět se stávám jejich nedočkavým divákem. A kdo jste nečetli knihy, nenechte se odradit pomalejším rozjezdem, pozdější provázání jednotlivých linií by mělo stát za to!!!

P.S.
Málem jsem zapomněl, moc mě potěšil New York a jeden takový detail týkající se moře. Protože nechci spoilerovat, neřeknu víc, na to přijdete.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pecka

Teď jsem právě dokoukal poslední díl 1. serie a za mě teda pecka. Rozhodně to neni seriál pro každýho, ale když si k němu najdete cestu tak vás odmění hutnou scifi, která má i zajímavej děj. Jop a ano akce tam moc neni ( i když dle mého je jí až až ), ale díky tomu je to ještě lepší a mnohem uvěřitelnější než kdyby tam každých 5 minut něco bouchlo.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pravidelná linka Země - Pás

I přes docela zdařilou propagaci jsem k seriálu přistupoval hodně, hodně opatrně. TV stanice Syfy mi v minulosti (bohužel) mnohokrát dokázala, že z jejich Sci-fi někdy vznikne Ski-py. A pak nezbývalo, než následné zklamání vyskákat stejně, jako výše zmíněný vačnatec…
Myslím, že neprozradím nic zásadního - děj má 2 linie, z nichž jedna je "staniční" (potažmo pozemská) a druhá se odehrává ve vesmíru. Za sebe čestně přiznávám, že ta vesmírná se mi jako fandovi letů "kamkoliv" líbila víc (a nejen kvůli gravitaci). Nicméně i přes pomalejší děj, (kdo si libuje v tempu děje jako třeba v Avengers s monology – "Uh, Bum, Prásk, Au a Netrefil", tak si bude rozhodně ohryzávat nehty, nebo to, co má momentálně před sebou na stole), jsem byl nakonec i díky (podle mě) zdařilým (na TV stanici) trikům, na kterých se oproti jiným seriálům nešetřilo, vcelku spokojený..
Dalo by se najít samozřejmě x připomínek, keya ? Ale i když jsem zas..... Pozemšťan, nejsem sci-fi welwala a dávám 80%. Maximálně mě můžete vystřelit na Eros.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Expanse

Nějak jsme si s tímto seriálem nesedli. Novodobá scifka, celkem pěkné efekty, ale (možná jen pro mě) složitý a zmatený děj, což "podporují" i nevýrazné postavy, ve kterých jsem nenašel žádnou, se kterou bych se nějak identifikoval, fandil jí, těšil se na další díly... Upřímně jsem první řadu protrpěl a na konci jsem vlastně pořád nevěděl vo co jako go.
Druhou sérii jsem dneska zkusil, po čtyřech dílech jsem zase ve zmatku a nebaví, tak to nejspíš odložím.

Srovnávat s BSG je samozřejmě pitomost, pokud bych měl při srovnávání sáhnout na bratříčky Dark Metter a Killjoys, tak oba sleduju a oba mě baví (DM hodně, Killjoys je příjemná oddychovka, která mě nenudí).

Na znechucení hodnotím pořád jako nadprůměr, protože forma je vcelku kvalitní a to znechucení je možná jen můj problém.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Expanse

Po prvním díle upřímně mě to moc nenadchlo a na nějakou dobu jsem tomuto seriálu dal vale,ale po pár měsících jsem se k němu nakonec vrátil,dál tomu ještě jednu šanci jestli po dalších dílech nezměním svůj názor a stalo se.Bezesporu patří mezi nejlepší seriály co jsem kdy viděl a to jsem jich viděl mnoho co se týče žánru SCI-FI.Úplně mě dostal do kolen,jak je výborně natočený.Výborný námět,skvělá kamera i neznámí herci do toho dávají všechno.Takto by měl vypadat SCI-FI seriál co se týče do napínavosti.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Expanse

U tohohle seriálu si nejsem tak jist. Na jedné straně solidně vizuálně zpracováno, vesmírné sci-fi jsou mé oblíbené, příběh postupně rozplétající spiknutí, navíc od mé oblíbené televizní stanice, na straně druhé však musím znovu zmínit příběh, který se s přibývajícími díly prostě vleče, navíc není snadné se vyznat a vůbec si oblíbit nějakou postavu. Jak šel děj dál, tak se to sice postupně zlepšovalo, pořád tam ale nějaký ten prostor pro zlepšení je. Uvidíme jak si povede v druhé řadě, zatím 60%.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Je brzo na hodnoceni...

po jedinem dilu, ale je to prijemny prekvapeni. Na prvni dil jsem se podival spis kvuli Shohreh, nez kvuli Thomasovi, ale je to slusne udelany, nevypada to lacine, knihy jsem necetl, takze na dalsi dily jestli si udrzi nasazenou latku budu koukat urcite...
Trochu jednoduse stylizovane jsou pro me zatim dve postavy...kdyz detektiv, tak mu dame fedoru a kdyz slizoun, tak tam soupneme Richingse, dalsi figury me nevadi...

EDIT1: zacatek dobry...pak trochu nuda, ale nakonec zase dobry, nejak jsem zezacatklu nemohl prijit Janeovi nachut, ale konec serie to dostal do spravnejch koleji...furt se me to nezda moc laciny a po Galactice je to pro me dalsi zajimavej vesmirnej pocin...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

zklamalo

první díl vypadal slibně. ovšem druhý už jsem ani nedokoukala.
nejzajímavější je linka o způsobu života ve vesmíru, ta je ovšem nedotažená a je jí málo. linka na vesmírné lodi je o ničem.
takže vyřazuju z watchlistu.

30 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Expanse

Ani nevím, co o tom napsat, přestávám koukat po 20 minutách druhého dílu. Je to sice pěkně vyrobené, ale tím to pro mě končí. Vůbec mě nezajímá příběh ani osudy postav.

50 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Start

No lze konstatovat že se vydařil. Nyní vyčkám zda to co bude následovat je sklouzne k B či hlouběji.......tak že zatím u dalšího dílu.

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Expanse

První díl super a potom neskonalá nuda. Už jsem s tím chtěla skoncovat,ale prokousala jsem se ke 4.dílu a tam se to opět rozjelo. Akce, napětí, perfektní efekty. Pokud bude seriál pokračovat tímto tempem a stylem, bude to jen k dobru. Už se těším na další díly.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Výborná sci-fi série.

I přes pomalejší nástup na začátku první série to nakonec dostalo spád. Sice stále jen mírný, ale napětí tam je a baví mě čekat na další díl. Vynikající zpracování, žádné béčkové efekty, moc se mi to líbí.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé